Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

pipka
31. aug 2007

uz som zacala robit po dovolenke 😅 a v robote nemame net, tak az ked pridem domov... 😉
budem na teba myslieeet, drz sa. 😵 😵 😵

zuzulka78
31. aug 2007

Ahoj Majuska81!! Nezabudla len nam nefungoval internet, tak preto ta moja odmlka.....
Veľmi ti gratulujem!!!Vidis ja som ti vravela ze to este nic neznamena ze len tri vajicka a tu ho mas!! Drzim ti palce aby ti ET vyslo a aby sa ti ujali!!!
Zajtra sa vsak nestretneme lebo nam dali na PIGD nakoniec len dve embrijka a obe boli s chybnymi chromozomami...takze nam to nevyslo ☹ ☹ ☹
Na druhej strane som velmi rada ze si ma namotala na ten PIGD pretoze sa mohlo stat ze by mi ich obe dali a oni by sa ujali (co embryolog vravel ze by bolo mozne ze ich aj vynosim) ale obe by boli neplodni jedinci a jeden este k tomu aj retardovany!!! Ono by to vyskocilo aj pri amniocenteze ale to uz by mohlo byt s rizikami takze hoci sme z toho smutni tak ma zase utesilo ze sme sa tomu vyhli!!! A este nieco: bola som prekvapena ze cena PIGD je uz vratane ICSI a nie tak ako sme si mysleli ze cena ICSI a cena PIGD sa zratavaju...

majuska81
2. sep 2007

Zuzulka, mne sa vyronili slzy, ked som to citala v druhej téme. 😢 Dufam ale, ze budeme nadalej v kontakte, bola si mi velmi simpatická a pomohla si mi vtedy...... Som ale velmi rada, ze som Ta na tú genetiku nahovorila.Moze to byt strasné, ze po takychto trápeniach porodis tazko choré bábo.....moze sa to stat aj s PiGD, ale aspon más cisté svedomie, ze si spravila vsetko, co sa dalo. My sme inác za ICSI a PiGD platili dokopy 22 000 Sk, lebo z tych 12000Sk co sme dopredu platili, odrátali 4 500Sk- zmrazenie. Lebo my sme nemali co zmrazit. Tak cely cirkus nám vysiel 34 000 Sk, + lieky +doprava.

zuzulka78
2. sep 2007

No my sme boli tiez prekvapeni ze cena Pigd zahrna uz aj cenu ICSI, tak ze nas to vyslo presne takisto ako vas!!! Lieky (Merional a Orgalutran, a Pregnyl( vysli na 4500,-.

monca303
3. sep 2007

AHOJTE, PROSIM O RADU, MAM 4 DEN STIMULACIE GONALOM A DNES MI ZOSTALO NEJAKO NA ODPADNUTIE A BOLI MA AJ SPODOK BRUCHA. NEVIEM CI JE TO NORMALNE, ALEBO MAM IST K DOKTOROVI, DOTERAZ MI NIC NEBOLO. TROCHU SA ZACINAM BAT. DAKUJEM

zulka29
3. sep 2007

Monca, myslím že sa nemusíš báť, bolesť podbruška môže byť, ku koncu stimulácie sa bude pravdepodobne stupnovať. Niekto trpí nechutenstvom, napr. aj ja. Ja dnes stimulujem Gonalom 9 deň...

majuska81
3. sep 2007

Monca303, podla mna by si sa mala sledovat, ci sa to zhorsuje alebo ci nezacnes mat krce. V tom pripade by si podla mna mohla zavolat do centra...a ked tam dojdes, v kazdom pripade im to povedz. Ved radsej sa uistit....preto ich platis, aby ti pomohli!!!!! Zulka ale má pravdu, netreba zase zbytocne panikovat, hlavne si to sleduj!!!! 😉

savia
17. sep 2007

Ahojte babulky,
hlasim sa vam ako stimulantka IVF. Dnes stimulujem 9.den a teda uz ma poriadne bolia vajecniky, citim sa ako kvocka. Bola som na utz a doky mi naratal aspon 10 folikov od 11-15mm. Odber bude pravdepodobne v piatok, drzte prstiky. 🙂

majuska81
17. sep 2007

Savia, tak sa drz, 10 vajkov to bude ale úroda!!!! Do piatka budes mat krásne velké a bolavé brusko 😉 ...ale to ta nechcem strasit.Vela stastia.

zuzulka78
19. sep 2007

Ahoj Savia,
gratulujem k urode vajicok a davaj si na seba pozor...nenamahaj sa aby ti nepopraskali vajicka!!! Tak ako hovori Majka..brusko budes este len poriadne citit! Ja som stimulovala pred tromi tyzdnami a citila som sa ako balon..ale to prejde, hlavny je vysledok 😀 😀 😀

cicuska
20. sep 2007

zuzulka co to znamena nenamahat sa? Iba dvihat nejake tazke veci ? Ja sa este len chystam stimulovat na IVF, doteraz som absolvovala 3xIUI ale zila som "normalnym zivotom" a chodila som aj na aerobic atd.

lenka20
20. sep 2007

ahoj cicus - nenamahat sa len tesne pred punkciou, ked uz su vajka zrele a mohli by popraskat skor. Pri IVI to ani tak velmi nevadi, lebo tam sa aj tak vajko musi uvolnit same a preplavit az do maternice, ale pri IVF-ku musia zostat folikuly cele - inak by ich nemohli vylovit, ocistit a oplodnit 😉
takze pocas IVF a najma pred OPU nedvihat nic tazke, necvicit a netulkat sa - nemusis lezat, ale skratka byt opatrna. bola by skoda po tolkej stimulacii nechat vajka popraskat a cely cyklus by bol v kybli 😉

zuzulka78
24. sep 2007

cicuska nemam k lenke220 co dodat - aj mne sestricka pred OPU ked uz su folikuly dost velke kazala nenamahat sa najma nesportovat, neskakat a pod. Inac citila som aj sama ze mam byt asi opatrnejsia 😀

majuska81
26. sep 2007

Ahojte kamosky drahé, ako ste sa tu nasli??? Dodatok k téme: Ja som uz aj 4-5 dni pred odberom nic nemohla dvihat , lebo ma to tlacilo, bolelo.....To sama pocitis, ze kde más hranice,,,,,,Ani psa som nevedela drzat za voditko, lebo som sa citila, ze puknem ako balón. Zuzy, ako zijes????? Dúfam , ze sa zase stretneme pri OPU. 😉 Ale uz budeme stastnejsie.....

mmonnka
1. nov 2007

Ahojte, ako je to ? Kedy začína stimulácia a ako dlho trvá? Chodí niektorá z vás
do SPLN-u ?

ingulka
1. nov 2007

ahoj mmonnka, ja tam chodim.. nooo, teraz vlastne cakam na schvalenie ziadosti na IVF...

halaska
24. máj 2008

ahojte, som tu prvy krat, ma schvalenu IVF, cakam na svoje dni aby som mohla zacat so stimulaciou, mate niekto s tymto skusenosti aky je postup

kuspitka
24. máj 2008

halaska ja tiez Ahojte,ja uz som zacala stimulovat uz beriem gonal sobotu by mi mali vybrat vajka

adus22
24. máj 2008

Halaska, Kuspitka ahojte. Tak sme na tom podobne. Ja som dnes prvy den cyklu, takle o l6 dni zacinam proverou...

mimusa4
24. máj 2008

ahojte ja ešte nestim. ale pomaly začnem, len čakám kedy dostanem..

adus22
24. máj 2008

ahoj, a kedy mas dostat? tvoje prve IVF?

mimusa4
24. máj 2008

áno prvé, no ak by som to pčítala podľa predošlej tak 5.6., ale možno aj skôr, aspoň dúfam, lebo ma pobolieva v podbrušku, ja budem brať gonal a cetritide

adus22
24. máj 2008

aj u mna prve, ja zacinam proverou, potom diphereline a fostimon a manzela caka TESE

mimusa4
24. máj 2008

uf, ale máš tých liekov al. injekcií, no môjho čaká len to príjemné..
no však ani ja neviem čo všetko mi potom ešte predpíše

adus22
24. máj 2008

no je toho dost, sama som zvedava, ako to zvladnem. Na stimulaciu ti uz asi nic ine predpisovat nebudu, to uz by ti dali, asi 😉

mimusa4
24. máj 2008

no ja viem len z papierov čo som posielala do poisťovne..

adus22
24. máj 2008

Ja som tiez zistila ake mam lieky, az ked mi prisla schvalena ziadost z poistovne. Kam chodis do CAR? Ja Martin

peggyyy
24. máj 2008

ahojte babenky...mám známu ktorá ide na IVF a troška fajčí...myslíte si že je to problém...máte niektorá s tým skúsenosti?

adus22
24. máj 2008

ahoj peggy, osobnu skusenost nemam, som nefajciarka. Tazko sudit, ale fajcenie ma urcite negativny vplyv na plodnost, takze asi aj pri IVF to bude negativny faktor...

ella1111
24. máj 2008

ahojte,ja stimulujem 5den a mam furt pocit ze sa mi chce cikat.je to normalne? mala to niektora?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre