Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

barca28
28. júl 2007

Holky teď jsem se dozvěděla,že prý hodinu před ET mám vypít půl litru tekutin a po transferu minimálně hodinu nejít čůrat.Je to tak?

larunnka
28. júl 2007

Baru, určitě ne, miminko ti zavedou do dělohy a ne do moč. trubice, taky jsem o tom slyšela, ale to nevnímej, co je důležité tak ten den určitě odpočívej, ale čůrat můžeš. Přeji hodně štěstí, at to vyjde. 😉

tinucha
28. júl 2007

Larunnka, chcem sa ešte opýtať, keď si mala tie teploty, brala si nejaký paralen alebo niečo na ich zrazenie? Ja sa teraz bojím brať lieky.

tinucha
28. júl 2007

Barca, v niektorých centrách robia pri ET brušný uzv a vtedy treba prísť s plným močovým mechúrom. Mne napr.uzv pri ET nerobili a preto mi nič také nespomínali. Podľa mňa, ak by si mala prísť s plným mechúrom, určite by ti to povedali, alebo by si to mala napísané v nejakých pokynoch.

lalupa
28. júl 2007

pri transfere ma byt aspon trochu naplneny mechur aj tam, kde sa nerobi brusny ultrazvuk, je to kvoli lepsiemu postaveniu maternice a lahsiemu zavadzaniu katetra s embryjkami.
u nas to nerobili s ultrazvukom a ja som mala pred tym taky plny, ze chvilu pred tranferom som musela ist cikat, tak som ho nemala idealne naplneny.
po transfere som lezala asi 20 minut, potom prisla sestricka, ze mozem ist na zachod,ak treba...
niekto to tu opisoval, ze v konecnom dosledku je to ako dva krajce natreteho chlebika s maslom, vo vnutri ktoreho je zrniecko maku , pripadne dve, takze nebojte sa, nevypadne to... 😉
teplotu som dlhsie mala aj ja, nemerala som ju sice, ale poznam to, ked sa dokonca aj potim, je to reakcia pozitivna hormonalna - pozitivne tehu
ked nemusis, nezrazaj ju

tinucha
28. júl 2007

Lalupa ďakujem, tiež si ma potešila. 😉 🙂

barca28
28. júl 2007

Holky tak koukám,že je to všude jinak.Každopádně si ten půl litr vypiju a kdyžtak ho ještě před tím vyčůrám a je to 😉

tinucha
30. júl 2007

Barca, tak ako?

efiku
30. júl 2007

Lalupa tak podavam spravy na 10 den som mala hodnoty hormonu 29 a teraz dnes na 14 išli dole na 15 tak mi povedala sestrička že to odišlo a pýtala sa že či krvácam tak som jej poedala že sa mi to stalo aj na 10 den a že lekárka povedala že to nič neznamena a potom sa sestrička išla opýtať lekára a on že aby som došla ešte na jeden test štvrtok alebo piatok ale nevyzera to dobre tak neviem či tam nepojdem už v stredu ked tam je aj stenova ku nej chodím a skúsim sa radšej jej popýtať alebo čo poradíš citim že to asi nevyšlo ake si mala hodnoty hormoniku?

barca28
31. júl 2007

Jsem tu,máme vložené 2 bobísky a ještě osm mrazáčků,takže bomba.Jen jsem tu dva dny nebyla,protože jsem posera a poctivě jsem ležela a chodila jen čůrat. 😀 Holky napište mi svoje zkušenosti,ležet nebo ne?A jak dlouho?Já si tedy taky myslím,že v ležení to není,ale přeci jen by mě svědomí hlodalo,kdyby to nedopadlo.Tak nevím 😅

lalupa
31. júl 2007

efi, jejo, to mi je luto ☹ ☹ nechapem to... 😢
ja som mala hodne vysoke, nejakych 1300 po dvoch tyzdnoch
nebudem ti hovorit, ze je vsetko ok, lebo nemusi byt, ale zase nemusi byt ani koniec, ak ti davali dve, mozno odislo len jedno a preto sa ti znizila hodnota...drzim silno palceky, aby tomu bolo tak! 😅

barca, ja som presne nelezala,ked som mala, lebo som tu mala navstevu presne odo dna transferu, vyvarala som, vypekala, neoddychovala, soferovala vela asi cely tyzden po, po nociach som plakala, ale nemohla som nic prezradit, co vsetko mam za sebou, ale ked odisli, tak som poctivo zacala sa setrit...
samozrejme vsetko s mierou, nic neprehanat, ak sa maju uhniezdit, urobia to, aj keby si nelezala 🙂 a naopak,... urob tak, ako sa citis a co ti vyhovuje, vyhni sa len zvysenej namahe, setri brusko, nevysiluj sa, nedvihaj tazke veci, sem tam lahni a vyloz nozky hore a pohladkaj brusko

denka28
31. júl 2007

barca je tu vela zien, kotre normalne chodia do roboty a tak, ale ako sa poznam ja urcite zostanem na dovolneko potom a radsej budem lezat aspon prvy mesiac, lebo keby odislo urcite by som si vravela ze je to kvoli tomu ze som nelezala alebo tak... kamoska tiez lezala ona bola uz na 3 UO tak sa jej ani necudujem, ale ked sa dozvedela co ma caka tak mi kazala lezat! tak neviem, len keby som uz tam bola aj ja... presli 2 mesiace a kramose nikde 😔 neviem zacat so stimulaciou a tak... som na dne !

tinucha
31. júl 2007

Barca, súhlasím s Lalupou. Snažím sa šetriť, ale celé dni ležať nemôžem. Tiež máme návštevu celý týždeň. 😒 Ale ak som unavená, tak si ľahnem. Proste rob to, čo ti hovorí tvoje telo. Ak sa cítiš dobre, nemusíš ležať. 😉 🙂 Držím palce, aby sa fazuľky pekne zahrýzli. 🙂

barca28
31. júl 2007

Tinucha a jak se cítíš ty?

dicinka1
31. júl 2007

baby,ako mi doktor urci kedy budem brat tie stimulacne lieky?je na to urceny den?napr.15 den cyklu?

tinucha
31. júl 2007

Dicinka, určite ti doki povie kedy ich máš začať brať, neboj.

Barca, ako sa cítim.Doobeda ešte v pohode, na obed mávam krízu, tak si musím trošku pospať. Poobede mávam zvýšenú teplotu a večer mi sama od seba klesne. Občas cítim vaječníky keď sadám, prsia mám bolestivé na dotyk, ináč ich necítim a dosť často mávam mrchovské bolesti podbruška. Barca, je to ale individuálne, neporovnávaj sa so mnou, zbytočne sa budeš stresovať. Určite je u teba všetko OK, neboj. A ja verím, že aj u mňa je všetko OK.🙂

dicinka1
31. júl 2007

ja viem,ale zaujima ma ako to vam nasadil....

lauritka
31. júl 2007

😕 ahojki..tinucha ty mavas zvysenu teplotu ??? a kolko ?? ja uz mam 4. den poobede vzdy okolo 37,2-37,4 😕 a vcer mi vzdy klesne 😒
chora nie som, nic ma neboli ...

efiku
31. júl 2007

Lalupka dnes som volala tam a povedala som jej že asi je zbytočne chodiť ten štvrtok že som začala menzesikovať aj ked nie silno ale povedla že aby som vydržala do štvrtka a aby som len došla lebo nebolo to nulove aby sme sa utvrdili tak tam pojdem aj sa opýtam kedy môžem ísť mam 12ks v mrazáčiku 🙂

lalupa
31. júl 2007

efiku, budem na teba mysliet vo stvrtok, hned sa ozvi 😉
hrozne dufam, ze aspon to jedno zabojuje...
12 snehuliacikov? tak to je paradny ulovok 😎 my sme mali 10 vajicok, oplodnilo sa 6, vlozili dve po PK a dvoch nam zamrazili, len len natesno 😅
inac kamoska, co bola so mnou, tak mala hrozne vysoke hCG tiez, ale nevydrzalo jej to, koniec asi 8-9tt, ale tym, ze to odislo same a netrebalo zasahovat, tak moze zacat co najskor...
leto je podla mna ideal, plno vitaminov, zdravy rezim, teplo, tak nech sa dielko podariiiiii 😀

baby, ked picha brusko, resp.podbrusko, to je super! zahniezduje sa to tam, teplotka je dalsie plus, ja som sa dokonca v noci par krat zliala, cikat som chodila vkuse jak namesacna, plet sa neskutocne upravila a vraj som ziarila, vsetci okolo nieco tusili 😀 , hoci ja som potom bola v strese az do testov, lebo som mala pocit, ze ide na mna kazdu chvilu menzes a vzdavala som to...

drzte sa vsetky!!!

barca28
31. júl 2007

Tinucho a jaký den tě začalo bolet v podbřišku?Já mám trošku nafouklé bříško.Teplotu jsem si neměřila,mám pocit,že ať udělám,co udělám,tak budu pořád hledat nějaké těhu příznaky.To bříško mě třeba bolelo skoro celou dobu jen tak lehce jako před menstruací,ale to přisuzuju ještě k OPU a prsa mám citlivý(tedy bradavky),ale to si myslím,že taky bylo už po OPU.Teplotu jsem si neměřila,protože z vlastní zkušenosti vím,že po ovulaci jsem měla teplotu vždycky vyšší než 37 celou dobu a v den MS prudce klesla.Takže na to bych moc nevsázela.

lauritka
31. júl 2007

🙂 baraca ..ale my nemyslime bazalnu teplotu ;) ale telesnu teplotu. 😅 ze je zvysena 😉

barca28
31. júl 2007

Lauritko,ale v tom snad není takový rozdíl.Jen bazální je asi o dva dílky vyšší,nebo ne?

lauritka
31. júl 2007

no ja neviem barca? ty mavas bezne teploty 37,4 ? ja nie. normalnu mam 36,8 teda telesnu. bazalna teplota je nieco ine. ja samozrejme ze po ovulke je zvysena a pred MS klesne 🙂
ale ja som myslela tu telesnu teplotu a myslim ze tinucha tiez. normalne stavy ako ked si chora, ale chora nie si, len maz zvysenu taplotu 🙂 😅

barca28
31. júl 2007

Tak mi to nedalo a změřila jsem to 😀 Bazální 37,5 a tělesná 37.Tak to je dobře nebo špatně? 😅

lauritka
31. júl 2007

😉 vyzera to dobre barca..ale BT zmeraj rano po prebudeni ;) vecer je stale zvysena 🙂

milacikova
31. júl 2007

Kocky, ano BT zvysena je dobre znamenie, ale..pokial beriete utogestan alebo duphaston t.j. progesterony tak ten BT zvysuje, preto sa moc neupierajte na priznaky BT, viem ze je to tazke sa nesledovat sama som taka 😵 ale drzim vam palce vsetkym palce 😉

barca28
1. aug 2007

Já sim to právě také myslím,že je to všechno ovlivněné těmi hormony 😕

tinucha
1. aug 2007

Ahojte, Lauritka tiež mám takéto teploty. Nie BT, tú si teraz vôbec nemerám. Ktorý deň cyklu si?

Barca, bruško ma pobolieva od začiatku.

tinucha
1. aug 2007

Dicinka, čo sa týka nasadenia liekov, v každom centre to môže byť iné. Niekde sa začína od 2 DC, niekde od 8 DC, niekde od 21 DC. Závisí to od protokolu. Napíš do ktorého centra chodíš a aké lieky bdeš brať, ak už vieš a baby ti určite pomôžu. Takto je to veľmi všeobecné.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre