Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

sisulik
10. júl 2007

ahoj misi..aj mna to zaujima...ze ako sa citis? ako tehu? 😵 no este par dni a budes vediet ako si na tom..ale ja verim tomu ze tehulsky 😀

misi76
11. júl 2007

Ahojte kočky, no bruško pobolieva, mrsia ako balóny ale inak v pohode. Dnes som si robila testík a som jasne negatívna, som 9.deň od KETka. Ale som celkom v psychickej pohode, netrápim sa tým, lebo to tak či onak nikomu nepomôže. V pondelok budem vedieť na istotu. A keď to nevýjde, máme ešte v 1.IVFku 3 pokusy ( 6 zmrzliniek ).

aaandrejka
11. júl 2007

ahoj dievcata, hlasim navrat z porodnice aj s dcerkou lenkou, narodila sa spinalnou sekciou 4.7. o 8.10 s mierami 3090g a 50cm a je dobrucka ;)

helka, vy ste uz tiez doma?

misi76
11. júl 2007

Jej Andrejka, tak to moc gratulujem a prajem veľa zdravíčka tebe, novému členovy rodiny a vlastne aj ostatnej rodinke.
Nejako som to prehliadla, už si mala termín?

barca28
11. júl 2007

Misi fuj to jsi mě vyděsila,ale snad je ještě brzy testovat ☹ Musí to přeci vyjít! 😉 Andrejko gratuluju k mimískovi.

misi76
11. júl 2007

Barca, len sa nedes, môže ale i nemôže to výsť na prvý-krát. Rátam so všetkým, som OK, tak zostaň aj ty a neboj, možno u teba motyka vystrelí a bude to tehu na prvý - krát.

efiku
11. júl 2007

misi a kde si bola na ivf ja idem v paitok na odber ako to celé prebieha ja idem do gynfivu?

aaandrejka
11. júl 2007

misi, dik, termin som mala az 19.7., ale primar, u ktoreho som rodila, siel na dovolenku a podla usg mi ten termin vychadzl skor, tak mi robil sekciu v 38tt

barca28
11. júl 2007

Misi třeba to ještě vyjde.Víš já chci na celý ten proces jít s tím,že tam jdu proto,aby se to povedlo.Já vím,že pak třeba budu zklamaná,ale chci věřit až do úplného konce.Nechci se nervit už tím,že by to nemuselo vyjít.Prostě vyjde 😉 Jsem ráda,že jsi vyrovnaná a bereš to s nadhledem.Ježiši to budou nervy 😨 😀 😝

hanaj
12. júl 2007

Aaandrejka, gratulujem k dievcatku 🙂 🙂 🙂 Uz som mrkla aj fotky a Lenocka je nadherna a podla vahy mi nepripada malicka 😉 Prajem jej aj tebe veeela zdravia 🙂

misi76
12. júl 2007

Efiku ja tiež chodím ňdo Gyn-Fivu. Ale ja som mala odber 9.5.07, potom hyperstimulák, tak mi transfer odložili. A 2.7.07 som bola na KET.
V piatok ťa sestrička vezme do stacionára, vysvetlí ti čo a ako. Prines si zo sebou papučky, pyžamko a hlavne Pepsinu. Tá upokojuje žalúdočné kyseliny, ak by ti bolo špatne po narkóze.
Potom prejdeš do operačky, doktor ťa vydezinfikuje a zrazu spinkáš. Prevezú ťa do postielky a oddychuješ do kedy chceš. Bolesti sú také mrškovské, dajú sa vydržať. Prajem veľa zdravia a držím pästičky.

Barca, žiadne nervy, ty musíš ísť na to všetko s kľudom. Ja som počas stimulácie nemala žiadne problémy, cítila som sa dobre až do pichnutia Pregnylu. Už v deň odberu som bola nafúknutá ako žaba, to ten hyperstimulák. Ale to nie je vždy každého prípad. Aj tebe držím päste.

Aaandrejka, tak nech ste celá rodinka zdravá a užívate si nového člena rodiny.

majuska81
12. júl 2007

misi76, obdivujem Ťa, že to berieš tak pokojne a s nadhľadom. 😉 Môžem sa ťa spítať, že čo potom s tým hyperstimulákom??? Ja mám pred sebou tiež 1. IVF, tak to teraz monitorujem.

misi76
12. júl 2007

Majuška, neboj, aj ja som si užila nervičiek, hlavne keď som čakala na mršku a následné KETko. Ono je to všetko o čase, čakaní a nervoch. Preto kočky hlavne buďte v psychickej pohode, lebo ak bude telo stresované, ani embryjkám sa u vás nebude páčiť. Takže rátajte preventívne so všetkými možnosťami, aby ste potom neboli vydesené, buďte také realistky ale optimistky.

Majuška s tým hypertimulákom mi to trvalo nejako 8 dní. Dali mi 2x v CARe infúziu a bolo dobre. Po pichnutí Pregnylu sa snaž veľa piť tekutín.

majuska81
12. júl 2007

Ďakujem za radu. Ja som tiež taká silná baba ako ty, ale neviem ako sa s tým zmierim, keď sa to nepodarí na 1x. Snažím sa, aby som bola pripravená na všetko, ale asi sa to ani nedá. A vieš, strašne ľutujem manžlíka, ktorý si to tak trošku vyčítava. Ja ho uisťujem a ukľudňujem, ale v duši mu iste pracuje, že kvôli nemu musím podstupovať toto všetko ☹

A ináč ako si vycítila, že máš toho hyperštimuláka???

misi76
12. júl 2007

Majuškam, hyperstimulák je nadmerná reakcia vaječníkov na stimuláciu. Vaječníky su v normálnom stave veľké ako orech, ja som ich mala jeden 8,5 cm a druhý 10 cm. Zadržiavala sa vo mne voda, málo som cikala, ťažko sa mi dýchalo. Brucho nafúknuté ako v 8. mesiaci tehotenstva. To zbadáš a vycítiš hneď, že ti je zle. Preto treba piť veľa vody a veľa cikať.
Hyperstimulák má 5.stupňov, je dom mala 3.stp.

tinucha
12. júl 2007

Ahojte kočky, prepáčte, že vám tu vtrhnem. Začínam stimulovať na IVF, už mám za sebou jednu injekciu puregonu, dnes ma čaká druhá. Píšete tu o hyperstimuláku. Neviete náhodou, či treba veľa piť už pri stimulácii, alebo stačí až po pregnyle?

misi76
12. júl 2007

Tinucha, ja si myslím, že až po Pregnyle, ale niektoré kočky pili veľa vody aj skôr. No mne až po Pregnyle zostalo zle. Drž sa.

tinucha
12. júl 2007

Ďakujem Misi a držím ti palce. 😉 🙂

efiku
12. júl 2007

Misi dakujem z avysvetlenie ako to tam chodí už som sa ukludnila a dúfam že to bude ok aj ked som išla na rengén priechodnosti tak kamoška mi to troška prehnano opýsala ale skutok bol úplne do pohody tiež také mrškovské bolesti da sa to vydržať,a po pregnyl som mala včera ja dali mi len polku ampulky 2500 jednotiek to je asi minimalna davka a tiež ma smedilo jak po opičke a aurat prsia si nemôžem ani chytiť a vaječníky

marcella23
12. júl 2007

Ahojte,
mate niekto skusenosti s hormon stimulaciou formou injekcii?
lieky mi doktorka vysadila, urobila sa mi cysta. dakujem za odpoved

majuska81
12. júl 2007

Díky Misi za hodinku biológie 😉 , už to mám trošku jasnejšie. Si zlatá ako píšeš, že sa má veľa cikať. Ale ako, keď sa nechce??? Sprostá otázka, že??? 😖

misi76
16. júl 2007

Barca, no ako, už si začala pichať injekcijky? Zvládla si?

barca28
16. júl 2007

Misi MS se spozdila,takže až od zítřka začínám píchat včeličky 😅 dnes večer ještě nastuduju video,jak se to píchá a pak z toho neusnu 😀 A jak jsi na tom ty?Byla jsi na krvi?

majuska81
16. júl 2007

Misiiiii, pochváľ sa... 😀 😀

aaandrejka
16. júl 2007

tinucha, pit treba vela uz pri stimulacii 🙂 niekde sa uvadza, ze az 3-4 litre tekutin denne.... ja som pila tak cca 2.5 (tiez osm si pichala puregon), mala som len kusok tekutiny v douglase a zvacsene vajecniky, ale nebol to hyperstimulak 🙂

tinucha
17. júl 2007

Andrejka ďakujem, snažím sa, aj keď tie 4 litre do mňa asi nikdy nevojdú. 😉

barca28
18. júl 2007

Holky píchám puregon 2x denně a k tomu predniston.Dnes to jsou dva dny.Celý dva dny mě bolí hlava,myslíte,že je to z těch léků?Bumbám docela dost.Tak 3-4litry.

misi76
19. júl 2007

Ahoj Barca, možno z toho tepla. Puregon sa zvyčajne dobre znáša. A prečo picháš 2x denne?

tinucha
19. júl 2007

Barca, tiež si pichám puregon a tiež ma pobolieva hlava. Takže to kľudne môže byť aj z toho. Ale tá horúčava vonk nám tiež veľmi nepomáha. 😒

lauritka
19. júl 2007

ahojki tinucha chodis do SPLNU ???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre