Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

kukulik30
6. jún 2008

fedra , ja som stimulovala pred 1. Ket menopurom, ale nedrzala som to v chladnicke 😉 je potrebne to drzat v chladnicke? 😕

fedra
6. jún 2008

nie, vraj nie ... treba ho drzat pri teplote do 25C
To len ja som zas panikarila 🙂

mimusa4
6. jún 2008

ahojte stimulujem gonalom a potom od zajtra mám pridať aj cetrotide, tak uvidíme čo vznikne..
mne vzala doki len krv na predoperačné, prečo mi nepovedala čo mám ešte ja poriešiť? v pondelok idem k nej na kontrolu, tak snáď mi povie čo treba ešte k predoperačným.. 😒

pahu
6. jún 2008

Fedri, tak tebe sa to už blíži 😀 Len som Vám sem tak vpadla na chvíľku 😀

fedra
6. jún 2008

no, este ani nie ... ale panika uz je.

mimiusa ... aj mne robili krvny obraz a este tam bola poziadavka na EKG

taella
6. jún 2008

ahoj mimisa , keď si dobre pamätám ti chodíš do CAR - Rastislavova? Ktorý deň si picháš Gonal? Ja iba dnes začínam a mne už včera keď som bola v SPLNE mi dala lístok na krv , EKG a interné vyšetrenie , že si to mám už začať vybavovať.

fedra
6. jún 2008

taella, mne to dali este na pohovore s koordinatorkou.
/interne ti do 40 rokov netreba ... treba len krv a ekg/

taella
6. jún 2008

tak mne dali aj interné a to mám do štyridsiatky ešte poriadne ďaleko 😀

fedra
6. jún 2008

no na listku som to mala napisane aj ja /teda ten co mi dali v CAR/ ... ale ked som dnes bola na internom, lekar mi povedal, ze interne do 40 rokov na takyto zakrok nie je nutne a robili mi iba EKG.
No a mam uz vysledky krv. testov, to mi urobil moj gynekolog. Ale aj tak z tych cisielok nic neviem, akurat mi povedal, ze je to OK 😉

taella
6. jún 2008

veď interné je myslím iba to , že sa ťa opýtajú na nejaké prekonané choroby , choroby rodičov , operácie a tak , to nie je nejaké špeciálne vyšetrenie 😉 Na krv pôjde v pondelok k mame do roboty , takže s tým nie je problém .

fedra
6. jún 2008

asi tak nejako ... 😉
Kedy mas kontrolu ? A mozem sa spytat, aky mate problem, ked ste sa rozhodli pre IVF ?

pahu
6. jún 2008

Babuľky, môžem sa Vás niečo opýtať?? Do prdelky.... Bola som na WC a začala som špiniť... Pritom beriem antikoncepciu, pred začatím s Decapeptylom... to by som nemala.... Dnes som len 9.DC... Jedine že by som mala tak skoro ovulku... No neviem.... Síce som mala včrea večer nafúknuté citlivejšie bruško.... Do prčic... Čo si o tom myslíte? 😨 😕 Pomôžte mi... 😢

fedra
6. jún 2008

pahu, ja vobec neviem ... v Heliose je protokol trochu iny.
Ale spinenie na 9DC ... nezavolas radsej do CAR ?

pahu
6. jún 2008

Fedri ďakujem, akurát mi písali ajbaby v GF téme, vraj je to normálne... 😕 Takže uvidíme... 😉

fedra
6. jún 2008

tak super ... som rada,ze to nic nie je. 😉

taella
6. jún 2008

pri začatí užívania antikoncepcie sa môže objaviť špinenie , ale pre istotu zavolaj CAR.

Fedri , kontrolu mám nabudúci týždeň v stredu . Manžel ma málo a lenivé spermie a ja mám PCO . A vy aký máte problém?

mimusa4
6. jún 2008

taella, ahoj ano dobre pamätáš, ja dnes budem pichať večer 5deň a zajtra pridávam cetrotide

taella
6. jún 2008

tak tebe sa to už kráti mimusa , nabudúci týždeň by už mohlo byť OPU , však ?

mimusa4
6. jún 2008

neviem, v pondelok mám ísť na kontrolu..len tie predoperačné ma štvú, že mi nič nehovorila, len ako brali krv tak povedala sestričke že nech vezme aj na predoperačné..a inak mne nič nepovedala

mimusa4
6. jún 2008

a teba neposlali na ekg?

taella
6. jún 2008

poslali , včera mi dali lístok na krv, EKG a interné , že si to mám vybaviť.

mimusa4
6. jún 2008

hm..tak možno mi to dá v pondelok a pre istotu sa aj opýtam, keby náodou zabudla 😲
a čo je PCO?

mimusa4
6. jún 2008

a ty ktorý deň picháš, a čo?

taella
6. jún 2008

polycystické ovária , t.z. že nemávam ovulácie , dlhé cykly , a namiesto jedného dominantného folikulu sa mi tvorí množstvo malých , ktoré mi upchávajúcu vajcovody .

mimusa4
6. jún 2008

juj, tak že vraj aj ja mám problém s ovu a tiež som mala stále iný cyklus, no a doki nič nepovie

taella
6. jún 2008

dnes začínam pichať gonal

fedra
6. jún 2008

Ja idem na utz a krv v pondelok.
U nas je to domotane. Minuly rok nam zistili,ze krcok vytvara protilatky proti spermijkam. Boli sme na iUI, druhe dopadlo mimomaternicovym a tak mi museli zobrat lavy vajickovod. Po tejto operacii sme skusili este 3xIUI, no nepodarilo sa a tak ide me do IVF ... a pevne verim,ze uz sa zadari 😉

mimusa4
6. jún 2008

ako vlastne dlho trvá tá stimul než sa ide na odber?

fedra
6. jún 2008

mimusa ... to zalzi od toho aky mas protokol.

mimusa4
6. jún 2008

asi krátky, neviem ani to všetci len mlčia u doki

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre