Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

palculienkkka
15. jún 2007

v nedelu idem na kontrolu (7deň stimul.) uff uvidím čo a ako 🙂 nejde ešte niektorá z vás do GF v nedelu? 😀

hanaj
15. jún 2007

Sana82, IUI je skratka - Intra Uterinna Inseminacia - teda vnutromaternicova inseminacia, vpravenie spermii cez kateter do maternice v case ovulacie, vyvolanej stimulaciou, alebo bez stimulacie. Je to "jednoduchsia" metoda asistovanej reprodukcie, nie je hradena poistovnou a jej uspesnost je tusim 10-15%. IVF - In Vitro Fertilizacia - mimotelove (umele) oplodnenie. Je narocnejsia a nakladnejsia metoda, kedy sa odoberie zene vajicko a v specialnej miske (Petriho?) sa oplodni (ci uz samo, alebo pomocou ICSI) spermiou, takto oplodnene vajicko sa zavedie potom do maternice.
To je asi tak v skratke 😉
Moj lekar vsak hovori, ze na tomto sposoboe oplodnenia nie je nic umele, akurat si vajicko a spermia daju rande na netradicnejsom mieste 😀

susanne12
15. jún 2007

Hanaj jééééj to s tým rande si povedala pekne 😉

A môžete mi povedať ako to je s tou stimulkou? Od kedy sa povie že stimulujem? Od kedy začnem PROTOKOL (aj keď začínam Proverou, Decapeptylom) alebo len od kedy už pichám Fostimon?

altea
autor
15. jún 2007

susanne-protokol začínaš už od samotného podávania Provery+ Decapeptylu
držím palčeky 🙂

susanne12
15. jún 2007

Ďakujem altea ako sa vám darí?

palculienkkka
15. jún 2007

susanne12 stimulácia začína ododňa kedy si začneš pichať hormón ( Fostimon ) 🙂

susanne12
15. jún 2007

Aha tak to mi vychádza až niekedy prvý júlový týždeň 😨
Od pondelka začínam totiž len s Proverou.

palculienkkka
15. jún 2007

susanne12
kam chodíš ? 🙂

susanne12
15. jún 2007

chodím do Heliosu v MT a ty palculienka?

palculienkkka
15. jún 2007

GF do BA... držím ti palčeky 😀

denka28
15. jún 2007

citala som vas, o com ste sa rozpravali asi cca pred mesiacom, spominate tam caj alchemilka, tak sa chcem opytat, ci by som to mala pit aj ja? teraz musime cakat asi mesiac aby sme mohli znova zacat, dalsiu stimulaciu... mam pit ten caj?

susanne12
15. jún 2007

jéééééééééj konečne sa niekto ozval 😅

Denka prepáč neviem aký je u teba problém (určite si to spomínala ale....)
čaj alchemilka slúži hlavne na podporu endometria čiže maternice tzn. aby bola silnejšia a tým pádom sa embrijko môže lepšie uhniezdiť 🙂

Veľmi pekne to popísala nejaká kočka - nespomínam si meno ani v akej téme to bolo, možno aj v tejto.

Pozri alchemilka ti určite neuškodí, keď budeš piť 1-2 šálky denne. Ja si ju tiež občas robím, je pravda, že ju chcem piť každý deň, ale som dosť na to lenivá 😝
Ale hneď od budúceho týždňa (začínam Protokol) začnem si ju robiť a užívať tiež každý deň.

denka28
15. jún 2007

susanne dakujem🙂 musim si ho zaobstarat...

efiku
15. jún 2007

Susane:ty si z BA?

susanne12
18. jún 2007

Efiku - som z BB.

Denka - odpíšem ti niečo ohľadom tej alchemilky:

"Na prvom mieste slúži ženám, ktoré majú oslabenú alebo slabo vyvinutú maternicu,lebo ju značne posilňuje,zvyšuje pravdepodobnosť počatia a pomáha udržať plod. Každá mamička, ktorá chce donosiť a ľahko porodiť zdravé dieťa, by mala od tretieho mesiaca ťarchavosti, ale najneskôr posledné tri mesiace pred pôrodom, vypiť denne 1-2 šálky čaju z alchemilky. Aj v prípade, keď žena začne v čase ťarchavosti slabo krvácať, ihneď treba začať piť alchemilkový čaj, v tom prípade ešte s pridaním trošky turice, kapsičky a prasličky. Naviac, alchemilka je dobrá aj pre samožné dieťa, lebo zlepšuje kvalitu materského mlieka, podporuje jeho tvorbu a vylučovanie.
Osoží aj ostatným ženám,lebo pomáha pri menštruačných poruchách a bolestiach, bielom výtoku a pri ťažkostiach súvisiacich s prechodom. Lieči zápalové ochorenia v podbruší, napríklad častý zápal vaječníkov.
Výhodou pri používaní alchemilky je, že nemá nežiadúce vedľajšie účinky a pri bežnom dávkovaní ju možno užívať aj dlhšiu dobu. Doporučujem ju piť samostatne, trikrát denne šálku."
🙂
No a baby dnes začínam s Proverou 2x1 tabletku a samozrejme som na to zabudla 😒
myslíte že ich môžem zjesť obe naraz, a od zajtra už 1ráno a 1večer. Hádam som to nejako nepokašľala hneď na začiatku 😠

denka28
18. jún 2007

susanne dakujem za skvely opis alchemiky... 😉

a keby si si dala proveru teraz a vecer dalsiu?

susanne12
18. jún 2007

No som ešte dnes v práci a nemám ju tu ☹
dám si obe naraz večer, dúfam, že to nebude také hrozné 😲

palculienkkka
18. jún 2007

🙂 8 den stimulujem...uff..som dopichana ako sitko 😀 ake velke ste mali vajicka ? a kolko ? ja 21 a velkost 10x3... neviete aka je optimalna velkost ? 😒

francis
18. jún 2007

Ahoj palculienkkka 😅 Bola si včera v cente,lebo aj ja 😅 Ako vyzeráš 😅

lalupa
18. jún 2007

palcik 😀 tych 10x3 to su asi rozmery mega vajecnika, lebo vajicka su okruhle, tam sa hovori o priemere 😉
musis pockat aspon do 18mm, vtedy sa predpoklada, ze su pripravene na punkciu

palculienkkka
18. jún 2007

lalupa... len Dr. hovorila stále nejaké čísla - tak som si aspoň nejaké zapamätala...hii..

altea
autor
18. jún 2007

palculienka- pozri si článok z predchádzajúcich strán-tam som to podrobne rozpísala ,ako a kedy majú byť folikuly veľké. 🙂

lalupa
18. jún 2007

altea, ako sa mas? neozyvas sa... ☹ mne je dost blbo, neviem, ci sa mam najest alebo nie...

palculienkkka
19. jún 2007

altea ..nemôžem to nájsť 😕

palculienkkka
19. jún 2007

baby - ešte spíte 🙂
nepozerali ste včera reflex... asistovaná reprodukcia 😀 toľko detí tam bolo jak "smetí"

hanaj
19. jún 2007

palculienkkka, ja som to videla. Veeelmi povzdbudive, vsak? Mala som z toho velmi dobry pocit. A paci sa mi aj myslienka stretnutia deti po IVF. Podla pritomnosti doc. Valkyho sudim, ze to spiskalo Iscare 😉

palculienkkka
19. jún 2007

hanaj... kde si ma videla 😎 ... tiež sa mi to zdá 😀 ...

palculienkkka
19. jún 2007

dnes sa mi zdá,že každá spí ☹ .. zajtra nejde niektorá z vás ráno na kontrolu ? 😀

alicag
19. jún 2007

caute zajtra sa chystam na kontrolu a pomaly sa pripravujem na odber vajicok len mam trochu strach tím malým drobcom to nejako dlhšie trvá 😒 😒

altea
autor
19. jún 2007

lalupa:
o jedení mi radšej ani nehovor- ☹ ,ráno poslušne zjem misku ovsených vločiek s ovocím a medom,čo mi pripraví manžel-trvá mi to síce pol hodiny,ale zjem,potom ležím-lebo mi je zle,o jedenástej príde na mňa vlčí hlad-tak mám pripravený rožok so syrom a zeleninou v chladničke,počom mi je zas zle-zas ležím,popoludní sa nejako vymotám z postele-nastáva obdobie celkom fajn,pokiaľ ma zas nechytí hlad a nenajem sa.Zle mi je,keď som hladná,zle mi je,keď som najedená ☹
dnes som si znova dala urobiť kontrolu hCG=30.000,beta hCG=75,8 😅 😅 ,fungujeme,fungujeme 😅 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre