Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

altea
autor
12. jún 2007

ika_ba:
´dakujem za odpoveď,ale :
tá genetika,čo spomínaš,že dopadne skoro každému dobre-celkom tak to nie je-aspoň tak mi to povedali na gentickom vyš.,aj v centre a je to celkom logické-ak je porušený základný genetický materiál,s veľkou pravdepodobnosťou bude porušené aj embryo.

"so mnou tam bola jedna baba a tej na genetike nepresli 2 embryjka "
ikaba-bola s Tebou v CAR,alebo na genetickom vyšetrení ?

"ked som nad tym skutocne realisticky rozmyslala, tak mi doslo, ze ked sa embryjka nedelia u nich, tak by sa asi nedelili ani u mna"

musím ti trošku oponovať: práve na toto som sa pýtala (kvôli tej mojej kolegyni) v centre ako sa to robí a prečo tak často embryá neprechádzajú genetickým vyšetrením.
Odpoveď bola: genetické vyšetrenie sa robí u dvojdňového embrya,ktoré má v tom čase cca 4-5 buniek .NA vyšetrenie sa berú 1-2 bunky z embrya.,čo je pre neho vzhľadom na počet buniek ,ktoré vtedy má šok ☹ .A len máloktoré embryo sa z toho spamätá-vtedy sa delí ďalej,a to ktoré sa "nespamätá" sa prestáva deliť.Niektoré embryá majú už v tom čase aj viac buniek (8-10)-to je ten lepší,ale málo vyskytujúci sa prípad ,vtedy embryo zvykne prežiť.
Je to celkom logické,nie ?

altea
autor
12. jún 2007

Ikaba:
takže to nebude celkom tak,ako si si myslela :"ze ked sa embryjka nedelia u nich, tak by sa asi nedelili ani u mna"- u teba by sa s veľkou pravdepodobnosťou delili,a tiež by sa pokračovali v delení aj v centre,ak by sa nerobilo genetické vyšetrenie... 😉

denka:hlavu hore,neboj sa,na budúci cyklus ti zmenia pravdepodobne lieky na stimuláciu,alebo upravia vyššie dávky a bude to dobré.. 🙂
s tým "nepodareným cyklom" máš žiaľ pravdu-považuje sa to už ako za prvý absolvovaný cyklus 😒

palculienkkka
12. jún 2007

dnes 5 deň stimulujem ... neviete náhodou koľko dní ešte prebehne aby som sa dozvedela tú naj správu, ktorú čakám ??? 🙂

misi76
12. jún 2007

Palculienka u každej je to individuálne. Podľa UTZ a krvy ti to povedia lekári. Ja som stimulovala presne 12 dní, takže odber bol na 14 deň od prvej inj. Puregonu. Decapeptyl som predtým brala tiež 14 dní. Takže celkovo som inj. pichala skoro mesiac. Vydrž, dá sa to zvládnuť a teš za, že za chvíľku bude z teba tehulka, tak prajem veľa zdravia a šťastia.

palculienkkka
12. jún 2007

🙂 no bodaj by to bolo ako vravíš ... šak som akási nedočkavá 😀
koniec júla ideme na dovolenku - tak preto som sa pýtala.. 🙂

libeth
12. jún 2007

chcem reagovat na to ci stop stimulacia je dany ako pokos o IVF? Ako moze byt? Ved IVF je in vitro... a tu ktomu ani nedoslo? Lebo ak to takto beru, tak to aby som zacala setrit. 🙄

altea
autor
12. jún 2007

libeth-tak ako som už písala-stop stimulácia sa berie ako pokus -IVF,aj keď k tomu nedošlo.,ale cyklus začal...žiaľ neskončil.
To je tiež napr.u žien,ktoré majú oplodnené vajíčka-ale sa prestanú deliť-tam to tiež nedôjde až do konca...
je to kruté,ale žiaľ je to tak.. ☹

libeth
12. jún 2007

tak ale to je fes nefer! 😠 Ved ked je in vitro, tak in vitro. To su teda pravidla.

susanne12
12. jún 2007

Áno bohužiaľ, ale altea má pravdu ☹

Dievčatá naozaj žiadna neviete čo je s Liou? Alebo už je v inej téme a tu sa už ani "neukáže"? 😕

denka28
12. jún 2007

libet, vsak ani mne sa to nezda, nikde nic a prvy pokus uz mame za sebou... super.. a viete co kaslem na to, uz som sa tak vela natrapila... nervy mam aj tak v kelu... nebavi ma stale mysliet na toto, uz nie... nikdy som nemala na nic stastie v zivote, okrem manzela, preco som si myslela, ze prave v tomto budem mat... 😔

libeth
12. jún 2007

Lia bola vcera v teme Gynfive... ale len chvilu, a nic blizsie nepisala. Dufam, ze je v poriadku.

Tie pravidla sa mi vobec nepacia. Ked by sa nedelili, este aj to pochopim, ze zakrok sa konal, ale uz aj stimulaciu povazovat za neuspesne IVF? Tak to sa potom k mimi nikdy nedostanem. Je mi z toho smutno, sanca ze budem tehu je 1%, ved to by musel byt zazrak aby sa to podarilo. A zial, ani tolko financii mat nebudem. Ja sa tomu vazne snazim uverit, ze to vide, ale kolko ma to bude stat? 😢

hanaj
12. jún 2007

Ahojte, dlhsie som tu nebola, ale hned sprava od Pappo ma velmi potesila 🙂 PAPPO SRDECNE GRATULUJEM A DAKUJEM ZA DALSIU VLNU NADEJE A MOTIVACIE 🙂 🙂 🙂 .
Denka28 je mi luto, ze to takto dopadlo, ale mesiac je nic oproti tomu, co si uz musela cakat, takze ubehne ako voda a potom to bude vsetko ok. Akurat je fakt blbe, ze ti to rataju ako IVF cyklus. Nevedela som o tom. Myslela som, ze pokial nedojde k transferu, neberu to ako uplny cyklus. Nechapem a stva ma to 😠

libeth
12. jún 2007

chcela bz som sa este spytat, mam schvalene IVF a na konzultaciu som objednana 25.6. Co ma v ten den caka? A na recept na injekcie... sa tiez nejako caka alebo aj to sa este schvaluje cez poistovnu?

denka28
12. jún 2007

libeth, u mna to bolo tak, ze som isla k lekarovi na pohovor po tom co mi volali s GF ze mam schváleny IVF. lekar ma hned cakal s protokolom a s receptami. v protokole som mala vsetko pekne rozpisane, aka injekcia od ktoreho dna, kedy na kontrolu a tak, vsetko jasne a zrozumitelne. neboj. no a potom ako sme prisli domov, isla som do banky pre prachy a na druhy den som isla do lekarne 😉 do poistovne asi nemusis chodit, lebo by si mala mat na zadnej strane receptu napisane cislo vynimky 🙂 takze by to malo byt ok.

zulka29
12. jún 2007

Ináč baby, s tým Stop cyklom je to divné že sa to ráta ako 1 pokus. A nedá sa to tak zahrať na poisťovňu, že v ďalšom pokuse by sa hradili len lieky a ten samotný transfer by ostal preplatený poisťovňou? Napr. by sa skúsilo IVF soft ako mala Pappo...hmm? MYslíte že sa to tak nerobí? Veď niekto nejde hneď na transfer a ostanú mu mrazáčiky a až potom napr. po mesiaci ide na transfer...

ika_ba
12. jún 2007

ahojte
k tej predimplementacenej genetike, viac info si precitate na strankach www.iscare.sk alebo www.iscare.cz, na tuto genetiku vas mozu odporucit lekari ale mozete o nu aj poziadat aj sami
neviem, kde by sa robila genetika na 4 bunkovych embryjkach, lebo v iscare sa vacinou robia iba na 8 bunkovych, preto mne mohlo vysetrit iba 2
a k tomu deleniu, oplodnenych vaickok bolo 7 a na 3 den po oplodneni som mala aj take, ktore boli len 2 bunkove, myslite, ze by sa delili dalej? ja si myslim, ze je velmi mala pravdepodobnost a to mi povedala aj geneticka, ktora si myslim, ze ma viac info ako my

francis
12. jún 2007

Ahoj denka28 😅 Tebe dali stop cyklus a to isté sa stalo aj mne.Ale keď si nebola na odbere folikulov tak sa to nepočíta ako prvý cyklus.Prvý bude nabudúce keď to dotiahneme do konca.Ja som čakala 3 mesiace a ty len jeden?Tak ti držím palce aj nám ostatným čo nás to čaká 😅

libeth
12. jún 2007

jej, susanne ma fotku 🙂
francis - a tebe to teda nepocitali ako prvy pokus o IVF? Kam chodis do centra?

francis
12. jún 2007

ahoj libeth 😅 Na protokole je napísané 2. stimulácia,1.IVF.Nemôžu to počítať nakoľko poisťovňa neplatila tých okolo 30 000 sk čo sa platí.Ja chodím do GF.

libeth
12. jún 2007

francis to si ma ohladne tohto potesila, ja som tiez v GF, a stimulacia ma este len caka. 🙂 Moc sa mi to nezdalo, vdaka.

francis
12. jún 2007

libeth tak ti držím palce 😅

vivi77
12. jún 2007

ahoj pappo:
mas pravdu, treba tomu verit, psychika v tomto nasom snazilkovani hraje dolezitu ulohu. tak sa aj na ivf tesim a neprestavam verit, ze to vyjde 🙂

mohla by som ta poprosit o kontakt na tu akupunkuru? dost ma to laka. dakujem!

palculienkkka
13. jún 2007

ahojte snažilky...ako dlho ste ktorá stimulovali ? 😀

denka28
13. jún 2007

francis,to si ma taaaaaaaaaaak potesila 😀 nevies si to ani predstavit... prezradis nam, ako to prebiehalo u teba?

hanaj
13. jún 2007

Francis, tak sa pridavam do radu potesenych infoskou, ktoru si dala. 😀
Kocky, nestimulovala ste ziadna Merionalom? Lebo som tu citala len o Puregone a tusim Decapeptyle a dalsich, no Merional nik? A este trosku tapem v terminoch dlhy a kratky protokol. Chapem to spravne, tak, ze dlhy zacina koncom jedneho cyklu a trva az do OPU? Potom ja, ak budem pichat od asi 3DC budem mat kratky cyklus? Hotova veda, toto 😅

palculienkkka
13. jún 2007

hanaj... hm ja som podľa tvojich slov v krátkom cykle... to som ani nevedela :O) ..ja si pichám Fostimon ...hm ..som zvedavá podľa čoho delia každej iné hormóny... žeby podľa farby vlasov ? 🙂

zulka29
13. jún 2007

Hanaj, ja to tak tiež chápem, že dlhý je cca od 20 DC až po OPU a krátky od 3DC po OPU.

Tak to som sa aj ja potešila, že ak sa nepodarí stimulácia, že sa to neráta ako 1 pokus IVF.

Teraz nikto nečaká na výsledok? Koho čaká teraz najbližšie transfer?

hanaj
13. jún 2007

Tak som to asi pochopila spravne. Tiez neviem, podla coho sa komu prideluju hormony. Ale v nasom CAR (Ferticent) lekar povedal, ze davaju tieto (teda Merional), lebo s nimi maju dobre skusenosti a su z tych lacnejsich. Ale urcite by dali silnejsie, ak by to vyzadoval stav pacientky. Mne to vyhovuje, ostal mi Merional po stimulacii na IUI a pekne som na neho reagovala, tak dufam, ze to tak bude aj najblizsie 🙂
Zulka, neviem, kto caka na vysledok, myslim, ze Ika_ba, nie?

stanka9
13. jún 2007

ika_ba
mám pocit,že si zjavne nepochopila,čo ti písala altea v súvislosti s PGD 😉

palculienkka
13. jún 2007

🙂 aká je cca dĺžka stimulácie ? 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre