Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

majuska81
28. aug 2007

Ahooooj, nakoniec sa podarili 3 vajicka, a vsetky 3 sa aj oplodnili. Ale toto vsetko som uz napisala do témy "Neplodnost u muza" Koho zaujimam, moze si to precitat, ostatné nechcem s tym otravovat. Pocujte, posledny den pred odberom som vyzerala, jak nafukaná gumená lopta. A ja som nechápala, ze o akych bolestiach ste tu rozprávali. A ja som mala len 3. Baba vedla mna (Zuzka) mala 10!!!! Ked sa spitali pred odberom, ze kdo ide ako prvá, normálne som letela na sálu, nech to uz len vyberú 😀 Drzte mi palce..... 😉

pipka
29. aug 2007

majuska aj tri je lepsie ako nic 😉 velmi budem drzat palce, ak si das vlozit dve, ze sa obidve udrzia a ty onedlho budes zhanat kocik pre dvojicky 😀
nas to o par tyzdnov caka tiez, tak som zvedava, kolko sa "urodi nam" 😀 😅 😀

majuska81
29. aug 2007

Pipka, tiez dúfam, ze budes mat vela vajicok, ako poriadna sliepocka 😀 a ze sa vám vsetky oplodnia. 😉

cicuska
29. aug 2007

no baby normalne vam zavidim ze uz stimulujete resp. mate po tom. Ja sa na to vsetko chystam uz nejako moc dlho az mi to zacina liezt na nervy.

majuska81
29. aug 2007

A co vám tak dlho trvá???? Sice vynimocné veci treba dokladne riesit.. 😀

hanaj
29. aug 2007

Majuska, aj tri su super, navyse ked sa oplodnili vsetky. Drzim nadalej palce.
Ja uz stimulujem, tk som zvedava, kolko "znesiem" ja 🙂

majuska81
29. aug 2007

Hanaj, dakujem.Inác co más za gebuziny????Ja som mala Menopur, potom Certrotide. 😉

hanaj
29. aug 2007

No podobne - Merional a Cetrotide, dnes som pichnuta 4krat a uz mam "naladicky", revala by som 😅 😅

majuska81
29. aug 2007

4 krát?????? Ktory DC más??? Ja som prvé 4 dni pichala 2x Menopur, potom uz 3x Menopur +1x Certrotide. Koncilo sa to 9. dnom.Vtedy som pichla 2xPregnyl...A ako som to uz niekde pisala, asi som slabo zareagovala. Ale na druhú stranu, nemohli vediet, ze ako zareagujem, a este stále lepsie, ako poriadny hyperstimulák a vajecniky ako balón.....

majuska81
29. aug 2007

Baby, aby som vás rozosmiala: Po odbere som bola taká zmetená, ze manzela som poslala do lekárne s receptami miesto poist. karty s bankovou kartou...... 😀 On chudák sa ma spital, ze ci som mu dala do penazenky moju kartu???? Ja, ze hej!!!(a bola to aj svatá pravda 😀 ) Precestoval celú Bratislavu, a potom tam musel prosikat personál, aby mu predsa vydali lieky. Lebo uz bolo neskoro, a ja som si to musela dat......Este ze som bola po punkcii, takto mi nakoniec nic nepovedal !!!!!😝 😀

barca28
29. aug 2007

Holky čekáme dvojčátka,dnes jsme byli poprvé na ultrazvuku,prostě nádhera 😅 😉

majuska81
29. aug 2007

Barcaaaa, to je uuuuuzaaaaasssss!!!! Vsetko dobré, mnoho pokakanych plienok ti prajem!!!! (aj sebe 😀 )

hanaj
29. aug 2007

Majuska, asi som to blbo napisala, teda nie asi, ale urcite 😅 Myslela som to tak, ze dnesny den bol 4., co stimulujem. Som 5DC, picham 300IU Merionalu (4 ampulky). Na 7DC, teda 6. den pichania mi daju uz Cetrodite a potom sa uvidi na dalsej kontrole. Som zvedava, ako zareagujem, ale uz citim vajecniky sem-tam, tak snad...

Barca, GRATULUJEM a prajem krasne tehotenstvo a tie pokakane plienky tiez, ako napisala majuska 🙂 🙂 🙂

majuska81
29. aug 2007

Hanaj, tak más vyssiu dávku. To budes mat viac vajicok!!!! Mne boli aj zle rozlozené, mali rozne velkosti, takze este mozem byt rada, ze Dr Durechová vylovila 3!!!!!

Barca:: Este raz ti prajem tie plienky, ale hlavne aby boli poriadne smradlavé..... 😉 😀

barca28
30. aug 2007

Holky tak to jste tedy hodný 😀 A že to bude pořádná spotřeba.Pokud budou pokakaný plínky a né já,tak to bude fajn 😀

hanaj
30. aug 2007

Barca, ale ved s tym si musela ratat 😀 😀 😀

zuzulka78
30. aug 2007

Ahojte,
som kratko po stimulacii a v pondelok som mala odber (bola som s Majuskou 81 a tymto ju aj srdecne zdravim a gratulujem k jej trom embrijkam - dufam ze ti to takto dobre pojde aj dalej!!!!). Na stimulaciu som mala merional a orgalutran a nakoniec mi zobrali 10 vajicok!!! (hoci lekar ratal 5 az 6). Lenze kvalita nie je kvantita a na druhy den mi povedali ze len styri z desiatich boli dobre a len tri sa oplodnili!!! Rozhodli sme sa ze sa dame na PiGD aj ked je to priserne drahe ... ale chceli by sme sa vyhnut pripadnym komplikaciam neskor... a tak teraz cakame a obhryzame nechty ...zajtra mame volat kolko z nich je OK (aj ked uz ich vela nezostava ☹

zulka29
30. aug 2007

Zuzulka, drzim palce 😉 Kam do centra chodis?

zuzulka78
30. aug 2007

Ahoj Zulka! My chodime do ISCARE a ty? Ked mas dlhy protokol tak kedy asi budes mat odber? Pocitujes uz nejake priznaky stimulacie? Ja som celkom v pohode ale teda posledne dni si riadne citim brucho (asi vajecniky) a nafuknuta som ako balon ... uz len pichnut a odletim...ale teraz po odbere sa to lepsi, tak dufam ze sa ziadny OHSS neobjavi
😀

zulka29
30. aug 2007

Ja Gynfiv, stimulujem 5-ty den a zatial nic necitim 😲, zajtra mam kontrolu tak uvidime ci vajecniky kladu vajka 🙂.

tinucha
30. aug 2007

Ahoj Barca. Tak to teda gratulujem, to sa vám krásne podarilo. Prajem veľa zdravíčka a krásne a bezproblémové tehotenstvo! 🙂

hanaj
30. aug 2007

Zuzulka, tiez drzim velmi palce, aby tie tri PiGD prezili bez ujmy a potom sa ujalo, co sa ujat ma 😉 😉

zuzulka78
30. aug 2007

Zulka, ja som tiez dlho nic necitila... az potom tesne pred odberom a po nom....tak ti zajtra prajem dobre spravy, dufam ze uz bude vidiet buducu urodu 😉 .

Hanaj dakujem za podporu, zajtra vam dam vediet ako sme dopadli.

Dievcence ste spokojne so svojimi lekarmi??? Mne sa obcas zda ze z nich musim vsetko dolovat... ako by bolo vsetkym vsetko jasne len mne nie ☹

monca303
30. aug 2007

ahojte, chcela by vas poprosit o radu, picham si , teda davam si ho pichat ,decapetyl a dnes zacinam aj s gonalom, možem si ich pichat naraz v rovnaký čas? dakujem

zulka29
30. aug 2007

Monca, ja si to picham naraz, decapeptyl na jednu stranu a gonal na druhu 😉

pipka
30. aug 2007

ahoj zulka, takze uz piaty den pichas? No mne sa to uz blizi, tak sa "vytesujem" 😅 uvidime ako to zvladnem...pichas si do brucha obidve?

zulka29
30. aug 2007

Ahoj Pipi, picham a je to uplna pohodicka, citim sa fajn, mam peknu plet a nerastu mi chlpy 😉. Zajtra kontrola tak bojim ako dopadne.

majuska81
31. aug 2007

Ahoj Zuzulka 78!!!!!!!!!!!!!! Ja , ze si uz na mna zabudla!!!! ☹ Teraz som sa dozvedela, ze 2 mi presli cez PiGD, zajtra mám transfer. ZE SA TAM STRETNEME??????? BUDEM NA TEBA CAKAT!!!!! 🙂 😉

pipka
31. aug 2007

zulik, taaakto ti drzim palcky 😉 a daj hned vediet, aby som vedela, co ma caka o 10 dni 😀

zulka29
31. aug 2007

Ahoj Pipi, ty sem až takto neskoro chodíš? 🙂 Koník akosi v tieto dni viazne, ale aspoň môžem trochu pracovať.
ďakujem za palčeky, dúfam že to dobre dopadne, začínajú ma dosť bolieť vaječníky, v pondelook mám kontrolu a pichám rovnaké dávky ako doteraz. Mám dosť folikulov, tak uvidím čo sa z nich nakoniec vykľuje 😕 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre