Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

taella
6. jún 2008

ja mám krátky protokol, takže asi nejakých 10 dní sa stimuluje a ide sa na odber.
Zatiaľ sa s vami lúčim , idem domov , a potom sa pripojím , ale asi až večer.

fedra
6. jún 2008

tak to neviem .... ja mam dlhy.
Zacala som 16DC s Proverou, potom pichanie Decapeptylu tusim od 23DC .... potom na 29DC som dostala menstruaciu ... no a od 3DC pichame Menopur

mimusa4
6. jún 2008

no tak už nestíham tm ani zavolať a ani nič ndnes vybaviť, zase ma to čaká v pondelok, určite budem behať a to som mohla už mať za sebou, no to som zvedavá 😠

csilla76
6. jún 2008

Ahoooj kocky 🙂 taela kolko ui gonalu si pichás?fedra ten menopur sa picha ako,je pravda ze sa to namiesava?aj ja som ho mala mat,ale som si dala zmenit 😉 mimusa ten cetrotride je na co dobry?aj ja som pichala gonal,ale nemala som ktomu ine inj. 😉 budem rada ak mi napisete 😉

fedra
6. jún 2008

menopur miesas tak ako pregnyl ... teda prasok+vodicka. Ale nie je to nic zlozite a pichanie boli menej ako decapeptyl /co som bola prekvapena/

mimusa4
6. jún 2008

ahoj csilla, ja ti to opíšem z letáku, tak ako to tam je napísané:
cetrotide potláča činky prirodzeného hormónu, nazývaného hormón uvoľňujúci luteinizačný hormón(LHRH)-reguluje sekréciu ďalšieho hormónu nazývaného luteinizačný hormón(LH), ktorý počas menšt.cyklu navodzoje uvoľnenie vajíčka. cetrotide potláča predčasné uvoľnenie vajíčka, ktoré nie je žiadúce počas hormonálnej liečby ovariálnej stimulácie, pretože iba zrelé vajíčka sú vhodné na oplodnenie.

tak dúfam, že tomu rozumieš viac ako ja 😉

csilla76
6. jún 2008

dakujeem kocky,ste zlate 🙂 len preto sa pytam bo uz mam za sebou 2 neuspesne ivf,ale cetrotride som nemala ani raz....tak to je fajn ze sa picha aj ten menopur v pohode 🙂 kolko si pichate jednotiek?

mimusa4
6. jún 2008

csilla a ty koľko picháš toho gonalu? ja gonal 225 a cetrot. treba zmiešať s práškom a množstvo 0,25mg vlastne celá ampulka a nejaké tabletky mi dali..

csilla76
6. jún 2008

ja som vlani pichala tiez 225 jednotiek gonalu,mala som 5 vajok. 😉 teraz ne stimulujem,mam pauzu pred 3 ivf..trosku sa ho obavam,ale plánujeme koncom leta,uz mam doma aj tlacivo do poistovni 😉 mimusa ty do ktoreho CAR chodis?

mimusa4
6. jún 2008

stará nemocnica, tak je mi ľúto, že ti to nevyšlo, nevraveli prečo?

v555
6. jún 2008

ahoj csilla,ja som si pichala 150 jednotiek Menopuru a potom mi doky zvysil na 225jednotiek(to boli 3 prasky/Ja si myslim ze je to skoro jedno ake hormony si pichame,oni vsetky maju skoro rovnake ucinky.Len su od roznych firiem,nie su asi rovnako drahe.Pretoze ten efekt je vsade rovnaky.Prva injekcia je na to aby nepraskli folikuli velmi skoro a ta druha je na tvorbu viacerych kvalitnych vajicok.To je moja mienka.Neviem co si o tom myslia ostatne.Ak sa smiem spytat,co sa stalo ze sa uz 3krat stimulujes?ak ti to nevadi.

csilla76
6. jún 2008

aha,diky v555 🙂 teraz stimulujes na 1 ivf?neviem preco sa nepodarilo,doki nehovoril,len teraz ked som sa ho na rovinu spytala ci by som nemala schudnut,tak povedal ze by som mohla,ale sam od seba nic take nehovoril.pri 1 ivf mi vlozili 1 embryjko,lebo som mala len 1 jedine,pri 2 ivf mi vkladali 2 embryjka,no zial sa neudrzali tak pevne verim ze do tretice vsetko dobre a bude uspesne 🙂 🙂 🙂

csilla76
6. jún 2008

mimusa v KE myslis staru nemocnicu?aj ja chodim do KE 😉

mimusa4
6. jún 2008

áno, csilla ty si v gyncare, pamätám 🙂

v555
6. jún 2008

Csilla76,nie momentalne mam pauzu,ja som po prvej stim,ale transfer sa nekonal lebo mi nenarastli embryja,proste nemali co vlozit.Tebe to teraz urcite vynde ,len klud.Ja viem lahko sa mi to hovori,ale nezabudni "vajecniky si vsetko pamätaju"

csilla76
6. jún 2008

ok mimusa ked si ma pamatas 😵 v555 dakujem,musim verit aby to tentokrat vyslo 😵 a tebe tiez drzim palce aby vsetko bolo ok a coskoro si bola tehulka 😵 a inac teraz ako postupujete,co povedal doki koli comu nenarastli embryjka....

dicinka1
6. jún 2008

v555 ako co myslis pametaju?

v555
6. jún 2008

dicinka1,myslela som to tak ,ze pocas stim.musi byt kazda baba v klude,pretoze stres je najhorsi na tvorbu vajicok.Povedala som to obrazne.

csilla76,Dr.nam nepovedal nic konkretne,len tolko ze sposob oplodnenia bol spravny,a nic viac.Poslal nas na genetiku a uvidime co dalej.Ale poznam vela kociek co boli na IVF a malo ktorej sa to podarilo na prvy raz:Ale urcite sa to podari aj nam,no nemame to stastie aby nam to vyslo hned na prvy sup.Ale uz som sa zmierila,uz som O.K.

dicinka1
6. jún 2008

aha..dakujem v555

csilla76
6. jún 2008

ved aj ja som sa stym zmierila a verim ze to raz vyjde 🙂

v555
6. jún 2008

jasne ze to raz vynde,treba byt v tomto svete optimista lebo inac neprezijeme

csilla76
6. jún 2008

mas pravdu v 555 🙂 a ty si odkial,ak mozem vediet? 😉

baroko
6. jún 2008

Ahojky.
V sobotu jsem podstoupila OPU a v úterý ET. Zavedli mi 2 desetibuněčný embryjka. Tak holky držte palečky.
Csillo myslim na tebe 😵 😵 😵

v555
6. jún 2008

som z Filakova

csilla76
6. jún 2008

ahoooj baroko,jasne silno drzim palceky aby to vyslo a tvoj syncek mal surodenca-cov 🙂

v555
6. jún 2008

Ahoj baroko,drzim ti z celej sily.

baroko
6. jún 2008

csillo děkuju moc. Napíšu aspoň jak jsem dopadla. Za jak dlouho po ET jsi testovala??

baroko
6. jún 2008

v555 taky moc děkuju 🙂

taella
6. jún 2008

tak dievčatá mám v sebe úspešne prvnú injekciu gonalu 🙂 a fakt to nie je nič strašné 😉
Ináč csilla pichám 225 gonalu.

csilla76
6. jún 2008

baroko po ET asi 14 den som isla na odber krvi na hcg 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre