Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

aaandrejka
9. máj 2007

misi, fuuha, to bl nejaku komplikovany odber? ja som mala uplne iny 🙂
prisla som o 7.50, kazali mi zlozit si veci, prezliekla som sa, zavolali ma na salu, pichli do zily injekciu a uz som aj spala a len som sa prebrala o par minut na to, ze mi kazu vstat z kozy, podopierali ma, ale na vlastnych som odkracala do postele 🙂 a viem, ze o 25 minut od casu, kedy som kukla na hodinky a sla na salu, som uz drahemu pisala sms, sice riadne "opitu", ale dalo sa z nej vylustit a pochopit, ze uz som po 🙂 ja som teda nedriemala potom takmer vobec, polhodinku som polezala, obliekla sa, vstala a o deviatej sme uz padili na rozhovor do ambulancie (kde nam povedali, kolko vajok odobrali) a domov 🙂 za hodinku a pol bolo po vsetkom 🙂

ika_ba
9. máj 2007

ahoj andrejka,
aj u mna to bolo podobne, prisla som na 9, uviedli ma na izbu, kde som sa prezliekla do pyzamky, potom som isla na salu, kde som si lahla, dali mi injekciu a prebrala som sa azn na postielke, potom dosla lekarka, ktora povedala, kolko vajicok sa odobralo, kedy si mam zavolat, ci sa oplodnili a co mam robi dalej. takze pohoda.

veva55
10. máj 2007

Ahojte,
misi, drzkaj sa nam! Vtedy v nedelu som necakala, ze bude v centre tolko ludi, tak som sa tam obzerala, ze ktora to mozes byt ty, zistila som to az pri odchode, lebo ste parkovali vedla mna a ked som odchadzala, tvoj drahy isiel akurat do auta a ja som si vsimla nitriansku SPZ. Tak som uz vedela, ze to si bola ty.

Mam ale este 1 otazocku. Kolko vajicok sa v priemere odoberie? Vy tu spominate dost vysoke cisla, myslela som ze to je okolo 10 vajicok.

lanka
10. máj 2007

odeberou všechny oocyty co narostou. U mně to bylo 9 ale byli z toho jen tři vajíčka. U kolegyně na vedlejší posteli to bylo 26 oocytu (kolik z toho dobrých bohužel nevim) Zavísí kolik naroste - ale to ti stejně během kontrol řeknou.

misi76
10. máj 2007

Ahoj Vevi,je to individuálne, u každej iné. Pri PCO je pravdepodobnosť, že vyberú veľa vajíčok, pri zdravích vaječníkoch zase menej. Je to paradox, ale zase tých veľa nemusí byť všetkých zdravích.
Kočky, ja sa dnes cítim stále mizerne a to ešte musím letieť do BA pre manžela do nemocnice. Neviem ako to zvládnem, asi pošlem len rodičov.
Andrejka no a v GF to nie je obvyklí postup, že ťa tam držia dlhšie? No ja by som to nevydržala, keby som mala ísť o hodinu domov po odbere. To asi všetko vyvolávajú tie PCO, lebo ostatným babám tak zle ako mne nebolo.

veva55
10. máj 2007

Misi a kedy ti povedia, kolko vajicok (z tych co ti vybrali) je dobrych? Este v ten isty den?

Inac, niektori ludia znasaju zle narkozu a preto im je potom zle a zvracaju. Mozno aj tebe tu nevolnost sposobila narkoza.

altea
autor
10. máj 2007

Ahoj vevi:
s tým odberom-teda počom vajíčok máš pravdu.Mne dokotor povedal,že budem mať asi 12-14 vajíčok a z toho asi 8-10 zrelých. 😲
Dôležité je aby v deň odberu vajíčok boli vajíčka ZRELÉ a nie prezreté ,ani nezrelé. 😉
O zrelosti vajíčka svedčí veľkosť folikulov.To optimum by malo byť okolo 17-21 mm,menší folikul = nezrelý oocyt,väčší folikul = prezretý oocyt.
Teda nie je dôležité mať veľa vajíčok ,ale radšej menej a zrelých-kvalitných 🙂 .
U žien s polycyst.vaječníkami sa stáva ,že mávajú viacej vajíčok -ale tiež je len časť kvalitných.

altea
autor
10. máj 2007

misi ,no koľko je tých vajíčok,už vieš niečo ? 😵
Bude u vás použitá technika ICSI,alebo klas.oplodnenie ?
držím palčeky 😉 🙂

altea
autor
10. máj 2007

ešte jedna otázka:
neviem,zajtra po odbere vajíčok ,platím ICSI,predĺženú kultiváciu....ešte niečo ? zajtra budem platiť aj za zmrazenie embryií ?
😒 😖 Zabudla som sa opýtať v centre ... ☹

veva55
10. máj 2007

Altea, to by aj mna zaujimalo, kedy sa to plati. Tiez ideme asi na ICSI a tiez si chcem dat zvysne embrya potom zmrazit.
Ozaj a kedy sa pristupuje k predlzenej kultivacii?

lanka
10. máj 2007

My platili zálohu v den kdy jsem šla na odběr. A pak se zbytek dopočítal. Pro nás to bylo ještě ten den, protože jsme věděli už v tu chvíli že transfer nebude. Takže nám napočítali ICSI a zmražení.
Ale co tam slečna byla vedle mně tak složili zálohu a dál až při transferu - dle toho co vše bylo třeba.

lanka
10. máj 2007

I když možná jiné centrum bude mít jiný postup.

veva55
10. máj 2007

Lanka a preco u teba nakoniec k transferu nedoslo? Asi si to tu uz niekde pisala, ale vobec si nepamatam.

misi76
10. máj 2007

Tak kočky, som naspäť doma z BA. Bola som si pre manželíka v nemocnici. No a emmryolička mi povedala nasledovné:
Vybrali 23 vajíčok, použiteľných bolo 15 a oplodnilo sa 8 z ktorých sú už mrazáčiky. Platiť ich budem, keď najbližie prídem na konzultáciu k doktorke a to je až 24.5.07 a tak isto zaplatím aj tých 3 tisíc za zmrazenie.
Povedala, že tých osem bolo pekných.
Kočky som stále unavená, pobolieva ma podbruško, nejako sa z toho neviem dostať. Sestrička vravela, že to bude ešte chvíľku trvať. No keby som išla zajtra na transfer neviem, neviem ako by som dopadla.

aaandrejka
10. máj 2007

miska, super, gratulujem 🙂 len nechapem, preco ich mrazili uz aj... kedy ides na transfer? v centre, kam som chodila ja (inac, po odbere som tam kludne mohla lezat aj pol dna, keby som bola chcela), sa to robi tak, ze po odbere proste nechaju vsetky oplodnene vyvijat sa dalej a par minut pred transferom (ked povies lekarovi, kolko si ches dat vlozit), vyberu dany pocet najkvalitnejsich a zvysne mrazia (teda, pokial si to prajes)

veva, pocet vajicok je velmi individualny... ja osm mala 8 oocytov, vo vsetkych boli vajicka, z toho 7 sa oplodnilo, odber bol v pondelok, v utorom som volala a kedze ich bolo 7, odporucili mi predlzenu kultivaciu (vtedy je vacsia sanca, ze cyklus bude uspesny)... takze vsetky nehcali vyvijat sa dalej v skumavke, do piatku, na kedy sme sa dohodli na transfer, 3 odumreli a ostali 4, z toho 2 mi vlozili a 2 zamrazili

poznam babu, ktorej odobrali 20 vajicok, no do dna transferu prezili len dve... ale uz je tehotna, s jednym 🙂

a poznam babu, ktorej odobrali 3, oplodnilo sa 1 a tiez je tehotna 🙂 takze je to o osude 🙂

misi, preco vam uz tie ostatne zamrazili? kedy ides na transfer?

inac, citala som, ze helios v martine aj v brne presadzuju taku teoriu, ze tahat predlzenu kultivaciu az do 6 dni, ked je embryo uz v stadiu expandovanej blastocysty, cize sa zacina zbavovat svojho obalu.. vtedy je vraj najidealnejsie vlozit ho do maternice, leno ono sa tym zvliekanim vlastne uz ma tendenciu uhniezdovat v sliznici maternice

co sa tyka platenia, my sme za predlzenu a za mrazenie platili po transfere

lia
10. máj 2007

aaandrejka,myslim,ze miska pisala,ze musi cakat na mrchu a az po nej jej zavedu mrazacikov,inak by doslo k hyperstimulacii/inak neviem co to znamena 😅 /.je to vsetko kvoli tym PCO 😖
dufam,ze som to dobre napisala.

libeth
10. máj 2007

babulky, vy tu spominate take cisla vajicok, normalne mi je blbo. Ja mam len cast jedneho vajecnika a tak sa bojim, ci mi vobec dake niekedy odoberu. 😕

lia
10. máj 2007

netreba sa strachovat a plasit libeth,lebo ja som sa vcera aj rozplakala od strachu,ze ich budem mat malo,ale rano ma dr.ubezpecila,ze sa to tam skutocne pekne vyvija a vajicok je dost.hned mi bolo veselsie 🙂 .
libeth,kazda z nas je ina,takze s nikym sa radsej neporovnavaj.

misi76
10. máj 2007

Kočky som tu znova. No podám vysvetlenie. Ako Liuška napísala transfer bude až po mrche. Doky nám vysvetloval ( boli sme tak 2 kočky s PCO ), že ak by nám teraz vložili embrijká, tak hrozí hyperstimulák - odpadávanie, vracanie, nevoľnosť ale aj viacpočetná gravidita a v 1. trimestri veľké zdravotné problémy, príp. by som potratila. PCOčka stále mi teraz produkujú vajíčka- i keď možno nezrelé a tento stav bude po stimulácii trvať asi 2 týždne. Musia si teda trošku oddýchnuť. Že vraj veľkú nádej máme aj pri KETku. Ja sa stále cítim mizerne a fakt keby mal byť transfer zajtra asi to moje telo nezvládne a embrijko nepríjme.
Zatiaľ ma lekári v CARe nesklamali, tak zatiaľ im verím. Pokiaľ pravdaže nechceli si nahnať korunky do kasičky. Ale veď je to jedno. Len nech sa to podarí.
Prajem pekný večer, dúfam, že zajtra už budem funkovať naplno.
K tým vajíčkam boli sme štyri baby na punkcii:
1. babenka mala 38 vajíčok
2. ja - 23
3. 11
4. 1

Takže každé telo reaguje inak.

lia
10. máj 2007

misi,dufam,ze sa co najskor z toho dostanes,nech ti co najskor mozu vlozit krasnych mrazacikov.
a ozaj,kolko si ich das vlozit??
co je so sikulkou,neviete nahodou?? ☹

lia
10. máj 2007

altea,aj ty si mas dat augmentin vecer pred odberom a rano hned pred odberom??a maju sa radsej zapit alebo vkladat do posvy??to mi nepovedali.
a ten utrogestan sa ma az po zavedeni embryi ,ze??

misi76
10. máj 2007

No doky hovoril nieco len o 1 embryjku, ale spytam sa na to mojej doktorky pri konzultacii.
Zatial pa.

altea
autor
10. máj 2007

lia,ten Augmentin-je antibiotikum a má sa užívať perorálne.zapíjať troškou tekutiny.A ten utorgestan sa dáva až po odbere vajíčok.
Ideš zajtra aj Ty ? tak sa držme ! 😅

barca28
10. máj 2007

Ahoj Misi a jak to snáší manžel?Jak se cítí po té operaci?To tam asi musel zůstat dýl viď?Já se v tom tedy moc nevyznám,ale osm embryek,to je slušný.Čekají na tebe krásní sněhuláčci 😉

lia
10. máj 2007

altea,idem v sobotu,ide este niekto?? 😅

aaandrejka
11. máj 2007

miska, aha, uz rozumiem 🙂 jasne, lekarom treba doverovat, vedia, co robia 🙂

lia, utrogestan je pri IVF (on sa indikuje aj inokedy) lepsie zavadzat... ja som si ho zavadzala prvykrat uz den pred odberom.. v kazdom centre je to zrejme inak 🙂 ja som si zavadzala vecer 2 gulicky, cez den nic

lia, ty ides na odber zajtra? drzim prsty! 🙂

veva55
11. máj 2007

Ahojte, podla toho, co tu Miska pise, sa teraz trochu obavam. Pravdepodobne mam aj ja PCO a ideme na IVF. To aj ja budem musiet cakat do ms, aby mi mohli urobit transfer? Mne doki nic take nespominal.

misi76
11. máj 2007

Ahojte,
Vevi pokiaľ ti doteraz nepovedali, že máš PCO tak prečo sa obávaš. Ja som kvoli tomu bola na laparke a myslím, že ty nie, tak neboj.
No a k tomu Utrošu nám vysvetlovali nasledovne:
V deň odberu - večer 2 tbl. zapiť, na druhý deň 3x2tbl. vkladať do pošvy a v deň transferu ráno znovu zapiť. Ten utroš sa rozpúšťa v pošve a keby ste si ho dali v deň transferu, tak z vás vyteká a museli by vás čistiť.

lia
11. máj 2007

ano andy,idem zajtra na 7:30 h.,bojim sa aj ja,ale dufam,ze ma to prejde.aj mne povedal minuly lekar,ze mam PCO,ale tito mi to nepovedali este,tak nebudem sa stresovat dopredu 😉 .
idem si to precitat s tym utrogestanom.

aaandrejka
11. máj 2007

dievcata, nestresujte, hlavne je nemat vela informacii ;) ja som vcelku rada, ze som zacala sledovat tieto diskusie az po transfere, neverili by ste, ake je to fajn, ked neviete, do coho idete, nerozmyslate nad kadejakymi moznymi somarinkami, ktore niekto ma a niekto nema, ste minimalne tak 100x kludnejsie 🙂 takze klidek, treba mysliet pozitivne, nic hrozne to nie je ;)
lia, drzim zajtra prsty 🙂
o tom utrosi su pisane vsade cele litanie, kazdy ho predpisuje inak, kazdy na zaklade svojich vlastnych studii a skusenosti s vlastnymi pacientkami 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre