Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

francis
29. máj 2007

Ahojte tehulky 😀 Všetkým čo sa vám zadarilo vám z celého srdca želám krásne tehulkovanie 😅 Tak sa to tuším rozbehlo,normálne vám závidím,ale v dobrom.Dúfam,že aj nás ostatné to už čaká.Držte sa 😀

avaka
29. máj 2007

Ahojte!Lalupa,gratulujem!!!Dufam baby,ze s tym plodnym rokom to bude pravda.

lilinka76
29. máj 2007

Lalupka, aký ste mali problém, že ste museli podstúpiť UO??? My sme s mužom zdraví a nič 😢 Bola som dvakrát na IUI, neúspešne 😢 Už asi nemám nervy ísť do toho tretíkrát, uvidím, čo Dr. navrhne.

V ktorom centre si to podstúpila? Ako dlho trvalo vybavenie žiadosti a kým Ťa začali stimulovať??? Ja chodím do ISCARE v Ba. Trošku veľa otázok, ale normálne mi dodávate silu. A priznám, aj Vám tiško závidím... Ale úprimne Vám prajem nech všetko dobre dopadneeeeeeeeeeeeeeee.

helka1
29. máj 2007

Lalupa, ked si mala hyperstimulak tak si davaj este pozor, este sa ti moze zvysujucim sa HCG zhorsit. Mne sa prave rozbehol OHSS az ked mi zacalo stupat HCG.
A to ze niekomu to vyjde a druhemu nie, hmmm, to je asi na stasti, mam skusenost, ze centrum velmi nepatra po pricine, preco sa nedari, len skusa a skusa, kym to nevyjde, len je to smola pre pacientov, lebo lahko im premrha "hradene" pokusy ☹
Jo ja uz taham 30 tyzden, som z toho cela happy 😀

lia
29. máj 2007

uz si blizunko heli,vydrz to,nic nerob!! 😀

avaka
29. máj 2007

Helka,super.Uz coskoro budes drzat babenka v naruci.Tesis,co?

lalupa
29. máj 2007

fuha, aj ja som ticho zavidela, ked som sa rozhodovala, ci do toho ist alebo nie...ale my este vyhrate nemame, takze to berieme s rezervou
lili-u nas bol problemom manzel, preto ICSI, zacala som v decembri v gyncare v ke, januar genetika, marec poistovna-asi 3 tyzdne, bo som im nedala dychat, stimulacka od 30.4, odber 11.5 a transfer 16.5
heli, ja viem, upozornoval ma na to doki, pijem, ako sa len da, sledujem centi na brusku, zatial je to ok
francis, si na rade 😎
avaka-dakujem ti

helka1
29. máj 2007

No jasan ze sa tesim po 8 rokoch snazenia... neda sa to ani opisat !!! 😀 Davam si taku metu vydrzat do 34 tt, moj gynekolog optimista mi naplanoval cisarak v 36 tt , tak nakoniec uvidime, ako sa detvaky rozhodnu 😀 .

Inac Lalupa, ja som sa netesila vobec, strasne som sa obavala, ci vydrzim do 12 tt, potom zase do 24 tt (kedy je teoreticka sanca, ze sa babenka daju zachranit ) a az teraz sa tesim ked citim ako kopkaju a vidim na utz ako im biju srdiecka 🙂 . Mne sa OHSS rozbehol, ked som s HCG preskocila hranicu 10 000, tak si len daj pozor 😉

Dufam, ze si vsetky z tejto diskusie zazijete pocit mat babetko v brusku 🙂

lalupa
29. máj 2007

juj,uz teraz sa bojiiiim 😅 , uplne ta chapem, ja budem taka ista...

helka1
29. máj 2007

ale neboj sa, nechcem ta strasit 😉 . Treba verit, ze vsetko dobre dopadne 😉 osud neovplyvnis, co sa ma stat , stane sa. Odkedy som tehotna, tak sa kazdy vecer za babetka modlim, napriek tomu ze nabozensky zalozena nie som, ale neja verim, ze to pomaha, je to taky ritual 🙂

lalupa
29. máj 2007

ako sa ti to prejavovalo, bola si aj v spitali? radsej vediet ako podcenit...

helka1
29. máj 2007

no ja som mala silne krce v bruchu, nedalo sa sediet, ani stat, trosku pomohol lah na boku, doktor sa bal, ci nemam mimomaternicove, uchytene boli 2 embryjka, ale mne davali 3 , tak mysleli, ze to 3 uviazlo vo vajickovode. Potom to 3 nasli v maternici, bolo mensie a malo nepravidelne okraje, tak sme si vydychli, ze z neho nic. No zistili, ze vajecniky boli dvojnasobne vacsie, ako mali byt, na nich bolo kopec 3 cm cyst a volna tekutina v bruchu. Tak som tam zostala na pozorovani.... neskor som zacala krvacat, to sa odlucovalo to 3 embryjko a ja som si uzila 4 tyzdnovy "all inclusive" v nemocnici aj pocas vianoc a noveho roku, ale ved tie sviatky este budu 😉.
Ale hyperstimulak ako taky by nemal byt dovod na hospitalizaciu, az ked je 3 stupen, to uz je vlastne ohrozeny zivot, moze pomoct aj infuzia, ale mne ju v nemocnici ani nedali, skor som mala pocit, ze nevedia co so mnou 😖

lalupa
29. máj 2007

chvalabohu, ze je vsetko ok, ja sa snazim lezat, hlavne posledne dni, lebo prve dni po transfere som tu mala navstevu tyzden, moc som sa nestihla setrit,tak to dobieham teraz, ale lepsie mi je na boku, hoci sa snazim lezat s nohami hore...
je super, ze cakate parik, kazdy bude spokojny 😀
mierne , nie caste nastastie krce mam aj ja, dnes mi je navyse nejako divne, akoby na mna nieco liezlo - teplo, zima...ale zajtra bude zase fajn
mas pravdu, na sviatky uz budete full rodinka 😵
dik za info

altea
autor
29. máj 2007

ahojte babuľky,práve som prišla som ,tak sa hlásim.
Aj sa to bojím povedať,ani sa mi to nechce veriť - ale ja som tehotná 😅 😅 😅
krv mi vyšla dosť vysoko pozitívne 😅 ,ale na sone bola zatiaľ len jedna "bublinka" 😅 😅 ,takže druhú budeme hľadať na budúci týždeň v pondelok.

helka1
29. máj 2007

VAAAAAU, same pozitivne spravicky !!! Tak to ma byt, gratulujem !!! 😀 😀 😀

lalupa
29. máj 2007

😵
kolko si mala?
uz som na teba volala na zaciatku tejto stranky 😀

helka1
29. máj 2007

Baby a nezabudnite brat, pripadne si predpisat od doktora kys.listovu, ta ma predchadzat vyvojovym vadam plodu a mala by sa uzivat do 12 tt 😉

altea
autor
29. máj 2007

koľko som mala ? myslíš HCG? Neviem ti to presne povedať,pretože tam sa robí odber b-HCG a nie klasický HCG (mal by byť-každé pracovisko má iné hodnoty ,ale tu :od 0,1 - 0,5) a ja mám 2.0....tak neviem. 😒

Helka:kyselinu listovú beriem už pol roka+ vit.E- v Calibrum babyplan.
dúfam,že som to neprehnala. 😕

lauritka
29. máj 2007

joj babenky sa tesim s vami.davate mi nadej za se mi to podari ak pojdem na ivf.. 🙂altea gratulujem aj ja to papam velmi dlho..uz nech mam vysledky a idem aj ja ;) drzim vam palceky nech uz mate vysnene babatka v naruci 😲

helka1
29. máj 2007

OK 🙂 . Neprehnala si to 😉

lauritka
29. máj 2007

helka inac mam negativne tie chlamydie aj myko a ueroplazmy ;) zajtra ideme na spg.

lalupa
29. máj 2007

tak sa drz zajtra a informuj lauri
aj ja beriem listnac a calibrum, niekedy este magne B6 jednu, ked som bola nervozna...

lauritka
29. máj 2007

ja este aj A-beta care a natur min..proste uz musim byt zdrava ako lusk ;)
tak dufam ze to ivf vyjde na prvy pokus ;) len este neviem kolko budem cakat na schvalenie atd.... dufam ze nie dlho ;)

lalupa
29. máj 2007

ja som si pisala este aj v teme-poistovna a schvalenie ivf,alebo tak nejako, tam sa tiez clovek nieco dozvie
tak toto veru nepoznam 😕

lauritka
29. máj 2007

🙂 lalupa to je od firmy FLP..ja pijem od nich aj aloe vies. posobi to na zenske veci. tak dufam ze budem mat zdrave brusko ak to pride ;)

aaandrejka
30. máj 2007

dievcata, akjo vidim, vcera bol velmi plodny den, tak vam vsetkym uspesnym srdecne gratulujem a opatrujte si fazulky v bruskach!!! 🙂 jeeeeejo, to je super 🙂

lia
30. máj 2007

altea,jeeej,taaak aj tebe mooooc,mooooc,gratulujem,to je supeeeerrr 😵 😵
aj vitamin E si mozem davat??

pipka
30. máj 2007

liusik, tak asi sa k vam coskoro pridam. dnes sme v GF spisali ziadost o IVF. 😉 cakam na schvalenie poistovnou a potom uvidime kedy zacneme, lebo aj dovolenky do toho a tak...

lia
30. máj 2007

jeeej,supeeeerrr,neboj,rychlo vam to spravia,este nie je leto,podla mna do tyzdna,do dvoch,idete na to 😉 .
a co ti povedal lekar??

pipka
30. máj 2007

pisem ti to v dvoch temach naraz 😵 nebude to hned. Cca 3 tyzdne, kym to schvalia, ale potom sme aj my aj drabek na dovolenke, takze najskor v auguste zacnem pichat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre