Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

v555
6. jún 2008

Nechcem sa miesat,ale kocky sa testuju po 12-14 dnoch,pretoze vsetky lieky co si brala do teraz ti mozu vysledok skreslovat.Ja viem ze to bude najdlhsie cakanie.Tot moja rada.

taella
6. jún 2008

baroko držím palce 🙂

baroko
6. jún 2008

holky děkuju fakt moc za palečky. Snažim se ale držet při zemi, aby pak případnej neúspěch nebyl tak tvrdej.
Chci se testovat 12tý den po ET. Tak jsem chtěla vědět jestli to neni brzo. Máme s manželem 14.6. pěti leté výročí svatby, tak buď to bude veselý výročí a nebo smutný....uvidíme

baroko
6. jún 2008

to čekání je fakt děsný 😒

v555
6. jún 2008

to vyrocie bude jedinecne,bude s dvoma palickami.musiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii to tak byt 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a inak si to ani nepredstavuj.

nelynka
6. jún 2008

baroko podla mna ked tehi budes tak ti to test ukaze... 😀

baroko
6. jún 2008

Moc bych si to přála...ale zatim je to ve hvězdách. Sem trochu pesimista, ale doufám

v555
6. jún 2008

je dobre byt aj pesimistom,ale super ze veris a dufas

csilla76
6. jún 2008

neboj baroko bude to pekny darek pozitivny na vase vyrocie svadby 😵 😵 😵 😵

baroko
7. jún 2008

Holky děkuju moc za podporu 😵 😵 😵 😵 😵

csilla76
7. jún 2008

nemas zaco baroko,rado sa stalo 🙂

dicinka1
24. aug 2008

ajojte..chodi tu este niekto?
😕

emiguz
3. apr 2009

Ahojte,

Volám sa Milka a som v procese IVF už druhý krát.
Mám si pichať Menopur 4prášky a 1 vodička avšak poisťovňa prepláca len istú časť čo je pre mňa málo aj keď neviem prečo mám len 57 kg 🙂 .
Rada by som poprosila niekoho komu zvýšili prášky z Menopuru alebo aj celé balenie rada odkúpim. Potrebujem cca 4 balenia.
Ďakujem pekne.
Môj telefón 0907 061 667
emiguz@pobox.sk
Žilina

jaja1118
3. apr 2009

ahoj milka.-skus napisat babam do heliosu-to je asi najblizsie k ziline.do akeho centra chodis?

wmonika
10. sep 2009

ahojte som tu po prvy krata kto ma skusenosti s pichanim si puregonu a ako si odsledovat na pere dostatok vakciny? dakujem za kazdu dobru radu

gonal
1. okt 2009

Zvyšili sa nam 2 ks GONAL f 450 iu.. Prešov,,

malinka21
10. okt 2009

Ahojte snažilky, som pred svojim prvým IVF, dúfam že aj posledným 😉. Pichám si Puregon 6OO 175 IUI, vaječníky reagujú super, ale čo ma trápi je, že endometrium mám po 8 dávke len 4mm. Včera som bola u dokiho, bral mi krv, mal podozrenie že mám málo ženského hormónu, no po výsledkoch mi povedal, že mam pokračovať v rovnakých dávkach a ukázať sa mu v pondelok. Dúfam, že mi to endometrium narastie...Máte s tým podobnú skúsenosť? Na ktorý deň sa robí IVF, ešte nemám predoperačné vyšetrenie. Ozvite sa, ak áno... Držím palce ostatným 🙂

puregon
6. dec 2009

ahoj.Zostal mi puregon.Je tu niekto,kto by ho potreboval?Predám za doplatok v lekarni.

rena31
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabutka
20. jún 2010

Baby,prosím o radu. včera som si začala pichať Puregon 300IU-150IU a mala som s tým problém. dnes tú istú dávku teda zasa 150 IU. Nápln by vlastne mala byt už prázdna, ale mne tam toho akosi vela zostalo! Neviem kde som urobila chybu a čo teraz?! Ešte zajtra tú istú dávku. Dakujem za odpovede.

lenka20
25. jún 2010

gabutka neurobila si zrejme ziadnu chybu, v tych naplniach byva toho viac, niekedy aj 2 davky navyse, normalne si dopichni kolko to vyda a ak by ti chybalo nieco do tych 150j tak z noveho si dopichni len ten rozdiel.. skoda by bolo nevyuzit celu napln...

lenka20
25. jún 2010

ej, az teraz som si vsimla, ze to je uz asi neaktualne 😝

adrianahlv
12. dec 2010

Ahojte
Prosim vas, je tu niekto alebo neviete, ci su tie injekcie potrebne pred stimulaciou? Ideme na 1. IVF ICSI - to nam odporucili, a chcem vediet, ci su injekcie potrebne. Injekcie moc nemusim 😒 Ja som ok, mam uz 1 syna z 1. manz., muzik ma malo spermii a su aj malo pohyblive. Prosim, poradite mi?

elana
12. dec 2010

@adrianahlv no tak to víš že ty injekce jsou potřebné, ba nutné, jsou to hormony, abys vyprodukovala víc vajíček než jedno (max dvě) což je běžné v přirozeném cyklu. Teoreticky je možné je nahradit tabletama (Clostilbegyt, Tamoxifen), ale u většiny žen se tímto vyprodukují max. tři, což je pro IVF nic moc (upřímně, někdo takhle málo dá i po injekcích, ale to je holt riziko podnikání 😉 ). Ideální počet po injekcích je okolo 10, někdo i víc, ale předem se to odhadnout nedá.

budeš se holt muset zapřít a do injekcí jít 🙂 , navíc pokud si připlatíš za pero (podobné tomu pro diabetiky), tak tam je ta jehlička tak krátká a tenká, že vpich prakticky necítíš, stejně se ale i tak injekcím těžko vyhneš. Ale neboj, je to o prvních pár píchnutí, každá to zvládne.

adrianahlv
12. dec 2010

@elana Nad tymto som vela krat uvazovala, ci umelo - injekciami vyprodukovanych viac - napr. 10 nie je slabsich, ako normalne vyprodukovanych napr. 2-3, neviem sa nejako do tohoto dostat rozumom. Som dost nervozna, co neprinasa uspech, ja to viem.

elana
12. dec 2010

@adrianahlv nojo, jenže tohle je principem IVF, že se vyprodukuje víc vajíček, jen se neboj, aby Tě to ještě "nemrzelo" tyhle řeči (nic ve zlém, jen už jsem na Koíku dost dlouho a i když sama reaguju dobře a mám pěkná embrya, tak vím, jaký je to někdy i s injekcema boj něco kloudnýho získat)...jako oni odsajou třeba 15 folikulů, jenže ve 3 nejsou vajíčka, z těcj 12 jsou 2 nezralá, z těch 10 se jich oplodní jen 8, z těch 8 se dobře vyvíjí třeba jen 5 embryí, pokud máš prodlouženou kultivaci, tak do 5. dne přežijou 2, ty zavedou a kolikrát se ani ta nechytí 😒

jako rozmyslet se musíš sama, jen teda fakt když mám být upřímná, tak argument že se bojíš injekcí mi přijde malicherný 😒 a dobrovolně jít jen do 3 folikulů (kde ani neni psáno, že budou plné), riskovat, že se ani po ICSI (které samozřejmě zaplatíš) se neoplodní nic...no, nevím, přijde mi to škoda peněz i nervů.

tak držím palce, ať to nějak vymyslíš 🙂 a hlavně ať to klapne.

adrianahlv
12. dec 2010

@elana Jasne, ja nemam az taky velky problem s pichanim, len to nemusim. Ale viem, ze je to pri ICSI potrebne. Len sa bojim, ze nebudu silne, ked ich bude vela 😒 Ale v podstate som pre to rozhodnuta 😉 Ale dakujem za nazor, kazde slovo pomoze 🙂

elana
12. dec 2010

@adrianahlv fakt neboj, samozřejmě ta škála je veliká, od prakticky nulové reakce až po holky, co mají 30 a víc vajec 😝 , ale to jsou extrémy, opravdu většinou je jich těch plus mínus 10-15 a ty bývají kvalitní 😉 celá stimulace je monitorovaná ultrazvukem, dávky se navyšujou nebo snižujou podle toho, jak a kolik toho roste, takže budeš v dobrých rukách 😉

jestli pícháš nerada, řekni si o ta pera, to fakt nic není, o jehle ani nevíš, jinak podle toho, jaký budeš mít protokol, se injekcím dalším možná vyhneš (můžeš třeba stříkat do nosu sprej) nebo taky v jiném protokolu cca. od 7. dne budeš píchat do konce stimulky ještě jednu, která zabrání předčasnému prasknutí folikulů...ale ta má taky jehlu tenkou, i když delší než pero...každopádně uvidíš, co na základě rozboru Tvých hormonů stanoví lékař, to si pacientka nevybírá 😅 každopádně pokud se rozhodneš do toho jít, držím palce ať to zvládnete co nejlíp a na jeden zátah a už to podstupovat víckrát nemusíš 😵

adrianahlv
13. dec 2010

@elana Dakujem za povzbudive slovicka, budem sa snazit to nejako prejst... Potom sa ozvem.

deni73
21. jan 2011

Ahojte dievčatá, kam ste si pichali Decapeptyl?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre