Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

lalupa
21. júl 2007

baby, kazdy prechadza tymto v inom obdobi, ak mate cas, precitajte si celu tuto diskusiu, hoci ma 59 stran, ale stoji za to, lebo sa vacsinou dotazujete otazky, ktore sme sa tu pytali a boli rozoberane vela krat...
nasa partia tym presla tiez, tak vam to mozno pomoze
predlzena kultivacia sa robi, ak sa podari odobrat a oplodnit vela vajicok, to znamena viac ako tri, pretoze tazko predpokladat, ktore z tych x budu najlepsie. Kultivuju sa 48 hodin normalne a potom sa presuvaju do ineho media, ktory napodobuje cestu vajicka oplodneneho maternicou. Behom tych pat dni sa vyselektuju najlepsie, najkraksie a najzdravsie embryjka, ktore sa potom vkladaju po tych 5-6 dnoch a uspesnost je uz potom ovela vyssia.
Ja som po PK, mam dve embryjka, obe sa chytili, takze ak niektora budete mat tuto moznost, tak pouvazujte o nej, to vsak navrhuje CAR.
V gyncare sa inac ostatne mrazia, ked su v stadiu blastocysty, to znamena po tych 5 dnoch, je vacsia istota, ze preziju tazke podmienky.
Asi tolko, snad sa to da pochopit, drzte sa.

lalupa
21. júl 2007

ale samozrejme su aj negativa PK, ale cele IVF je risk, niekde na tomto fore je link na vyhody a nevyhody PK. 😉

lauritka
21. júl 2007

😝 dakujem lalupa,,velmi podrobne info 🙂 hadam najlepsie ak sa spytam potom lekara cmuk.

tinucha
21. júl 2007

Lalupa, neber to v zlom, ale 59 strán je hrozne veľa a zaberie to hrozne veľa času. Ak má niekto otázku, ktorá tu už bola,nemôže sa opýtať ešte raz? Veď to nikoho nezabije, ak mu pomôže, bez toho aby musel celé dni čítať celú diskusiu. Hm?

lauritka
21. júl 2007

no veru mne sa tiez nechce vsetko citat :D radsej to chcem pocut rovno. 😅
tinucha..opytam sa na to lekara ak pojdem na ivf..samozrejem aj podla toho kolko budem mat vajicok🙂 davas si aj nejake zmrazit??? 🙂

tinucha
21. júl 2007

Lauritka, ak nejaké ostanú, určite. 🙂

lauritka
21. júl 2007

no ja by som chcela tiez, ked nahodou to ivf nevyjde na prvy pokus

sweetberry
21. júl 2007

ahojkajte babulky

lauritka
21. júl 2007

🙂 ahoj

sweetberry
21. júl 2007

ajoj lauritka ako sa mate?

lauritka
21. júl 2007

😝 pomaly v tych horucavach,,,ani nemam chut ist nikde vonku. tak ej teplo. 🙄

sweetberry
21. júl 2007

mi hovor uz sa tesim na dnesny hic este ze ideme do hypermarketu aj ked to riez nie je nejaka zabava ale bude tam relativne chlad

lauritka
21. júl 2007

🙂 akurat v radiu hovorili, ze sobota je najlepsi den na minanie penazi 🙂
no dnesny den ma byt posledny horuci, potom to ma ist postupne dole 😔

sweetberry
21. júl 2007

no tak aj ich dnes pominam kopu malej potrebujem kopu veci kupit do skolky aj sandalky klobucik a tak podobne mi to vystavi penazenku a abudem jest korky

lauritka
21. júl 2007

😀 berry no co uz..vsetko pre deti ;)

sweetberry
21. júl 2007

no jooooooooooooo 😅 holu rit budem mat 😀

lauritka
21. júl 2007

mne by to nevadilo, hlavne nech uz mam malu zivu babiku 😀 stale sa nejak da , ak clovek chce ;)

sweetberry
21. júl 2007

mas pravdu 🙂

lalupa
21. júl 2007

baby nic v zlom, chcela som vam pomoct a prv ako vam niekto stihne odpisat, resp. budete potrebovat nieco surne vediet, je moja rada na mieste.
viem, o com hovorim, ja som presla umelym oplodnenim, nic som o tom predtym nepocula a nerobilo mi preto problem prejst niekedy aj vyse sto stran na inych diskusiach, len aby som vedela, co ma caka a nebola z toho vystresovana ako kazdy, kto tym prechadza, pokial nejde na druhy a viac pokusov.
je teplo, ak sedite doma a uz ste sa odhodlali na IVF, je to to najmenej, co mozete urobit, my sme uz povacsinou v inych temach, takze tak.
plno pikosiek a trikov sa nedozviete nikde inde, len tu , na konovi.
a kazdy sa stale pyta to iste, my sme tym tiez presli...

lalupa
21. júl 2007

najdete tu plno linkov na protokoly, stimulacie, hyperstimulaky, ich prevencie, casy pichania injekcii, odbery, transfery, PK, bla bla
ja som niekolko mesiacov sedela na nete a hladala info, ci sa do toho pustit alebo nie, nielen na konovi...
tak vela stastia 😅

sweetberry
21. júl 2007

lalupa ahoj

dicinka1
21. júl 2007

ajojte...no ja som si napriklad presla vsetkych 59 stran a uz viem o kazdej vsetko

lalupa
21. júl 2007

sweety, ahoj 😉 , pekna fotecka 🙂

tinucha
21. júl 2007

No možno nechcem vedieť o každej všetko. Možno viem o IVF veľa, viem čo ako prebieha, ale napadne ma nejaká hlúposť, s ktorou by som potrebovala poradiť. Musím prečítať všetkých 59 strán? Baby, nič v zlom, ale ak nechcete odpisovať stále na to isté, tak neodpisujte. A ak sa tu nájde dobrá duša (je ich tu viac), tak odpíše a poradí, hoci napíše to isté aj tri krát.

aaandrejka
21. júl 2007

lauritka, ivf je pre lekarov nielen poslanie ale aj biznis... takze, nechcem byt hnusna, ale skor realistka - neocakavaj podrobne informacie... lekari ti zhruba vysvetlia postup, ale podrobnosti najdes skutocne len na takychto forach, pripadne na strankach o ivf...
odporucam tieto stranky:
www.neplodnnost.cz
http://www.avicena.cz/moduly/clanek.php3?id=664...
http://www.gest.cz/ivf/

tu su nejake clanky o PK:
http://www.gyne.cz/clanky/2001/401cl1.htm
http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id...

lalupa
21. júl 2007

tinucha, toto nebolo myslene narcisticky, netuzim po tom, aby kazdy vedel moj pribeh, alebo niekoho ineho, ide len o to, co uz napisala aaandrejka, lekari su suchari, nepovedia nic, dokonca ani ten moj nevedel plno veci, ktore som sa dozvedela tu
len hovorim, ze maloktora mamicka alebo tehulka tu bude tak casto, ako ju budete potrebovat na poradenie a kazdej sa bude chciet podrobne pisat...
ak idete takym brutusom ako je umele oplodnenie, stoji za to, pobrowsovat po strankach bud konika alebo á la aaandrejkine linky a dozvediet sa viac
ja osobne som tu odpisovala na plno veci vela krat, nemam s tym problem, ale v mojom vlastnom zaujme som si citala a potom bola pripravena, co ma caka
otazky sa opakuju u kazdej stimulujucej partie, inac by som sa do tejto diskusie nezapojila
a mimochodom, kazdu radu od tych, co si tym presli, by som vitala vsetkymi piatimi... 😅
nemusime sa hned natahovat, ja sa tu chodim pozerat, aby som videla ako sa vam dari a podporila vas, ty sa na to tiez budes potom inac pozerat a budes chciet poradit niekomu dalsiemu tak, ako som to myslela ja...
ak nechces citat, necitaj, na otazku som odpovedala, tebe uz tiez kedysi davnejsie...

tinucha
21. júl 2007

Lalupa, ja som to nemyslela v zlom, len som zereagovala na to, že nie každý má čas čítať 59 strán. Ja som si tiež veľa vecí našla sama, ale vždy mi dobre padlo, keď sa našiel niekto kto mi poradil a podelil sa so mnou o svoje skúsenosti. Teória býva jedna vec a prax druhá. Len o to mi išlo. O nič viac. Ak som sa ťa nejakým spôsobom dotkla, mrzí ma to. Prajem ti všetko dobré.

sweetberry
21. júl 2007

jaj babulee

majuska81
21. júl 2007

Lalupa, ja som to na tvoj návrh začala čítať . Je to celkom zaujímavé. Dostala som sa aj k takým informáciám, aké otázky ma ešte ani nenapadli...lebo som ešte veľmi na začiatku. Otázku ale by som falt mala. Píšete tam, že ste mali zvýšené pečeňové testy.No to mám aj ja. Mám sa hlásiť v centre v dohodnutom termíne na hysteroskópiu, alebo mám počkať kým sa tie hodnoty dajú do poriadku?????? Robia vôbec anestéziu, keď pečeň nie je v poriadku?????? 😕 Poraďte mi, prosím. 😖

lalupa
21. júl 2007

to bude asi tym teplom, kazda sme mali pravdu, nechcela som tlacit, len odporucat, ale koniec vracania sa k tomu 😉
ja vam vsetkym takisto hrozne drzim palce a budem sa tesit, ked sa vam zadari 😉
s pecenovymi testami na HSG by nemal by nejaky velky problem, len netusim o ake hodnoty ide, ci je to velmi vazne, ci su hranicne, do poriadku sa davaju dlhsie obdobie, nie za par dni, ale o tom by ste mali pokecat v centre, ci sa do toho v stanovenom termine pustia alebo nie... 😅
ja osobne som ich mala ok, len vyssi bilirubin a ten mam vrodeny, tiez som sa bala anestezy pri odbere, ale bola to malina a netusim, ci tu spravu stihli pred tym citat, lebo vsetko sa zbehlo velmi rychlo, bola to TIVA - kratkodoba intravenozna anesteza, potom nastali dobre haluze, ale to viem z rozpravania jednej baby, co bola so mnou na izbe 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre