Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

sweetberry
19. júl 2007

ahojkajte

tinucha
19. júl 2007

Ahoj Lauritka, áno chodím, prečo? 🙂

vpitris
19. júl 2007

ahoj holky ja stimuluji od pondělka Gonalem zítra mám jít na 1UZ ale ještě mám Ms tak nevím ktěm injekcím beru ještěPrednison5 zatím nemám žadné problémy trochu mě bolí podbřišek ale to přičítám mrše

barca28
19. júl 2007

Misi to já nevím proč ho mám píchat 2x,oni mi k tomu nikdy moc neřeknou ,píchám po 100,takže 200 denně.Taky jdu zítra na první ultrazvuk,tak jsem zvědavá,jak budu pokračovat.Taky beru predniston ráno půlku,večer celou.No a taky nevím proč,jestli mi to zítra nevypadne,tak se zeptám.Vpitris já taky ještě trochu mám MS,ale s tím snad počítají ne?Zítra mám 5.den MS,tak to je jasný,že to ještě trochu bude.

libeth
19. júl 2007

Babulky chcem sa vas co ste po stimulacii spytat kedy ste dostali MS lebo ja som 28 dc a nemam pocit ze by chcel prist. Meskalo vam to?

maahuliena
19. júl 2007

libeth ahoj.A nemyslíš, že by to už teraz vislo? 😲

lauritka
20. júl 2007

tinucha pisala som ti IP ;)

libeth
20. júl 2007

maahuliena - bolo by to krasne, ale vzhladom nato, ze som nemala ziadne vajicko, tak myslim, ze urcite nie. Ale predstava by bola krasna 😀
Najprv som mala bolesti, ale posledne dni nic necitim. Tak snad sa umudri a pride. 😕

zulka29
20. júl 2007

Ahoj Libeth, joj, keby si tam bola tehu, tak by som sa tešila ;)

libeth
20. júl 2007

zulka - aj ja, ale na to si budem musiet este pockat. Mozno je to tym teplom. 😀
A ty ako? Som sa snazila, trosku od Konika vypnut... ale moc mi to nejde, vzdy aspon mrknem.

zulka29
20. júl 2007

libeth - rovnako ako ty, snažím na koníka nechodiť, ale tiež mrknem každý deň a prečítam čo nové. Bolo tu strašne veľa báb čo otehotneli a v mojom okolí sú tiež všetci tehotní a začínam tie reči o tehotenstve nenávidieť 😕 Až mám výčitky, či to bábo vôbec chcem, ale asi je to len obranný mechanizmus na tie všetky šťastné tehulky. V pondelok idem na Gynfivu, tak uvidím čo mi povie, ale zvažujem, či to nepresuniem až na september a pôjdeme ešte na dovolenku...som ja ale opica 😀 . Drahý hovorí, že na tom nie som psychicky až tak zle keď dávam prednosť dovolenke 😀 😀 😀.
Uvidím či budem takto v pohode po pondelku, lebo keď o tom nehovorím, je mi fajn a cítim sa v poho, ale Dr. ma zase uvedie do reality...

Ty ako tráviš leto? Idete niekam na dovolenku? 😀

libeth
20. júl 2007

ja som teraz lekarov vypustila, dala som priestor kazdemu, liecit ma... a teraz som bola u jedneho liecitela, a ten mi povedal v com je problem, nieco porobil, a je mi zrazu lepsie. Povedal, ze mi absolutne neodporuca ist k moru, vraj sa vobec nemam macat vo vode... a mam ist do hor. Tak sme sa rozhodli, ze pojdeme na hory. Moja lekarka mi povedala, resp. sa uz dohadovala na operacii, chcu mi vziat aj ten jeden vajecnik a ktovie co este... tak som sa rozhodla este pockat. Nechcem si potom vycitat, ze som tomu nedala moznost. Inak, ja som tesne pred punkciou, mala take pocity, ze ci ja vlastne chcem byt mamou, a prist o to vsetko...ja blbaaaa, to mi asi z tych hormonov vysivalo 😀 Takze je to asi normalne, tie pocity...

tinucha
20. júl 2007

Lauritka, odpisala som ti.

zulka29
20. júl 2007

Koník je super, veľa som sa tu dozvedela, ale tých informácii mám už naozaj dosť, takže je načase zresetovať hlavu a začať normálne fungovať 😀 . Pekne si oddýchni v horách a načerpaj silu. Dáko ten náš život už dopadne, nie? 😀

lalupa
20. júl 2007

babulky, myslim na vas, nevzdavajte to, drzim palce... 😅

libeth
20. júl 2007

Ved hej, snazim sa to brat tak, ze co ma byt, bude. A drzim palceky v pondelok, nech je vsetko OK. 😵

denka28
20. júl 2007

libeth, v juni som mala aj ja prvu stimulaciu, a odvtedy mi nedosla mrcha, meska od 24. juna. teraz beriem lieky aby som dostala mrchu... super 😠

libeth
20. júl 2007

denka - vazne? to je sila! No dam jej tyzden cas. A potom si pojdem po vyvolavacku!

cicuska
20. júl 2007

baby no tak ja zacinam stimulovat in IVF niekedy v spetembri.Uvidim ako mi to dopadne u mna s MS. Mam dlhy lutealny protokol, budem brat najprv antikoncepciu a potom decapeptyl, fostimon, pregnyl a nakoniec utrogestan. Nemali ste niektora tiez nieco podobne. Aj ked mi to dr. vysvetlila som nejak jelen z toho co mam kedy zacat brat a pichat.Hlavne ta antikoncepcia a potom 21.dc pichat decapeptyl a fostimon zaroven ci co ? Ja neviem este sa na to budem musiet pozriet alebo mi niektora poradi?

andulik
20. júl 2007

Ahojte predam lieky na IF, za cenu co by ste doplacali v lekarni.Pregnyl 5000-cena 70 Sk za balenie.Puregon 300 IU/0,36 ml 2 ks-cena za 1 balenie 1940SK.Puregon 900 IU/1,08 ml 1ks-cena 5830.decapeptyl 0,1 mg 3 balenie-cena za 1 balenie 60 Sk.Menopur 75 m.j. 1balenie cena 2400 Sk.Utrogestan jedno balenie gratis

majuska81
20. júl 2007

Ahojte kočky, môžem sa spítať, že načo treba brať antikoncepciu??? Aby sme náhodou neotehotneli????? 😀

Dobre, už mi šibe... 😠

cicuska
20. júl 2007

majus -bodujes 😀 😀 😀 , skoro si uhadla.Dava sa preto abz si vraj vajecniky pred stimulaciou oddychli a potom sa hned stimuluje.
Ty si sa este nerozpravala so svojim dr. o stimulacii atd ?

barca28
20. júl 2007

Holky tak se mi prý krásně vyvyjí 10 folíků 😎 Jen mě nepotěšili,protože mi k puregonu přidali ještě cetrotide a já teď nevím kam ho píchat.Sestra mi řekla,že ho mám píchat jinam,než puregon,ale já ho píchám do bříška a v tom cetrotide je napsáno taky do bříška.Tak mám cetrotide píchat do stehna,nebo jak? 😲 😕 Jsem z toho vedle,protože mám píchat v devět.Holky pomoooooc 😨

katarinagk
20. júl 2007

ahoj lauritka, v akom stadiu si ty v splne? aj ja som zo splnu

dicinka1
20. júl 2007

ajojte baby....ako dlho sa caka kym nam to schvali poistovna?a kedy sa zacne stimulacia?je na to urcenY nejaky den cyklu?alebo nie?

tinucha
20. júl 2007

Dicinka, schválenie žiadosti závisí od poisťovne. Niektoré to schvália zadva týždne, iné za mesiac. A čo sa týka stimulácie, to závisí od postupu, aký majú v CAR? Do ktorého sa chystáš?
Katarínagk, tiež chodím do SPLNu. 😉 🙂

dicinka1
20. júl 2007

chodim do gyn caru do kosic a mam vseobecnu...priblizne kolko sa caka,nevies moja?

tinucha
20. júl 2007

Myslím,že všeobecná schvaľuje dosť rýchlo, okolo tých dvoch týždňov. No a čo sa týka stimulácie v Gyncare, tak to ti neporadím, o tom prehľad nemám.

lauritka
21. júl 2007

katka ja som po prvej navsteve, potrebuje mi odsledovat moj cyklus a este spg.
potom sa uvidi , co dalej. dufam, ze odporuci uz rovno IVF, nechce sa mi tahat este s roznymi skusaniami. 😖 mam cakt na mrchu a volat mu. ale neviem ,ci to stihneme teraz v auguste lebo ide na dovolenku, potom az v septembri 😠 no musim byt trpezliva 🙂 podla mojich doterajsich vysledkov to vyzera na zly zpg, ale on si urobi svoje vysetrenia sam. 😅 v podstate sa uz tesim, ze sa to pohne doperdu ;) a tajne dufam, ze mi to prv IVF vyjde 🙂
ozaj kocky, tie ktore ste po ivf, spomenuli vam moznost predlzenej kultivacie??? citala som, ze je tam vacsia uspesnost. kedze to vkladaju az po 6- dnoch. mozem o to poziadat sama, alebo to navrhuje lekar ?

tinucha
21. júl 2007

Lauritka, v SPLNe predĺženú kultiváciu nezvyknú robiť. Ale ja to beriem tak, že oni vedia prečo. Ale tá možnosť tam je, tak sa potom na to môžeš opýtať.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre