Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

altea
autor
22. máj 2007

ahoj lalupa:
mám sa podobe asi ako ty,keďže sme termínovo na tom rovnako 😲 ,aj ja idem na krv až 29.,na jednej starne si hovorím ako dobre 🙂 ,na druhej rada by som vedela,čo by mi ukázal tehotenský test.
Ide na teba menzes ? to snáď nie 😖 ,máš nejaké prejavy ??
ja mám bolesti v podbrušku od ET,také akoby som mala dostať menzes,prsníky ma neskutočne bolia,skôr mám nechuť ako pažravosť,a som nejaká ospalá ☹ ,žeby tým,že som prestala piť kávu?? 😒 .Fakt neviem,aj by som niečo pripisovala príznakom 🤐 ,ale potom si uvedomím,že sme nabité hormónami a tak aj tie môžu spôsobovať všetky tie príznaky. ...
/zajtra budem na nete až večer/

altea
autor
23. máj 2007

ahojte dievčatá,hrozná noc za mnou ☹ -snívalo sa mi ,že moje embryjká zomreli 😢 😢 .dosť ma to vykolajilo a hlavne zle psychicky nastavilo.hore som už od štvrtej,idem niečo robiť,aby som na to zabudla.. 😲 😲

lia
23. máj 2007

avi,isla si na test??

veva55
23. máj 2007

Lius, avi, boli ste na teste? Som strasne zvedava, tak napiste.
Chcela som sa spytat, ci neviete, preco mame ist na test 2x. Preco neideme az o tych 14 dni, kedy vysledok bude urcite jednoznacny? Naco sa takto stresovat? Co ak by ten prvy test ukazal, ze nie som tehotna a nakoniec po tom druhom budem? Ved to je uplne na psychiku.
A este 1 otazka, neviete, ak by mi toto IVF nevyslo a isla som buduci mesiac na KET, rata sa KET ako druhy pokus IVF alebo stale ako prvy?

Inac ja mam stale trochu krce, vcera vecer dokonca prisla taka silna bodava bolest napravo, no snad o nic neslo......(dufam)

aaandrejka
23. máj 2007

baby, nezavidim vam vasu psychicku situaciu, ale nebojte, ono to prejde...to len ta neistota... vsetky sme si tym museli prejst..tak vam drzim prsty, nech vam to prejde cim skor! a nech vsetky zahlasite // ;)

veva, KET sa vobec nepocita za cyklus..tri cykly, co hradi poistovna, su len IVF... za ket si platis sama, to nema s IVF (teda, apson podla zakona) nic spolocne.. takze sa to nerataako cyklus..ale nestresuj s ketom, sustred sa psychicky na to, aby vyslo ivf 🙂

altea, ja som mala tiez taky sen, ked som cakala na vysledok 🙂

avaka
23. máj 2007

Caute,ja som nesla.Asi som sa bala.A na ETsme boli 14-ho,tak test 24-ho,nie?Som zvedava na co sa vyhovorim zajtra.Ale to uz musim ist 😲 Dnes som sa zobudila uplne spotena z hrozostrasnych snov.Uz mi sibe.Vevi,KET sa nerata ako druhy pokus.A tie testy,myslim,ze ak bude 1. test pozitivny,tak na druhom sleduju ci hcg stupa(to ale iba moj nazor)U nas,ked som bola po IUI,a mala som test negat.tak mi nikdy nerolili druhy test.A Lius bola si??? 😕

lia
23. máj 2007

ja som nebola,idem az zajtra,ale avaka sa neozyva,tak mozno isla.uz sa tesim na jej vysledok.urcite jej to musi vyjst!!aj pipke!! 🙂
ja uz sa pripravujem na najhorsie,ale nic zvlastne necitim,tak som troska smutna a bojim sa na zajtra ☹ .
vevi,budes to citit,ved vajecniky si mala zvacsene,aj takych 5 dni este.aj ja som mala zo zaciatku krce,uz je to v pohode.
andrejka,boze,ja sa do zajtra asi zblaznim

avaka
23. máj 2007

Liusiiiik 😀 Poserko,nesla si?No aspon si este jeden den postresujeme.Inak ja mam krce,ale asi zo zapchy.Vy nemate?

lia
23. máj 2007

asi nie zo zapchy 😉
poserko??a ty si preco nesla?? 😀

veva55
23. máj 2007

Takze som sa zbytocne z postele hrnula na internet?!!! Baby, toto vam neodpustim!!! 😀
Ale vazne, dnes sa mi vobec nechcelo z postele, ale hovorim si, ze co ak uz kocky testovali? Tak som sa prinutila vstat..... 😀
No snad aspon pipka potesi krasnou novinkou.
Inac baby, mne sa stale toci hlava, z postele vstavam 2 minuty, lebo inak by som asi odpadla......proste hroza. Idem asi sestre na cajik, nech s doma nenudim, i ked mam tu dost upratovania a kadeco ine, na co inokedy nemam cas, ale taaaak sa mi nechceeee 😀
Andrejka a kolko sa plati za KET? Za zmrazenie budeme platit 3 tisicky ale neviem, kolko sa plati za ten transfer.

avaka
23. máj 2007

Liuss 😀 😀 Vevi,nemozes mat tolko novin naraz 😅 Za KET sa plati myslim 2000sk.

lia
23. máj 2007

po poriadku 😀 ,mne uz volala svagrina 😀 ,za chvilu mi bude castejsie zvonit,kedze vcera sa vsetci pytali kedy idem testovat.zase za to mozes ty,EEEEvikkuuuu 😀 😀

lalupa
23. máj 2007

baby, co sa tyka tych desnych snov, aj ja rano vstavam s tym, ze som v sne hrozne revala a potom sa idem z toho zblaznit... a pritom ide o hovadinky nepodstatne... asi moje podvedomie funguje na plne obratky...
s tym menzesom - proste bolesti ako pred nim, proste panikarim...

vevi, ja som mala predlzenu kultivaciu a som aj rada, lebo som mala bolesti az do transferu, keby som mala ist o dva dni nato po odbere, asi by to bolo dost tazke...

lius, neurobis si testik pred zajtrajskom? to su teda strasne stresy, ja potiahnem do soboty a potom idem na vec

lia
23. máj 2007

neviem lalupa 😀 ,ja by som sa najradsej vystrelila na mesiac 😅

avaka
23. máj 2007

PO poriadku,po poriadku?Tak to by som sa ,mala ist najprv prezliect z pyzama?Budu Ti zvonit?Aspon budes mat trening na zajtra.A vobec ,Ty za to mozes 😀 😀 Mne sa dnes snivalo,ze som mala na teste //,urobila som si druhy,zase.Potom som sa pozrela pod seba a na posteli velka husta cervena mlaka,este teraz sa z toho potim.

lalupa
23. máj 2007

avaka, dobre psycho! 😀 😀 😀

lia
23. máj 2007

boooze avi,to bol horor 😕

jeja1505
23. máj 2007

lia tak az zajtra?A zvladas to?Preco si dnes nesla?

susanne12
23. máj 2007

Ahojt baby. Tak som tu po dlhšej dobe....a vidím,že sa to tu nejako hýbe 😉 Takže všetkým čo sa to týka, držím palce aj päste........ aby to vyšlo!! Bože už aby som aj ja mala po tom.... 😖
Ja už mám vyšetrenia za sebou, všetko je ok až na jedno: včera nám robili PCT test a záver bol taký, že spermie neprecháczajú cez hlien. Dobré nie!?! A na to prišli až teraz !! Ak by nám tento test urobil ešte môj lekár na začiatku, tak už som dávno možno mohla byť mamou. No čo už, poklačujeme ďalej.........v stredu bud.týždeň, máme pohovor s Magistrou, kde nám už dajú aj recepty na lieky a zrejme sa už aj dozviem, kedy začnem stimulovať. Neviete mi poradiť (nechce sa mi študovať spätne články) v ktorý deň môžem začať? Dr. nám niečo napísal na na papier, že 16DC...........23DC..........14DCodber
Som z toho jeleň, pochopila som to tak, že 16DC pôjdeme na nejaký pohovor, kde podpíšeme všetky prehlásenia atď a 23DC začnem brať injekcie. No veď uvidím. Hlavné a aktuálné je teraz to, aby Vám VŠETKÝM to VYŠLO !!

veva55
23. máj 2007

susanne, je to individualne, ja som zacala pichat Decapeptyl 20DC, potom som cakala na ms, potom ked dosla...... 4DC zacala som pichat aj Puregon a 7DC som pridala este aj Menopur (cize 3 injekcie za den)
Ale to, kedy zacnes pichat, zavisi od protokolu, ktory budes mat. Ja som mala dlhy lutealny protokol.

dagina
23. máj 2007

Moc vás zdravím, pročetla jsem některé vaše příspěvky a velice mě zaskočilo, že si hormony musíte píchat osobně. Je to prosím vás pravidlem?? Nebo je možné, že dostanu hormony na polykání?? IVF mě pravděpodobně čeká za 2-3měsíce. Představa, že bych si měla sama něco píchat mě děsí, bych se u toho složila a nevím jestli přítel by mohl..., no nevím ☹. Děkuji za odpověď a všem přeji moc štěstíčka 😉.

veva55
23. máj 2007

dagina, ak pojdes na IVF, pravdepodobne ta tie injekcie neminu. Mne ich pichal manzel, uplne v pohode, neboli to klasicke dlhe injekcie, ale take kratucke (cca 1,5 cm), proste pichol to do podkozia a bolo to. Az posledny tyzden, ked uz som mala naordinovane aj klasicke injekcie do svalu, tak to som chodila do CAR.
Inac, vsetky kocky si tie injekcie pichali same, to len ja som bola taky strachoput. Injekcie totiz nemozem ani vidiet 😀

dagina
23. máj 2007

Hm, co se dá dělat 😖. Stejně to je pro mě nepředstavitelné ☹.Díky

helka1
23. máj 2007

Dagina, pokial mas v rodine, medzi priatelmi, susedku a podobne zamestnanu ako zdrav. sestru, moze ti to pichat. Pokial mas centrum v blizkosti, tiez mozes dochadzat tam alebo chodievat k obvodnemu prip. gynekologovi, len tam je problem ako to vyriesit cez vikend. Skus porozmyslat a riesenie sa najde. 😉 A s tymi injekciami to nie je take strasne 😉 da sa na to postupom casu zvyknut...

ikuska
23. máj 2007

Ahojte babulky.
Poradte mi, idem pichat puregon 150IU a potrebujem vediet ci mam tu napln nechat v pere a nechat v ladnicke do zajtra. A potom zajtra nastavim na pere 300 IU.
Dakujem.

helka1
23. máj 2007

Ikuska, s tym puregonom jasne, ze do chladnicky 😉 a napln nechaj v pere, zajtra s nadavkujes potrebnu davku a po pichnuti opat do chladu 😉

ikuska
23. máj 2007

Helka, a zajtra teda natocim na stupnici 300IU.

ikuska
23. máj 2007

Inac, puregon je prijemnejsi, vobec som to vpichnutie a nasledne stlacenie necitila, ako pri decapeptyle, ktory este naviac aj stipe.
Cakam teraz aku budem mat reakciu.
Helka a ty si balenie puregonu minula cele, lebo mne dali 600-takze z toho mi vychadza 3x150 a 1x100 a 50 potom nepouzijem a dam si radsej novu.
Alebo sa mylim, ty si ako bola na tom.

avaka
23. máj 2007

Ikuska,neviem ci som spravne pochopila,ale zajtra natocis len 150!a nie 300.Ci mas pichat 300?

lia
23. máj 2007

ahojte,

jeji,az zajtra idem ,lebo sme si to zle vyratali aj s avakou,ratale sme aj ET a to sa nema.
avi ,ako to prosim ta zvladas??spis cely den??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre