Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

altea
autor
7. jún 2007

libeth, hurááááá.som rada,že sa konečne niečo začalo okolo teba diať. 😅 😅 .Ja neviem ako ty,ale ja som začala stimulovať presne v prvý deň menzesu,takže by si to mohla stihnúť 😉 ,(ak nebudú chcieť ešte nejaké doplň.vyšetrenia)-dúfajme,že nie.,a všetko pôjde hladko.

cicuska
7. jún 2007

palculienkka - ja zatial nestimulujem len cakam na schvalenie ziadosti.SOm prekvapena ze libeth to ma tak skoro, lebo ja som podala ziadost 18.5 a stale nic.Ale ja som v spolocnej a tam to vraj takto trva a okrem toho aj ked mi schvalia ziadost tak budem musiet zacat prvo brat Prednison cca 4tyzdne a az potom mozem zacat stimulovat atd....

altea
autor
7. jún 2007

cicuška,prečo ten prednison ? 😒 vieš,aké je to svinstvo ? ☹

lalupa
7. jún 2007

cicus,aj ja som v spolocnej a radim ti to tam urgovat...mne to tiez poradili a urobila som dobre, lebo oni maju vsetky ziadosti na jednej kope a moc sa ich neponahlaju riesit 😖
ja som tam volala po troch tyzdnoch, lebo som myslela, ze zacnem stimulovat na 22.DC, tak som jednu tetusku poprosila, ci by sa to nedalo rychlejsie vybavit, tak ma dala navrch a schvalenie mi doslo do troch dni... (ale stimulovat som zacala od 1.DC 😀 )
ide leto, tak aby vas este stihli zobrat, pocula som, ze niekde v centrach objednavaju az na september 😅

lalupa
7. jún 2007

to vsetky pozerate kliniku? 😀
ok, tak sa ozvite, ked tu budete... 😅

veva55
8. jún 2007

Babulky, ktore ste uz tehotne (po UO), prosim o radu. Ako je to so zmrazenymi embryami? Ja som sa po transfere embryi pytala sestricky, ze kedy mam zaplatit za zmrazenie tych 4 zvysnych a ona ze to az po tehotenskom teste. Lenze ja uz mam po teste (vlastne po dvoch testoch) a nikto mi nic nespominal co bude teraz s mojimi embryami. Neviem, ci ich vyhodili, kedze som tehotna, alebo su stale tam. Vlastne ani neviem, ci ich chcem este mat zmrazene. Kedze som tehotna, zbytocne budem platit 3 tisic na rok, ked ich urcite nebudem potrebovat. Ale zas co ak budem mat smolu a o babatko pridem v prvom trimestri, to by sa mi potom tie mrazaciky hodili. Ako ste to urobili vy?

lauritka
8. jún 2007

🙂 veva ja by som si ich nechala pre kazdy pripad. predsa len UO nie je lacna zalezitost. a takto budes mat este sancu naviac. 😵 ..ak nahodou..
ak sa ti narodi babatko.tak uz potom netreba ;)

libeth
8. jún 2007

veva - ja by som si ich tiez nechala, uz 3tis. by som aj ozelela.... Istota je istota.

misi76
8. jún 2007

Vevka, ani nerozmýšlaj nad tým a zaplať to pri najbližšej návšteve centra. Ak čakáš jedno bábo už viac nechceš mať? Veď ďalšie roky stoja tuším len 1000,- Sk. Tak si miminká nechaj pekne uchované a žiadne vyhadzovanie.
Napriek tomu, že ti želám všetko Ok môže sa všeličo stať a ty budeš rada, že ich máš.

susanne12
8. jún 2007

Veva súhlasím s babami, tiež by som radšej zaplatila 3000 istota je istota.

veva55
8. jún 2007

No, ak by som mala tie dvojicky, uz dalsie dieta asi nechcem a ak nie su dvojicky, tak dalsie tiez nechcem hned, ale az za nejake 2 roky od narodenia prveho. Cize by som 3 roky zbytocne platila (7 tisic, lebo prvy rok 3 tisic a kazdy dalsi 2 tisic). Okrem toho, kedze dalsie dieta nechceme hned, pri nechranenom styku (pri urcitej stimulacii napr. pri clostile) sa kludne za tie 3 roky moze podarit aj prirodzene. Nam totiz doktor povedal, ze vela chlapov s horsim SPG ako moj drahy splodilo dieta. Teraz sme isli hned na UO preto, ze este deti nemame, a na prve dieta som nechcela dlho cakat, kedze mi to uz par rokov tika. Takze neviem, poradim sa s mangelom, vlastne ani neviem, za kym mam ist, keby som to chcela nechat zmrazene. Ale snad sa na najblizsej UZV kontrole nezabudnem opytat doktora.
Tak zatial diky.

lauritka
8. jún 2007

vevi ale aspon pockaj na prve babatko. a potom to uz pojde samo aj ja si myslim. ,ze nebude treba. ale ako sa hovori kym sa to nanarodi nikto nie je za vodou 🙂 takze aspon tych 9 mesiacov vydrz ;)

susanne12
8. jún 2007

Veva, zdá sa mi, že Vy ste išli formou ICSI.....ak áno prosím povedz mali ste predĺženú kultiváciu alebo resp. na koľký deň po odbere ti vkladali embrijká ?
Ešte ma zaujíma koľko vajíčok Vám napichli ICSI a koľko z ních sa podarilo oplodniť? Nám to asi tiež hrozí......manželovi zistili lenivé spermie..... Hlavná vec že 4 roky chodenia po doktoroch nám každý tvrdil že je všetko ok - všetko je v norme 😒

lauritka
8. jún 2007

suzanne ake lenive ma ?? mna caka spg 21.6 aky ste mali spg ?

misi76
8. jún 2007

No neviem Vevi, môj názor je, že 7 tis. je menej ako nejakých 30 tis. za ďalšie IVFko. Ale je to na vás a rozmyslite si to dobre. Aj vek vám pribúda každým rokom a čo sa môže u manžela zlepšiť ,to u teba zase zhoršiť. Budúcnosť je nevyspitateľná.

susanne12
8. jún 2007

lauritka - neviem aké lenivé, neviem ani aký bol výsledok spermiogramu. Manžel keď chodil na vyšetrenia vždy mu bolo povedané, že je to v norme, že je to dobré, asi v jednom prípade povedali, že sú trošku pomalšie ale že je to ok. V Heliose odovzdával raz - nevideli sme výsledky ale Dr. myslím povedal, že je to ok. že ich bolo trochu menej...........no potom nám robili ešte PCT test a (tzn. hneď pár hodín po milovaní mi brali vzorku) no a povedali nám ,že spermie sú lenivé, že sa tam vobec nehýbali atď. A keď som sa spýtala či máme rátať s ICSI tak povedali že radšej áno.

Ja mám už aj protokol a stimulovať začínam 18.6. no a zákrok nám vychádza cca okolo 22.júla + -.
Ale že všetko sa rozhodne v deň odberu - čiže aký bude mať manžel v ten deň výsledky.

lauritka
8. jún 2007

dik zusanne za info. tak ti drzim palceky. ja este musim cakat na vysledky a idem do centra ;) pa

alakova
8. jún 2007

ahojte, chcela by som sa spytat,ci pri uzivani Utrogestanu sa moze kupat? Dakujem

denka28
8. jún 2007

veva aj ja ti odporucam, aby si si dala zmrazit embrijka... je to istota...
babenky, aj ked neviem, ze s tychto mojich 23 folikulov lenivych , kolko budu moct pouzit, dufam ze co najviac, zaujimalo by, ktore ste mali ICSI, kedy ste za to platili?

misi76
8. jún 2007

Denka napichnutie vajíčok metódou ICSI platíš pri transfery. Ak transfer nebude, tak pri najbližšej návšteve centra. Neboj oni to nejak zvlášť nenaháňajú.

veva55
8. jún 2007

susanne, ano, boli sme ICSI. Odobrali mi 8 vajicok, napichli vsetky, oplodnilo sa len 6. 2 vlozili a 4 zmrazili. Nemali sme predlzenu kultivaciu, kedze tych vajicok bolo skor malo ako vela. Transfer bol 2 dni po odbere vajicok.

Misi, nas to nakoniec nestalo viac nez 20 tisic, preto dam radsej o 3 roky znova 20 tisic, kde mi zase napichaju niekolko vajicok (ICSI), z ktorych budu "cerstve embrya" ako zaplatiit 7 tisic za risk, ze po rozmrazeni nebude zive ani 1 embryo. Z tych 4-roch, co mame zmrazene je dokonca jedno nizkej kvality.
Ale ak si ich aj necham zmrazene, tak urcite len rok, kym budem mat istotu, ze nase miminko/miminka, ktore su teraz v brusku sa narodia.

susanne12
8. jún 2007

Vevi a len tak pre informáciu mám tomu rozumieť že keď sa ide spôsobom ICSI je lepšie nerobiť predĺženú kultiváciu? Ak áno prečo? A kedy sa vlastne robí predĺžená kultivácia? Ďakujem.

veva55
8. jún 2007

Nie, zle si ma pochopila. PK sa nerobi ak mas maly pocet vajicok, niektorym babam sa nevytvori dost vajicok a vtedy sa PK neodporuca. ICSI s tym podla mna nic nema.

veva55
8. jún 2007

Lius, tak ako?

susanne12
8. jún 2007

Aha no som z toho jeleň.

Ozaj áno a čo je s Liou? Dnes tu vôbec nebola.

lalupa
8. jún 2007

ta predlzena kultivacia zavisi od centra, niekde ju preferuju, niekde im to je jedno, co najskor sa snazia o transfer.
My sme tiez mali 6 oplodnenych a nasledne PK, pretoze z tych 6 je tazke vyselektovat, ktore su perspektivne a ktore sa nemusia dalej vyvijat. Netreba nad tym rozmyslat dopredu, po oplodneni vam doki odporuci vhodnost PK. V nasom centre dokonca nemrazia hned, ale prave po tych 5 dnoch, kedy sa vydiferencuju tie najlepsie a zivotaschopne, pretoze uz aj samotne mrazenie je na embryjka velka zataz...

zulka29
8. jún 2007

Vevi, manžel mal veľmi zlý SPG keď ste mali ISCI? Nie je náhodou pri ISCI menšia úspešnosť že sa embryo uchytí?

susanne12
8. jún 2007

No veď aj ja rozmýšľam že ak by všetko dobre dopadlo až do odberu tak asi by som s PK nasúhlasila, myslím si že keď zistili, že je problém "len" v maželových lenivcoch a ja som ok nemal by byť pre embrijko uhniezdiť sa. Čo vy na to?

lalupa
8. jún 2007

baby, tu nejde o to, kto ma problem, ide o to, ze embryjko ma urcitu informaciu, ktora hovori o tom, ci sa ujme alebo nie...
ICSI s uspesnostou nema nic spolocne, je to nadej pre pary,kde je problem na strane partnera. Poslednu dobu sa narodilo niekolko dvojciat prave po icsi.
Suzi, su pozitiva a negativa PK, uz sa to tu xkrat rozoberalo, uz ani neviem, kde by som ti nasla ten link... ale zober si, ze mas oplodnenych povedzme prave tych 6 vajicok, z toho netusis, ze napriklad tri sa z urcitych dovodov nebudu dalej delit a v centre sa rozhodnu, ze daju prave dve z tychto troch, hoci oni o tom samozrejme nemozu vediet. Preto pre istotu sa niekde pristupi na PK. Ja som sa jej bala, ci vydrzia malinke dovtedy, ale drzali sa statocne 😀 , niekto take stastie nema...

susanne12
8. jún 2007

Lalupa díky za info. Našla som si aj výhody a nevýhody PK. Len sa bojím toho ako sa potom rozhodnúť. Aby som nemala výčitky ak to nevýjde. ....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre