Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

aluska1404
3. apr 2016

Ahojte ja som dnes 11 den stimulacie a veru mam aj ja taky hlien ako pri ovlke je to v poriadku???ma to tak byt zajtra idem na asi uz posledne sono tak som zvedava prosim napiste mi dakujem

datelinka31
4. apr 2016

@aluska1404 ja som to mala cely cas, ako som si pichala, je to asi tymi hormonmi, potom ked som prestala pichat to zmizlo 🙂

aluska1404
6. apr 2016

@datelinka31 Ach to som rada ze je to v poriadku 😉

aluska1404
6. apr 2016

@datelinka31 Momentalne mam zasa iny problem mam kratky protokol dnes je 14 den co si picham merional 300iu a bola som na kontrole a doktor mi povedal ze su este male .Najvacsie ma 1,5 cm myslite si ze je normalne si pichat iniekcie az do 17 dna az na tento den mam ist na kontrolu.a to uz si doktor myslel aj ja ze dnes bude odber .narastu este???mate niekto s tymto skusenost dakujem za info

datelinka31
6. apr 2016

@aluska1404 urcite este narastu, kolko mas folikulov? Ja som mala od 7 mm do 15 mm pri kontrole, takze rozne velkosti a vo vsetkych boli vajicka.. Drzim palce

aluska1404
6. apr 2016

@datelinka31 Dakujem pekne myslim ze okolo 10 tak niak bolo ich menej a uz aj na druhrj strane na vajecniku mam dve ,oststne su na lavo

aluska1404
6. apr 2016

@datelinka31 A dve su pi 15 mm 1 14mm a ostatne 12 mm.a ono to moze tak dlho rast?

datelinka31
6. apr 2016

To mas dost, ja som mala iba 6. Naozaj neviem ako dlho mozu rast, ale Dr. urcite vie, co robi 🙂 takze neboj..

aluska1404
7. apr 2016

@datelinka31 Dakujem za podporu😊a mozem sa spytat ty aj vies ske si velke mala pri odbere?a v kolky den ti ich vzali?

datelinka31
7. apr 2016

To neviem ake som mala pri odbere velke, ale ja som mala odber uz na 13. den lebo som dobre reagovala na stimulaciu, az mi museli znizovat davky..

aluska1404
7. apr 2016

@datelinka31 Mne beru kazdy 2 den kvr a ze je vsetko v poriadku co sa tyka hormonov.tak som zvedava do soboty kolko narastu dufam .vedela by si mi dat niake rady?co sa tyka jedenia.Ja si myslim ze som trochu spravila chybu v tim ze som malo pila.pred tym som pila 4 litre vody a tie dva dni som pila o polovicu menej.myslis ze sa ten rast viaze aj na vodu?

datelinka31
7. apr 2016

@aluska1404 no s tym pitim je to bieda aj u mna, stale na to zabudam, a ked som si myslela, ze dost pijem, sestricka co mi brala krv povedala, ze malo pijem, lebo mam hustu krv. Ja som akurat pred ovulaciou pila alchemilku, kvoli hrubke endometria, ale inak nic specialne, dokonca aj strava nic moc, kedze sa to vsetko dialo cez velku noc.. A zevraj po transfere je dobre jest ananas. Okrem toho beriem kyselinu listovu..

aluska1404
7. apr 2016

Aha super takvdakujem za raduvurcite ten ananas vyskusam 😊ja si tiez davam kyselinu listovu ale davala som si ten inofolik uz mi skoncil tak som zacala s kyselinou.A uz redpokladam ze cakate babatenko

datelinka31
9. apr 2016

@aluska1404 noo, este cakame na vysledky, zatial pozitivny test, ale este idem na sono. Ako si dopadla? Uz si bola na odbere?

aluska1404
9. apr 2016

@datelinka31 Este len na sone a dufam ze je to fajn doktok povedal 10 folikulov 8 vypada ze vajicok a velkosti od 2,2 do 1,9 cm takze fajn ja som spokojna myslim ze na tu kapacitu a amh ze fajn.V pondelok odber😁

aluska1404
9. apr 2016

@datelinka31 Tak drzim palceky nech aj krvicka ukaze pozitivny testik gratulujem super tesim sa .A kde ste boli na umelom?

datelinka31
9. apr 2016

@aluska1404 krv uz ukazala, len este ho nevidno nezbednika na ultrazvuku, tak dufam, ze buduci tyzden uz nieco uvidime 🙂 8 vajicok je super, potom daj vediet.. My iscare martin a vy?

aluska1404
9. apr 2016

@datelinka31 My Martin Helios urcite dam vediet som sama zvedava a som chvala bohu dobre naladena.Drzkam palceky nech rychlo rastiete a hlavne nech ste v poriadku

datelinka31
11. apr 2016

@aluska1404 ahoj, ako dopadol odber?

aluska1404
11. apr 2016

@datelinka31 Ahoj dobre len cely den spim som niaka unavena a aj zo spodku ubolena ale da sa uz len to 5dnove cakanie.prosim ta ake dali tebe lieky mne len utrogestan .dali ti aj niake lieky napriklad na sliznicu maternice.Ja som sa to zabudla spytat ci nemoze do toho vkladu klesnut???

datelinka31
11. apr 2016

@aluska1404 nedali mi nic, len progesteron, ale neboj, oni vedia co robia.. A kolko ti odobrali vajicok?

aluska1404
11. apr 2016

10 folikulov alevze 8 vajicok zavraj doktor vravel.A to davkovanie je v pohode ze 2 krat za den 2 ?ja som si nikdy nic nevkladala takehoto typu ziadne cipky asi si bude treba davat aj vlozky vsak

aluska1404
11. apr 2016
datelinka31
11. apr 2016

@aluska1404 ano, utrogestan sa dava po dve, ja som brala predtym rano a vecer, teraz mam lutinus jedna tableta trikrat denne.
Mozno nejake intimky, aj ked mne to vacsinou vyteka ked idem na wc, takze ja ani velmi nepouzivam, jedine ze napr. cestujem a pod., ze nemam moznost odbehnut. 8 vajicok je super, tak drzim palceky, nech sa embryjka pekne vyvijaju a delia..

aluska1404
11. apr 2016

@datelinka31 Dakujem moc pekne za podporu tesim sa velmi nech uz je sobota zajtra mam volst co a ako .Aj ja ti drzim palceky nech ste v poriadku s babatkom

aluska1404
11. apr 2016

@datelinka31 Mozem sa spytat kolko si zostala doma po vklade??Ja som si zatial dala volno na 10 dni.A aj si lezkala alebo striedala neviem ako po vklade co je najlepsie ale viemvze do prace nepojdem ked tak az neskor.Ako sibto spravilavty?😁

datelinka31
11. apr 2016

@aluska1404 my sme mali vklad v sobotu pred velkou nocou, takze ja som nelezala, ale piekla kolace :D ale v takom kludovom rezime, hlavne ziadny stres. Ale inak by som urcite odpocivala, povedali mi aspon tie dva dni lezat, lebo vtedy sa embryjko uhniezduje. Velmi som sa bala aj ist vycikat po transfere, aby nevypadlo.. 🙂 po dvoch dnoch mozes normalne fungovat, ale urcite nie nejake dvihanie tazkych veci, ja som vylucila aj fitko a pod., kym si nebudem 100 % ista, ale samozrejme pozor si budem davat stale. Neviem ake mas zamestnanie, ale ked mas moznost si zobrat volno, tak to je super, hlavne aby si bola v psychickej pohode 🙂 ja som to mala stazene, kedze sme nikomu nehovorili o ivf, takze som sa viacmenej snazila fungovat normalne cez sviatky, ale potom som uz len oddychovala

xxxena
28. apr 2016

@datelinka31 ahoj gratulujem , že sa podarilo. chcem sa opytať ci máš nejaké tipy ako sa spravat po IVF? niekde som počula že je dobre pit ananasovu 100% šťavu. a po vklade necikat aspon ešte dalsiu hodinu.

datelinka31
28. apr 2016

@xxxena dakujem, o tom ananase som aj ja pocula, ale nie stavu ale stred ananasu, zevraj je to dobre na uhniezdenie. Ja som ale nezohnala, lebo vsade mali plesnive prezrete, tak som sa na to vykaslala. A cikat som bola hned po transfere, lebo mi kazali prist s plnym mechurom, tak 15 minut po transfere som lezala a potom mi povedali, ze mozem ist aj na wc. A inak nic mi neodporucili, iba odpocinok, najlepsie lezat a s vyvysenymi nohami.. Fakt som nic extra nerobila ani nejedla, ja si myslim, ze ked sa to ma stat, tak sa to stane, bez ohladu na vsetko.. 🙂 uz si po vklade, ci este sa chystas?

xxxena
30. apr 2016

@datelinka31 ahoj dakujem za odpoved. a to stred ananasu? hm. no uvidim či zoženiem pekne.
možno aj džus 100% bude dobrý. a nie ešte sa len chystame na vklad. cakam menštruáciu a začnem s injekciami. 🙂 kolko ti vkladali embrií?
a ako sa citiš? verim že všetko prebieha tak ako ma🙂 vidim že decembrove babatko budete mať🙂možno vianočne.🙂V kolkatom si tyždni?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre