Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

veva55
31. máj 2007

Denka, diky, asi zavolam, istota je istota.
A ak ta to potesi, aj ja som posero, injekcie mi pichal manzel, aj decapeptyl aj puregon. Posledny tyzden som ale chodila do centra, lebo pribudol aj Menopur a to uz nie su injekcie do podkozia, ale do zadku do svalu. A na to si uz netrufol ani ten moj hrdina 😀

denka28
31. máj 2007

a nevadi ked mi bol decapeptyl pichany do ramnena, podkozne?

veva55
31. máj 2007

Nie, mne sestricka povedala, ze to je jedno kam, len nech je to do podkozia. Vraj niektore kocky pichaju aj do stehna pod kozu, takze asi je to fakt jedno.

altea
autor
31. máj 2007

lia,lalupa,ako sa cítite ? ja mám stále pobolievanie v podbrušku 😒 -raz vpravo,potom vľavo,nakoniec zas v strede,stále mi nechutí jesť,som unavená,neskutočne ma bolia prsníky....v pondelok idem zas na sono zistiť počet 😅 😅

lius prečo máš pocit,že tvoje telo produkuje tak málo HCG?
ja som sa síce testovala a po ponorení test.tyčinky do moča naraz v priebehu 3 sekúnd vybehli 2 silné bordové čiarky,ani neviem ktorá je ktorá ,ale zas mne doktor povedal,že tie tehotenské testy nie sú tak citlivé ako si myslíme-Jedna vec je reklama ,druhá skutočnosť....

veva:myslím si,že máš OHSS-mala by si kontaktovať centrum ak by sa bolesti zintenzívnili,a myslím si,že je to dobrá predtucha-pretože dôvodom na spustenie OHSS býva práve tehotenstvo... 😉

lalupa
31. máj 2007

vevi, to nafuknute brucho je dobry priznak 😉 , ja ho mam stale, narasta a este asi aj bude, lebo hCG stupa, popisala si to spravne, zacalo ti to na 5 den po ET, tak si na dobrej ceste, aj som sa na to dokiho v utorok pytala
dovod na paniku nie je, pockaj do zajtra, ked tam ides tak ci tak
altea ahoj, ja som uz vcera pisala podobne veci, ale vcerajsok bol tazky plus pichanie, no hruza, dnes som mala rano pocit na vracanie, ale napapala som sa na prasknutie a je vsetko ok, cici take, ako by boli spalene od slnka, v noci som nevedela spat, najst si polohu, plus brusko bolelo, unavena, ale spat som nevedela...musim si to vynahradit v priebehu dneska 🙂

veva55
31. máj 2007

altea, zavolam do centra okolo obeda, uz som rozhodnuta. Okolo pol jednej uz by mali mat po konzultaciach. Zajtra idem na tu krv, tak by mi mohli spravit rovno aj UZV a pozriet tie vajecniky. Pred transferom mi robili UZV, vtedy doki povedal, ze pravy vajecnik je zvacseny, ale to som mala o polovicu slabsie krce. Ale vtedy este asi nebol zvacseny nejak abnormalne, ked to nijak neriesil.

misi76
31. máj 2007

Vevi zbytočne budeš volať do GF, počkaj do zajtra, choď na tú krv a nahlás sa aj na UTZ, nech ťa prezrú. Ja som tiež volala kvôli hyperstimuláku a po telefóne ti len povedia, že prídi ráno. Neboj,len pi veľa vody, prejde to. Ja som to prežila a viem dobre ako sa cítiš. Máš pocit, že praskneš.
Ja teraz len čakám na ďalšiu mrchu, aby som sa mohla napchávať s tbl. a potom ma čaká transfer. Len mi to ide strašne pomaly.

ikuska
31. máj 2007

Ahojte babulky.
Tak dnes som bola na poslednej kontrole a asi v sobotu idem na odber vajicok, idete niektora tiez v sobotu na odber. Este si mam poobede telefonovat, ci isto.
Ozvem sa.

veva55
31. máj 2007

Misi, ved hej, ja som to aj tak myslela, ze by som isla na ten UZV az zajtra po odbere krvi, len pre istotu zavolam, nech si zajtra nemyslia, ze som sa tam len tak nachometla 🙂
Snazim sa pit vela vody, ale to potom musim chodit kazdych 5 minut na hajzel, co ma stoji vela usilia a samozrejme bolesti, lebo ledva chodim. Uz som dnes v praci, WC mam na konci chodby (nejakych 15 metrov) a veru mam co robit, aby som sa tam dotrepala.
uz mi ani jest nechuti, lebo staci, ze zjem niecoho male mnozstvo, hned mi to akoby tlaci na vnutornosti, maternicu.... a ta bolest je este vacsia.
Aj pri cikani mam bolesti.
Misi, tebe sa to tiez takto prejavovalo? a za kolko ti to preslo?

misi76
31. máj 2007

No ja som tiež mala bolesti na WC, brucho ako v 8.mesiaci, prelievala sa voda vo mne, tlačilo ma to na strane, kde som ležala, nedalo sa mi spať na bruchu a bokoch a na chrbte spať neviem. A bolo mi stále na odpadnutie. V stredu mi robili punkciu a prešlo ma to asi za takých 8 dní. Teraz som v pohode a ani neviem, že niečo bolo. To je dobre, že chodíš cikať každú chvíľu. Ja som veľa pila a málo cikala a preto sa voda držala v tele a stúpala, čo je nebezpečné hlavne na bránicu a plúca. Ale tie infúzky mi pomohli čo mi dali v GF.

susanne12
31. máj 2007

veva a nemôžu u teba tie bolesti znamenať, že sa ti práve zväčšuje maternica?? ja keď som bola v minulosti tehotná, mala som príšerné kŕče v bruchu ale až tak, že som nemohla urobiť ani len pohyb a to po dobu niekoľkých týždňov....nechápala som prečo a doktor mi povedal, že niektoré ženy to môžu mať prvé mesiace.

V každom prípade držím palce aby ti to vyšlo a ostatným tehulkám srdečne gratulujem 🙂

Nám včera dali protokol /IVF SYDNEY PROTOKOL/, tak už len čakám na menzes a potom 16DC začínam stimulovať aj ja... 😝

veva55
31. máj 2007

No, tak asi mam to iste, ved uvidime zajtra. Volala som do centra, takze zajtra po odbere krvi idem na UZV.
Dakujem za info a drzim palce. Aj tebe Ikuska!!!

ikuska
31. máj 2007

Vevi dakujem. Aj tebe drzkam palceky na zajtra, nech dobre dopadne ultrazvuk.

veva55
31. máj 2007

Susanne, ja uz fakt neviem, co to je, ale stale sa to zhorsuje, uz ani dychat poriadne nemozem, ved uvidim zajtra rano, co mi povedia.

Aj tebe drzkam palce, nech to dobre dopadne 🙂

zulka29
31. máj 2007

Ahojte, baby prosím poradíte mi? Som po LSK a čakám kým mi schvália žiadosť o IVF, len tento cyklus to už nestihnem mať schválené. MS mi začne asi 10.5 a rozmýšlam, či sa nemám objednať na konzultáciu a ten jeden mesiac skúsiť aspoň IUI? Môžem ísť hneď po IUI na IVF či je lepšie mať ten mesiac pauzu?

ďakujem a všetkých úspešným tehulkách aj čakateľkám na výsledok držím palčeky 😉

ikuska
31. máj 2007

Denka neprisadla si si vcera k chalanovi, ktory sedel hned oproti dveram, kde robia ultrazvuk?

veva55
31. máj 2007

Zulka, nevidim dovod, preco by si nemohla vyskusat IUI.

denka28
31. máj 2007

ikuska, asi som sedele vedla chlapa 🙂, som strasne velka, pamatas? 😝

ikuska
31. máj 2007

Vies co, ani moc nie, ale ved to nie je az take dolezite. A ty kedy sa asi chystas na odber. Ja to mam potvrdene, idem v sobotu.

denka28
31. máj 2007

ja este presne neviem, v utorok mam ist na kontrolu, len neviem, ci mi budu brat aj krv? vcera som bola na UZV (4 den cyklu ). na kolkaty den ti beru vajicka? ako casto si chodila na UZV ?

ikuska
31. máj 2007

Mne beru vajicka na 15DC a na kontroly som chodila takto: 19.5.MS, na 4DC UZV, 10DC UZV+krv, 12DC UZV+krv, 13DC UZV+krv, co bola posledna kontrola a v sobotu odber.

denka28
31. máj 2007

len nech to uz mame za sebou. velmi sa bojim celeho, ale to aj velmi cakam, dufam dufam dufam, ze sa zazrak stane na prvy krat

ikuska
31. máj 2007

Ja v to nedufam, ja v to verim, ze sa to stane na prvy krat, vies ja mam taku teoriu, ze v auguste min.roka som mala mimomater.tehu. s laparoskopiou, v oktobri HSG s vysledkom nepriechodne vajcovody a tak teraz verim ze ked mi to oni spoja, uz to v maternici ustrazim a ochranim.

pappo
31. máj 2007

zuzi baby co cakaju na IVF bezne chodia na IUI takze pohoda

susanne12
31. máj 2007

Vevi, ale ty si už predsa po ET, nie? Je možné, aby si mala hyperstimulačný aj potom? Ja myslím, že to bude skôr tá maternica, ak to máš také prudké pichanie........ 😢 Držím palce, aby to bolo ono. A mimochodom na tehotenské príznaky je ešte trochu skoro, ikeď samozrejme je to individuálné....

misi76
31. máj 2007

Susanne, Veva kľudne môže mať mierny hyperstimulák a pritom môže byť tehotná. Mne preto nerobili po odbere aj transfer, lebo podľa hormonálneho profilu videli, že hyperstimulák prepukne. O Vevky to asi nebolo jednoznačné, tak jej transfer spravili. No a naše telá si robia s nami čo chcú.
Vevi drž sa, zajtra podaj info.

zulka29
31. máj 2007

Pappo, len ma napadlo ešte, že ja mám mať teraz MS 10.5 a pichať sa začína od cca 20 dňa cyklu a to by som potom mohla stihnúť. Teraz by sa to už nestihlo aj tak lebo už teraz som 20 deň cyklu...To by sme asi nemali ani sexíkovať po MS že? ak chcem ísť hneď na IVF...

altea
autor
31. máj 2007

vevi držím ti palce na zajtra,daj vedieť ako si dopadla.určite to bude dobré.

lia
31. máj 2007

veviiii,zajtra budem na teba silno mysliet 😉 drzkaj sa 🙂
misi,kedy uz mas dostat herecku?? 😕 uz sa dobre citis??

lilinka76
31. máj 2007

Vevi, zajtra držím palce. A dlho nás nenapínaj, napíš čo najskôr.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre