Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

lia
18. máj 2007

aj mne vzdy zmizli cysty a ked uz raz cystu mas alebo si mala,nikdy sa toho bohuzial nezbavis 😠 ,stale sa to vytvara,ja si musim zaklopat,ze teraz som nemala aj rok tusim 🙂

helka1
18. máj 2007

lia, ja som testovala 9 den od ET a uz tam bol naznak 2.ciarke, bol po limite a velmi slaby. To sa mi uchytili 3 embryjka (neskor 1 odislo)

cysty su niekedy neprasknute folikuly a ked su nie je dobre zacat so stimulaciou, lebo mozu "brat" vsetky hormony na ukor ostatnych folikulov. To jest , ze cysta ti zacne rast ale foliky nie.

lia
18. máj 2007

ale co mam robit teraz??neist??ale teraz sa bojim ked ste mi tu popisali vselico.mam to napisane aj na opustacom protokole 🙄

altea
autor
18. máj 2007

aaandrejka.:
s tým OHSS je to trochu opačne -
OHSS patrí medzi komplikácie liečby neplodnosti,vzniká po stimulácii vaječníkov gonadotropínmi a jeho ROZVOJ podporuje aj gravidita. 😅

mixka:
máš polycystické ováriá?

ikuska
18. máj 2007

Ahoj Lius.
Dnes som si prvy krat pichala decapeptyl a dopadlo to celkom dobre, len sa mi triasli ruky a ked som vytiahla injekciu tak mi vysla kvapocka krvi, co dufam ze nevadi.

helka1
18. máj 2007

Lia kludne na tu krv chod, uz by sa malo cosi objavit 😉

Co sa tyka OHSS, pokial sa rozbehne po transfere, moze to byt znamenie, ze sa embryjko uchytilo, a aj narastajucim HCG sa OHSS moze zhorsovat. Ja som musela byt koli tomu hospitalizovana 1 mesiac v nemocnici (na zaciatku tehu)
Myslim, altea, ze aaandrejka to tiez tak myslela 😉 takze mate obe pravdu.

lia
18. máj 2007

asi si trafila do nejakej zilky,aspirujes??ked vpichnes,troska povytiahni a az potom vpustaj decapeptyl 🙂 .to som rada,da sa to zvladnut,ze?? 🙂

ikuska
18. máj 2007

Co to prosim ta znamena aspirujes.
Nabuduce to tak skusim ze najskor povytiahnem a potom vpustim 🙂

lia
18. máj 2007

ved to je to 😉

ikuska
18. máj 2007

Aha, dakujem, som mudrejsia. 😅

altea
autor
18. máj 2007

helka:
určite to tak aaandrejka myslela,ja viem,chcela som to len trošku upresniť.prepáč. 😲
ja neviem,pobolieva ma podbruško a pobolieva ☹ ,mám ho také naduté,začínam mať strach..už som vypila 4 l tekutín 😒 😨 (prevencia OHSS?)....,stále chodím na WC...
no uvidíme,čo sa z toho vykľuje.

ikuska
19. máj 2007

Ahoj Lia.
Prosim ta porad mi, na kolky den po vysadeni antikoncepcie si dostala menstruaciu.

lia
19. máj 2007

antikoncepcie??ja neberiem antinkoncepciu asi 7 rokov 😅
asi ti neporadim v tomto 😖

ikuska
19. máj 2007

Vies ja som myslela ze mame rovnaky protokol, ale to mam s Vevou. Vies ja som mala brat 21dni antikoncepciu a potom ked dostanem menstruaciu tak na 2-4DC ist na krv, a ja som ju uz asi dostala na 3 den, tak som chcela vediet ci je to O.k.

lia
19. máj 2007

neviem ci brala veva antikonc,nevedela som,ze sa to kombinuje 😅

ikuska
19. máj 2007

A myslis si ze by to mohlo byt, aby som mala menstruaciu uz na 3 den od vysadenia tabletiek, lebo mam take zvlastne bolenie brucha a mierne krvacam.

lia
19. máj 2007

neviem ikus fakt,ale ked krvacas tak asi ano

ikuska
19. máj 2007

O.K. si strasne zlatucka ze sa mi takto venujes a odpovedas, teraz ked mam aj doma net je to lepsie, mozem ist sem aj cez vikend pre radu.

libeth
19. máj 2007

Ikuska a naco beries antikoncepciu? Kvoli comu, nechce sa mi dozadu citat, mas nepravidelny cyklus alebo prilis dlhy?

helka1
19. máj 2007

Ikuska 3 den po vysadeni antikoncepcie je OK, ja som to dostavala az 5.den a uz som byvala nervozna, ze kde je. Obcas centra pred samotnou stimulaciou nasadzuju antikoncepciu, aby bola odozva vajecnikov vyssia, moje centrum mi nasadzovalo antikoncepciu az na 40 dni...

libeth
19. máj 2007

helka, to som nevedela. Dobre vediet, vdaka.

helka1
19. máj 2007

no ono je to paradox, hlavne ked som prisla za sojim obv. gynekologom, ze potrebujem 2 balenia antikoncepcie a v karte svietila diagnoza - neplodnost !!! A kedze som chodila do "zahranicneho" centra, musel mi ju predpisovat moj gynekolog 😉 , to bolo vysvetlovania na co ju potrebujem 🙂

libeth
19. máj 2007

no to ti verim, tiez som sa cudovala, ked mi ju chceli v centre predpisat, kvoli cyste, ze by mohla odist. Ale nebola to maja lekarka a tak sme sa dohodli, ze pockam s tym na svojho lekara.Tak uvidim, ze co povie. Ale on sa aj tak vyjadril, ze pojde von, "ze ju odsaje".

altea
autor
20. máj 2007

aaandrejka:

spomínala si ,že si mala neustále predmenštruačné bolesti...a dokedy to trvalo ? 😒
Ja neviem,prsníky ma tiež pobolievajú,ale to bude asi tou hormonálnou liečbou-stimulačnou,a teraz utrogestan ,nie ? 😖

ďakujem,papa,dobrú chuť k obedu 🙂 🙂

veva55
20. máj 2007

Kocky, tak prave som sa vratila z centra, uz som po odbere vajicok, odobrali mi ich 8. Pocujte, kedy si mam volat kolko vajicok sa podarilo oplodnit? Zda sa mi, ze ta embryologicka hovorila, ze zajtra doobeda, ale nie som si ista, kedze som bola este trochu mimo. A v protokole sa uvadza nejkych 48 hodin, co je az 2 dni, tak teraz neviem, ci si mam volat zajtra alebo az v utorok. Ale asi zajtra, lebo v utorok uz idem na transfer.
A mam chaos aj v tych utrogestanoch. Preco mam niektore zapit a niektore vlozit do posvy? Ako to povedli vam?
Vopred dakujeeeem za odpoved

ikuska
20. máj 2007

Ahoj Vevi.
My ideme na prvu kontrolu v utorok a zrovna vcera som si citala tie papiere co nam dali v centre a tam bolo pisane, ze si mas zavolat do centra ohladom oplodnenia vajicok do 11.00 hod. Vam nedali take papiere ohladom toho zakroku. A ohladom tych utrogestanov, nam povedali ze je lepsie si ich vlozit do posvy, tam su ucinnejsie.

ikuska
20. máj 2007

Helka dakujem za odpoved, ukludnila si ma, vies niektore baby pisali ze ako dlho cakaju na menzes a ja som ho hned dostala. Je to super, aspon sa nam skratilo cakanie na transfer.
Libeth tak ako pisala Helka, nam ho dali na zregenerovanie organizmu, tak nejak.

helka1
20. máj 2007

K tomu utrogestanu, je lepsie ho zavadzat zospodu, jednak neprechadza zaludkom a tym padom nezatazuje pecen a nie su vedlajsie ucinky ako malatnost a v tomto pripade sa dostane tam kam ma 🙂 . Sice nejaka-ta cast nasledne odchadza (pomoze slip.vlozka) ale to mnozstvo, ktore ostane v pohode staci 😉

avaka
20. máj 2007

Veva,kolko vajicok sa oplodnilo si mas volat nie do,ale po 11-tej hodine,na druhy den.Mas to napisane v pouceni pre pacientky.A utrogestan mas zapijat len v ten vecer po odbere a v to rano ked je transfer.Inak ho mas stale vkladat.Inak,celkom pekna urodicka,nie?

lia
20. máj 2007

super vevi,tak drzim palceky nech je co najvacsie mnozstvo dobrych 😉 .dalo sa to zniest,nie??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre