Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

hanaj
13. jún 2007

palculienka zavisí od toho, aky teda ten protokol mas. Niektore kocky pisali ze aj mesiac(teda ten dlhy protokol), niektore len mozno dva tyzdne (to by mal byt ten kratky protokol).
Ak sa mylim, opravte ma, prosiiim 🙂

francis
13. jún 2007

Ahoj denka28 😅 Neviem čo by si chcela vedieť napíš do IP.
Som rada keď môžem pomôcť,len ten druhý krát už sa nedajú napísať recepty a tak som si injekcie kúpila v centre a platí sa ten doplatok čo aj predtým.Takže háčik je v tom,že si musíte znova kúpiť už druhý krát injekcie.Čo sa dá robiť ☹ Tak želám všetkým aby to nebolo také komplikované a dočkali sme sa aj my 😅

lia
13. jún 2007

drzim vam palceky francis 😵

francis
13. jún 2007

Díky lia aj ja tebe len som nepostrehla ako si ty na tom 😉

susanne12
14. jún 2007

Ahoj Lia čo máš nové, je všetko ok? Ukáž sa sem-tam aj tu 🙂

altea
autor
14. jún 2007

ahojte kočky,takže :
včera sme mali nejaké problémy,tak sme narýchlo utekali do centra-ale nakoniec sme sa len trošku vystrašili.Na sone (mali sme ho mať až 18.6.) sa nám rozbúchalo už srdiečko 😅 😅 😅 -krásne ho bolo počuť-to je tá väčšia fazuľka,no a tá menšia-keďže sa neskôr implantovala-tak na jej srdiečko si budeme musieť ešte trošku počkať 🙂 🙂 ,ale dúfam,že sa dočkáme aj toho...

susanne12
14. jún 2007

Altea super super, len tak pekne ďalej. Jooooj trošičku ti závidím, vlastne závidím veľmi, ale v dobrom.......samozrejme 😉

Aj ja už chcem!

Kočky viete mi povedať, keď si máte pichať aj decappeptyl aj fostimon (puregon)súčasne............MôžE SA TO PICHAť V ROVNAKOM čASE ALEBO NIE?
Napr. decapepptyl pichám ráno o 8,00 a fostimon tiež o 8,00 alebo tam musí byť nejaký časový odstup?

misi76
14. jún 2007

Susanne, mne v CAR vraveli, že sa všetky injekcie majú pichať naraz v jednu dobu. Kamoška chcela pichať tiež na etapy a doktorka ju upozornila, že musí v jednu dobu.

susanne12
14. jún 2007

Misi- mne by tiež vyhovovalo najlepšie v jednu dobu, pretože mi to zrejme bude pichať zdr.sestra a tak nemusela by som chodiť na dva krát.....
No radšej sa ešte na to spýtam v centre keď tam pôjdem. 😕

denka28
14. jún 2007

susanne, aj ja som si to pichala naraz 😉

palculienkkka
14. jún 2007

Mne zase povedali v GF,že sa to nemusí pichať naraz ( aj decapeptyl a fostimon)... len sa musí dodržať čas...je lepšie ak sa to pichá naraz, mala by som v tom chaos, čo a kedy si pichnúť... 😀

susanne12
14. jún 2007

Baby, ktorá vlasnte už stimulujete? Resp. kedy Vás čaká ET?
A ako to znášate, máte aj nejaké problémy? Keď som stimulovala pri Clostilbegyte alebo Clohmexale mala som vždy nafúknuté a ťažké brucho a no a sem tam návaly ako v prechode. Ináč hyperstimulák som mala tuším len raz, na začiatku. Celkovo som stymulovala asi pol roka.
Bojím sa trochu ako to budem znášať keď začnem stimulovať teraz - predsa sú to ešte ťažšie hormóny... 😲

denka28
14. jún 2007

susannne, stimulovala som aj ja clomhexalom, asi cca pol roka, navaly ako v prechode, s matkou sme sa vysmievali jedna druhej 😀 , teraz som mala puregon, decapeptyl a menopur, a bola som ako bomba, co ma v kazdej minute vybuchnut... ale to zasa moze byt aj od toho, ze som sa bala od odberu vajicok, preto sa mi dost zvysil aj tlak (vzdy sa mi zvysi, ked mam ist do nemocnice), ale u kazdeho je to inak podla mna

susanne12
14. jún 2007

No prežijem už asi všetko, nevadia mi ani návaly, ani brucho ako balón, mám strach len, aby neprišiel hyperstimuláááák 😠
Doktorka mi povedala ale že mám byť v pohode, veľa nad tým nepremýšľať (čo sa celkom ľahko povie 😅 ) a hlavne že mám veľa veľa piť !!
Mna to stimulovanie síce ešte len čaká, ale to už nebudem na nete, tak chcem aspoň teraz nazbierať nejaké tie rady a skúsenosti.

altea
autor
14. jún 2007

susanne:
decapeptyl,puregon si pichaj súčasne 🙂
veľa šťastia

lalupa
14. jún 2007

suzi, mierny hyperstimulak inac nie je na skodu, vtedy dokonca zvysuje uspesnost az na 70-80%, nic hrozne, len radsej ostat doma, oddychovat, pit a pravidelne cikat 😉 a ziadne prudke pohyby!
ja som nikdy pred tym hormony nebrala, tak som sa toho tiez priserne bala, mala som navaly, zmeny nalad a nafuknute brucho, ale mala som aj ciel, a ten je najpodstatnejsi 😵

susanne12
14. jún 2007

Kočky díky za info.
Ozaj stimuláciou sa nazýva už aj keď začínam Protokol : Provera , Decappepty , a až potom Fostimon?
Alebo stinulujem len odkedy pichám Fostimon?

ikuska
14. jún 2007

Ahojte babulky.
Bohuzial, nemozem sa pridat k Vam tehulkam. Dnes som bola na krv, 10den od transferu a vysledok negativny, hodnota b-HCG nula.
Bola som velmi sklamana, ale mame este mrazacikov, takze sa trosku zotavim a manzelik ma prekvapil, ze by sme mohli ist v septembri na dovolenku k moru a potom by sme sa oddychnuti na to vrhli.

cicuska
14. jún 2007

ikuska to je smola. ☹ nepamatam ty si bola prvy krat?

ikuska
14. jún 2007

Nie nie som tu prvy krat, ale pisala som asi tak pred dvoma tyzdnami, nakolko som nemala pristup k netu.

cicuska
14. jún 2007

ikus ale ja som myslela prvy krat IVF 😉

ikuska
14. jún 2007

Aha ja som nepochopila, ano prvy krat IVF.

cicuska
14. jún 2007

uz som si precitala dozadu ze si sa "vyhadzala" s vyrazkami a davali ti te dithiaden, spominam. A co to vlastne bolo preco si mala taku reakciu?
Ja sa este len chystam na IVF a momentalne cakam na schvalenie poistovnou. Mam za sebou 3xneuspesne inseminacie

ikuska
14. jún 2007

Nikto z lekarov mi nevedel odpovedat konkretne, ale pravdepodobne to bude z jahod. Vies moj manzelik pestuje doma a myslel ze vitaminky mi pomozu. A pomohli mi asi tak, ze som bola dva krat na pohotovosti a potom este u koznej.
Drzkam ti palceky, neboj sa nie je to az take strasne, ako sa pise. Len jedno ti poradim, nic nerob, nechaj sa obskakovat svojimi blizkymi a maj nohy vylozene co najvyssie.
ja uvidim teraz co so mnou bude, ked vysadim ten utrogestan, asi dostanem menzes.

majuska81
14. jún 2007

Ahojte, Cicuska, načo ti robili až trikrát insemináciu? Ináč na insemináciu tiež potrebuješ všelijaké vybavovačky s poisťovňou?? Dneska som sa konečne dovolala do Iscare-u, dojednala si termín k docentovi. O schválení sa mi zase nepodarilo dozvedieť nič, o 13,00 už nedvíhali. Veď kdo už pracuje po obede 😠
Ikuska, môj známy tiež dostal alergiu na jahody, a to takú silnú, že ho museli na pohotovosť, lebo sa mu zväčšili mandle, jazyk, a začal sa dusiť. Dobre, čo??? A predtým každý rok podobne žral jahody. 😲

ika_ba
14. jún 2007

ahoj majuska
tebe nema prist schvalena ziadost domov? v akej si poistovni?
okolo 13 je problem sa tam dovolat, lebo po 13 sa vola kvoli vysledkom krvi, takze tam volaju nadejne tehulky

majuska81
14. jún 2007

Ahoj Ika, vieš, z práce sa mi nechce volať, a domov sa dostanem iba po obede. Ale ma už toto čakanie znervôzňuje, lebo všetci sa tu stimulujete hlava- nehlava, a ja len sedím, a čakám, a sedím, a čakám...... 😝 Ináč mám Apollo.
Ty ako žiješ?? Je ti už lepšie??? Myslela som na Teba...... 😉

sana82
14. jún 2007

Ahojte snažilky,už som normalne na depku keď to čítam aké máme problémy 🙄
Dostala som mrchu a v nedelu začínam prvý krát stimulovať.Doktor drabek mi dal len Clostilbegit a potom Pregnyl, vraj to bude stačiť. Keď čitam čo mate už za sebou Vy Miciky moje 😒 já vás obdivujem a zároveň dúfam že sa tomu vyhnem.
Efiku: keby si mala problem ja ťa pichnem som sestra veď vieš 🙂

sana82
14. jún 2007

Ale mám zmätok v skratkách. Prosím vás IVF je inseminácia alebo už umelé oplodnenie? a čO je potom UIU?
Lebo mi ideme na insemináciu. 🙂 dakujem

palculienkkka
15. jún 2007

čo je to ten hyperstimulák ? ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre