Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

lia
30. máj 2007

nevadi,mozno sa dovtedy aj na dovolenke sa zadari 😉

pipka
30. máj 2007

kiez by sa... 😉

lia
30. máj 2007

nebola by si ani prva,ani posledna 🙂

pipka
30. máj 2007

😀 😀 😀 taaakto by som sa tesila

ikuska
30. máj 2007

Ahojte babulky.
Tak dnes som bola zase v GF na ultrazvuk a na odber pojdem pravdepodobne cez vikend alebo v pondelok.
Uz coskoro sa pridam k Vam tehulkam.
Lalupa srdecne gratulujem.
Neboli ste dnes rano niektora na UZV v GF a ste na tomto fore?

ikuska
30. máj 2007

Teda zle som to napisala, ze tehulkam. Ved to este neviem ci sa to podari.

altea
autor
30. máj 2007

lius vit.E teraz neber,stačí naozaj len v potrave 😉
všetkého veľa škodí.dôležitá je kys.listová 400mikrogr.,ak sú v rodine vývojové vady ,tak 700.

lia
30. máj 2007

ok,kyselinku beriem 😉 aj na obed som mala ladovy salat 🙂
ako sa citis??

lalupa
30. máj 2007

babulky, ja dnes varim seriozny obed 😀 , ale kazdu chvilu odbieham si lahnut, brusko picha a nevladzem...najprv vpravo, potom sa ozve lava strana, su proste dohodnute 😀
a nic moc noc za mnou...
ako ste na tom vy?

lalupa
30. máj 2007

ikuska, dakujem, drzim palce takisto 🙂

pappo
30. máj 2007

baby caute tak ja mam ist na test az 14 den po ET, to je teda sila vy ste boli na 10 nie?

lalupa
30. máj 2007

ja som bola 14 dni po

pappo
30. máj 2007

lalupa a nebola si na transfere 16.5. 14 dni je dnes nie? alebo si to pletiem?

lalupa
30. máj 2007

asi sa to rata 14.den po transfere s tym, ze transfer je prvy den, ale ved to je detail, nie?

lia
30. máj 2007

nie,transfer sa nema ratat 😉

pappo
30. máj 2007

no ja len ze by som sla skor a prto spekulujem lebo ak je to 14 po transfere a bola si 16.5. tak potom si mala ist na test az dnes 30.5. tak som rada ze sa da ist aj skor a ukaze sa vysledok, lebo by som rada sla o 2 dni skor kedze mam ist v pondelok a rada by som ich ukecala na piatok.
je to v podstate jedno lebo aj tak sa musi cakat na ten kontrolny odber

lilinka76
30. máj 2007

Ahoj Pappo, ako sa cítiš??? Pociťuješ nejaké bolesti, teplo v prsiach a pod???

pappo
30. máj 2007

fiha lili a to mam citit? ejha som len 3 dni po transfere a iba citim trochu brusko ako pred MS a prsia ma bolia ale nie vela, iba su take napnute. takze aj tak to pripisujem hormonom, uvidime neskor. ako sa mas lili je na ofre nieco nove nestiham teraz.

pappo
30. máj 2007

mam otazocku baby po transfere kolko pijete denne vody? moze to byt aj lucka neperliva, lebo ja pijem tu? a preco vlastne treba pit tak vela nieco tusim ale zaujimali by ma podrobnosti. diky 🙂

lia
30. máj 2007

ja som pila normalne pappo,neviem naco to je dobre.
po odbere by si mala pit vela vody

lilinka76
30. máj 2007

Ahoj Pappo, čo je nové??? Ani veľmi nič, snáď Lalupe vyšlo UO. Takže dúfam, že ju budeš nasledovať. Na tie príznaky sa pýtam len tak, aby som vedela, keď to podstúpim raz ja, aby som vedela, čo čakať. Držím palce.

helka1
30. máj 2007

pappo, vela pit treba ak hrozi OHSS, t.j. hyperstimulak. Inak nevidim dovod preco pit viac, mozno aby si predisla dehydratacii 🙂 v letnych horucavach

pappo
30. máj 2007

jaj tak to je fajn ja denne vypijem tak 2 litre niekedy aj 3, HSS myslim ze uz nebude takze pohodka, diky helka za odpoved

pappo
30. máj 2007

lili tak si zapisuj pekne ci budes si pamatat? 😀 teraz ani nemyslim ze by malo byt nieco citit skor myslim ten 4tt to zacne byt vazne, a nieco by som uz aj mohla citit.
o lalupe viem a gratulujem, dufam ze ju budeme nasledovat.
baby napiste ake ste mali pocity ci ste naozaj nieco pocitovali.

lia
30. máj 2007

mne ked povedali,ze som,na druhy den mi bolo prvy krat zle a odvtedy som mala strasne krce v podbrusku,ale uz to preslo a je to v pohode 🙂 .

veva55
31. máj 2007

ahojte kocky, 2 dni som tu nebola (doma mi nefungoval internet), ale uz som v praci, tak si idem pomalicky precitat, co ste tu popisali. Ja idem zajtra 1x na krv, po 10-tich dnoch, bojim bojim. Zatial nemam ziadne tehu priznaky 😝 , proste vobec nic. Akurat priznaky poriadneho hyperstimulaka, lebo mam od pondelka priserne krce a brucho zdvojnasobilo svoj objem 😝 😠
Zajtra ked pojdem na krv, spytam sa sestricky, ci je to normalne alebo ci mam zavolat dokimu.

veva55
31. máj 2007

tak uz som vas precitala, Lalupa, Altea gratulujem! To snad ani neni mozne, 3 uspesne IVF za sebou 🙂 . Proste supeeeer!!!
Takze niekto musi tu statistiku pokazit, ved to by nebol svina zivot. Len skoda, ze som na rade zrovna ja 😠 I ked to je asi jedno kto, nikomu z vas to neprajem.
Ja s tym tak trochu aj ratam, stale nemam ziadne tehu priznaky. Vsetky kocky, co nakoniec boli tehotne hovorili o zvacsenych alebo citlivych prsiach, vraj tie prsia su prvym priznakom kazdeho tehotenstva. No a samozrejme ja ich mam uplne normalne, ziadna bolest alebo citlivost. Ja len dufam, ze budeme moct ist hned na KET, resp. asi by som sa mala modlit najma preto, aby po rozmrazeni prezilo z tych 4-roch embryi aspon 1.

lia
31. máj 2007

vevi,ani ja som nemala este nic,takze este nic nie je stratene 😉 .
moze moje telo tak pomaly produkovat hcg aj teraz??a preco??zase som sa testla a zase bola slaba ta druha palica ☹ .poradte mi prosim ci to tak moze byt 😔 .

veva55
31. máj 2007

Helka, mam na teba 1 otazku. Ty si pisala, ze sa ti HSS najviac rozbehol az po transfere embrya. Ja mam uz 4 dni priserne krce a velmi sa mi nafuklo brucho. Som 9-ty den od ET, takze najvacsie bolesti zacali asi tak 5-ty den od ET. Myslis, ze by som mala zavolat do CAR? Nechcem vyzerat ako padavka co nic nevydrzi, ale zase ani nechcem, aby som z toho mala nejake vazne nasledky. Jedna kocka pisala, ze jej az roztrhlo vajecnik a keby ju neoperovali, asi by aj zomrela.
Tebe ked zacali bolesti, volala si doktorovi?

denka28
31. máj 2007

ahoj babenky, som tu nová. čaká na nás UO, chodíme do gyn-fivu. pichám si od dnes puregon, a decapeptyl od 14 mája. ja som straaaasnneee poserko 🙂 takze decapeptyl mi picha sestrička. ked som bola v GF povedali mi ze decap. sa dáva podkozne, tak mi to sestrička pichá do ramena, to nevadi? 😨
IKUSKA, aj ja som bola vcera na UZV okolo 8-8.30.
VEVA, neviem ci ti to pomoze, moja kamoska otehotnela prirodzenou cestou, a prve 2mesiace mala priserne krce. (prve 2tyzdne brala vsetko mozno od bolesti, lebo nevedela ze je tehotna). ale keby som bola na tvojom mieste, asi by som zavolala do CAR. radsej byt padavka, ako ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre