Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

veva55
16. máj 2007

doki povedal, ze ta prava strana je zrela na piatkajsi odber, ale ze lava nie. Na tej lavej su len nejake 3 mrnousy. Neviem, ako sa v takomto pripade postupuje, ale podla mna, keby sme cakali este par dni, aby podrastli, tak tie na pravej strane uz budu prezrete, nie?
Boze, je mi z toho nanic. Uvidim, co mi povedia o druhej.

libeth
16. máj 2007

vevi, neboj, niekedy je menej viac. Vies ako sa vravi,nezalezi na kvantite ale na kvalite.

lia
16. máj 2007

este sa nestresuj,uvidis co ti povedia poobede.keby boli dobre vsetky tie tri,tak je super.kolko ich mas malych na tej druhej strane??

veva55
16. máj 2007

na pravej strane mam okolo 5 folikul v rozmedzi od 15 - 21mm
no a na lavej 3, velkost radsej nepovedal, len to, ze su malinke, co nie je dobre. Stacilo mi ako sa zatvaril a bolo mi jasne, ze ziadne vajicka z lavej strany asi nebudu.
A to ja tava som verila, ze aspon tych 10-15 vajicok zo mna vydoluju 😖

lia
16. máj 2007

tak tych 5 je uz dobrych 🙂

veva55
16. máj 2007

Ano, ved doktor aj povedal, ze prava strana je uz zrela na odber (v piatok), len ta lava strajkuje.

cicuska
16. máj 2007

veva, drz sa ved na uspesny transfer staci aj jedno dobre vajicko 🙂

libeth - viem o com hovoris s tou tvojou svagrinou a blbymi recami .Ja som na tom podobne. Uz mam 31 a moji rodicia vedia ze mame problem (teda skor manzel)ale ti druhi nie a potom je to dost blbe, ved vies...

avaka
16. máj 2007

Baby,drzim palce!Altea,Lalupa..Libeth kasli na reci,Tiez to poznam ☹ Dokonca od niektorych ludi dost primit.sposobom..Veva,nevzrusuj sa nad poctom.Ked mas na jednej strane zrele,je to dobre.Ja som bola vytesena,ze mam 13 !!!a z toho mam len 5 embrii. 7 vajicok bolo nezrelych.Takze lepsie je mat menej a kvalitnych 😉,ako vela a vacsia polka potom o nicom.

aaandrejka
16. máj 2007

veva, podstatne je, ze mas 5 zrelych vajok! to je podla mna pozitivna sprava, tak hor sa na odber! 🙂

veva55
16. máj 2007

Lenze ja neviem, ci tych 5 je kvalitnych, resp. ci v den odberu budu kvalitne, moznoze polovica z nich uz bude prezreta, oplodnia mi nejake 2, a potom sa mozem modlit, aby tie embrya boli kvalitne. Planovala som si 2 vlozit a ostatne zmrazit, ale asi budem rada, ked mi vobec budu mat co vlozit.

veva55
16. máj 2007

Na tom vsetkom ma ale najviac stve to, ze mesiac sa trapim, cela som dopichana, vsetko ma boli....., cely cas zo mna srsi optimizmus a nakoniec mozno bolo toto vsetko uplne zbytocne.
Dufam, ze to nebolo zbytocne, ale asi ma slak trafi ak ano.

avaka
16. máj 2007

Veva,chapem Ta,prezivam to iste.Vlozili nam 2,aj to len 2 a 3 bunkove,ani nemrazili,uvidime,co nam povedia v piatok,ci ten zbytok,tie tri sa vobec vyvijali dalej,ale ja dufam,ze ano.Musime verit.

veva55
16. máj 2007

Ja som pred tymto vsetkym brala 4 mesiace clostilbegyt (tiez stimulacia na tvorbu vajicok a ovulaciu). Nie su to ale ani zdaleka take konske davky hormonov ako tieto injekcie. A kazdy mesiac sa mi nejake 3-4 folikuly vytvorili. To som mohla rovno pokracovat v clostile a nemusela si pichat tieto hnusoby. Stale tomu nerozumiem, preco mam len 5 posr...ch folikul. Dufam, ze do konca tyzdna este nejake dorastu. A moznoze ich je tam viac, len ich nebolo vsetky vidiet (uz sa mi aj toto stalo), neviem, musim verit, ze nakoniec vsetko dobre dopadne.
Boze, nech uz je 14,00, budem volat do centra a asi mi uz povedia, kedy presne ideme na ten odber.

avaka
16. máj 2007

Drzim palce! 😉

lia
16. máj 2007

daj vediet co ti povedali,neboj,musis im verit,vedia co robia a zvolia pre teba len to najlepsie 😉

meryblue
16. máj 2007

Ahoj holčiny, chci se jen zeptat, jak často se chodí ve stimulaci na IVF na kontrolní ULZ? a ještě, jak je to s KET? M§že se KET podstoupit třeba hned další cyklus po neúspěšném IVF, nebo se musí čekat také ty 3 měsíce? Předem moc děkuju.

libeth
16. máj 2007

Takze baby, moja svagrina uz rodi. A moje depky sa zacinaju.... ale musim byt ticho. 😖

veva - neboj, bude to dobre, ver si! Ano!? 😵 Drzim ti palce.

lia
16. máj 2007

nemas ju rada libeth??neboj,aj ty budes rodit,daju ta do poriadku coskoro a otehotnies.aj ty si musis verit,rozumies?!
kde rodi??

libeth
16. máj 2007

nemozem povedat, ze nie, ale drbny fakt nemusim.Nespyta s ani na zakladne veci "ako v praci....atd." A take problemiky v rodine robi... sa citi asi ukrivdena. A pritom maju vsetku pozornost. Neviem, nechapem. S druho svagrinou byvama stou si rozumiem dobre, klop, klop, klop.
Moj problem je ze si moc neverim. A viem to, ale neviem s tym bojovat.

lia
16. máj 2007

podobne libeth,sme podobne slahnute 😀

tak take mam najradsej,nespyta sa teba na nic a ty sa musis stale nieco pytat len aby rec nestala 😠 .z coho sa citi ukrivdena??
byvate blizko seba??

libeth
16. máj 2007

relativne ano, par km. Neviem z coho, ale naucila som sa ich ignorovat a nevytacat. Lebo potom mam nervy ja a cela family a oni si v pokoji odidu. 🙄

lia
16. máj 2007

hhhmmm,tak sa na nich teraz vykasli,ved tvoj brat urcite na to raz dojde,ze rodina je rodina a vzdy si ju treba vazit,lebo vzdy mu najviac pomoze len rodina.
ale to musi byt vazne ked sa netesis na ich babo,ono za to nemoze 😖

libeth
16. máj 2007

ja viem, ale niekedy sa od toho odosobnit neda. Ale snazim sa. Verim, ze kazdemu sa raz vsetko vrati.

lia
16. máj 2007

tak v to dufam aj ja 🙂

libeth
16. máj 2007

takze svagrinka porodila a je to chlapec, cela family natesena, a dali meno podobne mojmu manzelovi. Myslim, ze mam po nalade. Koncim a serem na vsetko.

lia
16. máj 2007

a oni nevedeli co to bude??ale nebud taka 😖

libeth
16. máj 2007

nie, vymyslali rozne mena, a vedeli ze som bola nahnevana ked bratranec manzelov dal, meno ako ma moj manzel, maju rovnake meno aj priezvisko. a oni teraz dali tiez podobnu verziu mena. 😠

helka1
16. máj 2007

Libeth, urcite je to teraz tazke a este tazsie to bude, ked budete musiet ist maleho pozriet, ale vydrz a nevzavaj to . Ved na konci tej dlhej a strastiplnej cesty ta tiez urcite caka maly vonavucky batoztek 😉

libeth
16. máj 2007

keby som mala v sebe aspon trosku viery ze sa toho niekedy dockam. Som rada, ze ma podporujete, dakujem vam.

avaka
16. máj 2007

Libeth,nebud smutna 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre