Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

altea
autor
22. máj 2007

vevi ,tak ako ?,už si po ?, 🙂 koľko máš vložených embryjok ?

misi76
22. máj 2007

Vevi držím prstíky, nech všetko dobre vyjde.
Som som už úplne OK, len sa neviem dočkať tých mrazáčikov. Neviem, či nezačnem brať tie tbl. na rast sliznice až od budúceho cyklu. A ten neviem, kedy príde.
Kočky, tak vám úprimne závidím, že si pod srdiečkom nosíte tých svojich chrústikov, už aj ja chcem.

altea
autor
22. máj 2007

aaandrejka:

prosím ťa,kedy si si robila tehotenský test?Neviem,akosi mi to ušlo.
Viem,že si odporúčala Rapi preg,Rapi clear,ale neviem kedy si si ho robila..
vďaka.

aaandrejka
22. máj 2007

altea, robila som si ho presne 2 tyzdne od odberu.. chytili sa obe a napriek tomu bol slabulililinky, ale do vecera ta druha ciarka bola jasne viditelna

ikuska
22. máj 2007

Ahoj Vevi.
Drzim ti z celeho srdiecka palceky, uz si tehu. 🙂
Ja som bola dnes v GF a od zajtra zacinam stimulovat dalsimi injekciami. 🙂

altea
autor
22. máj 2007

aaandrejka:
2 týždne od odberu vajíčok? takže keď ja som mala odber 11.mája ,tak by som si TT mohla urobiť toho 25.?,lenže ja som transfer až 16.mája,nebude to skoro? 😖 😒 😕

pappo
22. máj 2007

veva, avaka dijy za odpoved
ano zajtra idem na OPU ano viem IVF soft poistovna nepreplaca. ked preplaca IVF tak kolko to je asi penazi je to skor za lieky alebo aj za zakrok?
kolko vas to v konecnom dosledku vide viac ako 30 000. v podstate som asi aj tak usetrila kedze teraz platim len 18 000.
to je jedno hlavne ze mam foliky a je co oplodnit.
chodite niektora do iscaru co si mam zo sebou doniest papuce alebo nieco take?

veva55
22. máj 2007

Ahojte, tak uz som tu! Ja a moje 2 malilinke babatka 😀
V prvom rade dakujem vsetkym co mi drzali palceky. Domov som prisla okolo 11,00 hod, napapala som sa a isla spat, kedze ten Diazepan ma totalne omamil. Az pred hodinou som vstala, prisla totiz sestra s jej 2-mesacnym babatkom. Tak ma prisli potesit.
Zajtra uz planujem s nimi prechadzku, sestricka v centre vravela, ze mozem robit vsetko, len nie sa velmi amahat.
Takze tych 6 embryi do rana prezilo, 5 z nich boli 4-bunkove a jedno 3-bunkove. Vlozili mi dve 4-kove a ostatne zmrazit. Ozaj neviete, preco sa za zmrazenie plati az pri tehotenskom teste?Nejak tomu nerozumiem, preco som to nemohla zaplatit hned.
Zakrok trochu bolel, ale dalo sa to v pohode vydrzat. Bolelo to asi preto, ze cipok mi vydrzal v "prdelke" 😀 asi len pol hodinu a potom sa to uz nedalo vydrzat 😀
Lius, este sa chcem spytat, nevadi ked mi ten utrogestan z posvy vytecie? Po zavedeni som lezala asi 20 minut, ale akonahle sa postavim, zacne to vytekat. Dufam, ze sa tym nestraca ucinok.
Aha, niekto ste sa ma vcera pytali, ci som mala IVF aj s ICSI, takze ano, vajicka nam napichli spermiami.

veva55
22. máj 2007

No a pappo, neviem ako je to pri IVF soft, ale myslim, ze je tu na fore specialne tema na IVF soft, skus to mrknut

avaka
22. máj 2007

Veva,super!Utrogestan vzdy vyteka,ale ta ucinna latka vraj zostava,resp.uz sa vstrebe.Lius,ty sa kde cely den flakas 😀 Ani nenakuknes.. 😒

veva55
22. máj 2007

Lius, na prvy test mi kazali prist o 10 dni, cize vychadza mi to na piatok. Ty si pisala, ze na ET si bola v pondelok a na test ides v stredu, co je len 9 dni. Nepomylila si sa nahodou?

cicuska
22. máj 2007

veva tak to je super, tak uz to mas za sebou, verim ze sa to aj podari.Drzim prsty.
Ako skoro pred zakrokom sa dava cipok ?

veva55
22. máj 2007

Cicus, kazali mi ho ho dat hodinu pred zakrokom. Bola som objednana na 9,30, tak som si ho dala okolo 8,40 (ratala som s tym, ze ma nezoberu presne o 9,30) No a lezala som s nim nejakych 15 minut a potom ked som sa postavila, zacalo sa mi chciet na velku 😀 . Chcela som si este lahnut, ale uz nebol cas, museli sme uz ist, lebo bolo vyse 9,00. Najprv som chcela vydrzat aspon do centra, ale nedalo sa 😀

engelina
22. máj 2007

pappo to je to iste ako ivf cize narkoza je do zily a zakrok trva max.20 min.bolo by dobre ak by po zakroku po teba niekto prisiel lebo budws jemne omamena.ja som ivf absolvovala aj v iscare.
aspon den po ostan doma..ale ne,usis ja som sla do roboty az pon transfere som zostala doma po 1.pokuse aj po druhom a po 3.som ostala len 2 dni a potom robota.

lia
22. máj 2007

vevi,tak si to nevydrzala ani ty s tym cipkom??no drzim ti palceky nech sa ti tam takto pekne nadalej vyvijaju,mam takeho tusaka,ze tebe to vyjde,tak dufam,ze ma moj tusak neklame 😀 .ja idem zajtra,tak sme sa dohodli s avakou,nam nepovedali ci mame ratat aj ET alebo nie.tak my to ratame s tym 😀 .ja uz to fakt nevydrzim,uz chcem vediet odpoved 😅 🙄

lia
22. máj 2007

avi,co robis cele dni doma??ty musis mat pevne nervy 😕

avaka
22. máj 2007

Ahoj,pevne nervy 😨 To je co? 🙄 Ale dnes som uz kaslala na to a bola som aj v obchode a tak..potesit sa,nieco si kupit 😅 Inak,ja som hovorila muzovi,ze zajtra na krv,a tiez sa ma pytal,ci neviem ratat 😒 Ach,na jednej strane si hovorim,ze uz den vydrzim a na druhej..

lia
22. máj 2007

tak co avi??ja to asi risknem,uz to musi byt vidiet

lauritka
22. máj 2007

😀 ahojte kocenky.. drzim vam prstiky 😲 teraz lia??? no uz mozno slabulinku ciarku budes vidiet..si nedockava co ;)

lia
22. máj 2007

hhhmm,ani nehovor 🙄
idem na krv,nebudem si robit test

avaka
22. máj 2007

Ja som 5 minut rozhodnuta zajtra,potom 5 minut naopak.Mozno aj preto,ze sa bojim,a este ked som chodila na IUI tak mi u nas robievali vzdy len jeden test,tak ak by tak bolo aj teraz...(aby som si potom nenamyslala,ze bolo este skoro,aj ked ten jeden den..)A Pipka mala IUI tiez v sobotu?

lia
22. máj 2007

nie iui sa robi na 14 den
ved mame prist aj na 14 ty den

avaka
22. máj 2007

Ja viem,ale malo by sa to v podstate ratat rovnako.Den odberu=den oplodnenia.Takze Embrio by malo byt rovnako stare(ak bola pipka na IUI v sobotu ako my na odbere),len nam ho neskor vkladali.

lia
22. máj 2007

pipka bola v stredu na odbere 😀 ,ved 14 dni bude mat zajtra 😀

avaka
22. máj 2007

No takze to jej ma o 3 dni viac 😅 U nej je den opl. streda.AAAch ,tak coooo? 🙄

avaka
22. máj 2007

Ja asi uvidim az rano,ako sa preberem 😀

lia
22. máj 2007

hhhhmmmm 🙄

avaka
22. máj 2007

No kaslem na to,lebo uz som z toho na nervy.Pojdem kukat telku.Hlavne si drzme palce,Paa 😉

lia
22. máj 2007

no dobre,rano sa rozhodnem 😅

lalupa
22. máj 2007

ahojte kocky, ako sa mate? uz mi pomaly zacina z toho sibat, mam pocit, ze na mna ide menzes a s nim aj depka...
na krv by som mala ist 29., ale asi sa otestujem uz v sobotu...
ste na tom niekto podobne ako ja? myslim s tymi stavmi... 😨

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre