Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

libeth
6. júl 2007

ahojte babulky, ☹ tak mam po punkcii. Nemala som zial ani jedno vajicko. Vsetko to boli endometricke cysty. Takze mam 1 IVF za sebou, a zazrak sa nekonal. Vraj to mame skusit v septembri, ale neviem ci to este zvladnem 😢

efiku
6. júl 2007

Libeth to ma mrzí ale držíme palce aby to nabudúce vyšlo držkaj sa

sisulik
6. júl 2007

lia...no ved este uvidis co ti povedia dalsie vysledky...mozno to je nakoniec uplne v poriadku, len ta zbytocne postrasili...dufam ze to bude ok...;) drzkaj sa...

amal...chodila som na arabcinu na kuvajt. univerzitu. ale nemam to dokoncene, lebo sme sa vratili na SR...ale hned ako budem mat prilezitost, tak by som rada v tom pokracovala...manzelova teta sa vola amal..;)

libeth
6. júl 2007

A ked aj nabuduce tam nic nebude? Len cysty.

sisulik
6. júl 2007

libeth...take ani nehovor, ze ked nabuduce tam nic nebude...uz zle zacinas...najprv sa dostan z tohto soku a pozitivnou cistou hlavou pekne pojdes aj na druhe kolo... 😉

libeth
6. júl 2007

ja viem, ale to sklamanie velmi boli.

barca28
6. júl 2007

Libeth nevím sice co máte za problém,ale je mi to moc líto.Vůbec nechápu,jak je možné,že jsi neměla ani jedno vajíčko? 😲

sisulik
6. júl 2007

libeth..snaz sa poriadne vyplakat..plac pomaha a potom sa na to daj este raz...;)

petkaerdal
6. júl 2007

libeth,je mi to moc luto,ale vedz,ze niesi sama...prezivam tiez bolest,je to 2 dni,co som sa dozvedela,ze nase IVF skoncilo neuspesne...neboj,ta bolest postupne pominie...a potom bojujeme dalej,netreba sa vzdavat,musime byt silne...

tlapicka
6. júl 2007

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat, kdyz se zjisti, ze je nekde problem, jak dlouho to trva, nez muze jit snazilka na umely oplodneni? nemam vubec tuseni, ale zajimalo by me to. A vsem snazilkam preju moc a moc stesticka, at se to povede!!!

sisulik
6. júl 2007

petka...raz sa to urcite vydari..treba len dufat...
odporucam pribeh v tomto julovom cisle casopisu mama a ja... ;)

francis
6. júl 2007

Ahoj libeth 😅 To mi je ľúto ☹ Veľmi som ti držala palce od rána som na teba myslela.Tak ak ťa to aspoň troška poteší tak sme na tom rovnako,ja som mala jedno a bolo nezrelé.Tak musíme skúšať znova ☹ Viem,že to bolí,ja som plakala 3 dni a teraz po 2 týždňoch mi je už trocha lepšie.Tak sa drž a píš aj to dosť pomáha 😅

libeth
6. júl 2007

uz je zomna totalne psycho.
francis - preco ste mali jedno? Ostatne neboli v poriadku, alebo si mala len to jedno. Je to hrozne, bolo to dnes velke sklamanie.

tinucha
6. júl 2007

Libeth, Francis, je mi ľúto, že to u vás takto dopadlo. Ja začínam so stimuláciou na moje 1.IVF na budúci týždeň, tak sa začínam báť, že to nebude úspešné. Ale len tak v kútiku duše, lebo sa snažím myslieť napriek všetkému pozitívne. Môžem sa vás opýtať? Aké lieky ste brali a do akého centra chodíte?

tinucha
6. júl 2007

Tlapicka, závisí to od poisťovne, za ako dlho dlho ti schvália žiadosť. Nám to schvaľovanie trvalo 4 týždne. V CAR sme žiaden časový problém nemali, vlastne začíname v najbližšom možnom termíne, od schválenia žiadosti.

francis
6. júl 2007

libeth narástlo mi len jedno a ostatné boli malé ☹ A ešte ktomu to jedno bolo nezrelé tak sa ani neoplodnilo ☹ Nechcela som o tom predtým písať aby to niektorú nevystrašilo,ale aj tak e to nevyspytateľné a nikdy nevieš ako to dopadne.Tak sa drž a snaž sa prestať na to myslieť,teraz je leto a choď ak sa dá s mužíkom niekam na dovolenku 😅 Mne aj to troška pomáha,že sa na to teším,že aspoň nachvílu vypneme 😅
Tinucha chodím do Gyn-fivu a ty?

pipka
6. júl 2007

lalupka, ja mam 450 a 900 iu, najprv budem pichat decapeptyl a potom gonal, to si ale este vsetko musim presne upresnit na kontrole. urcite na prvu injekciu pojdem do CAR a potom, ked to uvidim, to snad zvladnem aj sama.
libeth, to je mi velmi luto, cim si stimulovala, ze si nemala ani jedno vajicko? Ako to, ze na utz nerozoznal lekar cystu 😒
lius, veeelmi na teba myslim, stale este verim, ze to vyjde 😉 tfuj, tfuj, tfuj 😵

tinucha
7. júl 2007

Francis, ja chodím do SPLNu.

misi76
7. júl 2007

Ahojte kočky, čítam, že ma tu niektoré už vyzeráte. No trošku som si poodychovala. V pondelok ( 2.7.) mi konečne vložili 3 a 4 bunkové embryjká, tak vyčkávame. Mnohé z vás ste boli na tom tak, že ste sa nevedeli dočkať tých 10-tich dní do testu. No v mojej hlávke je to nejako naopak a ja by som to predlžovala, ako by sa dalo, mať stále pocit ( v prípade,že to nevýjde), že chrústikovia sú stále vo mne. Na kontrolu idem až na 14. deň, tak kázali.
Inak mám predmrškovské bolesti, prsia ako balvany ( ale to bude asi z toho Estrofemu, lebo ma pobolievali i pred transferom ) no teraz je to horšie. Inak celkom v pohode, snažím sa byť v psychickej pohode.
Liuška myslím na teba, nech sa ten tvoj chrústik spamätá a rastia pekne zdravo a nerobí ti žiadne problémy. Určite sa ozvem s výsledkom, myslím, že som pripravená aj na zlé veci, lebo som presvedčená ( zatiaľ ), že to bábo budeme určite mať.
Tak vám všetkým posielam veľa pozitívnej energie.

Ozaj Libeth, podľa mňa nevyhadzuj korunky na stimuláciu, zmeň centrum, napr. Helios v Martine a tam vykonávajú aj darcovský program, ak vám to s manželom nevadí. Ja by som do toho určite išla, ak by som mala také problémy ako ti. I napriek tomu ti držím päste.
Na inom fóre som čítala o jednej kočke, ktorá darovala vajíčka a príjemkyňa je tehotná. Skúste takúto možnosť.

pipka
7. júl 2007

misi, velmi velmi drzim palce. kolko si si nechala vlozit fazuliek? Tiez dvojicky? 😵

sisulik
7. júl 2007

ja som skor toho nazoru, ze libeth mi najprv mala vyskusat stimulovat aj s inymi liekmi...pri mojej jednej znamej prave toto zabralo.
ja na jej mieste by som sa o darcovskom programe zamyslala az po rokoch a nie hned na zaciatku.

misi..drzim palceky nech sa ti aspon jedno embryijko uchyti...;)

misi76
7. júl 2007

Ďakujem kočky, Pipka 2 embryjká.
Sisulík asi máš pravdu, veď Libeth je tuším ešte mladučká, tak má relatívne čas skúšať.

lia
7. júl 2007

libeth,francis,nevzdavajte,zivot je plny nastrah,s ktorymi sa musime vyrovnavat a pokracovat dalej ist cestou ku stastiu.vsetko zle je na nieco dobre,prechadzam tiez zlym obdobim,ale myslim,ze su aj horsie veci na svete,nemame tazke choroby,mame super manzelov,ktori pri nas stoja a rodinu.ja som si preplakala niekolko mesiacov a myslim,ze som z toho celkom dobre vonku,aj ked u mna to este trva a koniec pride kto vie kedy.ale tesim sa na dovolenku a hlavne vypinam,strasne som sa na mimi upla a to mi vobec neurobilo dobre.psychika robi vela.drzim vsetkym palce,aj tebe pipi.

pipka
7. júl 2007

dakujem lius 😵
uz mas vybranu motorku?ked budes mat babo, budes dokupovat sajdku alebo prives? 😀 😀

lia
7. júl 2007

mam vybratu,hej,v pondelok idem objednat 😉

mixka
7. júl 2007

lius a kde ju budes parkovat ??? ja by som sa bala, ze mi zmizne... mas vodicak na taky stroj ???

barca28
7. júl 2007

Ahoj misi,tak už jsi se vrátila.Já myslím,že to jsou dobré příznaky,alespoň tak to tady popisují těhulky 😉 3 a4 buňkové to je hodně nebo málo?V tomhle se ještě moc nevyznám.Budeš testovat 10. den,nebo počkáš na krev?

misi76
7. júl 2007

Ahoj Barca, dnes mi začalo byť extra horúco zvnútra, tak dúfam, že sú to dobré príznaky. Embryologička povedala, že embryjká boli krásne a bunkové tak ako majú byť n adruhý deň po rozmrazení. Takže po tejto stránke bolo všetko v poriadku. Testovať budem deň pred krvou, takže budúcu nedeľu. A možno sa budem báť a testík si nespravím a počkám na výsledky z centra. No pripravujem sa na všetko, ale hlavne chcem zostať v pohode.
Barca, už aj tebe sa to blíže, toho 16.ho je to isté, začínaš? Čo ti to predpísali, zabudla som.

barca28
7. júl 2007

Beru teď antikoncepci,mám tam ještě 6 prášků a pak čekám až to dostanu.Hned druhý den ms začínám píchat puregon.Takže ještě tak devět dní a jdeme do toho 😀 😝 Strašně se těším,ale taky bojím.Když je najdou,tak se snad štěstím zblázním.To budou těhotenské příznaky uvidíš 😉

misi76
7. júl 2007

Takže máš krátky protokol, ke´dže začínaš Puregonom. Nemáš sa čoho báť, Puregon sa dobre pichá, ani to nebudeš cítiť. A mršku mávaš pravidelnú? A neboj najdú ich, len ho napchávaj vitamínkami.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre