Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

lalupa
26. júl 2007

pytaj sa stale vsetko, co potrebujes vediet, ja som sa sice horko tazko , ale predsa spytala mojho dost prisneho dokiho, ze ci je normalne mat nocne orgazmy 😅 , mavala som ich od zaciatku do asi 11tt 😅
tak sa usmial, ze su predsudky a neplati, ze muzi myslia na sex viac ako zeny, lebo zeny su vnimavejsie a v tehu je taka hormonalna burka, ze sa deju veci... 😀 😀 😀

sisulik
26. júl 2007

lalupa 😅 😅 😅 😀

lalupa
26. júl 2007

uz je po desiatej, ci nie? 😅
alebo poprosim admina, aby to zmazal?

sisulik
26. júl 2007

lalu 😕

efiku
26. júl 2007

sisulik ja som mala silne bolesti v podbrušku asi na 5 den po transfere a potom v pondelok sa vyskytlo jemna krvička a prešlo to len do špinenia a to sa mi zopakovalo aj dnes rano a pýtala som sa na to doky a ona povedala že to neznamena nič že uvidíme čo hovoria testy tak nech je v pohodke aj lalupka mi to isté povedala

lalupa
26. júl 2007

ja som po odbere mala priserne bolesti, ale po transfere to nebolo az take hrozne...
ak ma menzesove bolesti, to je normalne a malo by to byt ok a kedze je 9 den po transfere, nech si zajtra spravi pre klud duse testik, bude mudrejsia
efiku sla spinkat? tak dobru nocku
odpajam sa aj ja, sisi aj tebe dobru nocku a pekne snicky

sisulik
26. júl 2007

diky babenky..
a dobru noc aj vam..

efiku
26. júl 2007

lalupka dik za info ved na to sme tu aby sme si pokecali o tom no nie 🙂 😀

efiku
26. júl 2007

už idem spinkať pa pa

tinucha
27. júl 2007

Podávam hlásenie🙂 Takže zo 14 vajíčok sa oplodnilo 12. (Čakala som tak 7-8, takže som milo prekvapená).2 fazuľky mi vložili a 10 zamrazili.🙂
Ináč ja som dnes ráno myslela, že prišla mrcha, normálne ma bolelo brucho.A aj som trošku špinila, ale už to prestalo, tak snáď to už bude OK.

libeth
27. júl 2007

tinucha - tak to je super, to je krasny pocet, takze uz len, aby sa udrzali 9 mesiacov, a bolo vsetko v poriadku. 😵 😵 😵

barca28
27. júl 2007

Tinucha tak gratuluju,krááááása 😵 My máme oplodněných 10,z toho 3 už zamražený a sedm se ještě bude kultivovat do neděle.Zítra budu volat,jak pokračujou 😉 .Mě zas pořád bolí břicho po té OPU a trochu krvácím,ale holky píšou,že je to normální.No ale je to lepší než včera,to jsem celý den proležela.

tinucha
27. júl 2007

Libeth, Barca, ďakujem.
Barca, mňa tiež pobolieva brucho, tak si myslím, že je to v poriadku. A občas ma dosť zabolia vaječníky, akoby mi ich niekto zvieral.
Barca, 10 je pekné číslo, ide to pekne, tak nech sa to podarí.🙂

tinucha
27. júl 2007

Kočky ja som mala pocit, že mám teplotu, tak som si ju zmerala a mám 37,5.:( Nestalo sa to niektorej z vás po transfere?

barca28
28. júl 2007

Holky chtěla jsem se zeptat,jak to probíhá při transferu.Bude tam manžel se mnou?Nebo ho nechají čekat někde na chodbě?Jinak se nám embryjka vyvyjí moc dobře 😵 Zítra si jdu pro dvě a manžel jestli prý bude schopný,tak má jet se mnou jako podpora 😉 Samozřejmě že pojede,je úplně šťastný jak to všechno vychází a po té operaci se cítí dobře.

petkaerdal
28. júl 2007

Ahoj Tinucha...ja som mala transfer v stredu(jun) a dva dni potom z piatka na sobotu som dostala horucku a potom zimnicu...no hroza,bolo mi priserne zle...neviem,ci tebe kazali pit vela tekutin,mne kazali 4l denne a v ten den som to akosi porusila,tak som tu teplotu pripisovala k tomu...v sobotu rano som bola,ako rybicka...nic mi nebolo...zial to nase IVF bolo neuspesne...a jedna kamoska mala tiez horucku a chytila zapal pluc po transfere...z celeho srdca prajem,nech mas //...

dicinka1
28. júl 2007

ajojte....preco ivf niekedy proste nevijde.....co moze byt chyba?chystame sa v septembri....takze sa snazim co najviac o tom dozvediet....

tinucha
28. júl 2007

Barca, u nás v CAR manžel pri samotnom transfere nebol, ale keď to skončilo, mala som ostať 20 minút ležať a to už zavolali ku mne manžela.
Ináč transfer nič nie je a trvá to iba chvíľu, takže v pohode. Zajtra držím palce.
Čo sa týka tej horúčky, dnes je to už OK, tak neviem. Snáď to nebude nič zlé. A vodu pijem, snažím sa vypiť každý deň minimálne 3-4 litre.

Dicinka, keby som to vedela. 😒 Príčin môže byť veľa. Napr.genetika, zvýšená imunita voči trofoblastu, ktorá spôsobí, že sa embryjko neuhniiezdí atď. Neviem. 😢

larunnka
28. júl 2007

Tinucha: musím odpovědet na tvůj příspěvek, po prvním ET jsem teplotu neměla a těhu nebyla 😢 a po druhém ET jsem měla skoro 5 dní teplotu od 37, 3 - 37, 9 a těhu jsem byla, tělo reaguje na změny v organismu, takže podle mě jsi na nejlepší cestě 😉 a to jsem ji měla hned třetí den po et, takže hlavu vzhůru 😉 😵

tinucha
28. júl 2007

Larunnka, si zlatá, veľmi to poteší a povzbudí. Kiež by to tak bolo. Lenže ja som teplotu dostala hneď v deň ET.??? Nevadí, budem sa tváriť, že je to tak ako si napísala. Ďakujem. 😉 🙂

larunnka
28. júl 2007

Tinucha: to nevadí, uvidíš, že bude vše ok, kolik ti transférovali embryjek?

tinucha
28. júl 2007

Dve.

larunnka
28. júl 2007

Tak to máme nastejno, mě taky dvě, obě se chytli a ted vím, že čekáme holčičku a chlapečka 😉 , podstupovali jsme ICSI a PGD, ale ty peníze stáli za to, víme, že čekáme zdravá miminka 😉

larunnka
28. júl 2007

A ty na tom budeš stejně, hlavně bud v pohodě a žádné stesování a miminka se zahnízdí 😉

marhulka88
28. júl 2007

ahojte ahojte
chcela by som sa opytat ci niekto z vas ma skusenosti v ramci stimulacie s pichanim luteinizacneho hormonu
ja mam dlhy protokol 10dni provera, decapeptyl, 10-15dni gonal
pri prvej stimulacii mi podavali (vraj) luteinizacny hormon vzdy pri kontrole injekcne do zadocku 🙂 mali sme asi 16vajok vela z nich sa oplodnilo ale k transferu nedoslo z dovodu zdegenerovania vajok
teraz sme v druhej stimulacii a zase dostavam lut. hormon...teda neviem presne ci je to tento hormon lebo lekar napisal ze dostavam HCG tak som z toho zmatena
neviete mi niekto poradit z akeho dovodu tento hormon dostavam a ci to moze vplyvat na kvalitu vajok??? dakujem dakujem 🙂

barca28
28. júl 2007

Holky znamená to,že před ET se můžu normálně napít a najíst?To už není s narkózou že ne?

lia
28. júl 2007

nie,samotny ET trva chvilenku,par minut,ale potom este musis zostat lezat aspon 20 minut a odchadzas si uz s miminkom domov 😉

sweetberry
28. júl 2007

co je ET

lia
28. júl 2007

embryo transfer 😉

sweetberry
28. júl 2007

dakuem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre