Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

majuska81
21. júl 2007

Čo si to tam vyviedla???? 😠

sisulik
21. júl 2007

ja sa na to pozeram asi takto: lalupa je tehu a vraj ked zena je tehu, tak je "horsia" nez pocas menzes... 😀 chudak ti nasi muzi 😅
ale skor tu doslo k nedorozumeniu...

a dalsie aleeee...ale pravdupovediac, ani mne by sa nechcelo citat tolko stran. 😀

lalupa...to aj mna by zaujimalo, co si vystrajala po TIVA-e... 😎

lalupa
22. júl 2007

sisulik, dik za podporu 😠 😀 , ale vsak ty to sama najlepsie poznas 😀
tebe by sa nechcelo citat? ved si skoro v kazdej teme... 😀 😀
po tej TIVE - to by vas zaujimalo, co?! 😀 kazdopadne nik si na nic nebude pamatat, ale ked vam to bude niekto na vedlajsej posteli reprodukovat, tak vas riadne rozboli rana od vpichov 😀 😀 😀

tinucha
22. júl 2007

Lalupa, som rada, že si to takto zobrala. 🙂 Ináč ja mám tiež zvýšený bilirubín. Prišli mi na to pred rokom. Vraj je to nejaký Gilbertov syndróm.

majuska81
22. júl 2007

Tinucha, Gilbertov syndróm je vrodená žltačka, ktorú ale netreba liečiť, lebo je neškodná.(Mám lekárske zdroje) 😉

tinucha
22. júl 2007

Majuska, ja viem, už som si to naštudovala. 😉 🙂 Našťastie tie hodnoty mám nad normou, ale nie až tak, že by som mala nejaké príznaky.

barca28
22. júl 2007

Holky prosím vás kolik mm má mít folikuly než píchnou tu dozrávací injekci?Dnes jsem byla na druhém ultr. a jsou 15mm.V úterý jdu zase.Díky za odpověď.

tinucha
22. júl 2007

Barca, mali by mať od 17-21mm. 😉 Tak možno už v utorok budeš pichať pregnyl. 😉
Ja som mala v piatok folíky od 12-16mm, a bola by som rada, keby mi zajtra na kontrole lekár povedal, že už večer môžme pichať pregnyl.

barca28
22. júl 2007

A ten pregnyl si píchneš sama?Kam se píchá?

tinucha
22. júl 2007

Pregnyl (resp.choragon) sa pichá do zadku. 😉 A pichne mi ho manžel, on mi ho pichal aj pri IUIčkách. 🙂

barca28
22. júl 2007

Tinucho tak dej vědět,jak jsi na tom.To asi už k tomu bude ne?Já měla na prvním 11 a za dva dny 15mm,tak to asi fakt vidím na to úterý.Jde do tuhého 😲

tinucha
23. júl 2007

Barca, tak dnešná kontrola dopadla takto: endometrium 11mm, folikuly od 24mm(taký bol len jeden)do 16mm (taký tiež len jeden). Najviac folikulov bolo 20 a 21mm. Všetkých dokopy bolo viac ako 10, nestíhala som počítať. Dnes o 21,00 picháme choragon a v stredu OPU. Tak ma napadlo, do OPU narástu aj tie 17 a 16mm? Či už keď dnes pichám choragon, tak už z nich nič?

lauritka
23. júl 2007

ahojki tinuch a ukazoval ti ich na monitore?? da sa niecoo vidiet ked si na koze ? a este je tam vela ludi?? ked ta objedna na urcitu hodniu- cakas vela?

tinucha
23. júl 2007

Lauritka, nie neukazuje ich na monitore, ty na monitor nebudeš vidieť. A čo sa týka ľudí, väčšinou je to v pohode, závisí od dňa. Niekdy je viac ľudí, ale väčšinou sa dá. Ak pôjdeš na krv a uzv choď radšej na 7,30. Na uzv potom pôjdeš podľa toho, kedy si prišla. (ja chodím takto na 7,30 a váčšinou o 8,00 má za sebou aj krv aj uzv).Tie baby čo prichádzajú okolo 8,00 si niekedy nemajú už ani kde sadnúť.Ale to je málokedy. Ale napr. dnes tam bolo veľmi veľa žien.

lauritka
23. júl 2007

tinus dik za info ;) drzim ti palce na stredu 😵

tinucha
23. júl 2007

Ďakujem. 🙂

barca28
23. júl 2007

Tinucha tak to nevím,jsem v tomhle úplný nováček.To snad taky dozrajou ne 😕 ?Ty jo ve středu jdeš.Já ti mám taky takový strach.Jaký máte problém?

tinucha
23. júl 2007

Ja mávam anovulačné cykly, manžel je OK. Nepomohli nám ani 3xIUI, tak sme sa dali na IVF. Ja sa na odber nebojím, skôr sa teším, že zase budeme bližšie k bábetku. A najviac sa teším na transfer a na ten pocit po ňom. 😉 😀

libeth
23. júl 2007

tinucha - drzim ti palceky na stredu 😵

barca28
23. júl 2007

Tinucha tak na to všechno já se taky těším,ale my k tomu máme ještě manželovu mikroch.operaciTESA MESE,má střídavě azoospermii s nekrospermií.Tak snad to všechno dobře dopadne.MUSÍ! 😉

tinucha
23. júl 2007

Libeth ďakujem. 😉 🙂
Barca, neboj všetko dobre dopadne. Zajtra držím palce na kontrolu. Potom sa ozvi. 🙂

vpitris
23. júl 2007

ahoj holky chtěla jsem se zeptat co následuje po injekcích na stimulaci jestli ještě nějaké injekce a kolik asi stojí nebo se už jde na odběr

libeth
23. júl 2007

vpitris - teda ja niesom odbornik, ale mam za sebou 1 IVF. 😖 Ale ja som po stimulacii hormonmi, ako poslednu injekciu brala Puregon. A to o 22.00 hod. vecer som mala antibiotikum Augmentin, aj rano, a potom bola punkcia folikulov.A preplacala mi ich poistovna, nejaku cast som doplacala, ale nemyslim ze to bola velka ciastka.

vpitris
23. júl 2007

ja vím že každá to mame jinak ale snad už to nebude velká částka dík za odpověd napíšu ve středu po UZ jak jsem dopadla

libeth
23. júl 2007

drzim palceky, aby ich tam bolo co najviac. 🙂 To je prvy?

vpitris
23. júl 2007

jo jo poprvé

vpitris
23. júl 2007

A jak si na tom ted ty jestli se můžu zeptat 😅 😅

libeth
23. júl 2007

ja nijako, ja pauzujem po neuspesnom pokuse, a pravdupovediac ja uz mozem snivat len o darovanom vajicku. 😔 Takze som nateraz vypla od umeleho a skusam alternatinu medicinu, tej "chemickej" som uz sancu dala. 🙄

efiku
23. júl 2007

libeth rada by som sa spýtala j asom po transfere týžden je dnes a akurát dnes mam nejaké špinenie a je tam vidieť aj krvička tak sa bojím čo robiť beriem utrogestan tak neviem či by som ich nemala zapiť ako vkladať v stredu idem na krv na 10 tak neviem

libeth
23. júl 2007

efiku neviem veru, ja som sa po transfer nedostala, ale baby tu pisali ze ak si ho vkladas, tak vraj "vyteka", mozno by si ho mala zapit, alebo teda zostat lezat. Ale vsade pisu, ze male spinenie, neznamena ze niesi tehu. Radsej tam zajtra zavolaj, nech ti povedia ci nemas prist. to bude v poriadku, aj tie co su tehu prirodzene sem tam spinia, a myslim, ze utrogestan je dobry, ono brala si hormony, organizmus sa mozno len brani. Drzim ti palceky silno, aby to bolo OK 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre