Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

misi76
3. máj 2007

Vevi, ja som teraz tiež dovolala z GF a tiež mám prísť na krv a USG v nedeľu na 8,00 hod. Tak sa tam uvidíme. Mne znížili dávky Puregonu.
A ráno ti krv nebrali? Mala si len USG?

veva55
3. máj 2007

Jeee, tak to sa na teba tesiiiim 🙂
Pocuj, nedas si sem do pase svoju fotku? Aby som ta spoznala 😉

Idem asi len na krv, kedze ms je za dverami.

misi76
3. máj 2007

Už sa chystám tú fotečku sem prilepiť, len doma na to zabudnem, aby som si to dala na USB kľúč z domáceho počítača. Zajtra by tam mohla byť.

lia
3. máj 2007

poznavacie znamenie:mamina?? 😀

altea
autor
3. máj 2007

pre andrejku:
áno stimulujem,síce po prvý krát,mám z toho nenormálny stres,strach.mám pocit,že som asi jediná,čo to takto prežíva ☹ Ostatné ste ako vidím plné optimizmu ,radosti z očakávania a ja ? 😢
zajtra idem druhý krát na kontrolu-krv+ sono,ozvem sa ako to dopadlo.
dúfam,že bude všetko OK 🙂

aaandrejka
3. máj 2007

altea, nestresuj, nestrachuj, tes sa, ze ste uz dosli tak daleko, ze uz stimulujes ;) vies, aky malicky krocik odtial je k babatku? 🙂

lia
3. máj 2007

altea,neboj,aj ja idem,tesim sa,musi to vyjst!! 😉

misi76
4. máj 2007

Ahojte kočky, tak už som zoficiálnená.
Liuška a poznávacie znamenie budete tentoraz: manžel

Babulky nemáte nejaký osvečený recept ako v čo najkratšom čase vyhnať chrípku z tela? Nechcem jesť antibiotiká, bojím sa, že budú potom moje vajká nezdrave. Cmúlam tabletky, pijem čaje, striekam si do nosa a cítim sa pod psa.
Ešte aj rýmujem.

veva55
4. máj 2007

Misi, no to mas ale smolu! Co to vobec tej chripke napadlo takto na teba skocit! No, chripku by si mala vylezat, pit vela tekutin, papat vitaminky....

misi76
4. máj 2007

No to by som rada ležkala. Len mám toľko roboty, že neviem, kde mi hlava stojí a k tomu ešte aj môj šéf - pruďas, ma naháňa, gáni, keď mu poviem, že neprídem do roboty. Je to môj otec. Hi-Hi
Sme živnostníci, tam sa musíme živiť sami a PN sa mi teda vybavovať nechce, aj tak by som ju nedostala celú.

veva55
4. máj 2007

Misi, prave tvoj "dady" by mal mat zaujem na tom, aby si boola zdrava. Ved chce predsa vnucatko, nie? 🙂

misi76
4. máj 2007

Ale veď on má záujem, inak by som mu privdila, len nás v určitých veciach tlačia termíny a my ich musíme dodržať. Sme len na to dvaja resp. len ja, lebo otec ma na starosti technické veci a ja ekonomiku. A papierovačiek je veľa.
Inak sa cítim fakt mizerne, ráno som si musela ľahnúť, keď mi mamina pichala Menopur, inak by som asi odkvacla. Stimulácia je v pohode, občas cítim pobolievať vaječníky a to viem, že pracujú. No po týchto Menopuroch pracujú extra usilovne. Len som zvedavá, či úroda bude taká kvalitná.

veva55
4. máj 2007

Misi a nemozes si doniest robotu domov? Papierovacky sa daju robit aj doma, ked si zabalena v deke, nie? Predsa je to lepsie, ako byt v praci. Doma si v teple, ked si unavena, lahnes si, pospis si, triedit papiere mozes aj na posteli.....a celkovo, domace prostredie nie je take stresove, ako ked sedis v praci a nebodaj ta este "sefko" nahana

misi76
4. máj 2007

Môžem, len vždy zabudnem nejaké papiere tu v práci a doma potom stojím.
No ale aj doma makám zase na inom, tak nie je moc času. Ale aj tak, my máme kancel u našich, takže som stále v domácom prostredí. Len ten prechod z domu do kanclu a späť ma ubýja keď som chorá.

barca28
4. máj 2007

Ahoj misi,napsala jsem ti do interní pošty,tak se prosím mrkni.Mohly bychom se podělit o své zkušenosti.Budu ráda.

lia
5. máj 2007

ahojte,kam si chodite pichat menopur??na pohotovost?? 😨 😅

pipika
5. máj 2007

Ahoj Lia!
Ty sa chystáš na IUI? Asi budem musieť isť aj ja. ☹ Aký tam je postup?

lia
5. máj 2007

ahoj pipika,

nie,my ideme na ivf 🙂 .
nemas byt preco smutna ked vam to doktor odporucil,snazi sa vam len pomoct.na iui sa hcysta uz druhy krat pipka,skus jej napisat 😉

pipika
5. máj 2007

Ivf je už umelé,čiže v skumavke,nie? Vynechali ste insemináciu? Ja som sa rozhodla všetko skusiť,len aby sa nám to podarilo.Ale sa bojím sklamania ☹

misi76
5. máj 2007

Ahoj Lia,
mne Menopur pichá mamina a je z nej hotová profesionálka. Nemáš niekoho v blízkosti, kto by ti to pichol? Je škoda vyhadzovať korunky na pohotovosti.

lalupa
5. máj 2007

lia, bola si vcera? Ako rastu vajka? 😀 Ja az v pondelok...

ika_ba
5. máj 2007

ahoj lia,
ja som chodila na pohotovost v ba na kramare. rano to bolo v pohode, nebolo tam moc ludi. a mala som stastie aj na sestricky, lebo jedna mi vratila peniaze v nedelu, ze ved by som sa nedoplatila, pamatala si ma, ze som tam bola aj v sobotu. inac na vratnici maju v tom tiez zmatok, nevedia, ci sa beru alebo neberu peniaze, a aj sestricky v tom tapu, takze nemusis vzdy platit.

lia
5. máj 2007

za to sa plati na pohotovosti??a kolko??nevies??
bola som vcera,dr.povedal,ze vyborny start a poobede som si volala za vysledky a mam prist v pondelok. 😨

lia
5. máj 2007

nie si tu misi??uz musim ist

ika_ba
5. máj 2007

pokial si dobre pamatam, tak 60 sk, poplatky v zdravotnictve zrusili, ale pohotovost nie

lia
5. máj 2007

neplatila som nic na pohotovosti 😉

altea
autor
5. máj 2007

vie niekto poradiť? mám v tej platbe za IVF zmätok 😒 ☹
pýtala som sa,bolo mi povedané,že platí sa až nakoniec-teda po transfere embrya-cca 27.000 sk.
stimulujem prvý cyklus-myslím,že všetky 3 cykly prepláca poisťovňa.
Tak platím tých 27.000.- Sk alebo nie. ?? 😖 Alebo zaplatím a preplatí mi to poisťovňa ? ako to vlastne je ? za čo platím ??
kočky viete mi niektorá poradiť ?
díky

ika_ba
5. máj 2007

ahj altea, 27 tisic budes platit, my sme platili pred odberom, nebola to taka suma, este pred tym sme ale doplacali na injekcie
mam pred sebou cennik iscare, a tam je rozdelene, ci je to hradene poistovnou alebo nie, poistovna ti totiz nepreplaca vsetko, ale len cast

aaandrejka
5. máj 2007

altea, IVF - 1 cyklus, stoji 26075 Sk (podla zakona o zdravotnej starostlivosti)..ak ti teda poistovna schvali cyklus (vzdy naraz schvaluje len jeden), znamena to, ze tuto sumu nebudes platit.... platit budes 25% sumy za lieky (napriklad 4 balenia puregonu vyjdu cca 60000 sk, cize ak by si mala prredpisane prave toto, zaplatis za lieky pri vyberani z lekarne normalne v lekarni v hotovosti 15000 sk)... plus este si moze centrum uctovat nejake poplatky - napirklad vstupne vysetrenia a pod... vo vacsine centier sa dalej plati za predlzenu kultivaciu embryi (cca 3000 sk), za mrazenie (tam je cena individualna, my sme napr. platili za mrazenie na dva roky 2000 sk)... icsi je tusim tiez hradene zo satrany pacienta...

altea
autor
6. máj 2007

pre aaandrejku:
ďakujem ,vydýchla som si 😔 😅 ukľudnila si ma. Tiež som mala podobnú predstavu o platbe,len som si to potrebovala potvrdiť.
😵
zajtra ideme na Trial-Wash test,držte nám palčeky.. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre