Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

lenka20
21. aug 2007

libeth - ale keby to aj hned boli pozostatky, tak je to dobre znamenie, lebo tzn. ze tie lieky nieco s tebou urobili. takze nabuduce to uz urcite vyjde 😉

zulka29
21. aug 2007

Libeth, to bude ten istý Decapeptyl podľa mňa, len tebe nechodila MS preto, že si ho brala celý cyklus a ja ho beriem až od 21 DC a teraz čakám na MS, kedy dorazí...Tak budem pichať šikmo, to je asi jedno, hlavne že je to tam. Zatiaľ sa mi ani modrinka nepodarila 😵.
Ty si ho brala asi kvôli tej endometrióze aby ti zablokoval hormóny, tam píšu že k zablokovanie príde až o cca 3 týždne...

Libeth...hmmm...v tom ti asi veľmi neporadíme moja, uvidíš, užite si teraz pekne dovču, nestresuj sa, lebo si tým aj tak napomôžeš.
A potom po dovolenke šup, šup, vieš kam? 😉

Baby, a ako ste na tom boli s pleťou pri stimulácii? Mám ju dosť komplikovanú, tak neviem čo tie hormóny so mnou narobia 😕 . Vydržím, nevadí...ale aj tak povedzte 😎 .

lenka20
21. aug 2007

mne sa pocas IVF plet zlepsila, inak ju nemavam moc dobru. no ale hned po sa mi zase vratila k normalu 😠

libeth
21. aug 2007

zulka - neviem, ale ja som mala 1 inj. za mesiac a to po sest mesiacov a potom som 9 mesiacov menzes nemala, to musel byt asi nejaky iny, ked stacila 1 inj. za mesiac. A mavala som take bublinky pod kozou asi tyzden a velmi to bolelo. Lebo kamaratka mala tiez decapep. pri stimulacii a ten moj vyzeral inak.

No praveze tento vikend bol strasny, velmi som sa narobila, velmi som sa stresovala a bola som fakt fakt strasne zla, furia. Tak myslim, ze tie nervy mi urcite nepomohli. Ale ked som ja uz taka blbaaaaaaa.

a plet, nemala som ziadne problemy, normalne nemam, ale nepamatam si nic hrozne. 🙂

zulka29
21. aug 2007

Akurát som študovala ako sa narába s tým Gonal perom, no už mám v tom trochu jasnejšie 😎
Lenka, ty si mala ten Gonal... keď si natiahnem prvú dávku napr. 150 IU, potom ďaľšia dávka ak bude rovnaká tak na tom pere bude potom čierna šípka nastavená na 300 IU a tak ďalej? Alebo sa mi tá čierna šípka dá zase na nulu a natiahnem zase len 150 IU?ˇ
dúfam, že vás mojimi otázkami veľmi neotravujem, ak áno, tak ma pošlite 😉

lenka20
21. aug 2007

zulka, ak budes mat stale 150 jednotiek, tak pero nepretacaj, skratka si ho nechaj na 150-ke a len natiahni pred tesne vpichom.sipka bude stale ukazovat 150jednotiek, sipka je na kontrolu davky, ma ukazovat na hodnotu, ktoru si ides pichnut. pa.

libeth
21. aug 2007

Gonal pero je to iste ako Puregon pero? Lebo ked som si natiahla 225 jed. tak ked som to tlacila tak sa to dostalo na nulu a natiahla som zasa na druhy den 225 jed.

majuska81
21. aug 2007

Ahojte, takze: Mám osem folikov, po 4-4. Do CAR mám ist o 2 dni, a namiesto 2 dávok Menopuru mi pichli 3 + do bruska Certrotide. A tak mám pokracovat aj zajtra. Dúfam, ze 8 folikov bude stacit 😕 na manzelove lenivé rybky.... 😀
Neviete , preco mi zvysil dávku??? Lebo 3 ampulky som mala mat iba o 2 dni.... 😕 A UZ MA TLACIA VAJECNIKY..... 😀 😀
p.s.: ano, je to nase 1. IVF, preto som také zajko bojko 😅 😕 😝

libeth
21. aug 2007

majuska - Menopur asi reto aby vytazili co sa este da a cetrotide aby predcasne nepraskli. A bude stacit, to chce klud, ako vravi moj muzik, vzdy je to 50:50, aj prirodzene staci jedno vajicko a jedna rybka 😵 Ked to ma vyjst tak to vide aj keby bolo jedno.
mna bolia vajecniky, som 7dc, preco? a moc! 😒

majuska81
21. aug 2007

Ale to je normálne, nie??? Ja mám 5 DC, a tiez to poriadne citim. Na 7. DC ma to uz iste bude sialene tlacit. Kedy ides do centra????

cicuska
21. aug 2007

cau majus, nenapisala som ti na ten dlhy a kratky cyklus prepac ale v robote sa snazim nechodit na internet lebo mame open space a teda nech mi do toho vsetci necumia 😉
Ak chces byt mudrejsia a mas cas tak sa pozri na
http://www.iscare.cz/car.php?article=23

libeth
21. aug 2007

majuska - ja ale nestimulujem. Ja som po neuspesnom pokuse, pauzujem.

majuska81
21. aug 2007

Sorry, Libeth.....nechcela som ta dotknút.. ☹

hanaj
22. aug 2007

Zulka, Lenka20, dakujem za tipy. Aj ked asi v robote tusia, ze sa nieco deje s nasim ne-pocatim, nechcem to rozoberat a podporovat reci o gynekologickych problemoch. Asi si len jednoducho vzdy nadrobim to, co stravim v CAR a hotovo. V den odberu a asi 1-2dni po si zoberiem dovolenku (podla toho, kedy bude) a po transfere asi tiez tak 3 dni a potom spat do prace. Ale uvidime, zalezi od dni, kedy sa co bude konat.

Majuska 8 folikov je dost, budem drzat palce, aby sa aj vsetky pekne delili 😉 Ked som stimulovala na IUI (Merionalom), tiez som uz 5DC mala tlaky v podbrusku a dost to bolelo. Vtedy som mala cca 10folikov a pichala 4-nasobne nizsiu davku ako budem pichat teraz, tak mam dost obavy, co so mnou spravi 300 IU Merionalu 😒

zulka29
22. aug 2007

Ahoj Hanaj 🙂 .
My z BA to máme ešte super, nemusíme cestovať. Kočky čo musia cestovať to majú oveľa zložitejšie. Ja mám centrum blízko od práce, tak počítam že budem meškať ráno max. hodinku, takže to sa dá...
Zabudla som, kedy ty začínaš pichať?

libeth
22. aug 2007

majuska - nic sa nedeje, nemozes vediet 🙂 Bolieva aj maternica pred ovulaciou?

Baby, a vy si neberiete na to priepustku z prace, potom nemusite nahradzat. 😕

hanaj
22. aug 2007

Ja to tiez nemam do CAR daleko, som z okolia BA a ratam, ze mi to zaberie tak hodinku a pol az dve, co je v pohode 😉
Cakam na menzes, mal by prist niekedy buduci tyzden, zaciatkom, tak snad uz budem od buduceho tyzdna pichat. Normalne sa tesim, cudne, ked by som sa asi mala obavat 😅

Libeth, ja si priepustky ku gynekologom neberiem, prave kvoli dohoadom v praci. Takze radsej si nadrobim, pripadne zoberiem dovolenku, ale priepustku, kde by bola peciatka CAR, to nie 😒

libeth
22. aug 2007

hanaj - ja som sa tiez tesila, mala som pocit ze sa konecne nieco deje.
Nas v praci nieje vela, a baby vedia ze som mala min. rok gyn. problemy a tie sa zial zopakovali, takze u mna peciatka od gyn. nieje nic cudne. A z gynfivu, ta peciatka samo osebe nic nehovori, preto som to riesila takto. 🙂 A u nas sa moc nenadraba 😒 co je ale skoda.
a neboj ked uz zacnes tak to rychlo prejde 😀

hanaj
22. aug 2007

Ja chodim do Ferticentu, ale ake maju peciatky som si nevsimla 😵 . Ani nas nie je na oddeleni vela, ale aj ked asi baby nieco tusia, nechcem o tom rozpravat. Navyse, jedna je cerstvo tehotna, tak som trochu predychavala pred par dnami 😉 Ale uz som opat ok a zase sa na ten proces tesim.
Co ma prejde? Radost? To snad nieeeeee 😨

zulka29
22. aug 2007

Ja si beriem priepustku, výhoda je, že Gynfiv má aj normálnu gynekológiu, takže môžem chodiť aj tam 😎 . Ale ostanem aj o kúsok dlhšie v práci, len tak dobrovoľne...a budem koníkovať 😀 ...

lenka20
22. aug 2007

zulka, mne sa zdalo, ze si asi pred tyzdnom vravela, ze nemozes tolko konikovat, ale to si asi potom nebola ty 😀 😀

libeth
22. aug 2007

hanaj nieeeee radost co si, myslim ten cas 😀 rychlo to vsetko ubehne, ked sa dotoho dostanes. Radost ta este len caka, drzim palceky, aby to vyslo 😵

zulka29
22. aug 2007

asi som to bola ja 🤐 ...no nemôžem, ale koníkujem, nedá mi to 😀 ...
Aj vám stále naťahuje stránku tak strašne dlho, alebo mám problém len ja s mojím PC? 😕

lenka20
22. aug 2007

mne to teraz ide celkom rychlo, pred 2 tyzdnami to bol des.

libeth
22. aug 2007

baby mavate cez ovulaciu - pred nou - divne chute na jedlo?

zulka - len pekne konikuj, aspon je tu veselo 😀

hanaj
22. aug 2007

Fakt to tak ubehne? Ja sa obavam, ako to zvladnem, najma cas od ET po test 😝 Aj preto chcem ist do prace a neostat PN ci na dovolenke cely ten cas.

Dakujem, Libeth, tiez ti drzim palce, na cokolvek, co ti sposobi radost 😉

Zulka, mne ide MK napodiv rychlo 😲 😀

majuska81
25. aug 2007

Ahojte baby, no pondelok budem mat odber....mám ale len 4 velké vajicka....asi od toho, ze som mala málo hormónov....Nedávam si velkú nádej....A tá bolest vlastne nic nie je, len ma tak tlaci v podbrusku...Mozno preto ma tak neboli, lebo ich mám málo... 😒

cicuska
26. aug 2007

majus ty sa ale nestresuj 4 to je super nie ako to napislai uz mnohe baby nie je dolezita kvantita ale kvalita a drz sa pri tom odbere 😉

petkaerdal
28. aug 2007

Baby ahojte,oznamujem,ze Denka 28 je tohotna na prvy pokus....nema pristup na net,tak pisem za nu...drzme jej vsetky palceky... 😀 😀 😀 pa pa

hanaj
28. aug 2007

To je skvele, velmi drzim palce, nech to vyjde ako si predstavujeme my vsetky. 🙂 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre