Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

efiku
19. jún 2007

ahojte kočky ja som len na začiatku stimulacie len z protokólu som nezistila kedy sa vlastne picha menopur mam Menopur 75 jedno balenie ale asi mi povie lekárka potom

misi76
20. jún 2007

Efiku, neboj lekári ti povedia, kedy máš začať pichať Menopur. Veď budeš chodiť na pravidelné kontroli - UTZ a krv. Podľa hormonálneho profilu ti budú upravovať dávky liekov.

palculienkkka
20. jún 2007

ahoj... ktorá z vás bola dnes ráno v GF na kontrole ? 😀 cez víkend ma čaká odber 😀

libeth
21. jún 2007

Ahojte babulky, ja sa snazim mysliet pozitivne, robim preto vsetko, manzel mi povedal, ze od vtedy co som sa skoro zosypala, ked mi doki povedal, ze sanca tak 1%, tak som sa zobrala, vsetko bolo OK. A vcera bola u nas moja svagrina, ona rodi hned ako si zmysli, takze moje problemy nechape. A namiesto podpory, je zazeranie ako na menejcennu, neplodnu ... Proste po vcerajsku keby mi niekto povedal, ze sanca je aj 100% tak neuverim uz nicomu. Je mi z toho zle, nemam naladu. Tesila som sa ze som spravila za jeden den 2 skusky na A, ze aspon nieco pekne v mojom zivote a potom bum a som dole. Nebavi ma tato nespravodlivost. Na buduci tyzden idem k dokimu, snad bude mat premna prichystany protokol, lebo fakt neviem kedy zacnem. Sa to strasne dlho vlecie. nic sa nerobi, len cakam a cakam. Bolo mi povedane, ze ked budu vysledky a schvalene IVF, tak sa hned kona. A ja len cakam. Neviem vlasnte na co sa snazim. Ako mam verit tomu, ze to vide? Ked ani taky doktor ako Harbulak z GF, tomu neveri? Comu mam potom verit ja? ☹

zulka29
21. jún 2007

Ahoj Libeth, moja úplne ťa chápaem. Tá bezmocnosť je veľmi zničujúca. Už si myslíš že si v psychickej pohode a znovu sa objaví ďaľšia rana z vonku. Stačí málo a snaha o pohodu je fuč. Ja som teraz na tom ok, aj keď sa nič nedeje, na IVF pôjdem najskôr v Auguste, pretože majú všetci dovolenku. Aj v Dôvere a potom zase Drábek. Hovorím si, že to tak asi má byť. Napr. aj štatistika úspešnosti bola min. rok lepšia v Auguste ako v Júli, tak si poviem, že to tak má byť a preto ja pôjdem až v Auguste 🙂 Dotedy ešte dáme dáku dovolenku, nech sa na to poriadne pripravíme a oddýchneme. 😎

Nebuď smutná, nie si sama, sme tu aj my snažilky 😉

libeth
21. jún 2007

Vdaka zulka, v sobotu im ideme na krst, uz sa "tesim" na tie reci... a v pondelok k dokimu, tak uvidim, co je nove.

francis
21. jún 2007

Ahoj libeth 😅 Ak sa ti dá tak sa radšej vyhni tej švagrinej,lebo kto nezažije nepochopí 😉 U mna to bolo podobne a radšej o tom nekomunikujem iba to čo treba.Tak ti držím palčeky,lebo nám prvý pokus teraz nevyšiel,ale hlavu hore,nádej je vždy 😅

denka28
22. jún 2007

libeth, nepripusti si blbe slova od inych... francis ma pravdu... kolko nas je co len dufaju a veria... a zazraky sa aj tak deju... a preco nie ty, a preco nie ja, a preco nie mi vsetky? netreba mysliet na nikoho len na seba na manzelika. kaslat na vsetkych aj tak ste len a len vy dvaja dvolezity v tejto veci 😉
co sa nam nepodarila prva stimulacie, doktor vravel ze treba vynechat mesiac, tak som sa pripravovala, ze to bude az v augiste a vcera sme boli u drabeka a vravel, ze hned mozem zacat stimulovat ked dostanem mrchu, cize duuufam buduci tyzden... vrvel ze keby teraz bolo vsetko OK tak nejak v strede jula by sa babatka vlozili, co by bol krasny darcek manzelíkovi na 30 anrodky, no nie? 😀

palculienkkka
22. jún 2007

libeth... z tvojej švagrinej si nič nerob...ja som to radšej nehorovila nikomu... išlo by mi na nervy ich "blbé" reči ... hovorili by o niečom čo vôbec nechápu.. 😀 ešteže sa tu podporujeme " snažilky " 😀

libeth
22. jún 2007

vdaka babulky, fakt sa snazim si to nepripustat, ale ked som jej vcera bola kupovat veci pre maleho... ved viete... 😔

drzim vam silno palceky 😵 aby sa vam to podarilo. Ved si to zasluzime vsetky.

majuska81
23. jún 2007

Ahojte, Libeth, prečítala som tvoje príspevky a úplne Ťa chápam, si ešte celkom silná, keď dokážeš vstúpiť do obchodu s kočíkmi a dupačkami.Mne je tak zle, keď sa dozviem, že zase jedna bývalá spolužiačka je tehotná..... Nie že by som im to nepriala, ale niečo ma vtedy tak škrtí pri srdci. 😢
Ja mám termín na 1. IVF na september, ale podľa tu získaných kamarátok, možno to bude aj skorej. Keď na to pomyslím, neviem, ako mám zareagovať.....

barca28
23. jún 2007

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat po kolika dnech stimulace(puregonem) se dělá opu?Mám napsaný protokol,ale zatím jen na 4 dny a pak kontrola ultrazvukem.Jsem OK,problém je u manžela.Potřebovala bych vědět přibližně po kolika dnech se dělá.Kvůli manželovi,jde totiž na MESA TESE tak chceme vědět asi kdy to budou dělat.Dělají to v den mé punkce.Já vím asi je to u každé jinak,ale když je žena zdravá a normálně ovuluje tak by to mohl mít někdo podobně jako já?Díky

majuska81
23. jún 2007

Barca, ja ti neviem poradiť, ale ty by si mohla. Čo je MESA TESE????? 😝

barca28
23. jún 2007

To je mikroch.operace varlat kde mu odsají spermie z nadvarlat nebo varlat.Manžel nemá žádné spermie a když tam teď nějaké našli,byli všechny mrtvé.Takže je to naše jediná možnost,zkusit tuto metodu.

libeth
23. jún 2007

Tak babulky, dnes sme boli na krste babatka mojej "uzasnej" svagrinej. A viete co? Tak vsetci sa isli fotit, ze na spolocnu foto. A nam akosi prischol prazdny kocar na varovanie. ☹ Tak, ked prisla moja druha svagrina, ze preco sme sa nesli fotit? Tak ma nenapadlo nic ine, len ze varujem prazdny kocar, dost sa to hodi k nasmu stavu, kedze dieta mat nemozme. Bolo to ozaj vystizne. Bolo to ako naschval, citila som sa na dne, vsetci stastny... A kto z nich pochopi mna?

francis
23. jún 2007

Ahoj libeth 😅 máš to ťažké ale vždy si spomeň že nie si sama kto má takéto problémy a kašli na nich čo to nechápu.Neboj aj na nás sa už musí usmiať to malé šťastíčko ikeď sa nám niekedy zdá,že stále mešká ale asi ešte nie je ten čas a ja ti držím veľmi palčeky aby ten čas bol a vyšlo to 😅

majuska81
23. jún 2007

Libeth, tiež ti radím, aby si sa na nich vykašlala. 😠 Považuj to tak, že každého stretnú v živote ťažké momenty. My sme dostali tento problém, a musíme to podľa svojich možnosti riešiť. Iných zase postihne niečo iné. Nemôžeme sa zrútiť, lebo sú, ktorý nás ľúbia. 😉 Drž sa a bojuj!!! 😉

majuska81
23. jún 2007

Barca, ďakujem za vyškolenie, povedala som o IUI manželovi, hneď si chytil gule. 😀 😀

barca28
23. jún 2007

😀 😀 😀

libeth
25. jún 2007

Tak babulky, mam protokol! Ja som brala antikon. Femodem. To si uz davat nemam, ze? Lebo vlastne som teraz v prestavke medzi baleniami. On to nespomenul, a myslim si logicky, ze to urcite brat nemam.Ze? Mam chaos, lebo mi nedali pero tak ho mam na recepcii, volali mi teraz. A injekcie ma vysli na 17.000-sk
Dostala som Clostilbegyt po 8 DC a potom neviem asi menopur? Snad sa v tom vyznam. Mali ste aj vy Clostil?
A mam prist po tyzdni na kontrolu, ja chodim do GF, snad som sa nemusela objednavat? 😨

zulka29
25. jún 2007

Ahoj Libeth, neporadím ti, ale teším sa že sa s tebou už niečo deje 😀 . Držím palčeky aby dozrelo dosť vajíčok na oplodnenie 🙂 . Pekne nás informuj.

Ako si zvládla krst? Dalo sa?

libeth
25. jún 2007

zulka - nezvladla som, lebo ked sa robila family foto, tak kedze sme boli pozadu prischol nam prazdny kocar, na varovanie. To co nam patri, prazdny kocar. Bolo mi to velmi neprijemne, a potom prisli este vecer k nam, teda ku svokrom, lebo u nich byvame. No a moja svagrina, ja neviem stale len na mna pozera, nic nehovori. Je to trapne. A aby nebolo malo lebo uz od piatka som bola psychicky na dne, tak vecer ze si pozriem Stratenych a tam bolo.... ze pre rozsiahlu endometriozu oplodnenie nieje mozne.... To je moj pripad, tak si vies predstavit ako ma to vzalo. ☹ Preplakala som celu noc. 😔 A aj dnes som bola riadne vyklepana. Teraz som kludnejsia. A ty ako? Cakas?

zulka29
25. jún 2007

Tak veľmi ti držím palce aby si tú endometriózu porazila, naozaj veľmi. Tvoja švagriná je riadna potvora, ale je pravda, že kto nezažil tú veľkú nenaplnenú túžbu, nikdy, naozaj nikdy nepochopí čo žena cíti. Kašli na ňu. Teraz sa sústreď na to, že možno už o mesiac budeš tehu. Doteraz si len čakala a teraz je tu nádej. Tak skús byť v pohode a vyhýbaj sa tehotným a bábetkám a skús myslieť na niečo iné. ževraj vtedy sa to podarí 😀.
Dúfam, že ti onedlho bude svietiť v profile 6tt 😉

danda
25. jún 2007

Ahoj holky mam doptaz.Za mesic mam jit na IVF.No a doktor me napsal leky Norethisteron mam brat 3krat dene.Dnes jsem 18DC.Muzete me rict na co to vlastne je.Teda pokud jste to nektera brala dekuji za odpoved

libeth
25. jún 2007

vdaka zulka, si zlata 😵

danda - neviem veru, ja som brala Norethisterol, na oddialenie menzesu. A necitala si si pribalovy letak? Mozno je to aj na upravu. Neviem 😒

libeth
25. jún 2007

Baby, potrebujem pomoc. Pozeram si ten protokol a nechapem.

Mam Clostilbegyt - ten beriem do 8DC, sucastne pocnuc 7DC a konciac 8DC uzivat Puregon a Menopur od 9DC. Takze od toho 9 DC budem uzivat oba, aj menopur aj Puregon, ano? Ja si chcem pichat injekcie sama, pokial sa da, na Puregon mam pero, ale na Menopur si mam kupit injekcie?

altea
autor
26. jún 2007

ahoj Libeth,nejako si to zamotala:
takže od začiatku-najskôr Clostilbegyt do 8DC
od 7DC len do 8DC ??? 😒 Puregon ?
od 9DC Menopur
Ten clostilbegyt,Menopur je mi jasný,ale ten Puregon len jeden deň ?
Ja som začínala v 1 DC/deň krvácania/ Decapeptyl a od 2DC Puregon.

Na ten Menopur si kúp inj.striekačky -stačia 2ml a oranžové ihly.

Inak Libeth chcem ťa poinformovať a trošku Ti zlepšiť náladu:Včera sme boli na poslednom USG v centre-máme 2 fazuľky veľké už 2 cm,bijúce srdiečka.Fazuľky sú veľmi neposedné,ani foto sa nedalo najskôr urobiť,až na piaty krát.
Libeth,vieš,že máme spoločného nepriateľa-endometriozu.Aj ja som s ňou bojovala 6 rokov,nepripúšťala si neúspech a výsledok vidíš...
Vykašli sa na švagrinú /aj ja mám doma niečo podobné-takže viem o čom hovoríš-a mala by si vidieť ako sa tvári teraz/ 😖 , na články v časopisoch,v TV-Ty budeš iný -ten šťastlivý prípad,len tomu treba veriť.
Drž sa Libeth,veľmi na Teba myslím.

zulka29
26. jún 2007

Baby, prosím poradte my prosím...

Chcem začam čím skôr stimulovať na IVF, lenže v poisťovni sú motáci a ešte nemám schválenú žiadosť a potom má zase môj Dr. v Gynfive (Drábek) dovolenku a objednaná som k nemu na 23.7. Chcela by som ale začať stimuloivať už v Auguste.
Ako vás čítam, všetky ste pred stimuláciou brali femdon ATK a všetky ste išli cez dlhý protokol tj. od 21 DC. Ak by som si sama nasadila ten femoden a pricupkala na konzultáciu čo bude cca 18 DC, mohla by som začať hneď aj stimulovať. Lenže ak tú ATK brať nebudem, tak mi ju Dr. predpíše a stimulovať budem až o mesiac...čo vy na to bývalé stimulantky najlepšie ktoré chodia/chodili do GF ?

libeth
26. jún 2007

altea - este raz, skusim:
4-8 DC - Clostilbegyt
od 7DC do 9DC Puregon a clostil a v 9DC to bude len Puregon a Menopur, a to potom az kym doki nakaze.
Som si to popisala aj do kalendara, snad to zvladnem. Uf, je toho dost.

Som rada, ze je vsetko v poriadku, a malicke rastu, iked su trosku neposedne 😀
A ta cysta, co som tam mala 4cm, nepraskla a odvtedy co chodim do centra, ani nepodrastla. To mi ju tam nechaju? Ona bude asi endometricka, svina, ked neodisla. 😖 Nevadi to pri IVF?

libeth
26. jún 2007

zulka - co im na tom tolko trva? Su teda motaci.

ja neviem, Femodem, HAK je na predpis, skus sa s nim dohodnut, ak sa da. A ja som zacala stimulaciu od 4DC, mala som od 3DC, ale povedal, ze nic sa nedeje. Fakt neviem, ale je pravda, ze by si mala mesiac k dobru.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre