Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

lia
12. máj 2007

lauri,uplne v pohode,po odbere lezis na lozku,vyborne som si tam oddychla,ja osobne som problemy ziadne nemala a zatial ani nemam.
nespala som ani po zakroku,odvtedy len lezim,ked som prisla domov,normalne som fungovala,troska pomalsie,ale fungujem 😉

lauritka
12. máj 2007

🙂 tak to je super ale ked pojdes na vklad uz ta neuspavaju ze ??

lia
12. máj 2007

nie,to je ambulantny zakrok,neverila by som,ze to bude takto v pohode.
ale treba byt v klude v postielkovej kulture.

lauritka
12. máj 2007

🙂 a este kym ta poslali na umele robili ti vela vysetreni?? alebo to islo raz dva..aby som vedela co vsetko budu skumat 😉

lia
12. máj 2007

ziadost sme vypisovali 22.12.2006 a medzitym nam robili nejake vysetrenia

lauritka
12. máj 2007

😒 tak to dost dlho trvalo hmm..tak uz najvyssi cas ist za dokim 😔 dakujem

lia
12. máj 2007

ale tebe to tak dlho nemusi trvat,to bolo pred sviatkami,preto to tolko trvalo

aaandrejka
12. máj 2007

lauritka, do ktoreho centra v ke sa chystas?
narkozy sa neboj, pri odbere je to len TIVA aneszeta, to nie je normalna ako pri klasickych operaciach 🙂 a pri transfere sa neuspava vobec, neboj ;) to ti uz len takou hadickou zavedu embryjka tam, kam patria 🙂

a co sa tyka casoveho harmonogramu, ten je zhruba taky, ze jeden cyklus treba odsledovat (pocas jedneho cyklu ides 3x) aby ti vedeli urobit hormonalny profil..pomedzi to uz vacsinou posielas navrh na ivf do poistovne a tiez sa pomediz to robi manzelov spermiogram... u mna to bola celkom bleskovka, od nasej prvej navstevy v CARe po embryotransfer uplynuli 2 mesiace a 1 tyzden 🙂

lia
12. máj 2007

a kolko si lezala po transfere??kolko treba lezat??

aaandrejka
12. máj 2007

lias, mna sa pytas? v centra, kam chodim, nechavaju na koze cca 15 minut po transfere, potom som sla normalne na izbu a kedze sa mi nechcelo lezat, hned som sa obliekla, este sme polhodinku cakali v cakarni na report a pokec s lekarom, potom 120km cesta domov a rovno som sla robit veceru 🙂

lia
12. máj 2007

hej ,teba andrejka,ved ty si uz skusena 🙂 .takze si isla este na izbu??lekar dnes povedal,ze 20-30 min.a ide sa domov. 😅
kebyze nas nechaju aspon hodinku,neviem co by sa im stalo 😖

lauritka
13. máj 2007

ahojki andrejka chystam sa do SPLNU. idem uz zajtra na gynekologiu..a nech ma tam posle. takze tebe robili len profil a SPG muzovi?? a nezistuju ine priciny ?? a ine testy ?? laparka atd..ja sa s tym uz tiez nechcem nejak srat ..proste nech vyskusame umele a basta.
len ci nahodou este nezistuju preco sa nedair blah blah.a nejake imnulogocke vysetrenia ci nemas protilatky atd..???,

lauritka
13. máj 2007

ja som bola u Hermanna uz na jednom neuspesnom IUI..este pred styrmi rokmi cca. je to podobny postup ked vkladaju vajicka?? a dufam ze uz sa nestimuluje fostimonom..to boli otrasne inekcie. 🙄 stipalo to ako cert 😕 a este dufam ze oni neskusaju najprv IUI ? ja uz to nechcem ja chcem rovno IVF. dufam ze to sa da.. inac mam vseobecnu zdravotnu poistovnu.

helka1
13. máj 2007

Lauritka, nesuhlasim s tvojim nazorom, ze sa hned zenies do IVF bez akychkolvek vysetreni. Ono jevelmi lahke minut si vsetky 3 "hradene" pokusy (to hradene davam dozatvorky, pretoze aj tak to stoji vela penazi - Lieky + nadstandardy ako ISCI, PK, AH) a potom sa stat samoplatitelkou vobec nie je lahke ☹ hlavne koli financiam a zhananim liekov. Samozrejme existuju este rozne vysetrenia, nemusi to byt hned invazivne ako laparka, ale aspon vysetrenie na chlamydie, mikoplazmy a ureaplazmy, tiez existuju vysetrenia imunologicke na rozne protilatky a to robia v KE.
Co sa tyka stimulacie na IVF, je na tvojom DR pre aku stimulaciu sa rozhodne, ale myslim, ze ked mu spomenies, ze si fostimon neprajes, tak t predpise ine lieky 😉

aaandrejka
13. máj 2007

lia, no, ja som sla na izbu po transfere hlavne preto, ze som tam mala v skrini veci na oblecenie 🙂

lauritka, myslim, ze nepotrebujes odporucanie gynekologa, aspon do gyncare urcite nie... u mna to bol fakt len jeden hormonalny profil + 1x spg, pretoze ja som vlastne nemala nikdy problem otehotniet, len mi pred 11 rokmi vybrali vajickovody... takze u mna bola "diagnoza" jasna

na ivf budes stimulovat zrejme gonadotropinmi, tie su dvojake - mocoveho povodu a chemickeho povodu, tie chemickeho povodu su sice drahsie, ale zato su ovela setrnejsie k organizmu (to su napr. gonal a puregon)

myslim, ze postup pri vkladani je podobny, rozdiel je len v otm, ze pri IVF absolvujes odber vajicok pod TIVA anestezou.. pri IUI ti vajicka nevyberali, len odsledovali, kedy je ten spravny cas a vtedy vlozili spermie, nie?

lauritka
13. máj 2007

ano presne tak 🙂 andrejka no ja neviem helka ako postupuju teraz v centre..Hermann mi predtym tiez nerobil nijake vysetrenia len profil a folikumetriu a len ma stimuloval a potom hup rovno na IUI.

😖 ani mi nerobil prefuky ani nic..proste rovno na vec..tak nechapem niekoho vysetruju a niekhoho nie??? alebo ma tie vsetky vysetrenia urobit guynekolog???
a uz preplacaju len dve ?? IVF nie???

helka1
13. máj 2007

Lauritka, kazde centrum ma svoje poziadavky, pokial by ti mali robit IUI, tak aspon hysterosalpingogram (rtg vajickovodov) by ti mali miminalne robit, pretoze pokial mas nepriechodne vajickovody, IUI nema zmysel.
Mozno pojdes do 1 IVF bez vysetreni a az ked nevyjde tak ti odporucia vysetrenia, moje centrum napr. nepozadovalo po nevydarenych pokusoch ziadne vysetrenia, len nas hnali do dalsich a dalsich pokusov, bolo len na mne pozistovat si co a kde si vysetrit ☹ , tiez si nemyslim, ze je to dobre, lebo to vo mne vyvolavalo dojem, ze im nejde o zistovanie pricin, preco to nevyslo, ale o pockusy 😠 . Ale aspon vysetrenia minimalne na tie spominane infekcie (chlamydie, mikoplazmy a ureaplazmy ) by som si dala urcite spravit, vysledky mas relativne skoro a preliecis to antibiotikami .
Myslim, ze este stale sa preplacaju 3 pokusy.

lauritka
13. máj 2007

ah ahelka ..no spytam sa mojho gynekologa na to zajtra. ja aom mala tiez taky pocit ze ich nic ine nesaujima len zakrok 🙂ja som si predstavovala ze ked pojdem do centra na neplodnost tak pojdu od A do Z 🙂 a pridu na pricinu a az potom zacnu riesit IUI alebo IVF.
tak uvidim..vdaka koniku uz som mudrejsia a budem sa vypytovat na vsetko ;)

lauritka
13. máj 2007

a este prave preto chcem IVF a nie IUI lebo nemam chut ist na HSG je to dost bolestive... a tiez tam nie je uspesnost ze sa spermija fakt stretne s vajickom. preto sa mi zda to IVF istejsie 🙂 to uz su spolu 😀 . takze vlastne vsetky tie chyby transferu sa tymto obidu.. myslim transfer spermije k vajicku..ako je malo plodny hlien.zrasty a neprechodne vajcovody.

avaka
13. máj 2007

Ahojte,chcem sa spytat,kde sa okrem Kosic robia imuno testy?Urobili by mi ich aj po 1.neusp.pokuse,este pred KET?Preplaca ich poistovna?ak nie,kolko stoja?Ako dlho sa caka na vysledky?

lauritka
13. máj 2007

avaka to by aj mna zaujimalo🙂 si po neuspesnom IVF ? a ake ti robili vysetrenia predtym?

avaka
13. máj 2007

Nie,ja som bola vcera s Liou na odbere a len sa informujem,pre pripad neuspechu,aby som si zbytocne neminula vsetkych mrazacikov,ak budu 😅 Dufam,ze ostanu.O chvilu ma volat Embr.,tak som nervozna 🙄

lauritka
13. máj 2007

takze predtym ti nerobili take vysetrenia a co ti vysetrili ????
a este ty si dal zmrazit nejake embryjka?? potom mas viacej pokusov ci ako?
ked to nevyjde ?

avaka
13. máj 2007

Robili mi laparku,chlamydie a bezne vysetrenia,Imuno a genetiku nerobili.Vcera mi odobrali 13 vajicok a o chvilu ma volat embr.kolko sa oplodnilo.Ak by nejake zostali,chcem samozrejme zmrazit.A teraz este nie som rozhodnuta ani v tom ci si mam dat PK.Uz sme absolvovali 5x IUI.Preto sa pytam na imuno.Vie niekto poradit?Inak nam nijaky problem okrem prolaktinu nezistili.

lauritka
13. máj 2007

hmm no vtedy ani mne ..mne nevyslo tiez jedno IUI..parloder na prolaktin berem uz dva roky. ale ja idem zajtra na gyndu a povypytujem sa vsetko 🙂 aj na tie imuno vysetrenia.
avak ale drzim palceky ze to vyjde a uz nic potrebovat nebudes ;)

avaka
13. máj 2007

Dakujem,ja sa uz nemozem dockat toho telefonu.

lauritka
13. máj 2007

🙂 neboj sa 🙂 potom si budem chodt po rady ak uz budete tehu ;! s liou

avaka
13. máj 2007

No dufam 😅 a my uz budeme take mudre,ze Vam dobre poradime a vyjde Vam to na prvy krat. 🙂

helka1
13. máj 2007

Imuno vysetrenie robia na SLovensku len KE, podrobnejsie vysetrenia sa este robia v Prahe, alebo Plzni, ale to uz nejde cez poistovnu ale musia sa hradit. Avaka a prolaktin mas uz v norme ?

lia
13. máj 2007

kolko to stoji helka??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre