Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

helka1
14. máj 2007

lia, v niektorych centrach robia utz cez brusko popri vkladani embryjok, "moje" centrum tu kontrolu spravilo az po vlozeni - vaginalnou sondou. Ale deticky prezili aj tuto "navstevu" 😀 😀 😀 a veselo ma kopkaju . A este 1 gesto, ktore sa mi v mojom centre pacilo, Doktorka mi po transfere podala ruku a blahozelala k tehotenstvu 😉 , bolo to mile 🙂

lilinka76
14. máj 2007

Helka, mrkni dozadu, máš tam odo mňa otázku.

lia
14. máj 2007

dakujeme lili 🙂
tak to hej,urcite to dobre padne,ku mne bola mila iba sestricka,doktorka zmizla,ani som sa nenazdala,nebolo to prijemne,ale hlavne nech sa mi ujmu a kaslem na doktorku.pozdravila ma az za dverami a uz som ju nevidela 😲

helka1
14. máj 2007

lilinka, prepac, ja som v Iscari bola posledne na zakrokoch v novembri 2005, vtedy tam bola ina situacia, aka je tam teraz. Navyse som mala Vseobecnu zdrav. poistovnu..... takze ti nepomozem. Ale mysli si ze v pohode by si mohla zavolat do kancelarie ISCARE a tam ti to urcite zodpovedne povedia, vzdy nas informovali, ako dlho sa caka na schvalenie a nasledne na cyklus

avaka
14. máj 2007

Lia,to bude asi tym,ze utekala za mnou,kedze uz som cakala s roztiahnutymi nozkami 😀

lia
14. máj 2007

ja som pocula ked si ty isla do izbietky 😀

avaka
14. máj 2007

Fakt?ja ani neviem,kde si ty bola. 😒

lia
14. máj 2007

oproti 😀

libeth
14. máj 2007

lia, avaka - velmi vam drzim palceky, krasne si to uzvivajte a ja verim ze az dokonca 40tt. 😵 Takze slniecka, setrite sa a pekne v klude oddychujte. 🙂 😀

lia
14. máj 2007

dakujeme libeth,bodaj by si mala pravda 😉

libeth
14. máj 2007

mna dnes velmi boli podbrusko, mam ho aj velmi velke 😒 myslim, ze cysta si robi priestor, lebo to dost tlaci. som objednana na 28.5. myslite, ze by som tam mohla ist aj skor?

avaka
14. máj 2007

Dakujeme Libeth,musime verit a dufam,ze 2 tyzdne do testu rychlo ubehnu.

avaka
14. máj 2007

Libeth,chodis do gyn-f ?Ak Ta to boli,zavolaj tam,urcite Ta zoberu aj skor.

aaandrejka
14. máj 2007

dievcata, drzim vam prsty, nech sa embryjka pekne drzia!

ono to s tym usg pri vkladani a po nom je zasa taka individualna vec...napriklad dr. herman v gyncare ma pozrel vaginalnou sondou pred transferom (v inej miestnosti) a potom uz vobec... on to pri transfere nerobi... a pritom dosahuje skvele uspesnosti.... cize opat je to o tom, ze kazdy to robi inak.... mozni zas ini dosahuju skvele uspesnosti ptrave vdaka tomu, ze pri zavadzani embryi cely proces sleduju ultrazvukom 🙂

avaka
14. máj 2007

Andrejka,nas tak isto pozerali len pred vkladanim,ale snad maju prax a vedia,kam to maju dat. 😨

libeth
14. máj 2007

avaka - ano chodim go GF, k dok. Harbulakovi.
Baby, ja neviem. Ja mam uz asi 5 den stale taky ten plodny bielkovy hlien, a bolesti v podbrusku a vajecnikoch. Lenze ja mam cystu, tak nemozem predsa ovulovat, nie? A este ktomu stou polovicou vajecnika co mam. 😖 Ale beriem to tak, ze pokial nespinim tak to asi nieje az take zle a mohla by som aj vydrzat do toho 28.5.
Ja by som uz tak strasne chcela, aby to vsetko uz bolo zamnou.

avaka
14. máj 2007

Mozno naozaj ovulujes 🙂 A povedal Ti,ze cysta by mala zmiznut po menzes?

libeth
14. máj 2007

ono ta cysta je najskor endometricka a ta mi nezmizne. a ma uz 4 cm. Myslis, ze by sa mohol vyskytnut aj Hyperstim. syndrom? Lebo ja mam to brucho velke a citlive... tocila sa mi dnes hlava, mala som zavraty...
A ja mavam menzes taky jednodnovy, a to cysta nestiha odist. 😖

avaka
14. máj 2007

No to netusim,budes muset pockat na doktorka 😒 Ale urcite najde sposob,co s tym 😉

libeth
14. máj 2007

jej, no to dufam. Idem uz hajat, pracu som skoro dopisala. Takze dobru noc prajem. 🙂

avaka
14. máj 2007

Aj Tebe,dobru... 😉

aaandrejka
15. máj 2007

avaka, precitaj si forum "zazraky se deji" a zistis, ze vsetko je mozne 🙂 aj tvoja ovulacia ;)

altea
autor
15. máj 2007

Ahojte dievčatá,hlásim sa po odbere- piatok min.týždeň.
Takže výsledok.:zobrali mi 11 vajíčok ,z toho 5 jednotkových 😅 ,5 dvojkových 🙂 a 1 vajko trojkové-čiže nezrelé. 😒
oplodnilo sa všetkých 5 jednotkových /super zrelých/,a z tých dvojkových len 2 -aj tie boli s otáznikom -pretože jedno vajko obsahovalo vakuolku,a druhé 2 poláčiky.
ďaľší rozhodujúci telefonát bol v pondelok-Zostalo 5 vajíčok ,tie dve s otáznikom odišli,a z tých 5 - 1 vajíčko malo 2-3 bunky /4 .deň oplodnenia majú mať vajíčka už 4-5 buniek/,no a zostávajúce 4 vajíčka - 2 vajká majú po 7 buniek 🙂 a 2 vajká majú 8 buniek. 😅
čaká sa ešte na štádium blastocysty ...takže mám volať zas zajtra -či idem na transfer už zajtra ,alebo až vo štvrtok.

V centre mi stále opakujú- mať hlavu v kľude.,myslieť pozitívne. 😵
priznám sa -snažím sa ,ale strach je akosi väčší ☹ 😕

lia : ty si bola na odbere v sobotu ,a už si aj po transfere ?
koľkobunkové embryjká Ti potom vkladali ?

aaandrejka ďakujem za odpoveď.,ako si znášala tie dlhočizné dva týždne čakania ? 😲

Kočky mali ste aj nejaké príznaky ,počas tých prvých 14 dní čakania ?

lia
15. máj 2007

altea,o tom mi hovor,ja uz neviem co od dobroty 😅
pojdem sa asi vyvetrat a potom budem varit nieco,asi aj piect zacnem,aby mi ubehol cas 😀
hej,vcera sme mali transfer aj s avakou.my sme mali 4 stvorbunkove a 2 dvojbunkove,dve stvorbunkove mi vlozili,ostatne zamrazia.
vy mate po troch dnoch osem bunkove??

avaka
15. máj 2007

Altea,my s Liou sme mali odber v sobotu a transfer v pondelok.Ja som napriklad mala z 13 vajicok len 5 embryi,aj to boli v pondelok len jedno-3 bunkove a ostatne dvojbunkove. ☹ Dufam,ze sa spamatuju

lia
15. máj 2007

neviete mi niekto poradit,mozem soferovat??kamoska co bola na ivf mi zakazala ,ale chcela by som ist nakupit a nemam blizko obchod 😖

veva55
15. máj 2007

Lia, podla mna soferovat kludne mozes, skor neodporucam nosit tazke nakupy. Ale samozrejme, pri soferovani davaj vacsi pozor na neohladuplnych vodicov (samozrejme myslim chlapov).

altea
autor
15. máj 2007

lia:
áno ,lia ,tak mi povedala ambryologička - dve embryjká sú osembunkové a dve sedembunkové a to jedno chúďa má len 2-3 bunky ☹ .Neviem či bude pokračovať v množení,ale v Heliose kladú veľký dôraz na počet buniek a na vývoj blastocysty.Dokonca myslím,že aj zmrazujú embryjká len s určitým počtom buniek.
Dúfam,že to bude pokračovať dobre.Ako u vás ,tak aj u mňa.
Veľmi nám to prajem. 😅 🙂

lia:radšej by som nešoférovala,môžeš sa zľaknúť 😕 ,alebo niekto do teba drcnúť...radšej nie,nezabúdaj máš v sebe drobučkú fazuľku,ktorá je veľmi náchylná i na tie najmenšie otrasy...

Idem niečo robiť,už som nervózna a nemám byť ani prečo 😒

lia
15. máj 2007

drzim moooc ,mooooc palce altea 🙂
veva,no ako??bola si aj dnes na kontrole??

veva55
15. máj 2007

Lius, vcera som bola na kontrole a zajtra mam ist na dalsiu (dufam, ze uz poslednu). Takze viac budem vediet az zajtra po 14,00. Akurat rozmyslam, ci si mam vybrat dalsi recept Puregonu. Teraz si picham stale to balenie 900-ku, este tam mam na 2 davky. Mam este recept na 3 balenia 300-ky (tak ako ty), ale neviem, ci ich vobec budem potrebovat. A ak ano, urcite nie vsetky 3 balenia. Takze asi si vyberiem zatial len 1 balenie. Len neviem, ci sa to da, ci mi v lekarni budu moct urobit vypis z receptu (aby som si v pripade potreby mohla vybrat tie zvysne 2 balenia). Ale snad ano

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre