Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

lia
11. máj 2007

dakujem aaandrejka 🙂

misi76
11. máj 2007

Andrejka úplne s tebou súhlasím. My čo si tu popíšeme je len informatívne, ku každej pacientke sa pristupuje individuálne podľa jej konkrétneho zdravotného stavu. To, že mne je ešte aj dnes nanič neznamená, že ostaným kočkám po odbere bude rovnako. Ja som pred odberom trošku vypustila z hlavy všetky fóra, ktoré čítam a fakt som bola v pohode a zostatla som doma v posteli. Na odber som sa tešila, z výsledkov som sa tešila i keď mi bolo na figu. Stále si hovorím, všetko prežijeme, všetko prebolí veď nás čaká ešte to najdôležitejšie - Pôrod a výchova našich budúcich detičiek.
Takže LIUŠKA zajtra to zvládneš tak ako ostatné pred tebou, prajem veľa krásnych zdravích vajíčok a mysli pozitívne.
To isté platí aj pre teba VEVKA, nestresuj sa týmito všetkými infoškami, ktoré sú tu popísané, uvidíš, že každá to budete inak prežívať a inak sa cítiť. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

veva55
11. máj 2007

Misi, v 17-tich mi operovali vajecnik a aj ked si si uz nepamatam presne okolnosti, v tej sprave z operacie je napisane, ze PCO. Ked som si na nete nasla info o PCO, boli tam aj info o tom, ze kedy je podozrenie na PCO. Takmer vsetky priznaky, co tam boli napisane, mam aj ja. V centre mi robili jedno vysetrenie, ktorym sa zistuje PCO, ale vysledok bol vraj nejednoznacny. No a ked som bola na prvej UZV kontrole, Dr. Stenova diktovala sestricke do spravy z UZV, ze ...."obidva vajecniky PCO...." Nechapem, ako to mohla obycajnym UZV vidiet, ale zas preco by to len tak hovorila?

Lia, tak uz mam za sebou aj prvy Menopur, v lekarni v centre ho nastastie mali. Na zajtrajsok ti drzim palce, nech vsetko dobre dopadne a nech mas vela zdravych vajicok.

lia
11. máj 2007

bodaj by si mala pravdu misi,dakujem.
o tom utrogestane napisem sem,misi,pozri prosim ta,ci aj ty to mas tak.
V den punkcie folikulov vecer 2 tablety zapit vodou/cize az po odbere vecer?/,nasledne 2 tablety kazdych 8 hodin/t.j.rano,na obed a vecer/vkladat do posvy alebo zapit vodou.Transfer embryi sa vykonava na 2-3 den po punkcii folikulov/pripadne inokedy,podla dohody s embryologom/uzivanie lieku neprerusovat pred vysledkom tehotenskeho testu z krvi.
takze az vecer po odbere folikul si mam dat,ze??

misi76
11. máj 2007

Áno, správne.
Ale radšej ho vkladaj do pošvy, je to bližšie k miestu - teda k maternici. Ak ho budeš zapíjať, budeš po ňom malátna a bude sa ti chcieť spať. Tak radšej vkladaj. A každých osem hodín, začni najlepšie zajtra po odbere až od 22,00 hod.
Zajtra ti všetko sestrička aj doktor/ka vysvetlia a ich sa priamo môžeš vypytovať koľko chceš, sú tam na to a neplatíme drobné, aby nás len tak odflákli. Takže otvor ústa, ak ti bude niečo nejasné.

lia
11. máj 2007

misi,aj manzel ma prist na lačno??

misi76
11. máj 2007

Júj to neviem, ale asi áno, veď to vydrží. Nech nejaké látky z jedla neovplyvnia spermijky. Ale keď sa tak rozpamätávam, tak na SPG sme chodili na lačno, tak radšej nech nepapá. Veď on odovzdá svoje pokladíky a ide preč. Teba hneď zavolajú do vnútra do toho denného stacionára oproti ultrazvuku. Ty ideš na 7,30? Mne povedali, že stačí o 8,00 hod.

lia
11. máj 2007

hhhmm,dufam,ze tam nebudem musiet cakat,lebo to nebude dobre na psychiku.ale zase bude vikend a teba robili tusim v stredu ked si dobre pamatam 🙂 .
ved bude slabunky 😀 a este tak skoro 😀 ...

veva55
11. máj 2007

Baby, podla mna normalna strava (chlieb, jogurt...) neovplyvnuje mnozstvo a kvalitu spermii. Mne sa nezda, ze v tych instrukciach bolo napisane, ze aj manzel ma prist nalacno. Podla mna nemusi prist nalacno. Teda pokial mu nebudu brat aj krv o com pochybujem.

misi76
11. máj 2007

No ja som bola rada, že som čakala a oddychovala na posteli. Všetky kočky odišli okolo 13,00 hod. a ja som tak ešte ležada do takej 13,45 hod. Ja som nebola schopná sa ani pohnúť. Tak radšej oddychuj pod ich dohladom, ako keby ti malo byť zle doma. No Liuška môžeš byť iný prípad ako ja.

lanka
11. máj 2007

Veva máš pravdu - chlap jíst může. Ale taky by mohl být solidárka a po ránu neprovokovat no ne? 😀

lia
11. máj 2007

myslim,ze aj tak nebudem mat na nic chut lanka a pochybujem,ze on ano 😅

lanka
11. máj 2007

Tak to ten můj ráno snídal.
zato když jsem se ho ptala co dělal než mně pustili (šel se toulat do města) - tak prý nemá tušení ani kde byl ani co tam viděl.

lia
11. máj 2007

😀 😀 lanka

lia
11. máj 2007

moj chce ist potom na zapas,nech ide,ved bude o par metrov odomna,aspon nebude tolko na to mysliet 🙂

veva55
11. máj 2007

Lanka 😀
Lia, aj ty mas v tych papieroch, ze od polnoci (pred odberom) nemozeme ani pit? Nie je to krute? To akoze ked budem mat suchoty, mam smolu? 😀

lia
11. máj 2007

nemam to tam napisane 😅 ,to fakt??boooze,preco jedna to tam ma druha nie??tak ani rano nemam pit??

veva55
11. máj 2007

Ozaj Lia, a kolko dni si tym Puregonom stimulovala? Uz si pravdepodobne s nim skoncila, ze? A uz si si aj bola pichnut Pregnyl? Ked ides zajtra na odber, tak si bola na Pregnyle asi vcera vecer, ze?

lanka
11. máj 2007

berte to jako operaci / a před tou se minimálně 8 hodin nesmí jíst ani pít a to z důvodu prázného žaludku - to kdyby něco.
Abych tedy byla přesná - pro případ že by se jim to nepovedlo a při odběru poškodili střeva nebo tak a museli dělat nějaký zásah do břicha. Domnívám se že je to čistě preventivní opatření, neboť v centru kde dělají jen odběry to budou umět. Ale bezpečnosti není nikdy dost.
Osm hodin bez vody se vydržet dá. Já jsem spíš spekulovala jak mám spolknout ranní prášek (celou dobu mi totiž prášky ředí krev a snižují imunitu) Nakonec jsem to zapila troškou abych to spláchla a bylo to taky v pohodě.
Takže přepokládám že když si trochu omočíš pusu tak se nic zlého nestane, ale pít nedoporučuju.

lia
11. máj 2007

fuuuha,tusim jedenast dni veva.uz si nepicham od dnes nic,chvalabohu.
vcera vecer som bola na pregnyle.

veva55
11. máj 2007

dakujem Lius. Ja na dnes asi koncim, takze Lia drzkaj sa nam zajtra!

aaandrejka
11. máj 2007

ahoj dievcata, jasne, ze zeny pred punkcoiu nalacno, ale chlapi sa mozu najest, kolko chcu 🙂 ja sa este pamatam, ako ten moj cestou v aute ranajkoval a ja som mu ticho zavidela ;) a on jedol a jedol, aby to nase male bolo ako valibuk ;)

lalupa
11. máj 2007

babenky, som po odbere a podobne ako miska76, aj ja som mala bolesti, ale spravil to panadol 2 tbl, tak ho radsej majte zo sebou
lius, drz sa zajtra a informuj, kolko z teba vydolovali 😀

lia
11. máj 2007

dakujem vevi 😔

lalupa
11. máj 2007

altea, ako dnes? aj ty si ubolena? ☹

lia
12. máj 2007

ahojte,

tak uz som tu,po odbere.mam 9 vajicok 🙂 a vyborny spermiogram,tak sa vytesujem 🙂

misi76
12. máj 2007

Liuš, tešíme sa.

lia
12. máj 2007

ako misi??je ti uz lepsie??ako sa vyvijaju tvoje embryjka??niekde som sa ta pytala,ze ci uz mas mrchu??

libeth
12. máj 2007

lia, super. Drzime spolu s manzelom palce nech to vide. 😵

lauritka
12. máj 2007

lia ako ti bolo po narkoze?? zvladal si to.ja sa tiez chystam do centra a na umele.a este nikdy som nebola po narkozou trochu sa toho bojim. a teraz sa ako cisits ? neboli to >

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre