Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

baroko
24. máj 2008

Ahojky
Všecky zdravim.
Mám za sebou 2x IUI-neúspěšně. Mám endimeriózu. Jednou odoperovanou a teď je tu zas ☹
Teď jsem 4DC a 3dny stimuluju Gonalem. V pondělí jedu na utz, tak jsem zvědavá. Na IVF jdu poprvé, mám trochu strach.
Všem vám přeju, ať se zadaří 🙂

baroko
24. máj 2008

ello, já na záchod taky musim pořád. Pomalu každou půl hodinu. Hodně ale piju. Inijekce prý zahušťujou krev, tak se má hodně pít.

csilla76
24. máj 2008

ahoj baroko 🙂 aj ja mam endometriozu,a 2 lsk a 1 brusnu op za sebou.kedy sa chystas na ivf?az chces mozme o tom pokecat aj blizsie. 😉 teraz tu uz asi nikto nie je,neva potom zajtra nakuknem 😵

iveb
26. máj 2008

Dievčatá , povedzte mi ako mám zistiť koľko puregonu mi ostalo v pere? Vypichala som 900 IU a ešte tam stále kúštik mám. Ale aké to je množstvo neviem. Škoda by ho bolo nevyužiť. Hlavne ak by mi chýbalo nejaké množstvo.

kuspitka
26. máj 2008

iveb mne tak ostalo v gonale pichla som si mensiu davku a potom som si dopichla

iveb
26. máj 2008

Hej ale ako si vedela , že koľko jednotiek tam ostalo ?

kuspitka
26. máj 2008

tak ked natiahnes pero tak vies kolko ti zostalo

baroko
26. máj 2008

iveb, dnes mi sestřička řikala, že tam je 975 jednotek...takže ti jich zbylo 75

csillo, moc ráda o tom popovídám. Já měla endiometriózu na levým vaječníku a teď jí mám na děloze ( z druhé strany než má být) Beru kůli tomu prednison. Teď už 5tý den stimuluju. Byla jsem dnes na kotrole. Mám asi 14 folíků, z toho 10 moc pěknejch. Na OPU bych měla jít už v sobotu. Píchám si Gonal v peru a reaguju pěkně, jen trochu rychleji. Což nevadí. Nestihla jsem vás vůbec dočíst, tak nevim jestli jsi tu psala jak jsi na tom ty...budu ráda když mi písneš

kuspitka
26. máj 2008

ja som mala v gonale menej tak som si pichala na dva krat.ja mam 12 peknych a 8 malych

csilla76
26. máj 2008

Ahoj baby 🙂 baroko velmi ti drzim palce aby ti to vyslo 🙂 mas peknu urodicku 🙂 aj ja som mala vlani gonal,pichala som si 225 iui.prednisom je na endometriozu?

kuspitka
26. máj 2008

ja si picham male davky.

csilla76
26. máj 2008

kolko si pichas kuspit? 🙂

kuspitka
26. máj 2008

75IU

csilla76
26. máj 2008

to je ozaj malo,ale kazdy sme iny a potrebujeme ine davky,doki vie urcit ze komu kolko 🙂

kuspitka
26. máj 2008

tak som rada ze tolko malo .csilla a ty kedy ides?

csilla76
26. máj 2008

verim ti ze sa tesis ze len tolko,aspon nie si velmi zatazena hormonmi 😉 my pojdeme koncom leta ale mam strach z toho ci to tentokrat vyjde.... 😉 dufam ze ano 🙂

kuspitka
26. máj 2008

to hej ale aj tak mam toho dost

baroko
29. máj 2008

Holky tak dnes jsem si píchala poslední dávku gonalu. Dnes v deset večer si píchám poslední inijekci - ovitrelle. V sobotu jdu na OPU. Podle utz mám 12 pěkných folíků. Doufám, že všechno dopadne dobře...

csilla76
29. máj 2008

baroko myslim na teba a drzim velmi prsteky na rukach aj nohách 😀 mas peknu urodicku,ostane z nich aj na zamrazenie 😉 🙂

baroko
30. máj 2008

csillo moc, moc, moc.... děkuju. 😵 😵 Na konec léta budu držet palečky tobě 😉
Taky doufám, že zbude něco do mrazáčku 🙂
Určitě sem písnu, jak jsem dopadla

baroko
31. máj 2008

Tak budu ráda, když bude na ET. Mám 5 vajíček, tak možná ani nebude co zavádět zpátky.
Je mi z toho na nic. ☹ ☹ Moc bych si přála aby pro mě zítra pani embrioložka měla dobré zprávy.

mimusa4
31. máj 2008

ahojte tak už som dnes dostala..a v pondelok budem volať doki..neviete kt. dňom sa začína stimul.?

csilla76
31. máj 2008

ale no...baroko preco si smutna???ja som taky mala 5 vajok a 4 sa oplodnili,2 vlozili,takze nic nemas stratene,hlavu hore!!!embryologicka bude mat urcite dobre spravy,tolko sa oplodni kolko budes potrebovat...a nepovedali ti preco si reagovala slabsie na tie inj?kolko davok ui si si pichala a ake si mala inj?

baroko
1. jún 2008

Ahojky
csillo tak se mi jich oplodnilo všech 5. Jen 2 vajíčka do sebe místo jedný půstili 2 spermie, takže ty vyřadili z kultivace. Teď se teda 3 vyvíjí, tak doufám, že vydrží....aspoň jedno na transféru. Na inijekce jsem reagovala dobře, spíš až docela rychle. Na OPU jsem šla 11DC. Píchala jsem si gonal - 8 dávek (2x 250j, 2x 150j a pak 75)
Zítra ještě budu volat do caru jak to vypadá. Děkuju moc za ty palečky 🙂

pupo
2. jún 2008

čaute baby. Neviem či som v tom správnom "fóre" , ak nie prepáčte, že som sa sem votrela. Mám na vás IVF- kárky jednu otázku, keďže aj mňa to čaká. Koĺko embryí sa bežne transferuje? Jedno, či dve? Ja osobne uvažujem o jednom , pretože som na tomto fóre našla už kopec báb s dvojvaječnými dvojčatami. Nie, že by som nechcela dve detičky, ale zdá sa mi to rizikove a mám obavy z donosenia dvoch plodov. ( mám už skoro 40 rokov).A ešte jedna otázka: ako sa zamrazujú embryá, myslím tým počet. Je možno zvyšné embryá zamraziť po jednom zvlášť? a v prípade neúspechu prvého IVF použiť tieto na ET a rozmraziť len jedno a zvyšné zachovať zmrazené na prípadné ďalšie ET? Nie som pesimista, verím,že to vyjde na prvý krát, ale pre zicher, ak by bolo embryí viac, zaujíma ma ich zamrazenie.

lenka20
2. jún 2008

ahoj pupo - vklada sa jedno alebo dve embrijka, niektore centra vkladaju aj tri, ale to vacsinou len pri KET - rozmrazene.
uvidis ake kvalitne budu embrijka, ak budu slabsie tak kludne riskni dve, ak budu jednotkove kvalitne tak staci jedno. a tiez aj lekar ti povie kolko odporuca vlozit - mne napriklad odporucaju len po jednom, lebo som mala a mam uzku panvu, lekar si mysli, ze dvojky by som nedonosila... ale napriklad teraz idem na KET a budem vkladat obe posledne embrijka, su totiz dvojkove, takze... uvidime ci sa vobec obe rozmrazia 😉 kazdopadne o pocte rozhodujes ty 😵
no a zmrazovanie - v kazdom centre to robia inak, napr.v heliose zmrazuju po jednom, v inych centrach po 2-3. opytaj sa ked to bude aktualne a povedz, ze chces aby ich zmrazili po jednom.mozno bude rozdiel v cene ale.... myslim, ze to stoji za to.

iveb
2. jún 2008

Tak ja som mala vložených už aj 5 embryí , ale nebolo to z predlženej kultivácie. Pokiaľ viem v súčasnosti sa už nevkladajú viac ako 2 embryá z predlženej kultivácie a myslím že ich zmrazujú po dvoch. Tak som ich mala aj ja zmrazené naposledy. Treba sa poradiť s lekárom , on už najlepšie vie akej sú kvality a podľa toho aj koná.

pupo
2. jún 2008

Ďakujem baby za odpovede.

csilla76
2. jún 2008

baroko tak to ma tesi ze sa oplodnili vsetky,z tych 3 iste budes mat na prenos 🙂 tak sa hlavne drz a potom daj vediet ze kolko ti vlozili a kedy bude vysledok krvi 🙂 pupo da sa vybrat ze kolko embryjok si chces dat vlozit,nikto ta nenuti ze kolko, o tom rozhodujeme my zeny . 😉 napr:ja osobne pri 1 ivf som mala 1 embryjko a pri 2 ivf 2 embryjka vlozene 😉 ale doki my dal na vYber,takze ja som sa rozhodla pre 2 !! 😉 vtom CAR kde chodim ja sa embryjka zmrazuju po 3 kusy.dufam ze som ti aspon s niecim pomohla. 😉

rosienka
2. jún 2008

pupo - niekde vkladaju tri a odporucaju to najmä zenam po 37-ke, ked je uz ovela mensia sanca na otehotnenie, takze sa toho neboj, zeby si mala dvoj, ci trojcata, sance su uplne mizive. Ja idem vo stvrtok na ET a ak sa bude dat, dam si vlozit tri, aby urcite aspon jedno zabralo...vies, ono to s tym uhniezdenim nie je vôbec take iste a samozrejme, tak treba zvysit sancu tym vyssim poctom embrii.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre