Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

teri81
25. júl 2007

Ahoj tinucha,

gratuluju,ze to tak hezky vsechno slo, me to ceka za dva tydny, uz jsem psala pred chvili otazku,jakym způsobem se uspava a jaky je to pocit, mozna mi to můžes ještě více popsat? Dekuju a odpocivej a nech se opecovavat,
na netu budu zase zitra.

misi76
25. júl 2007

Tinucha pekná úroda, tfuj tfuj, nech sa pekne oplodnia a od piatka si tehu na najbližších 9 mesiacov.

Barca na zajtra držím päste a myslím na teba, ozvi sa ako si dopadla.

Ostatným snažilkám veľa zdravia a šťastia.

libeth
25. júl 2007

misi uz mas tt 😵 a ako, nieje ti este zle? Este ti budu robit nejaky test, alebo uz len poradne?

lauritka
25. júl 2007

🙂 dobre tini ;) napissss 🙂 teda ste mali dobry pocet vajicok ;) a to vkladaju uz za dva dni?? ja som myslela ze za 3 az 4 😕

libeth
25. júl 2007

ahoj lauritka - a vy kedy zacnete?

lauritka
25. júl 2007

ahoj libi ..ja caakm na mrchu a mam volat..este musi odsledovat cyklus a hprmonalny profil a urobit este jeden spg 🙄 on na vysledky co som doniesla velmi nedal, on chce svoje a potom ze uvidi co dalej ... 😢 sa to natahuje ako zuvacka stale...+

libeth
25. júl 2007

nechapem, preco ked mas vysledky, tak este potrebuje jedny. ale neboj, ked zacnete, tak to pojde rychlo ze az. Tebe nebudu robit laparku, alebo HSG? Vy idete hned na IVF? Viem, ze si mala IUI, ale som myslela, ze laparka musi byt. 😕

zulka29
25. júl 2007

Ahoj Libeth, koníkuješ? 😉 Ako sa máš a kedy idete do hôr?

Ahoj Lauritka, to čakanie je hrozné, ale hovorím si, že ešte vždy lepšie ako to osudné čakanie na výsledok IVF 🙂 Neboj, tak dlho si vydržala čakať... 😀

lauritka
25. júl 2007

😖 ja uz nechcem ist na laparku naco ?? to musi byt ?? :( spg nebol velmi dobry ..tak som myslela ze nas odporci hned a okrem toho skusam uz dost dlho,
zase ist pod narkozu na laparku a potom zase na ivf?? nevidim v tom logiku. ved ked chcem ivf nech mi to urobi nie?

no ved asi on chce svoje vyserenia 😖 . a nad grafmi sa len pousmial, to nie je pre neho smerodatne vobec. on ma potrebuje vidit znutra,meternicu a vajecniky atd. zulka ja viemuz som cakala dlho..,ale teraz ked sa to dalo do pohybu uz by som najradsej isla na odber zajtra 😀

libeth
25. júl 2007

zulka - hej, nudim sa, tak zabijam cas. a neviem kedy, chcela som na bud. tyzden, lebo mala by som mat podla liecitela ovu. ale kolega chce dovolenku, tak neviem. asi to presuniem 😒 A tak o mohlo na vikend pekne vyjst. Takto sa budem doma stresovat.

lauritka
25. júl 2007

inac diagnoza bola..mierna aztheno-therato-zoospermija. 😒

zulka29
25. júl 2007

Lauritka, to IVF ti musí schváliť poisťovňa, tak preto tá lalarka. Ale podľa mňa by ti to mali schváliť aj bez nej, kedže sa už snažíte dlho o čom svedčí ja IUI ktoré si mala už dávnejšie...
Ved uvidíš čo ti povedia v centre...

Libeth, nestresuj doma cez víkend, urobte si výlet niekam tu v okolí. Teraz si v práci?

lauritka
25. júl 2007

😖 to kazdy, kto isiel na ivf musel podstupit laparku ???? 😕

zulka29
25. júl 2007

Lauritka, toto sú zákonom stanovené kritéria na IVF:
1. Chýbajúce vajcovody alebo nezvratné poškodenie vajcovodov diagnostikované laparoskopicky alebo laparotomicky, okrem stavov, ktoré vznikli ako následok predchádzajúcej sterilizácie alebo umelého prerušenia tehotenstva.
2. Endometrióza ženy, ktorá je diagnostikovaná laparoskopicky alebo laparotomicky.
3. Nezvratné poškodenie vaječníkov, ktoré je potvrdené biochemicky, laparoskopicky alebo laparotomicky, ak toto poškodenie nie je následkom umelého prerušenia tehotenstva.
4. Idiopatická sterilita, ktorá je neúspešne liečená jeden rok v špecializovanom zdravotníckom zariadení.
5. Mužský faktor sterility - azoospermia, astenospermia, ejakulačné dysfunkcie a ochorenia súvisiace s chemoterapiou alebo poúrazovými stavmi, ktoré sú overené andrológom.
6. Imunologické príčiny sterility, ktoré sú overené laboratórne.
7. Riziko dedičného ochorenia, v ktorého dôsledku nemôžu mať manželia zdravé potomstvo, ktoré je overené genetikom.
8. Endokrinné príčiny sterility overené endokrinológom.

lauritka
25. júl 2007

no ale staci jeden z nich nie ??? muzsky faktor sterility ...?

jolanka
25. júl 2007

Lauritka na laparku se chodit nemusi a jsem po umelem oplodneni a na zadne laparce jsem nebyla, to uz by se jim muselo neco nelibit. pockej si na to az si udelaj sami vysetreni (oni si to delaji sami, na jine vysetreni moc nedaji).V patek si jdu na krev takse uvidi ci se to povedlo nebo ne, no a kdyz ne tak budu bojovat dal.(sklamani urcute bude)

libeth
25. júl 2007

lauritka - ja niekedy logiku nevidim v nicom 😀 a tiez len mrkol na grafy a vratil mi ich. A pojdes cez poistovnu, ze? Niesi samoplatca.

zulka - no, v praci, ale je to dnes nuda. A nejaka som zaspata... Dnes si pojdem kupit ovu testy, aby som vedela, ci mal ten liecitel pravdu, ale hovoril, ze je mozne ze tento mesiac mat nebudem, lebo moze to byt cyklus vajecnika co nemam, a tak by to bolo az o mesiac. No ale co, ved ked som uz minula tolko penazi, par stovak este najdem. 😀

zulka29
25. júl 2007

mal by stačiť 🙂

tinucha
25. júl 2007

No tak osm späť. Ďakujem kočky za držanie palcov, ste zlaté. 🙂
Takže pre tie, ktoré to čaká napíšem ako to prebieha v SPLNe. Takže mali sme prísť ráno na 8,30. Sestrička nás hneď odviedla na izbu, kde boli 3 postele, WC a nejaké skrine, ináč veľmi pekná izba. Dnes som na odber bola iba ja sama, tak sme mali s mužom súkromie. 😉 Prezliekla som sa do nočnej košele a čakala. O 9,00 prišiel anesteziológ, že mám ísť ešte raz na WC a ja som mu povedala, že som už 2x bola. Tak ma vzal do vedľajšej miestnosti, dvere do nej boli priamo v tej izbe, kde som čakala. Ľahla som si na kozu, ansteziológ mi pichol do žily (nebolelo to), ešte sa oýtal koľko vážim a niečo mi do žily pustili. To som necítila, len videla. Potom sa mi začala točiť hlava a ani neviem kedy som zaspala. Zobudila som sa v posteli, v tej izbe,kde som sa predtým prezliekala. Bol pri mne manžel, bolo super, že tam bol. Vôbec mi nebolo zle, cítila som sa dobre ako po výdatnom spánku. Trošku som si ešte pospala, manžel bol medzitým odovzdať spermijky. Potom mi sestrička doniesla vodu a trošku sme pokecali. Potom sme si ešte pol hodinku čítali s manželom časopisy, lebo spať sa mi už nechcelo ale mala som ešte ležať. No a potom som sa obliekla a išli sme za lekárom. Ten nám povedal koľko máme vajíčok, že ich všetky budú oplodňovať metódou ICSI, zrejme manžel nemal dobrý spg, dal mi rozpis ako mám brať ďalej lieky (Estrofem, dufasto a utrogestan) a že mám prísť v piatok o 10,30 na transfer a mám doniesť peniažky (15000).
Manžela som sa potom pýtala, ako dlho som bola na odbere, povedal, že asi 15 minút. Babule, vôbec sa nemáte čoho báť, je to úplne v pohode. 🙂

Niekto sa tu ešte pýtal, či sa pri stimulácii priberá. Naopak, ja som schudla 3 kilá. Mne totiž nechutilo jesť, mala som z tých liekov ťažký žalúdok. 😉

lauritka
25. júl 2007

🙂 no jasne chapem. ked je niektory z tych faktorov pritomny tak to schvalia..ale hadam len ze lekar do papierov napise dobre odporucania ;) nie?? teda myslim , ze kde je chyba aby so schvalili;) myslim ze aj on chce radzej ivf ved maju z toho peniaze.
😀

libeth
25. júl 2007

tinucha - nas v Gyn-five, aj z vnutra umyvali, nic prijemne, lebo som bola pri vedomi, trvalo to dlho, podla mna, to ti dali dovnutra nejake tampopny a tym asi vydenzifikovali... a az potom mi napichla zilu a uz som potom hajala. 😀 Ale dalo sa to.

lauritka - aspon ze tak, nemusis pod narkozu. 😉 Boze, splnam ja splnam 3 body. Co ja vobec chcem? 😖

lauritka
25. júl 2007

tinuska a za co sa doplaca tych 15 tisic ???

zulka29
25. júl 2007

Libeth, aj ja sa dnes nudím...už som si 100 x povedala že dám pauzu od koníka, ale aj tak sem každý deň idem. 😀 . Vyberám si dáku dovolenku, ale dosť ťažko sa to napasuváva s tým IVF, lebo už od cca 23.8 musím, začať pichať a Decapeptyl a ten musí byť v chladničke... Objavila som krásne miesto na severe Talianska jazero Lago de Garda blízko Verony. Je to jazero obklopené zo všetkých strán Alpami, Dolomitmi a je veľmi veľké a čisté...ako pri mori, ale sú tam aj hory...snáď sa to podarí a pôjdemem tam...

lauritka
25. júl 2007

libi no tak teraz super..modlim sa aby boli zle spermije teda a aby to schvalili aj bez laparky 😀 uvidim co povie lekar.a este aj ako na tom budem ja. ozaj endiometrioza sa nejak prejavuje?? ci o tom ani nevies kym nerobia laparku ??

libeth
25. júl 2007

zulka - to znie super, tam by som isla, musim si to omrknut. 😎

tinucha
25. júl 2007

Lauritka IVF+ICSI stojí 12000 a mrazenie zvyšných embrií 3000 Sk.
Libeth, tak to som rada, že to nerobili ako v Gin-five. 😉 🙂

zulka29
25. júl 2007

Libi, daj do vyhladávača Lago de Garda a popozeraj, vyzerá to tam nádherne a je to relatívne blízko autom...V zime sme boli v blízkosti lyžovať, ale tom jazere sme neboli...

lauritka
25. júl 2007

tinus pokial som dobre informovana..tak ICSI robia len pri malej pohyblivosti? 😕
a ked ste boli na spg predtym tak vam nehovoril ze budete musiet ICSI ?
ci to len v den odberu sa zhorsilo?? dufam , ze neklamu 🙄

libeth
25. júl 2007

tinucha - alebo si to prespinkala? 😀

lauritka - ja mam endometriozu, a zial moj lekar ju nevidel, su to vlastne krvou naplnene cysty, ktore neprasknu ako normalne, je to take svinstvo, ja sa ho uz nezbavim 😔 To by si uz citila, su to bolesti, ktore by si uz casom citila ☹

tinucha
25. júl 2007

Lauritka, predtým bol spg dobrý, aj keď pohyblivosť bola len niečo vyše 50%. Podľa mňa doki nič nechcel riskovať a v tomto mu úplne dôverujem. V pondelok bola v SPLNe na odber moja kamoška, mali viac vajíčok ako my a dobrý spg, tak im doki povedal, že im ICSI netreba. Nemyslím si, že by klamal.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre