Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

lia
2. máj 2007

misi ☹ ,to fakt??teraz je toho vsade 😒 ,ani nevies z coho to dostanes.
urobila mi este raz ten obraz a zevraj vysiel ten pecenovy test o nieco nizsie,co mam teraz spravit misi?? ☹ 😅 😔

veva55
3. máj 2007

Vidim, ze som tu asi jedina, co bude chodit na injekcie do centra 😀

lia
3. máj 2007

a ako sa tvaria v centre vevi??niekedy sa mi zda,ze je to tam take rychle ako ked som sestricku poprosila,ci mi neukaze ako sa picha puregon.a ona mi to aj pichla,aj ukazala za 1 minutu.ako keby som si cely zivot s perom pichala.este ze sem vlozila aaandrejka to video,este raz dakujem.

veva55
3. máj 2007

No, v centre to bolo dnes take zmatocne. Sestricky v pohode, na UZV som bola u nejakej doktorky, taka blondyna okolo 35 rokov. Bola uplne odmerana, aj som sa jej pytala nejake veci, len odvrkla...proste evidentne ma mala na haku. Ja som len chcela vediet, co moze pre nas znamenat, ked mi neprisla mrcha, resp. ako sa v takychto pripadoch postupuje. Ci to ohrozuje UO. Ale odpovede som sa nedockala. O 14,00 tam budem volat, ze aky je dalsi postup. Tak dufam, ze to uz tam bude moj doktor, z neho aspon nemusim tahat informacie jak z chlpatej deky.

lia
3. máj 2007

drzim palceky vevi

pipka
3. máj 2007

vevi, to bola stenova, presne taka je asi ku vsetkym nie svojim pacientkam, mam podobnu skusenost. 😒

cicuska
3. máj 2007

vevi, ja chodim k stenovej a mozem ti povedat ze ani nie som prekvapena ako sa zachovala. Asi nemala dobru naladu. Ja mam s nou rozne skusenosti.Niekedy je super a niekedy aby som sa jej radsej ani nic nepytala lebo sa na mna snad vykrici je to tak na obskocku. Ale netreba sa dat ona sa otrasie ked jej odvrknes a potom je v pohode

veva55
3. máj 2007

No a co, ze nie som jej pacientka, ku vsetkym pacientom by sa mala chovat rovnako. Ale to je jedno, nerobim z toho tragediu, mozno mala len zly den. Teraz som myslou uz niekde uplne inde 🙂 , strasne som zvedava, co mi poobede povedia. Juj, keby sa mi dovtedy aspon ta hnusna mrsina rozbehla.

lia
3. máj 2007

volala som kvoli tomu peru a povedala mi sestricka,ze nemusi byt v chladnicke,ale moze 😀 .to je odpoved 😅 .

veva55
3. máj 2007

cicus, nemozem povedat, ze by na mna kricala, to urcite nie. Len ma nebola ochotna informovat ako na tom som,resp. co videla na tom UZV. Ja by som sa normalne ani nepytala, ale kedze mi uz davno mala prist ms a ona stale neprisla, nevedela som, co robit, lebo uz som mala pichat aj Puregon a takto vobec neviem, na com som. Len cakam a cakam. Ale snad sa poobede dozviem viac.
No a co sa tyka lekarov, ziaden nie je dokonaly, kazdy ma obcas zlu naladu, takze nerobim z toho horor. Ja si ani nepotrpim na tom, aby bol doktor tutuli mutuli, najvysmiatejsi...., len nech ma informuje ako na tom som.

veva55
3. máj 2007

Lius, mrkla som znova na tu stranku o Puregone, ale v ziadnom jazyku mi to neide. Ani tam nemam ziaden Video Player, je tam sice 1 veta, ze "pozriet video..." ale neda sa na to kliknut, je to tam proste len napisane.
Musela si to instalovat?

misi76
3. máj 2007

Ahojte babulky,
Vevi ty si dnes bola v CARe? Ja tiež. Mňa tiež pozerala Dr. Stenová.
No kočky endometrium mám 9mm 🙂, na pravom vaječníku asi 20 folíkov len maličkých a na ľavom asi také isté množstvo. Len musia dozrieť. Dr. Stenová vravela, že je to normálny jav pri PCO a nemám sa znepokojovať. V pondelok idem pravdepodobne ešte na kontrolu a uvidíme, či dozreli. Možno budúci týždeň ma to čaká.
Liuška, a si s tými pečeňovými testami v norme? Mne Dr. Harbulák vravel, že sa nemám obávať, budem len nositeľ. A mne vyskakuje žltačka B čo sa prenáša len krvou. No zistila som, že ju má aj bratranec, takže to bude niečo rodové.

veva55
3. máj 2007

Ano Misi, bola som v CARe. Asi od 7,20 - 8,30. Ty si bola kedy? Nemala si nahodou oranzove tricko?

misi76
3. máj 2007

Nie, hnedú blúzku a rifle.

veva55
3. máj 2007

No, bolo tam vela dievcat, ale vacsina z nich isli len na krv. Na UZV sme isli tri, co sme tam boli. Jedna kocka vedla mna v oranzovom tricku a potom este jedna, ale ta sedela mimo, tak som si ju velmi nevsimla. Mozno si to bola ty 🙂 Kedy si tam bola?

veva55
3. máj 2007

Inac zacala som spinit, ak by sa ms este dnes rozbehla, 4DC padne na nedelu. No a v tom mojom protokole mam napisane, ze s Puregonom mam zacat 4DC. Pochybujem, ze tam (v GF ) v nedelu niekto bude. To by som si musela ist zajtra pre pero a potom uz len najst niekoho, kto mi to v nedelu pichne.

Ak nikoho nenajdem, to bude pruser, ani neviem, ako sa to pero nastavuje na urcity pocet jednotiek.

misi76
3. máj 2007

Ja som sedela priamo pred ultrazvukom cca. o 8,30 hod. lebo o 8,45 som odchádzala z GF. Dnes som čakala dlho na UTZ, minule to išlo rýchlejšie ale to som bola v prvej ambulancii. Myslela som, že pôjdem tam, lebo tam bola moja Dr. Behúňová.
A nepovedali ti vôbec nič, či ti prerušia protokol, alebo nemáš mrchu, lebo máš nízku sliznicu?

lanka
3. máj 2007

Veva55 neděs - mně MS meškala o celý týden proti plánu - měla jsem dlouhý protokol a tak jsem prostě užívala vše o týden dýl a puregon začala píchat až přišla.
Jinak Hlásila jsem že se nic nedostavilo - pozvali mně o dva dny později na prohlídku - zjistitli že sliznice je dost vysoká a tedy musí počkat až se buď sníží a nebo MS přijde. nakonec přišla. Navíc ji ještě vzali krev na HCG i přestože jsem tvrdila že je nemožné abych byla těhotná - chtěli si být stoprocentně jistí. Takže buď v klidu, prostě se to o chvíli protáhne.
Měj se.

lanka
3. máj 2007

Jo ještě s tou "ne/pracovní" nedělou jestli je to všude stejné tak já byla na kontrole v sobotu. Taky jsem se divila alo osvětlili mi to tím že prostě něco se dělá přesně 3tí den cyklu, něco dvanáctý a nemohou nám cykly naplánovat tak aby seděli s "pracovními" dny. Ono v dnešní době je spousta lidí co dělají i o výkendech. Takže ani v neděli bych něměla obavy.

lanka
3. máj 2007

Teď mně tak napadlo - diabetici používají pero pro inzulín - takže možná se můžeš obrátit na někoho takového jestli ti to pomůže.

veva55
3. máj 2007

Pokial ti vychadza zakrok na vikend, samozrejme, ze ho neodlozia, ale pochybujem, ze tam niekto prijde len preto, aby mi picho Puregon.

No a ak by som mala nejakeho znameho zdravotnika, cukrovkara.... tak neni problem, ale bohuzial nikoho nepoznam.

Inac aj mne brali dnes aj krv, ale vraj kvoli HP, a nie aby sa uistili, ze nie som tehotna. Tehotna ale urcite nie som, vcera som si robila test ☹

Miska, vobec nic mi ta lekarka nepovedala, ale snad poobede mi povedia.

lanka
3. máj 2007

veva - i kontrolu (tedy krev a UZ) mi dělali během výkendu - takže né jen zákroky.
Původně měla MS přijít o výkednu - a taky mně ujistili že není problém - stačí kdykoli zavolat na mobil - mají jeden co si předávají se službami 24 hodin denně.
Dokonce jsem byla překvapena - protože jsem potřebovala radu tak jsem tam v nouzi volala - vše co jsem řekla měli zapsané v papírech a doktorka se poté ptala jak mi bylo dál a tak. Takže klobouk dolu. I když na druhou stranu je mi jasné že asi né všude se budou chovat tímto standartem.

lia
3. máj 2007

veva,napisem ti postup:
www.puregonpen.com,objavi sa ti obrazok so zelenym stvorcekom,kliknes na "view instruktions,objavi sa ti dalsi obrazok so zelenym stvorcekom a tam zakliknes pri kazdej otazke yes a potvrdis to,na dalsej stranke zase kliknes continue a uz sa ti same spusti video.

veva55
3. máj 2007

Lanka, jasne, aj UZV aj krv ti cez vikend zoberu ak je treba, ale to je nieco uplne ine ako pichnut si jeden blby Puregon. Krv ani UZV si doma urobit nemozes, ale pichnut Puregon si mozes aj sama, pripadne niekto z rodiny - takze pokial nemaju naplanovany na vikend nejaky zakrok, UZV.... tak tam nikto kvoli mojej jednej injekcii nepride.

Lia, ved tak som isla, ale to continue tam nikde nebolo. Ked som dala vsade yes a potvrdila, tak tam bola len ta prirucka (tusim v PDF) - len text, potom este link na kontakty, ale nic viac

veva55
3. máj 2007

Uz viem, preco mi to neide, na ministerstve mame vseliake mozne zakazy co sa tyka typov suborov (napr. Flash), takze skusim to pustit doma, tam mi to urcite pojde.

altea
autor
3. máj 2007

dievčatá,ako čato chodíte na sono kontroly ? (
Ja chodím každý druhý deň,nie je to podľa vás často ? (2.,4.,zajtra 6.deň cyklu)

Ledva pricestujem domov,už zas cestujem naspäť.No čo už ?! 😒

veva55
3. máj 2007

Altea, bud rada, ze ta takto pravidelne kontroluju. A nevidim na tom nic nezvycajne.

aaandrejka
3. máj 2007

altea, ty stimulujes? lebo ja som pocas stimulacie chodila na kontorly tiez kazde dva dni... lekar mi povedal, ze bezne sa chodi redsie, ale ze som zle citatelna a nevie presne urcit, kedy budu vajicka zrele na odber, preto som chodila tak casto (a ja som hcopdila 120 km, sama autom, na otocku, ale co clovek neurobi pre svoje dieta 🙂

veva55
3. máj 2007

Takze, prave som volala do centra, mam prist v nedelu na krv, takze som rada, ze su tam aj cez vikend.
Horsie na tom je to, ze v sobotu mam narodky a robim big party. Dufam, ze alkohol nema na hladinu hormonov vplyv. Jasne, ze sa nechystam rozbit, ale zopar fernetikov citrusikov snad mozem. Moznoze to bude moj posledny alkohol 🙂
A chystame sa niekam aj vytancovat, cize skor ako o tretej rano nepridem. Myslite, ze ak by som spala len nejake 4 hodiny, moze to ovplyvnit hladinu hormonov a tym aj vysledky testov?

lanka
3. máj 2007

veva - nejsem doktor, ale vzhledem k tomu že není problém před těmi testy jíst, tak bych z nich asi strach neměla. Spánek to určitě neovlivní a alkohol - to můžem jen hádat. Ale typovala bych že rovněž ne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre