Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

barca28
7. júl 2007

Mívám tak mezi 26-30 dnem.Dřív to bylo po 28dnech,ale jak na potvoru to začalo habrovat.Vitamíny bere selen zinek a E.Bere to už 5. měsíc.

sweetberry
7. júl 2007

ja chcem otehulkovat

libeth
7. júl 2007

misi - drzim ti palceky, aby chrustici pekne rastli 😵 a ano, rozmyslali sme nad darcovskym programom. Bojim sa toho, ze sa to zopakuje nanovo, a ja uz nemam silu to znovu zazit. Je mi z toho velmi smutno, pretoze ja som bola prichystana, ze mi stopne cyklus, ked sa nebude nic tvorit. Aj to ze by sa neoplodnilo. Ale ked mi povedali, ze folikuly su, tak som bola stastna. A ani jeden folikul to nebol. 😒

tinucha - chodim do GF, a mala som Puregon 225, Menopur 150 a Cetrotide, aby sa predcasne neuvolnili. To som v podstate nepotrebovala 😒 a potom Pregnyl.

A pozerala som si, ze darcovsky program ma aj Ferticent v Blave, tak v septembri sa tam objednam. Lekarka co mi robila punkciu povedala, ze mam este raz to vyskusat. Ale neviem ci to ma zmysel. Ci saradsej nedam uz na ten druhy pokus na darcovstvo. Ved na to sa caka. Nechcem stracat cas, je len otazka casu, kedy mi navrhu dat prec aj zvysok vajecnika, a nechcem aby mi to chytilo aj maternicu. ☹

sisulik
7. júl 2007

libeth...ale mozno ty mas sancu otehotniet cez IVF..to ze tentokrat to nevyslo to nezname ze to raz nevyjde...teraz si aj tak este cerstvo po tom co to nevyslo, najprv to poriadne predychaj, vyplac sa a potom sa rozhodni co dalej...;)

libeth
7. júl 2007

sisulik - ja som sa uz rozhodla, v septembri sa objednam aj ku svojmu lekarovi do GF, nech povie svoj nazor, ci este raz to skusit stimulovat. Ale skusim aj Ferticent, co treba okolo darcovstva, lebo dlho s nato caka... On neveril, ze nieco vystimuluje, a mal pravdu. Zial. Tak neviem ci ma neposle hned prec. A bojim sa v akom stave endometrioza bude do toho septembra. 😔 Vcera som preplakala cely den, musim cez to prejst. 😒

sisulik
7. júl 2007

a ako dlho sa caka na darcovstvo?

libeth
7. júl 2007

niekde som citala, ze aj rok. Bola tu jedna tema, aj Misi ju spominala, olka oehotnela s darovanym embryjkom hned, ale nemozem ju najst. Hladam 😕

sisulik
7. júl 2007

pipka
7. júl 2007

libeth, ak to nie je tajomstvo, kolko mas rokov?

libeth
7. júl 2007

pipka - 26 tento rok. Preco?

pipka
7. júl 2007

len tak, ked pises, ze nie je na co cakat...Ja by som mozno este pockala tak rok dva a vyskusala aj ine sposoby, ine centrum a ineho lekara, ine lieky...alebo cojaviem co este. Podla mna sa ti podari otehotniet, neboj. Co mam povedat ja, mam 34 a ktovie, ci sa nam to podari. Aj ked ja verim, ze ano 😵 a prajem to zo srdca aj tebe. 😵

tinucha
7. júl 2007

Libeth, ďakujem za informáciu. Môžem sa ešte opýtať? Ty máš endometriózu? Veď tá sa dá liečiť, nie? Poznám kočku, ktorá sa liečila, síce to trvalo pol roka, ale keď to potom začali skúšať, vyšlo jej to na prvý krát (bez IUI alebo IVF) Stimulovala tuším clostilom, vytvorilo sa jej jedno vajíčko, lekár im povedal, kedy sa majú snažiť a vyšlo im to.

libeth
7. júl 2007

tinucha - endometrioza sa da potlacit, ale liecit uplne asi nie. Deli sa na viacero stupnov, ja som mala velmi rozsiahlu endometriozu, ktora mi pochytila aj ine organy, ako len tie reprodukcne. Liecila som sa pol roka, ale liecba nezabrala, lebo po 2 mesiacoch co som mala menzes, sa mi hned vratila. A to ja som nemenstruovala 9 mesiacov! Takze sa ocakavalo ze je to vsetko OK, tiez ma sledovala lekarka... ale ziadne vajicko nebolo uz vtedy. Zial. A podla vysledkov, moja mala cast vajecnika, viac nemam (zobrali mi vajecnik, vajcovod a cast druheho vajecnika), mi prestava fungovat. Teraz po stimulacii, som tam mala mnozstvo endometr. cyst, a vraj mi ich poodsavali. Ale co to spravi po dalsom menzese fakt neviem. Bojim sa, ze ked pridem k lekarke, mojej obvodnej, ze mi navrhne odstranit aj ten zvysok vajecnika. Preto s tym aj tak ponahlam. ☹

tinucha
8. júl 2007

Rozumiem, máš to ťažké. Tak v tom prípade, je to darcovstvo vajíčok dobrý nápad. Tehotenstvo je vraj pre endometriózu dobré.

francis
8. júl 2007

Ahoj libeth 😅 My sme asi mali aj rovnaký protokol 😅 a aj rovnako to dopadlo ☹ My sme s mužíkom tiež rozmýšľali o darovaných vajíčkch,ale aj tak sme sa ešte rozhodli to skúsiť 2.pokus na budúci rok 😉 Trocha sa toho bojím,ale za tie roky som už trocha odolná a verím,že aj k nám ten bocian nájde cestu 😅 ja mám už 32 rokov takže by už mohol trafiť 😀 Držím palce všetkým 😀

Lia díky,držím palčeky aj tebe nech mimi rastie 😅
A nevieš ako sa má veva už tu dlho nebola

helka1
8. júl 2007

libeth s tou liecbou endometriozy je to asiindividualne. JA som mala diagnostikovany 3 stupen pri 1 laparke a hned mi vypalili aj loziska endometriozy, potom nasledovala liecba s umelym prechodom a rok po 1 laparke som bola na second look laparoskopii a po endometrioze ani stopy. 😉

francis
8. júl 2007

Ahoj helka 😅 ak sa môžem k tomu pridať nevim čo to znamená ten umelý prechod.Mne sa stalo to,že pri prvej stimulácii sa mi nevytvorili vôbec folíky a potom mi robili hor.profil a zistili,že mám hodnoty ako predčasný prechod ☹ Ja si myslím,že to je z tej stimulácie vyvolané,lenže v centre mi povedali,že niektoré to majú a nie sú na to lieky.Ak niečo vieš poraď 😉

libeth
8. júl 2007

helka - zial, endometrioza zalezi od viacerych faktorov. Ja som velmi verila tomu, ze po takom case sa mi nevrati. Tehotenstvo je nato velmi dobra vec. Len ked tomu bocianovi sa nechce...

francis - to ked sa ti nic nevytvorilo, tak ti stopli stimulaciu, alebo to hned dali akoze prvy pokus o IVF? A tym predcasny prechod mysleli, ze akoze ti prestavaju fungovat vajecniky?

francis
9. júl 2007

Ahoj libeth 😅 O tom stop cykle sme písali dávnejšie ak si pamätáš a neráta sa ako prvý.A ten predčasný prechod sú pomaly prestávajúce vaječníky čo som skoro odpadla keď mi to povedali ☹ Tak len dúfam,že je to tou stimuláciou a že sa zobudia 😅 Preto som mala len jedno vajíčko ☹

cicuska
9. júl 2007

francis treba verit, urcite nemas este vela rokov, treba bojovat!

efiku
9. júl 2007

Ahojte babulky som 7 den stimulácie bola som na odbere dnes krvy a mam ísť v stredu na kontrolu len som sa zabudla popýtať či aj na krv neviete ako to je?

pipka
9. júl 2007

efiku, vzdy sa ide najprv na krv a potom na ultrazvuk. 😉

pipka
9. júl 2007

Z krvi zistuju hormonalne hladiny, aby vedeli, kedy asi bude treba pichnut pregnyl a pod...

efiku
9. júl 2007

dik pipka si zlatá tak uvidíme ako to bude dalej pokračovať ale dnes ma vyšetroval Dr.Harbulak lebo stenova dnes neordinovala a povedal že všetko je ok že telo pekne odpovedá na injekcie a že aby som si rýchlo vybavila predoperačne že možno piatok, sobota nedela tak som zvedava tak som bola dnes aj na odber krvy aj na predopr.a aj v gynfive mi brala ale taku ranu mi urobila že ma to teraz bolí a modryna s takou krvavou podliatinou ale možno aj tým že na internom mi brala najskôr z jednej ruky po 3 ampulkach sa jej nejak ihla vytiahla tak pichla do druhej ruky ale prežila som to

francis
9. júl 2007

Díky cicuska za povzbudenie,bojovať budem len či vyhráme uvidíme 😎

majuska81
10. júl 2007

Ahojte baby, neviete ako prebieha hysteroskópia??? Budú mi to robiť v Iscare. Že vraj doki chce kuknúť na moje vaječníky a maternicu. Ale ako??? 😅 😕

Libeth, aj ja mám 26. Ja som sa cítila v pohode, ale doktor mi minule naznačil, že už začínajú tykať moje biologické hodiny. 😕 Ja som zostala totálne zarazená....Od tej doby som dosť nedočkavá 😀

cicuska
10. júl 2007

majus biologicke hodiny tykaju kazdemu.Ja mam 32 a mam kamosku ktora porodila prve babetko ked mala 35.A je dost zien ktore porodia aj v 40-tke.Samozrejme je to o kondicii v akej je telo atd. ale na niektore veci mame dosah a na niektore bohuzial nie

brita
10. júl 2007

Ahojte, babenky, neviete prosim vas nahodou, ze na zaklade coho sa rozhoduje doktor pred IVF, ci da pacientke kratky alebo dlhy protokol?

libeth
10. júl 2007

brita - neviem presne, ale myslim ze kratky protokol sa dava ked je mala odpoved vajecnikov. t.j. vajecniky uz skoro nepracuju. 😒

http://www.iscare.cz/car.php?article=23

tu su trocha popisane

barca28
10. júl 2007

MIsi76 jak se cítíš,jako těhulka? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre