Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

pappo
4. jún 2007

ahoj veva aj j acel yden cakam co je s Liou tak dufam ze sa ma dobre.
chcela som ti povedat , ze ta dost obdivujem ze aj s hyperstimulakom chodis do prace, ved je to zivotu nebezpecne to vies? ja viem ze kazdy je iny ale prosim ta davaj si velky pozor naozaj mam o teba starost a opatruj male zlaticka. prajem ti aby si sa cim skor uzdravila. ak checs mozes ist na stranku www.neplodnost.cz chodi tam vela bab ktore podstupili IVF a podobne a maju dost skusenosti mozno ti poradia co pomaha v tomto stave. dufam, ze sa coskoro uzdravis a velmi sa opatruj a nenamahaj. drzim palce. nechecla som ta nastrasit skor som ti chcela povedat ze ti drzim palce.

veva55
4. jún 2007

Pappo dakujem. Do prace som uz musela ist, lebo po odbere vajicok som mala skoro 2 tyzdne dovolenku. Ale snad tie krce coskoro prejdu, alebo aspon budu stale slabsie a slabsie.
V robote mam teraz klud, takze sa nestresujem a samozrejme sa vyhybam fyzickej zatazi. Este aj chodim extra pomaly, lebo aj pri chodzi mam bolesti, najma pri takych rezkych krokoch. Tak chodim jak slimak 😀

majuska81
4. jún 2007

Baby, prečítala som všetko, čo ste tu popísali celý deň, no prišlo mi úplne zle. Ja som to doteraz brala čisto športovo, že to teda nejak bude. No ale toto??? Každú niečo bolí, a ja som myslela, že pôjdem za doc. Valkým s kabelkou, capne mi tam zopár oplodnených vajíčok, a ide sa domov. 😅 Asi som na omyle, že??? 😅 Ináč že vraj ja som v poriadku, iba môj manželík má lenivé a znetvorené rybičky.
Cicuska, Hanaj, my sme boli asi pred mesiacom v ISCARE 1. krát,zobrali nám krv a podľa SPG. manžela docent hneď nás zapísal na ICSI. Tak sme išli vybaviť papiere, a potom do Nitry za genetičkou. Ináč nám bolo povedané, že v lete to bude... 😖 Ide to tak rýchlo???? Ešte teraz niekedy musím na gyn. vyš., ale povedal, že laparoskópiu mi nespraví, lebo je jednoznačné,že kde je problém. Zajtra idem volať, že čo a kedy. Ale teraz sa už fakt bojím baby.. ☹ ☹ ☹

cicuska
4. jún 2007

majuska - na genetiku posielaju automaticky ked ides na IVF ? pozri IP

lia
4. jún 2007

ahojte,

dnesny vysledok bolo hcg 97 😔 .

libeth
4. jún 2007

liuska - c to znamena? snad je to v poriadku?

lilinka76
4. jún 2007

Teda všetko je OK, rastie, nie??? Ešte nevieš, či budú dve, alebo iba jedno bábätko???

lia
4. jún 2007

neviem,ale viem ,ze je to malo.tehotna som,ale neviem ci je vsetko ok,zatial sa to tak netvari,jedine,ze by sa stal zazrak 😔

lilinka76
4. jún 2007

Nebuď smutná, mysli pozitívne. Veď niekomu rastie hladina pomaly. Lekár sa k tomu ešte nevyjadril?

avaka
4. jún 2007

Ahojte babeny.Lius,a nerobili Ti este UTZ?co Ti povedali?Ci si bola len so sestrickou?No tak asi tam je len jedno babo 😉

majuska81
4. jún 2007

Lia, všetci Ti držime palce 😉

Cicuska, na genetiku sme chceli my, lebo keď už nám to aj tak budú mixovať v pohári, tak chceme vedieť, čo môže zdediť. Manžel má takú zvláštnu chorobu na očiach-retinopatiu-ktorú nevedia liečiť. Aj on to zdedil. Chceli by sme to vylúčiť.

lia
4. jún 2007

nie,preto som uz zufala,nastvala som sa zavolala zase do centra a povedala som sestre nech ma na zajtra objedna,chcem sa s dr.na chvilku stretnut,povedala mi,ze zajtra nema volne 😠 ,tak ze vo stvrtok.ked bude taka neprijemna ako pri et,tak mi povie,ze mam cakat este dva tyzdne na utz ☹

lia
4. jún 2007

avi,neurobili 😢
a komu to islo pomaly?? ☹ nikomu 😔

cicuska
4. jún 2007

lia a ty si v GF u doktorky St. ?

lia
4. jún 2007

u beh

avaka
4. jún 2007

Tak,spravne,nedaj sa,ved musi pochopit,ze tebe stresovanie nepomaha.Vo stvrtok budes 2 tyzdne po teste,tak mozno,ze uz by Ti mohli urobit UTZ.

lilinka76
4. jún 2007

Liuš, neboj sa, všetko dobre dopadne. Vidím, že si v riadnom strese, aj 6 tt si si už vymazala... Budem Ti držať palce.

lia
4. jún 2007

to uz bude 25 den po et
im je to asi jedno,inak to nevidim,neviem ci sa udrzima jej nieco nepoviem,ze ci nemaju tolko chochmesu,len si ma posuvat a rozpravat len so sestrickou,ved keby mi ona povedala ,ze to moze byt ,nerevem uz tyzden a som v klude,ale im to je asi jedno,stalo by ju to asi 10 min.

lia
4. jún 2007

vymazala,lebo sice som tehotna,ale neviem ci v poriadku a ked to vidim vedla nicku,chce sa mi plakat.

avaka
4. jún 2007

Inac,to je fakt na nervy.To nema clovek nikdy klud.Prezije ivf,ma pozit.test a stale nema klud.Oni su spokojni s vysledkami a ked je problem,tak si cakaj.Lius,dozaduj sa utz,ked babo uvidis,budes pokojna.Vysvetli jej to.Velmi Ti drzim palce.(nejak to strasne prezivam s Tebou,To bude asi tym,ze sme tam boli spolu...)

lia
4. jún 2007

aj ja som to s tebou strasne prezivala avi...bolo mi to strasne luto,ale este bud rada,ze sa ti to neuchytilo,je to urcite lepsie ako ked ti povedia,ze si a potom ti beru kazdu chvilu krv a stresuju ta len zbytocne.na utz este nic nebude,povedal mi to aj dnes znamy,az za take 2 tyzdne

lalupa
4. jún 2007

lius, pocuvaj, to, co s tebou robia, tak to je fakt na nervy! o co im ide? len o cisla a statistiku?! clovek do toho vrazi nekrestanske prachy, je to nefer, riskujes s tymi davkami hormonov, pripadne komplikaciami a im je to jedno?! dokedy ta takto budu objednavat? maju plno, sakra, co su tovaren na baba a nic medzi tym?! Ide predsa o teba a babatko, jak to mozu len tak nechat... 😖
nemozes skocit ku svojmu obvodnemu gynekologovi na kontrolne hCG a nech ti urobi ultrazvuk? skus sa s nim/nou dohodnut, zober flasku, ved tie stresy nikomu nepridavaju! Drzim moc palce, neistota je svina! Myslim na teba, pa.

cicuska
4. jún 2007

lalupa - mas pravdu oni sa hrdia aj tak trochu statistikou lebo mne bolo prezentovane ze maju az 50percentnu uspesnost ale zasa povedali ze je to nejaka chemicka ci co , som tomu velmi nerozumela ale realne az do konca kolko bab je tehotnych to nepovedia...

lia
4. jún 2007

idem k nej vo stvrtok,vobec neviem co jej poviem,lebo ona mala byt prva podla mna,ktora ma mala objednat a povedat mi nieco o tom hcg,ci to moze aj pomaly pri UO stupat,ale mozem cakat to najhorsie kazdy den 😢 .
chcela by som sa vzchopit,ale uz ani nevidim na obrazovku,brucho mam sfuknute a tvrde ako v 3 mesiaci,prsia strasne citlive a zvacsene a hcg skoro ziadne,ja to nechapem.

lalupa
4. jún 2007

poslem ti link na fotecku, ako vyzera usg uz v 5tt, ty si uz v 6tt, je tam podstatny rozdiel!
http://www.porodnice.cz/kniha/kniha_kapitoly/ka...
tato strana ukazuje 5tt, dole vpravo si klikni na otocit stranu, vlavo hore je ultrazvuk a este si nalistuj dalsiu stranu - to je 6tt a ze nic nevidiet!!!
inac super kniha, zbastila som ju jedna radost 😵

lalupa
4. jún 2007

cicus, chemicka gravidita je presne to, pozitivne hCG, resp.nejake cisla, skor by sa mala sledovat akcia srdiecka-to je klinicka gravidita a najpodstatnejsie je baby take home rate, tam chcem patrit 😵

avaka
4. jún 2007

Ked ja tym padom neviem,ci sa niekedy uchyti,ked sa ani nedelili ☹ .Ale dufam.A ty musis verit a nestresovat.Aspon skus.Ja viem,ze sa to dobre radi,tiez neznasam ked kazdy pouca.Ale musis sa snazit.Nema kazda baba rovnake hcg,nemaju ani rovnake vajicka,embria....Kazdy inak reaguje.Asi si len spomalena 😅 No ja uz idem odtialto,este sa musim dat dokopy na zajtra do prace a sup na telku 😵 Drz sa,paaa

lia
4. jún 2007

ja by som asi mala byt v 5 tt,ale to neviem isto,tu na mk to ukazuje hned 6 tt,ked 5 tt+ 1.ale v skutocnosti som 21 den po et

lalupa
4. jún 2007

tie priznaky mam aj ja, este rozmyslam, ci nemaju vasi nejake expirovane testy na hCG, nechapem to...

lalupa
4. jún 2007

pise dobre, ze 6tt, lebo uz ked zacinas 5tt+0, 1 atd, tak sa to berie, ze je to ten 6tt

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre