Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

lia
13. máj 2007

ozaj ava,teba nebolia bradavky??mna uz asi 5 dni hrozne

avaka
13. máj 2007

Hej,parloder beriem uz viac ako 2 roky,teraz uz mam v norme.Helka a kolko stoja,ako dlho to trva?Citavam,ze mas dost prehlad,co si myslis o PK.O chvilu vola embr.,a ja stale nie som rozhodnuta..

helka1
13. máj 2007

To imuno v KE ide cez poistovnu, tam sa nic neplati... A v Prahe som bola na imunologii v 5/2005, vtedy nam cez telefon povedali, ze vysetrenie stoji do 5000 CZK, nakoniec sme platili len cca 2300 CZK, myslim, ze ceny sa odvtedy nejak rapidne nezvysili 😉

avaka
13. máj 2007

Bradavky ma nebolia,ani nic ine,nechapem.po tolkych hormonoch.Inokedy ma bolievaju(nie vzdy) 😒

avaka
13. máj 2007

Helka na imuno treba odporucanie od gynekologa?A ta PK??

helka1
13. máj 2007

Avaka, na imuno do KE ti treba odporucanie od gynekologa, ale najprv by som ti radila zavolat na to imunologicke pracovisko a spytat sa , co ma byt na tej ziadanke napisane...
A PK, zalezi ak mas dost embryi, tak by som do PK isla, ak nie, tak by som to asi neriskovala .

avaka
13. máj 2007

Dik,no mali sme 13 vajicok a este neviem kolko sa oplodnilo,takze sa budem asi musiet rozhodnut v tom momente ked mi to povie.Napr.6 embrii by bolo dost na PK?Myslis,ze by zostalo aj na zmrazenie po PK?(to by som chcela,ak by som isla na imuno..,aby som nemusela znovu stimulovat.)

helka1
13. máj 2007

myslim, ze 6 embryi by malo byt dost, zase KET zvykne byt percentualne menej uspesne ako cerstvy cyklus, vsetko ma urcite svoje za aj proti, na tvojom mieste by som vsak radsej dala na radu embryologa, ma predsa len viac skusenosti, ked ti odporuci PK tak sa na PK daj, ak bude chciet mrazit hned tak si daj mrazit 😉

lia
13. máj 2007

embryologicka je za pondelok vkladat,aspon vcera tak hovorila.
az ked avaka spomenula,ze by asi chcela PK,tak povedala,ze je to na nas,ale presne povedala co ty,vsetko ma svoje za a proti 🙄 .

avaka
13. máj 2007

Dakujem,no v G-five robia vacsinou bez PK a neviem preco.Ja som sa na nu sama pytala.Netvarili sa ze nie,ale ani tak ze by ju odporucali.Ak ju chcem tak mi ju spravia,preto sa bojim rozhodnut sama.Odporucali tiez az pri 6 embr.

helka1
13. máj 2007

Pozri Avaka, ty si mozes rozhodnut, aby ti polovicu embryi zmrazili v skorsom stadiu (neviem v ako stadiu mrazia embrya v tvojom centre) a polovicu embryi mozes dat aj na PK, ono je to vlastne aj tak len take trafanie sa naslepo, zelazi vsak od poctu embryi.....a este mas moznost, ked sa dozvies kolko tych embryi vlastne je, ze do telefonu povies, ze si to premyslis a zavolas im za 10 min naspat, takto nebudes v strese, ze si bola tlacena do okamziteho rozhodnutia 😉

avaka
13. máj 2007

Dik,Helka 😉

avaka
13. máj 2007

takze z 13 vajok sa oplodnilo len 5.Jedno bolo prezrete a 7 este nezrelych.Ktovie,ci by nedozreli keby bol odber o den neskor? ☹ Takze PK nebude a dufam,ze aspon timto sa bude darit. 😅 Ze lia?aj tvojim!!!Takze zajtra.My na 10:15 a vy?

lia
13. máj 2007

nam sa oplodnilo 7 a ideme na transfer tiez zajtra na 10:15 h. 😉 .takze ideme zase spolu 🙂 ,nebud smutna avi,uz je to tak a mas krasnych 5.ved CISLO 5 ZIJE!! 😉

lilinka76
13. máj 2007

Baby, ako dlho trvá ten "kolotoč" od stimulácie, cez odber, až po transfer??? Je to všetko v jednom mesiaci, alebo to trvá dlhšie? Uvažujem, že keď IUI nevyjde, nebudem viac strácať čas a dám sa na IVF.

avaka
13. máj 2007

Ved ja som rada,ze aspon to!a hlavne,ze to same vedia(spojit sa!)Tiez sme si dali hatch.No uz aby bolo zajtra..Tesim sa

lia
13. máj 2007

my sme zacali pichat 13.4.

lia
13. máj 2007

to je nervak 😅 ,uz nech je aspon 20.5.

helka1
13. máj 2007

Lilinka, kolotoc 🙂 od stimulacie, odber transfer az po (dufajuc) pozitivny tehutest trva ako 1 zensky cyklus 😉

libeth
13. máj 2007

avaka, lia - drzim vam obom zajtra palceky.

inak baby, ja som si vazne myslela, ze to trva ta stimulacia a to ostatne strasne dlho. Tymto ste ma velmi povzbudili. Dufam, ze tie moje vysledky nebudu az take zle, a so stimulaciou zacnem aspon do pol roka.

misi76
13. máj 2007

Liuš,to je pekné čísielko. Tak prajem nech vám to s Avakou dobre dopadne.

lia
13. máj 2007

dakujeme dievcata 😵 .
misi,vy ich kolko mate??neviem ci som sa ta to uz pytala 😅

altea
autor
13. máj 2007

ahoj dievčatá,tak už sme doma. 🙂
odber vajíčok bol v piatok,prebehlo to v celku dobre,akurát že začali "pracovať " skôr než som stihla zaspať,tak som pocítila prvý vpich a nemohla som sa ani sťažovať.
☹ Po zobudení som pociťovala bolesti v podbrušku,ale mohla som si dať analgetiká,tak sa to dalo prežiť.Oddýchla som si na pooperačnej izbe asi 2 hodiny,za tú dobu sa už očistili vajíčka a ja som sa dozvedela výsledok - 11 vajíčok 😅 😅 ale jedno z nich malo stupeň G3-takže nezrelé 😒 ,5 vajíčok bolo zrelých 😅 a 5 v štádiu dozrievania.
🙂 V sobotu som mala ráno telefonovať po výsledok -koľko sa oplodnilo - oplodnilo sa 7 vajíčok 🙂 .Hrozné ,čakať na výsledok ☹ ☹ !!,dnes som mala pauzu,netelefonovala som nikde,ale zajtra ráno už zas telefonujem-koľko vajíčok má už 4 bunky-a potom pokračujeme predl´ženou kultiváciou a ak všetko dobre dopadne v stredu idem na transfer. 😅 😵 ....
dnes zas nebudem spať,kým sa nedozviem výsledok,dúfam,že všetko dopadne dobre... 🙂

aaandrejka
13. máj 2007

altea, verim, ze to dobre dopadne 🙂 pozeram, ze si registrovana od 30.10.2006, to je den, kedy som ja bola na OPU 🙂 a tiez sa nam oplodnilo 7 vajicok 🙂 tak embryjkam odkaz, nech si beru priklad z mojich 🙂

helka1
13. máj 2007

Lilinka, Libeth ono niekedy sa ta stimulacia moze cca o 10 dni predlzit, ked vam v centre daju dlhy protokol.
Altea, ja som si pri tzch nokonecne dlhych cakaniach stale hovorila, ze naco stresovat, ked tym vysledok aj tak neovplyvnim 😒 . Takze, povedz si, ze si uz spravila ty aj partner vsetko co sa dalo a uz je len na prirode ? osude ? ako to vsetko dopadne a stresom a nespavostou nic nezmenis 😉

skorom
13. máj 2007

babky nema niekto zvysny puregon 300iu? odkupim..diiik..skorom@centrum.sk

avaka
13. máj 2007

Dik,Misi,Libeth.Misi,ty ides na transfer az v dalsom cykle?Altea,7 je pekne cislo.Kam chodis do centra?

altea
autor
13. máj 2007

aaandrejka,
ty si mala tiež 7 oplodnených vajíčok? a z koľkých pôvodne ?
a z tých 7 opl.vajíčok 2 vložili a ostatné ?
Dúfam,že aj moje embryjká budú tak úspešné,ako tie tvoje. 🙂 😅

avaka:chodím do Heliosu

veva55
14. máj 2007

Lia, Avaka, drzim vam strasne palce!!!!

lia
14. máj 2007

dakujem vevi 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre