Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

zulka29
14. aug 2007

Libeth, ďakujem, chcelo to už zmenu, tak už som dala zimnú foto 😀
...no vidíš, tak pekne sleduj ovulku a ak to predsa len nepôjde, možno sa už budeš cítiť po lete, oddýchnutá aj na návštevu nového lekára 😵.

Ja som sa pýtala jednej babenky čo má po IVF (tehulka 😵 ), že bola doma od odberu po transfer a potom bol víkend, tak bola doma a v pondelok do práce... Ja to tiež tak nejak urobím ak teda všetko pôjde ako má...dúúúúfam, že pôjde 😕 😵

libeth
14. aug 2007

zulka - tak je to podla mna najlepsie, po OPU zostat doma, potom pojdes na transfer, chvilu este doma polezis s nozkami hore, a ked sa budes citit, tak do prace. No a potom pojdes na testik, povies nam krasnu spravicku, a uz do prace nepojdes. Som ti to krasne rozvrhla 😵

velmi sa tesim na chatu, na prirodu, na lozenie po skalach... uz aby to bolo. Tusim som sa este na ziadnu dovolenku tak netesila. Tak snad sa to nijak nepokazi.

a mas pravdu trosku zimy, v takom teple 😎 😀

denka28
14. aug 2007

no neviem zulka, ci by som bola schopna ja zostat tu v praci po ET, baby to fakt nie je mozne co tu robia moji drahy kolegovia, idu ma totalne roztrhnut lebo od zajtra nebudem, co bude ked odidem? pokakaju sa? normalne ma ide rozthnut, normalne sa tesim ze budem doma, budem mat klud, ani telefon nebudem brat!

beke
14. aug 2007

Ahojte ja som bola od odberu po prvý krvný test na dovolenke a po pozitívnom teste som ostala až do konca na PN-ke. 🙂
Hanaj ihly si kúp najtenšie.
Denka 28 po odbere si asi hodinku pospíš potom ťa zobudia dajú ti papiere oblečieš sa a môžeš ísť domov.
🙂 Mňa lieky vyšli dosť draho, mala som Decapeptyl, Gonal, Pregnyl, Utrogestan do 20.000sk. 😒

hanaj
16. aug 2007

Beke, dakujem, uz so myslela, za ma vsetci prehliadli 😒

Denka28, ako si dopadla? 😉

dicinka1
17. aug 2007

caute babenky,dakujem pomohli ste mi...

lalupa
17. aug 2007

dici, ako pokracujes?

majuska81
18. aug 2007

Ahojte ,pripájam sa teraz uz ako stimulovaná na IVF. Vcera som zacala stimuláciu s Menopurom. Má to niekdo??? Som v tom úplne nová, neviem ci je to kvalitny liek.... V centre vlastne nic nepovedali, na moje otázky odpovedali len ano-nie.Ani vlastne neviem, preco nám nerobia ICSI ale IVF....ved manzel má tazkú oligozoospermiu??? Alebo sa o tom rozhodne neskorsie??? Sú nejaké zvlástne opatrenia, ktoré by som mala dodrziavat okrem pitného rezimu??? Viem ze vela otázok, ale dúfam ze sa niekdo najde..... 🙂

danielka7
18. aug 2007

Ahojte,som tu nová.Čerstvo prihlásená. 😕 Zacala som chodit do Heliosu a bola som tam 17.08.2007 druhykrát na krv a ultrazvuk.Mám ísť ešte na 3DC na krv.Ako to potom dalej pokracuje?Kedy mi urcia napr.IVF?Minule mi doktor zistil,ze mi neskoro dozrievajú vajíčka,tak mi brali krv aj na štítnu žľazu. 😔 Má niektorá s týmto skúsenosti?Ináč ja už jedno dieťa mám - 9 ročnú dcérku,ale moj druhý manžel má veľmi zlý spermiogram,tak sme sa rozhodli pre umelé oplodnenie.Dakujem za rady

tinucha
18. aug 2007

Danielka, neviem presne ako to chodí v Heliose, takže ti v tom nepomôžem.

Majuska, sú aj kvalitnejšie lieky ako menopur ale sú aj o dosť drahšie. Ale poznám kočku, ktorá stimulovala menopurom na IVF a už je v 7.mesiaci. A o ICSI sa podľa mňa rozhodne v deň odberu. Aspoň u nás to tak bolo. Závisí od spg v ten deň. Majuska, nič extra okrem pitného režimu dodržiavať nemusíš, akurát, keď už budeš mať pred odberom nerob a nedvíhaj nič ťažké, aby náhodou folikuly nepopukali skôr. Ináč najviac pomôže kľud, pohoda a hlavne pozitívne myslenie. Držím vám palce.

majuska81
18. aug 2007

Dakujem za vysvetlenie Tinucha. Ja by som brala aj drahsie lieky, len asi im nemozeme do toho hovorit... 😒 Snazim sa pozitivne mysliet. Ale zase na druhú stranu nemyslim na to, ze sa to hned na 1. krát podari, lebo keby predsa nie, tak sa dusevne zrútim.....

hanaj
20. aug 2007

Majuska, nech ta netrapi, ze ti nedali drahsie lieky, ver, ze vedia, co robia.Ja som dostala tiez tie slabsie (Merional), ale uz som na ne dobre reagovala, ovulaciu mam v poriadku, tak asi preto mi ich dali. takze zrejme ani ty nemas problem s ovulaciou a postacia aj slabsie davky hormonov na vytvorenie dostatocneho poctu folikulov.
Drzim palce, mna to caka asi o tyzden - zaciatok stimulacie 🙂

lalupa
20. aug 2007

my sme sa mohli sami rozhodnut, ktore chceme, zaviselo to iba od nas, kolko sme ochotni zaplatit

zen
20. aug 2007

Holky nezačínala jste některá stimulaci Proverou? Pokud ano, kolikátý DC jste to po ní dostaly?

cicuska
20. aug 2007

majus ma sa na to ake chcem lieky vobec nikto nepytal tiez.Proste mi predpisali Fostimon a hotovo.Ja by som bola tiez ochotna si priplatit aj za kvalitnejsie lieky pokial by mali menej vedl.ucinkov a podobne

majuska81
20. aug 2007

Ja som mala dnes 4. injekciu, zajtra idem do centra. Ale ja zatial necitim vobec nic.....Kamoska sa ma uz vypituje, ci ma vajecniky uz bolia....ale ja fakt nic necitim. Som ale zvedavá, kolko folikulov budem mat... 😕
Hanaj, ja som fakt o.k., manzel má problém. Mozno preto mi dali na 1. IVF len slabsi liek..... 😉

tinucha
20. aug 2007

Majuska, tiež som zo začiatku nič necítila, až mi to bolo divné. Ale potom to prišlo a manžel sa so mňa smial, že som sa sťažovala, že mi nič nie je, tak tu to mám. Neboj, vôbec to neznamená, že folíky nerastú. Ja som ich mala 14.

zulka29
20. aug 2007

Baby, kedy sa chodí na kontrolu? Viem že 2-4 deň cyklu a potom kedy je ďalšia asi tak?

majuska81
20. aug 2007

Ja som do centra dosla 2.DC a doktor ma hned nalapal s prvou injekciou. A zavolal ma na kontrolu na zajtra. To bude 6. DC . Povedal, ze dalej sa to uvidi podla sonografie.... 😉
Tinucha, kolko je normálny pocet???

tinucha
20. aug 2007

Majuska, normálny počet je hocijaký. Aj jeden folikul, ktorý sa pekne oplodní, delí, zahniezdi sa a vznikne z neho krásne bábo stačí. Niekedy nestačí ani 20 folikulov. Takže dôležitý nie je počet, ale kvalita.🙂

Zulka, s tými kontrolami je to veľmi individuálne, ťažko povedať. Závisí to aj od dokiho a centra do ktorého chodíš.

zulka29
20. aug 2007

no uvidím, chodím do Gynfivu...v práci nikto nič nevie, tak potrebujem si vymyslieť čo mi je a že prečo budem chodievať častejšie k lekárom 😀 😝

sara1
20. aug 2007

Ja som mala pocit, že chodím na tie kontroly ako na klavír. Myslím, že keď som si začala pichať puregon, tak sme tam chodili každý druhý deň na krv a na sono. Keďže nie som z Martina, tak sme dlho cestovali. 1. pokus sme mali v zime a cestovali sme skoro ráno, keď bola ešte tma. To bol pre mňa najväčší problém zo všetkého.

hanaj
21. aug 2007

Majuska, je to vase prve IVF, vsak? Aspon sa mi to mari. Takze verim, ze vyjde, kedze si v poriadkku 😉

Zulka, mne v CAR povedali, ze ked dostanem menzes, mam zavolat, ze uz som dostala, pichat mam od 2DC a potom na 6DC, teda po 5.pichnutiach je kontrola. A potom sa uvidi podla sona.. A tiez v robote nikto nic nevie, tak musim vymyslat dovod, preco zase k lekarovi 😝 Ak ta nieco spasonosne napadne, posun dalej 😀

zulka29
21. aug 2007

Hanaj, asi poviem, že budem chodiť ráno na liečebné procedúry na gynekológiu cca každý druhý deň, lebo mám stále problémy kvôli ktorým som bola na aj operácii (bola som na diagnostickej laparospoii v máji) 😀 . Tak to mám vymyslelé...potom si zoberiem na odber dovolenku a ostanem doma až do transferu (bože, dúfam, že sa dostanem až sem... 😵 ) a potom ešte možno 2-3 dni, záleží na ktorý deň to padne...

Babky, prosím poradte mi, ked pôjdem na prvú kontrolu, tak by mi mali ukázať ako sa manipuluje s tým perom (mám Gonal). Len mám Gonal 900 UI aj 450 UI. Aký je tam rozdiel? Je to len v množstve ktoré v tom pere je, alebo tá 450 UI je slabšia koncentrácia? Budem si na tú kontrolu brať to pero, len sa mi nechcú ťahať obidve, lebo musia byť v chladničke...
Ak je rozdiel len v dávke, tak na kontrolu si potom zoberiem to 900 UI, lebo to miniem určite, aby som nenačínala zbytočne perá...

ďakujem vám za radu 😵 🙂

lenka20
21. aug 2007

ahoj zulka, ja som mala tie iste pera, rozdiel je len v davke, ktoru pero obsahuje, takze nacni 900-ku. ja som sa tak okakala, mala so 2 pera 900-ky a jednu 450-ku, nacala som 900-ku a foliky pekne rastli, tak potom som si povedala, ze OK, vystacim si uz so 450-kou a foliky sa medzitym spomalili a musela som na poslednu davku nacat aj druhu 900-ku 😠 no co uz, ale mohla som mat na druhy pokus, aj ked v tom case som ani nepochybovala o tom, ze 1.pokus vyjde.
hanajka - skus povedat, ze mas gyn.problemy a skusaju ta dat dokopy injekciami, na ktore musis dochadzat a ak to nepomoze, tak budes musiet ist na operaciu - lebo tipujem, ze ak pojdes po odbere na PN, aj tam budes potrebovat dobry dovod 😀 😀
majuska - vajecniky ta zacnu boliet asi az ked budu folikuly vacsie, ked ta zacnu tlacit, ved aj cez normalny cyklus ta nebolia cely cas po MS ale az ked je ovulacia - aspon mna bolia pri ovu.

libeth
21. aug 2007

ahojte 😵
ja som tiez nacala zle tie pera, vobec ma to nenapadlo, ze ak mi potom zostane tak to viac nepouzijem a vyhodim to. No skoda. Nabuduce budem mudrejsia.

zulka29
21. aug 2007

Ahojky Libet, Lenka a ostatné babule
...ďakujem za rady, je to super, že si to tu takto pekne povieme 😀
Pozerala som si ako sa ten Gonal nastavuje a vyzerá to dosť komplikovane, tak snáď mi to v centre 1-vý krát ukážu. Našla som aj stránku a tam je k tomu video, ale aj tak som z toho mimo 😎 .
Počujte babky, mám Decapeptyl a ten má tiež takú tenkú ihličku. Pichali ste to do faldíku kolmo do brucha, laebo zboku do faldíku? Ja to pichám tak zo šikma/zboku, ale na tej inštruktáži k tomu peru to napr. pichli kolmo... 😕

libeth
21. aug 2007

mne pichali decapeptyl sikmo, bol to nejaky iny, lebo ponom som menzes nemala, ale myslim, ze sikmo.

libeth
21. aug 2007

a teplota mi skace hore dole, tak neviem neviem ci sa umudri a ovu pride. Ci to ozaj nebolo len tymi pozostalymi hormonmi.

lenka20
21. aug 2007

mne koordinatorka ukazovala, ze mam pichat vsetky injekcie kolmo a do napnutej koze, upozornila ma, ze nie do faldiku, ze prave nemam zbierat faldiky - aj ked by sa nasli, a nie jeden 😀 😀 😀 aj mi vysvetlila, ze preco, ale nezapamatala som si, tusim, ze aby sa to pekne rozlialo rovnomerne, gonal som po vtlaceni davky mala drzat este asi 10 sekund v kozi. davkovanie perom je jednoduche, ked budes na instruktazi, tak si to poskusas, my sme obidvaja s muzom potrapili plysoveho macika chudaka, ale instruktaz sme mali este hned na zaciatku stimulacie, takze kym prislo ku gonalu, uz nam to obidvom vyfucalo z hlavy 😝
no ale potom ma zabila sestricka, lebo uz po transfere ked som sa prezliekala tak tam bola jedno ziena a pytalo sa sestricky, ze co robi zle, ked jej z miesta vpichu obcas ide krv, tak jej sestricka povedala, ze asi trafila nejaku vlasocnicu a ma si nazbierat vacsi faldik - tak som bola teda prekvapena, ze v 1 centre povedali 2 rozne veci, ale asi to nie je az take dolezite, hlavne aby sa tie lieky dostali pod kozu 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre