Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

vysocanka
21. jan 2011

mne ho pichali do zadku..

boruuvka
22. jan 2011

@deni73 jestli to je, to co si pamatuju (má tě to uvést do přechodu) tak na pohotovosti do zadku.

deni73
22. jan 2011

@boruuvka Ahoj, ja mám tie ampulky, ktoré sa pichajú každý deň, je tam uvedené, že podkožne, zatiaľ som si pichla do brušku. Ale díky. 🙂

ahojkyholky
22. jan 2011

@deni73 já měla též denní decapeptyl a též jsem ho píchala do břicha,na doporučení jsem střídala levou a pravou stranu v oblasti pupíku,horší bude až ti přidají stimulační injekce - to už jsem v tom měla zmatek kam kterou zda pravá nebo levá strana.Přeju hodně štěstí.

boruuvka
22. jan 2011

@deni73 🙂 aha, tak to je něco jiného.

mili78
24. jan 2011

ahojte dievcata....stimulovali ste niektora s Bravelle?

silvinnka
21. feb 2011

kocky ,neviete mi niektora povedat,ci stipu injekcie Merional na stimulaciu? Ja mam panicky strasch z injekcii do zadku 😖

luga
23. feb 2011

@silvinnka , mna nestipali

silvinnka
23. feb 2011

@luga prva inj. uspesne za mnou 🙂 aky si mala uspech prosim Ta,pri pichani Merinolu?vytvorilo sa Ti dost vajicok ?

luga
23. feb 2011

@silvinnka 😉 ani nebolelo, ze? 😉 ..ja som prve styri dni pichala gonal, potom merional a mala som veeeela folikulov (peknych, velkych), ale len 4 vajicka 😒

silvinnka
23. feb 2011

@luga ani,nie....strach bol vacsi nez injekcia....snad aj ja budem mat silne vajka 😠 ,este pred zaradenim do IVF som mala vzdy kavlitne , velke vajicko ....(cez 2 cm ) 🙂 , v sobotu idem na prve sono,aby mi popripade upravili davku,som zvedava ako to bude vyzerat .

luga
23. feb 2011

@silvinnka , tak drzim palce, nech vsetko ide hladko a nech ivf skonci dvojciarkou 🙂
nooo, ja som mala tiez obrovsky strach z injekcii (ale hlavne z tych, co sa pichali do brucha) - tak skoro sa uz na to asi opat neodhodlam
kam chodis do centra?

silvinnka
23. feb 2011

@luga sranda,mne pichaju len inj. do zadku-ten Merional ☹ , chodim do Iscaru k docentovi Valkymu 😉 ,kurnik,verim tomu,ze na 4 x to vyjde

luga
23. feb 2011

@silvinnka , aha, tak to ja som ich podaostavala trochu viacej 😖 😀
4x? to uz musi 😉

silvinnka
23. feb 2011

@luga aby si pochopila ,3 x na supu prirodzene,ale mam ten problem ,ze neviem donosit...zakazdym spontanny potrat a teraz posledne tehu mi plod odumrel v 9+ 3 tt....dalsie prirodzene tehu mi dr. neodporucaju,takze preto sa rozhodli pre IVF s tym,ze pred vkladom spravia PIGD embrii,takze mi vlozia tie najsilnejsie 🙂

luga
23. feb 2011

@silvinnka , aha ... tak o to si to mala smutnejsie 😒 .... aj mate genet. vysetrenie uz za sebou?

silvinnka
23. feb 2011

@luga genetik,nam pride do konca tyzdna, na genetiku sa caka aj 6 tyzdnov...pred tym ked robili genetiku z plodu,nikdy mi nic nezistili,ziadnu vadu....proste nic....mam uz vsetky mozne vysetrenia...imunolog,hematolog....a vsetko je o.k ,preto chceme este aj to PIGD ,tak ako nam odporucil docent 🙂

luga
23. feb 2011

@silvinnka 😒 mmm, toto je dost zla situacia, ked mate vsetko v poriadku a predsa baby nikde .... tak hadam bude pigd pre vas uz tym pravym 😉

silvinnka
23. feb 2011

@luga snad bude 😉 ,ale teraz sa uz musi zadarit 🙂,musim koncit,maj sa krasne zatial pa

luga
23. feb 2011

@silvinnka , drzte sa, pa 🙂

silvinnka
25. feb 2011

zajtra ma caka prve sono pri stimulacii,dost zacinam citit vajecniky,tak sa mi hadam tvoria pekne ,silne vajka... 😉

silvinnka
2. mar 2011

mam potvrdeny OHSS,v sobotu mam odber,ale zial ET sa nekona,musime mrazit...

derylka
6. mar 2011

ahojte babule... viete mi niektorá poradiť - resp. mali ste niektorá takýto problém ako mám ja?
vo štvrtok mi doktor stopol stimulku, nakoľko som zle reagovala na lieky... (na 6 deň stimulky som nemala ani náznak že by to niečo robilo a na 8 deň som mala na jednom vaječníku jeden 17mm a jeden 14mm - druhý nič) .. ide o to že od včera ma bolí brucho ako pri mrche.. a od dnes- resp. od večera krvácam - nieje to špinenie - ale normálna čistá krv.
dnes som v podstate 11DC takže o mrche by nemalo byť ani chíru....

vopred ďakujem za akúkoľvek odpoveď

fango
28. mar 2011

Súrne potrebujem gonal 450 2 perá som z KE 0915894977

husom
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
e_z
29. apr 2013

Do Wiki Modrý koník pribudol nový článok o hormonálnej stimulácii Menopurom. Nájdete v ňom aj s presný postup aplikácie s fotkami. Pozrieť sa dá tu: https://www.modrykonik.sk/menopur/

jankasokoli
3. sep 2013

ahojte, potrebujem SURNE cca do 10 dni PUREGON a CETROTIDE, ostalo niekomu?.......prosiiiiim ☹ ☹ ☹

cleo253
18. mar 2016

ahojte chyba mi jedna injekcia na ivf do zajtra nezozeniem v pondelok idem na opu bude to problem ked jednu vynecham

datelinka31
20. mar 2016

Baby aj vy ste mali pocas stimulacie stale taky ten plodny hlien? Ako pocas ovulacie, ale teraz uz od zaciatku pichania..

andrea841
20. mar 2016

@datelinka31 mala som slaby vytok ale ja mam zas ovulacne bolesti

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre