Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

dicinka1
2. jún 2008

ajojte moje......chcem sa opytat ktore injekcie su najlepsie a ke mate s nimi skusenosti..fostimon,menopur,gonal a puregon...skor ma zaujima GONAL A PUREGON.... 😀

iveb
3. jún 2008

Ja sa prikláňam k GONALU. Aplikácia jednoduchá nebolí ani neštípe. Puregon ma trochu bolel. A aj mám pocit , že som na GONAL reagovala lepšie ako na Puregon. Fostimon som kedysi brala , ale ten veľmi bolel a nie je v pere.
Menopur ja osobne by som ho nikdy nebrala , obsahuje aj LH , je z moču .

lenka20
3. jún 2008

dicinka ja uprednostnujem liecky v pere - kvoli jednoduchej aplikacii, ale inak si myslim, ze je to jedno, niekomu zaberaju ciste preparaty - gonal, puregon, niekomu zas lepsie urobia menopur a fostimon....

bianka30
3. jún 2008

rosienka pekne ty uz ides na ET a ja som este ani na OPU nebola, ty si bola na kolky DC??? ja idem este len zajtra na kontrolu a som zajtra 18 DC

jmisa
3. jún 2008

Ahoj holky.
Já jsem u 1. IVF stimulovala Gonalem, měla jsem takový střední dávky, reagovala hezky OPU byla 12 DC, přitom mám cykly delší, folíků bylo krásných 12, ale jen 6 vajuch v nich a jen 4 k užitku. 1.IVF se nepovedlo a teď mě vrtá hlavou, jestli není rozdíl v těch injekcích přírodní - z moči a umělé typu Gonal, Puregon. U těch "umělých" je úžasná aplikace, ale co když je to přírodní lepší z hlediska produkce vajuch?

Dneska jdu na konzultaci co dál, určitě mi daj příště vyšší dávky, to už mi dr. řekla při ukončení neschopenky, ale na dalším se budem domlouvat až dneska.

bianka30
3. jún 2008

jmisa. no ja mam gonal, mam ich dost ale su malinke, vcera som mala len 2ks vraj pouzitelne. neviem ,pridali mi este luveris na to aby dozreli skor, uvidime co bude, zajtra idem na kontrlolu , ak by to nahodou nevyslo, tak na 2x uz asi by som chcela ine lieky... ak este nejake 2x bude...
stale verim tomu ze sa to nejako unormali...

jmisa
3. jún 2008

Bianko, ono je nejhorší, že vidí je ty folíky a nevidí, jestli v nich něco je a je to k užitku. Já při OPU měla všechny folíky dostatečně velký a přeci to nebylo nic moc. Ale oni berou to první zkušebně, aby věděli jak tělo reaguje, no uvidím, co se dneska dozvím.

bianka30
3. jún 2008

no pekne, nechcem byt skusobny kralik....

jmisa
3. jún 2008

Bianko, no to žádná z nás, ale chápu to, lepší než kdyby Ti tělo přestimulovali, protože dali obr dávku.

bianka30
3. jún 2008

tak to ano... no sak uvidim...

fedra
3. jún 2008

bianka, tak silno drzim palce nech sa to da do poriadku 😉
Nebojkaj. A pri IUI si na clostil reagovala dobre ? Tak co sa im potvorkam teraz nechce dozrievat 😠

dicinka1
3. jún 2008

lenka...ja si myslim ze tie gonal a puregon co su umele,tak budu kvalitnejsie jajka?ci nie?mne nejde o aplikaciu..aj keby mi pichali do hlavy,alebo do oka..tak mi to je jedno,.,len aby zabrali a bolo vela vajicok a kvalitnych..s fostimonom som mala 4 jajka..to je malo..myslite ze s gonalom,alebo puregonom to bude lepsie?

ella1111
3. jún 2008

no ja som mala bohatu urodu,32vajek,16ks dali na ivf a oplodnili sa 2,na iCSI dali 13 a oplodnilo sa 12.ale vsetky zamrazia lebo mi hrozi hyperstimulak.takze musim cakat ☹

dicinka1
3. jún 2008

jaj elka je mi to luto..akym liekom si stimulovala?to bol tvoj prvy odber?respek. tvoj 1 ivf?

ella1111
3. jún 2008

ano prvy odber prve ivf.gonal som si pichala a sprey do nosa som mala.len nechapem preco dr ked videl co to robi so mnou mi davky neznizil.hm co uz.

csilla76
3. jún 2008

ella aky spray do nosa?to je k comu potrebne?ozaj bohata urodicka,to hej tak drzim palce aby bolo vsetko v poriadku 😉

dicinka1
3. jún 2008

no aky?aj ja som bola zvedava?

ella1111
3. jún 2008

synarela sa vola ten sprej,to je namiesto inekcii.zijem v nemecku tak je to tu trosku ine.

lenka20
4. jún 2008

dicinka mne to doky vysvetlil tak, ze tie lieky su v podstate rovnake, akurat tie synteticke - gonal, puregon-obsahuju naozaj len tu latku ktoru potrebujeme a tie ostatne obsahuju aj ine vedlajsie produkty, ktore ani nepomahaju ale ani neskodia. takze je to uplne jedno. pravda ale je, ze niektore zeny lepsie reaguju na jedno a niektore zas na druhe. ja som pri oboch stimulkach mala gonal a pri prvom IVF som mala menej vajok a horsiu kvalitu a pri druhom IVF o nieco viac vajok s vybornou kvalitou. takze asi to zalezi najma od tvojho stavu - fyz. aj psych.
elka neviem, ako to robia v zahranici, v heliose chodime na sono aj na krv a vlastne podla vysledkov krve sa urci ci treba davku znizit alebo zvysit, podla hodnot FSH. niektore kocky maju aj viac vajok ako si mala ty a OHSS nemaju, to je individualne. ale ver mi, je to takto lepsie ako nechat ta vytrapit a nakoniec by to asi aj tak nedopadlo dobre... pojdes na KET a z tych krasnych mbrijcekov urcite budes tehulka 😉

ella1111
4. jún 2008

aj ja som chodila na sono na krv ale neznizili mi davky tam bola chyba podla mna.tazko spekulovat.zatial OHSS nemam.

bianka30
4. jún 2008

lenka ja mam po gonale len 3 pouzitelne folikuly a dr mi este zakazdym nezabudne povedat ze tam este ani nemusia byt vajicka...

ella1111
4. jún 2008

ale mozu!musis verit.ja som si tiez myslela ze v tej mojej bohatej urode nemoze byt velky pocet zrelych vajek.

lenka20
4. jún 2008

ja som tiez nemala az tak vela vajok, ale boli kvalitne pri druhom IVF. niekedy je menej viac bianka, vela dievcat co mali len 3 vajka mali aj 3 krasne embrijka a niektore uz tehulkuju ako tanicka 😉 takze nebojkaj, nieco uz vydoluju 😉 lekari si nechavaju take zadne vratka, vies, aby sme boli pripravene na ten horsi scenar, ale vacsinou to dobre dopadne....

bianka30
4. jún 2008

lenka ja v to veriiiiim . ja dufam ze moje telo vie co robi a preco to robi, to znamena ze tieto su tie prave... teda aspon 1... babulky dakujem za podporu...

fedra
5. jún 2008

Baby, chcem sa opytat ci stimulujete niektora Menopurom ... drzali ste ich v chladnicke ?

pahu
5. jún 2008

Fedri ahoj 😀

taella
5. jún 2008

ahojte dievčatá . Pridávam sa ku vám , zajtra začínam pichať Gonal 🙂

fedra
5. jún 2008

taella ... tak to mame takmer v rovnakom case 😉

taella
5. jún 2008

ty kedy začínaš fedra?

fedra
6. jún 2008

ja som vcera pichala prvu injekciu Menopuru 😉
Dnes som si bola dat dokoncit predoperacne, teda chybalo mi este EKG

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre