Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

zulka29
26. jún 2007

Libeth, táto kočka má tiež dlhý protokol a Decapepty pichá až do odberu vajíčok...Ty to tak nemáš? Len pre istotu som ti to skopírovala, možno ty máš iný protokol 😕

na 1.DC začínam užívať antikoncepciu Femoden.Na 21.DC si začínam pichať Decapeptyl a ten pichám stále až do odberu vajíčok.Počas druhého menzes idem na UTZ a pokračujem v ďalších injekciách - Puregon a Menopur.

zulka29
26. jún 2007

Libeth - ale ty máš asi krátky protokol, čiže nezačínaš od 21 DC tuším že? Nechcela som ťa poliesť, prepáč...len chcem pomôcť 😵

libeth
26. jún 2007

zulka - nie, ja mam asi kratky. Ja vobec nemam Decapeptyl, ono lekar mi povedal, ze mozne je ze moj vajecnik neurobi ziadnu odozvu, tak som zvedava, ze co sa tam bude o tyzden diat. Lebo ja vobec nemozem pocitat s tym, ze budem mat vela vajicok, ja budem rada ked budu aj dve. 😔 Dufam, ze ich ale bude viac. Dnes idem este k cajickare, snad mi da nieco povzbudive.

efiku
26. jún 2007

ahojte tak zajtra začínam pichať decapeptyl tak som strašne zvedavá a už aby to bolo zanami aj sa teším aj mam strach uvidíme

altea
autor
26. jún 2007

libeth,už je to trošku zrozumiteľnejšie-hlavne ma zaujíma ten 9DC-to sedí Puregon+Menopur-to je v poriadku...budeš chodiť na sono,a podľa veľkosti folikulov ti budú dávkovať Puregon,a v Menopure pokračuješ až do konca stimulácie.Neboj sa,vyzerá to zložite,ale nie je to také strašné..
Tá cysta bude naozaj s veľkou pravdepodobnosťou endometriozna-určite ju nebudú vyberať-maximálne ak by sa chceli pokúsiť ju počas odberu vajíčok pungnúť-teda vybrať čokoládovú tekutinu-ale nebuď sklamaná,ak to nevyjde /ani u mňa to nevyšlo/ pretože tekutina je veľmi hustá a neprešla cez katéter.Ale ako vidíš nerobí to problémy.
Pri IVF to nevadí.

libeth
26. jún 2007

altea - dakujem, si ma potesila, ze to nevadi. Hlavne, aby som mala nejake vajicka. 😔

pipka
28. jún 2007

babule pichala si niektora z vas GONAL f ? Ake s nim mate skusenosti. Je to take pero ako puregon...

efiku
28. jún 2007

pipka mňa čaká puregon tiež tým perom zatial mam decapeptyl ale dam si to pichať aj ten puregon sestričkou aj decapeptyl mi picha sestrička dava mi to do podbruška da sa to vydržať neviem musím to skúsiť do ruky či to nebude lepšie

lalupa
28. jún 2007

pipka,s tym gonalom to mas super, je lahsie pouzitelny, bude ta to bavit, aj ja som ho mala 😉
ked nebudes vediet, ako s nim, pomozem 😉

ninule
29. jún 2007

Holky , prosim vas, je tu nektera, co byla uz vicekrat na IVF?JA bych mela dotazek-pri prvnim IVF jsem mesic pred zahajenim stim. brala antikoncepci a euthyrox na stit. zlazu.Nyni se chystam na 2. pokus, resp. teprve o nem premyslim, ale zajimalo by me, zda se opet musi mesic cekat ci stim. zacne rovnou podle meho cyklu(ant. beru).MAte s tim nektera zkusenosti?Diky!!!!!

alicag
29. jún 2007

ninula prečitaj si v štitna.žlaza a otehotnenie čo som tam pisala.daj si do poriadku štitnu .vela uspechov 😉 😉 😉

ninule
29. jún 2007

Diky Ali, ja mam stitnou zlazu v poradku, zadne problemy nemam, mudr. rikal, ze je to pouze preventivne pred IVF..

alicag
29. jún 2007

tak to je super 😀 😀 😀

jolanka
30. jún 2007

Ahojte,
pridavam se mezi vas, nebot jsem zacala stimulovat s gonalom a doufam ze mi dobre zabere. Picham sama do bricha, dnes teprve druhy den. V patek jdu na kontrolu tak uvidim jak potvurky rostou. Doufam ze to bude uspesne. Vsem hodne stesti.

efiku
30. jún 2007

ahoj Jolanka držíme palce aby ti to vyšlo aj ja idem na ivf akurát si pichám decapeptyl od stredy

vivi77
30. jún 2007

ahoj efi, ako si dopadla na pohotovosti? ja som dnes bola na poslednej injekcii v centre a vecer na pregnyle - na pohotovosti v petrzke.... zajtra po dlhom case nepichame ziadnu injekciu 😉

efiku
30. jún 2007

ahoj vivka tak napokon z pohotovosti nič nebolo lebo kamaátov syn je zdravotna sestra a študuje ešte bakalara tak dnes bol doobeda tu a on že aby som išla za jeho synom ved on mi pichne injekciu takže super

bea78
2. júl 2007

Na dalsi IVF chybí mi 25 ks menopuru (1875IU)
Nezostal niektorej z Vas, odkoupím, som samoplatca.
Piste prosim: betty78@seznam.cz

cicuska
4. júl 2007

baby niktora z Vas nemala Fostimon a dlhy lutealny?

libeth
5. júl 2007

Baby, potrebujem poradit. V piatok mam ist na odber vajicok. Uz vcera som mala bolesti ako pred MS,vecer som si bola dat pichnut Pregnyl, a dnes mi je dost blbo, celkovo mi je zle, nechuti mi jest, v podstate nejem posledne 2 tyzdne. Ale mam stale bolesti ako pred MS. To je asi normalne, ze? Myslite, ze si mozem dat ibalgin?

lia
5. júl 2007

ahoj libeth,ked nemusis,tak si nedavaj ibalgin.to ta tak boli brucho?? 😕

libeth
5. júl 2007

lia - no, je mi fakt blbo, napina ma, a mam pocit, ze dostanem MS.Hlavne v oblasti vajecnikov. Tak to skusim vydrzat.

janaboris
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lia
5. júl 2007

mozes mat zvacsene vajecniky a to niekedy boli.je normalne aj mat sfuknute brucho a ked ides zajtra na odber,povedz im to nech ta pozru utz-om.chodis k harbulakovi??

libeth
5. júl 2007

janka - dakujem, vajicok mam malo, sanca je velmi mala, tak si stale nahovaram, ze to proste musi vyjst na 1x, potom vsetkom...
Myslim, ze to bude tou prichadzajucou ovulaciou.

Liuska - ako sa mas?

libeth
5. júl 2007

Ano, k Harbulakovi. A na pravej strane sa mi vytvorilo dost cyst, tak to bude aj tym.

lia
5. júl 2007

uz v pohode libeth,ved to poznas,co ta nezabije,to ta posilni...
tak ty uz ides na odber??a kedy ti vlozia??drzkam ti palce,musi to vyjst 🙂

lia
5. júl 2007

ahhaaa,tak to moze byt z tych cyst.to ti povedal harbulak??a co potom s nimi ked budes tehu??uz je milsi na teba??

lia
5. júl 2007

ja som nechapala ked si hovorila,ako sa k tebe choval pri vstupnom pohovore.za mnou bol v nemocnici a tiez sa spraval chvilu neprofesionalne ako lekar,ja som bola psychicky na dne a niekedy sa mi ako keby smial,ze co si ja myslim,oni pre mna urobili maximum a zevraj ma stale riesia a sleduju.tttttsssss,nechcela som sa s nim tam skriepit,nemala som ani silu,nechala som ho vyrozpravat ,lebo samozrejme,ze on chranil Gynfiv.

libeth
5. júl 2007

dakujem, hlavne, aby bolo co vlozit. Musim tomu verit.
Vsetko chce svoj cas, kazde liecenie, neuspechy... vsetko treba preckat, aj ked je to neprijemne. Moja best kamaratka mi vcera povedala, ze je v 7tt, velmi ma to potesilo, velmi jej to prajem. Ale vzhladom na stav a situaciu v akej som, sa mi to primalo tazko. 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre