Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

veva55
5. jún 2007

Takze vidite, kazdy ma na kazdeho iny nazor. Libethke sa zase nepacil pristup Harbulaka, pricom ja si ho nemozem vynachvalit. Asi nie nadarmo sa hovori, kolko ludi, tolko chuti. Ja kebyze mozem, tiez sa prehodim k Harbulakovi, dufam ale, ze uz nebude treba.
Inac Lius myslis, ze je mozne vobec zmenit v GF lekara? Okrem toho, pocula som, ze Harbi ma u seba totalny natresk, myslis, ze by ta zobral?

No inac ja som ako na ihlach, za pol hodku volam po vysledky, boze ten cas sa ale vlecie. Tak nervozna som nebola ani pri prvom TT. Ale to bolo asi tym, ze som v ten den podstupila viac veci - krv, UZV, potom 2 hodiny infuzky - proste nejak rychlo to preslo a Stenova mala uz okolo pol 1 vysledky, tak mi ich prisla tak necakane povedat.

pappo
5. jún 2007

altea pripajam sa ku gratulantom, dvojicky to je parada aj ja by som chcela 🙂

altea
autor
5. jún 2007

scarlet pravdepodobne ,na UZV kontrole máš už asi dosť veľké folikuly,čo môže svedčiť pre tzv."STOP" cyklus,alebo ti len trošku upravia-znížia dávku hormónov.OHSS je ešte skoro predpovedať.

altea
autor
5. jún 2007

ďakujem všetkým za gratulácie,dúfam,že všetko pôjde dobre a že sa neteším predčasne.
som rada,že som vás všetky našla 🙂 🙂

susanne-V Heliose som začala najskôr u Doc.Tomáša,ten je však t.č. dlhodobo na PN,tak ma potom celým cyklom viedol Dr.Krajkovič.zlatý človek.Na nezaplatenie.... 🙂 🙂

veva55
5. jún 2007

Lius, inac Behunova ma v piatok tiez trochu nahnevala. V stvrtok som totiz volala Drabekovi kvoli tym mojim prisernym krcom a on povedal, aby som na druhy den prisla na UZV. Robila mi ho Behunova. Najprv sa pytala, ze naco som prisla a ja jej hovorim, ze mam uz 5-ty den silne krce a ona ti mi na to: "A kde ich mate? Nezda sa mi, ze by ste prisli v predklone" (doslova toto mi povedala). Potom, ked jej UZV potvrdil hyperstimulak, uz bola mila, poslala ma na krv a na infuzku.
Ale dost mozne, ze len nemala dobru naladu, lebo potom som sa dozvedela, ze v ten piatok tam vobec nemala byt, niekam totiz cestovala. Prisla len vypomoct rano Stenovej, ktora tam bola v piatok sama, lebo ostatni vraj isli na nejaku konferenciu. Takze asi si treba povedat, ze aj ti doktori su len ludia a maju pravo na zlu naladu. I ked na druhej strane si myslim, ze su tam sakramentsky dobre plateni (v porovnani s beznymi gynekologmi)

libeth
5. jún 2007

nie ze by sa mi nepacil jeho pristup, ale vy ho opisujete aky je mily, mozno tym, ze mal pre vas lepsie spravy ako pre mna. Ja sa snazim verit, ze to vide, ale len malinkata cast mojej dusicky je o tom presvedcena.
Babulky, prajem vam aby vam to vyslo ktore cakate, a tym nasim tehulkam, aby to dotiahli do uspesneho konca. 😵

veva55
5. jún 2007

Libeth, mozno je niekedy lepsie vediet pravdu ako z lutosti davat falosnu nadej. Ale ak nie si spokojna, skus navstivit ine centrum, budes mat na vas problem 2 nezavisle posudky. Co ty na to?

veva55
5. jún 2007

Babulky, HCG mam 700 😅 😅 😅

libeth
5. jún 2007

S manzelom sme si povedali, ze vyskusame vsetko co sa da, a ak to nepojde, odchadzame pre z krajiny a zacneme novy zivot. Len dieta nas drzi, aby sme zostali. Takze sa uvidi. Ale ja by som velmi chcela dietatko, aspon to jedno. Z rodiny sa nas nato nikto ani neopyta, skor to beru ako keby sme ani nechceli. Je mni to proste luto. a ked dostanete 1-2% sancu, tak akoby ste sa citili?

misi76
5. jún 2007

Vevka superrrrrrrrrrr. To budú pravdepodobne 2 bublinky. Tak sa opatruj, dávaj pozor a pozdrav svojich chrústikov v brušku.

altea
autor
5. jún 2007

vevi,super !!!!!!teším sa s tebou 😅

veva55
5. jún 2007

Dakujem Misi. Neviem, ci to budu dvojicky, ale je tam ista urcita pravdepodobnost 😅

stascha
5. jún 2007

veva 🙂 ja ta hladam inde, tak este raz gratulujm aj ja, opatruj sa nech ste vsetci ok 🙂

milacikova
5. jún 2007

Veva, gratulujem 😉 , no ALTEA tiež gratulujem k úspechu;) , dr.T. nie je PN on odišiel z CAR uz natrvalo, zostáva dr.Kr.a majú zamestnať ešte 2-3nových lekárov 😵

lalupa
5. jún 2007

vevi, vyzera to na dvojicky , jupiii 😵

altea
autor
5. jún 2007

milacikova- to nemyslíš vážne ? Dr.T.odišiel natrvalo ? a kam ?,ja osobne som sa nepýtala,len jedna kočka,čo sedela vedľa mňa sa opýtala-na a odpoveď bola ,že je dlhodobo PN.
to ,by ma mrzelo..

veva55
5. jún 2007

Kocky dakujeeeeem

pappo
5. jún 2007

altea tak to je teda dost zla skusenost, uz sa necudujem ze si odisla. a v heliose sa to podarilo pri prvom IVF?

cicuska
5. jún 2007

vevi - gratulujem. Inak ja som tam bola tiez v piatok lebo som sa dost nanic citila a zobrala ma Stenova s tym ze je tam sama a ze maju vela roboty ale aj napriek tomu ma vysetrila,bola zlata. A myslim ze si sedela vedla mna. Mas take do blond vlasky a vtedy si mala celenku vo vlasoch? Sestra si Ta zavolala do dveri oproti UZV, vsak?
libeth - je to smutne a aj dost beznadejne aspon z tvojho pohladu ale nesmies zufat ale dufat.Zazraky sa deju. Aj mne Harbulak dost (podla mna vtedy) drsne povedal ze IUI vzhladom na manzelov spermiogram su zbytocne, ale teraz s odstupom casu to beriem ze mal pravdu, bol ozaj realisticky.Naco davat zbytocne nadeje.Treba sa zariadit podla reality aj ked je to ozaj niekedy velmi-velmi krute.

susanne12
5. jún 2007

altea - áno ja tiež chodím ku Dr. Krajkovičovi, som zatiaľ veľmi spokojná s prístupom. Prosím aký si mala ten protokol. A ako ti prebiehala stimulácia? Bez problémov? 🙂 Myslím že áno keďže to dopadlo ako dopadlo tzn. ÚPLNE BáJEčNE 😵 😵 😵 Dúfam že aj niekedy v júli prejdem zo snažiliek medzi tehulky. 😉

lia
5. jún 2007

vevi,super,gratulujem,davaj pozor na seba a na fazulky 😵
libeth,skus ist do ineho centra a uvidis,nemoze ta prvy doktor takto odpinkat 😉

susanne12
5. jún 2007

VEVI SUPéééééééééééééR 🙂
Liuš neboj u teba to bude a vlastne je tiež ok, len ako spomínali baby hore treba mať trochu zdravej drzosti a pýtať sa pýtať sa..... Veď ide len a len o teba 😠

lia
5. jún 2007

uz po tychto stresoch neviem ci som im nieco neurobila ☹

susanne12
5. jún 2007

LIA nestresuj zase 😒 proste pôjdeš do centra a povieš, že chceš aby ťa pozreli pretože chceš mať istotu že je všetko ok. A žiadne jaképak copak!!
A skúsia ťa nezobrať......urobila by som tam iný cirkus...... teraz musíš byť silná, veď chceš byť mama a ako budeš chrániť svoje dieťa keď bude rásť, keď nemáš odvahu urobiť to už teraz !! Si tehotná a máš strach či všetko prebieha ako má - to je normálne...... a je ich POVINNOSŤOU, aby ti vyšli v ústrety.... hlavne keď sa za to cvaká 🙄
Uvidíš bude to dobré, buď sebavedomá, choď za tým čo ti patrí. Aj tebe sa bude lepšie spávať keď ti nie sestrička ale lekár povie že je všetko ako má byť. 😉

lia
5. jún 2007

ved hej suzanne,preto som sa objednala,len ja som taka,ze sa strasne bojim a som z toho uz uplne vystavena a neviem na nic ine mysliet,ale dufam,ze zajtra mi bude zase o nieco lepsie.
ked ma bude chciet odpinkat,tak neviem co spravim.

altea
autor
5. jún 2007

lia,žiadne objednať sa - teraz a hneď. !!! 😠
Ja na tvojom mieste by som dnes z centra neodišla,pokiaľ by som nevedela na čom som.

susanne- áno vyšlo to na prvý pokus 🙂 ,ten protok ti pozriem,teraz utekám do mesta,takže prosím trošku trpezlivosti,dobre ?

susanne12
5. jún 2007

Altea v pohode, veď ja začnem stimulovať až 18-teho. 😉

Nechápem prečo by ťa odpinkala-veď je to normálne.... ale ak áno tak jej povedz že si sklamaná z jej prístupu pretože si čakala väčšiu ústretovosť. A mrzí ťa že si liečbu nezačala v inom centre....

veva55
5. jún 2007

Cicus ano, bola som tam v piatok. A som aj taka blond. Ja uz si vobec nepamatam, ze kto pri mne sedel, ale keby si si dala do pasu svoju fotku, asi by som ta spoznala. Ozaj, a preco si ma neoslovila, ked si vedela ze som to ja? 😕

Lius, tusim si pisala, ze vo stvrtok tam ides. Budem ti strasne drzat palce. Viem si predstavit, co prezivas, ani mna by asi nikto nepresvedcil slovami "neboj, urcite je vsetko ok", ale nadej zomiera posledna.

Altea, ty si tiez februarovka?

Suzanne, dakujem 🙂
A vsetkym vam posielam tehu virus 🙂

cicuska
5. jún 2007

veva - no ja som na to prisla az potom ked som si precitala ze si tam tiez bola v piatok tak potom mi to doslo, take dlhsie vedenie mam, no co uz 😀 Ja mam stale tak kopec tasiek v ruke ked tam pridem lebo chodim aj s PC. Skusim si dat aj foto ked budem mat cas
na mna virusy a komare skacu jedna radost tak dufam ze preskoci aj tento 😀

majuska81
5. jún 2007

Veva, my sme si ešte nepísali, 😅 ale z celého srdca Ti gratulujem, dúfam že aj ja budem raz taká šťastná 😉
Altea, pekne si ma vydesila-ja som nová v Iscare-môj gynekológ ma tam dostal. Zatiaľ sme tam boli iba 1x-boli veľmi milí.....No zistím na vlastn. koži, a potom vám to porozprávam. 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre