Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

lia
4. jún 2007

podla mna nie,ved zacinam iba 5 tt,ale to je teraz jedno

lia
4. jún 2007

avi nechapem preco sa vasi nedelili,skus napisat mail na ine centrum ohladom delenia a uvidis co ti tam povedia

lalupa
4. jún 2007

vidim, ze moje linky a rady nepomohli, tak sa porucam... ☹

veva55
5. jún 2007

Dobre rano kocky, tak ja sa pomaly chystam na krv - na druhy TT.

Lius, mne sa to uz tiez nezda, HCG 97 je dost malo, ked na 10-ty den si mala 38. Jedine, ze by sa najprv uchytili obidve embryjka a po case jedno umrelo. Ale najlepsie je naozaj spytat sa doktorky. Takze vo stvrtok ides k Behunovej? Budem na teba velmi mysliet. Po tejto tvojej skusenosti som uz aj ja na pochybach, strasne sa bojim, ze vysledky druheho TT nebudu dobre, ako nechcem sa predcasne nervovat, ale aj tak sa bojim.
Tak zatial sa drz Lius!

plakanek
5. jún 2007

alteo, já jsem píchala vše najednou ráno.

plakanek
5. jún 2007

Ahoj holky, jsem trochu opožděnější, odpověděla jsem na starý příspěvek. Jinak jsem tady dneska poprvé, právě čekám na výsledek svého prvního IVF/ICSI, jsem 6.den po ET. Jestli se teda vůbec můžu přidat. Děkuju

veva55
5. jún 2007

Plakanek, ty si len 6-ty den po ET? Neni na test este priskoro?

yasmina
5. jún 2007

vevka ahoj pocuj cakas dvojcence ako ja? uz som sa ta pytala v inej teme ale neodpovedala si...ako ti dopadli testy ?

veva55
5. jún 2007

Yasmin ahoj, musela som tvoju otazku prehliadnut.
No, inac vlastne este neviem ci cakam dvojicky, ale myslim, ze budem stastna ak vobec nieco cakam. Vysledky druheho TT budem mat az poobede. Modlim sa, aby potvrdili tehotenstvo, lebo ak nie, asi to neprezijem. Prve testy dopadli dobre, na 10-ty den po ET bola hladina HCG 91, co je celkom slusne. No a kedze HCG by sa malo tusim kazde 2 dni zdvojnasobit, dnesna hladina HCG by mala byt cca 360.
Ty si mala ake hodnoty< Ak si dobre pamatam, tak cakas dvojicky, ze?

yasmina
5. jún 2007

vevka som hovorila ze mesiac po mne otehotnies a stalo sa 😉
jasne ze bude vsetko ok uvidis🙂 a stretneme sa v teme mame dvojicky 😉
ano cakam dvojicky ja som mala sialene hodnoty HCG...ale ja som bola na krv az nejaky 16 den po oplodneni a to si nepamatam vysledok ale potom o dva dni na to cize 18 den som mala 1800 co lekarka otvarala oci ...ak mas dvojcence tak su hodnoty dvojnasobne...vevka vsetko bude ok uvidis 😉 napis potom ako dopadli dnesne testy

veva55
5. jún 2007

Fuha, tak to si mala fakt vysoku HCG hladinu 🙂
Ja si myslim, ze tych mojich 91 nie je dost a to, aby to boli dvojicky, ale ved uvidime. Ako som pisala, budem najstastnejsia na svete, ak sa aspon 1 mimi udrzi.
Kedy mas termin, januar alebo februar?

altea
autor
5. jún 2007

ahojte dievčatá,tak som zas tu.Odmlčala som sa,pretože som bola 3 dni v Martine- na návšteve a včera aj na kontrole v Heliose.
Dievčatá,mám pocit akoby som bola z iného sveta. 😕 😕 😕
LIUS,písala som ti už pred tým príspevok-(tak ho opakujem)
Neviem,ty keď ideš do centra - nekomunikuješ s lekárom?,Mne sa ani raz nestalo,že by som hovorila len so sestrou,zakaždým som mala sono vyšetrenie + odber krvi a potom pohovor s lekárom.

Nechcem nejako veľmi vychvaľovať centrum Helios,ale to,čo prežívate vy -najmä LIUS-mám na mylsi tú "nekomunikáciu" ohľadom Teba,to je sila. 😠 😠 To som ja nikdy nezažila.
Ako je možné,že ti povedali,že sa nič nedá vidieť na sone-keď ja už minulý týždeň v utorok som mala viditeľnú 1 bublinku veľkú cca 5 mm. 😅 😅
A včera bola viditeľná aj druhá bublinka -tá už má 7 mm 😅 a tá prvá z minulého týždňa 1,5 cm. 😅 a hodnoty HCG mám v nebi....A dostali sme prvé foto 😅 ,vyzeráme síce ako mimozemšťan,ale je to najkrajší obrázok v mojom živote 🙂 😉
Na Ďaľší týždeň už ideme na kontrolu-akcia srdiečok !!! 😅 😅
zakaždým keď prídem sa lekár opýta ako sa mám,či je niečo nové,skontroluje výsledky ,odpovie na otázky a povie čo ďalej....Pôsobí to fakt ukľudňujúco.
😕
Lius ,veľmi ma trápi,že sa ty takto trápiš a podľa mňa zbytočne.
Mala by si byť trošku tvrdšia..akože lekárka nemá čas??,dofrasa,platíte si to,a sú to nemalé peniaze...tak by mala byť vždy pripravená vás informovať.Tento stres Ti neprospieva,žiadaj o sono,urite ak si tehotná musí už v tomto čase to byť viditeľné....
držím palce ,veľmi na Teba myslím.,nedaj sa,ide predsa o tvoje dieťa/deti.

veva55
5. jún 2007

Altea, takze dvojicky? Gratulujeeem, urcite mate dvojnasobnu radost 😅

Ja sa Liuske ani necudujem, ze ma stresy, ved kto by nemal? HCG jej sice rastie, ale az neprimerane pomaly, takze uplne chapem jej obavy.
Ja budem mat vysledky druheho TT poobede, dufam, ze HCG od piatka aspon trojnasobne stupla. V piatok bola 91, co je celkom slusne, ale hrozne sa bojim, ci aj dnesne vysledky budu dobre. Boze, este 3 hodiny a volam do CAR. Toto cakanie je priserne.

lia
5. jún 2007

po tejto skusenosti uz viem,ze som spravila velikansku chybu pri vybere centra 😔 .ale uz je neskoro.

altea
autor
5. jún 2007

lius,aj ja som pre toto isté hneď na začiatku odišla z ISCARE (čo mám pohodlnejšie-len 80km) a cestovala radšej 170km 3x do týždňa.
Ale teraz si treba uvedomiť,že už raz si v ISCARE,tak skús z toho aspoň čo najviac vytĺcť. 😠 A to teraz.
držím palčeky. 🙂

alakova
5. jún 2007

ahojte,neviete mi poradit, kolko dni pred KETom sa berie Utrogestan? Na protokole ho mam napisany,ale dr. mi ho nekazal uz brat. Teraz som 1 tyzden pred planovanym Ketom. Je podla vas nutna PN, robim totiz čašničku.

pappo
5. jún 2007

lia chodi do iscare? a ku komu to sa mi nechce verit ze lekarka nanu nema cas ? ku komu chodis lia ja mam na moju lekarku mobil sama mi ho dala aby som jej volala ak nieco potrebujem.

altea
autor
5. jún 2007

pappo netvrdím,že lia chodí do ISCARE,ja som povedala,že som mala podobné skúsenosti v ISCARE a preto som odtiaľ odišla.Lia myslím chodí do gyn..

pappo
5. jún 2007

tak ako citam z prispevku z 1.5.2007 lia pise ze chodi do GF.
ja neviem ale ja neviem porovnat rozne centra ked chodim iba do jedneho ale mozno by pomohlo keby som napisala aky je postup v inde.
po ET mi doniesla osobne lekarka spravu informovala ma ako to prebiehalo co mam ako brat a co robit ak by mi nebolo dobre. na sprave bol aj jej mobil a mam je volat ak by ma pichalo v brusku alebo by som uz nemala lieky.
jasne sme sa dohodli ze kedy pridem na krv a podla vysledkov sa treba hned objednat na dalsie vysetrenie pripadne konzultaciu. takze komunikacia je velmi jasna a otvorena. je mi luto ak sa vam lekar nevenuje podla mna je to najdolezitejsie, ved vsetko treba konzultovat ved platite si tuto sluzbu a draho.
okrem toho som sa velmi cudovala tomu ked baby aj pred IUI chodia na kontrolu stale k inemu lekarovi podla toho kdo ma sluzbu a´j zakroky robia na striedacku, no neviem mne vzdy robila vsetko len moja lekarka. sestricka mi akurat tak brala krv alebo pichla injekciu a poradila ako brat lieky ked som si nebola ista mrkla sa do karty, ale to je vsetko.
drzim vam palce a obdivujem vas ze mate take pevne nervy.
tak skuste napisat ako IVF prebieha v inych centrach mozno aj ja budem chciet zmenit na ine nech viem. dik

pappo
5. jún 2007

altea v pohode ja len chcem vediet ake su dovody mozno su tak zavazne a neviem o nich a tiez by som to mozno urobila ze by som zmenila centrum. kazda ma ine skusenosti a preto som zvedava ake. ciste len zvedavost. lebo ak je to niekde lepsie pohodlnejsie lacnejsie preco nie zmena.
pocula som ze baby zo SR chodia na OU do ciech a ze maju vysoku uspesnost a je to tam aj lacnejsie. a to som pocula od bab co boli so mnou na izbe pri transfere. tak mozno nam niekto napise, ze bol v CR a vyslo to a ake to tam je. mozno je to ovela profesionalnejsie a lepsie ako u nas. uz som pocula aj o tom neviem ci to pisal niekto tu ze embrijk azostali v katetry a ze to zistili az po transfere a niekde ze to vobec nekontroluju, tak to ma dorazilo. za tolke prachy aby nakoniec sa k tebe ani embrijka nedostali.
to je dovod na zmenu centra a vazny.

libeth
5. jún 2007

altea - jeeeeej, gratulujem k dvojcatkam a samozrejme aj k dobrym vysledkom. 😵 som rada, ze ti to vyslo. Drz sa! 😵

veva55
5. jún 2007

Ono to je s tymi centrami tak, ze vzdy sa najde niekto, kto s centrom/ doktorom nie je spokojny. Ja zatial s GF nemam nejake negativne skusenosti, ale okrem Harbulaka mi vsetci ostatni doktori v GF pripadaju trosku nekomunikativne. Proste ze urobia si svoju robotu a dovidenia.... Harbulak ani neni moj doktor, ale po odbere vajicok ma chodil kazdu chvilu pozerat, pytat sa, ci je vsetko ok, vysvetlil, co vsetko mozeme po odbere cakat (myslim tazkosti), ked ho stretnem na chodbe, vzdy sa zastavi, ze ako sa mam.... Inac chodim k Drabekovi, je fakt mily, nemozem na neho vobec nadavat a urcite je aj dobry odbornik, ale ta komunikacia z jeho strany tiez trosku viazne. Robil mi aj ET, po zakroku zdrhol, mala som pripravenych niekolko otazok, ale uz sa neukazal, tak som tie veci riesila so sestrickou.

Takze asi sa to neda velmi posudit, ktore centrum je najlepsie. Co sa tyka centier v BA, na kazde som pocula + aj -, pricom najlepsie ohlasy boli prave na GF. Takze je to asi individualne.

altea
autor
5. jún 2007

vevi ,daj potom vedieť aké sú výsledky dobre,som netrpezlivá,držím palčeky...
🙂 🙂

susanne12
5. jún 2007

altea tak ty tiež chodíš do Heliosu a ku komu?

lalupa
5. jún 2007

altea, blahozelam a tesim sa s vami! 😵
vevi, drzim palce...

lia
5. jún 2007

ta to bolo aj u mna,zaviedla mi embryjka a zmizla ani neveim ako.hlavne,ze na papieri,ktory nam davala sestricka pri odchode bolo napisane,ze sme poucene o rizikach hyperstimulaka,kukala som ako blazon,jedine,co mi povedali a to bolo sestricka!,ze si mam davat pozor,to mi povedala super novinku!strasne som na nich nastvana,nikto mi nic nevysvetlil,co sa tyka toho hcg,tak co cakaju,ze budem v klude cakat??
inak vevi,pocula som ,ze harbulakovi nejaka cast GF patri,takze asi vie preco sa tak chova,ale nechapem,ze vsetci ini lekari su tam ako mumaci,spravaju sa ako keby sme mali vsetky vsetko vediet o umelom oplodneni a ked sa na nieco opytas,nedostanes sa len tak k lekarke a sestricka nic nevie,alebo mi povie v hadankach,co je pre mna este horsie.
drzim vsetkym palce,dufam,ze nebudete mat take problemy ako mame my a nebudete sa musiet takto o babenka strachovat.
my tam este mame zmrazene embryjka,tak budem musiet tam zostat,ale asi sa prehodim k harbulakovi,za to mi to stoji.

susanne12
5. jún 2007

prepáč altea ja som ti tiež zabudla pogratulovať 🙂
bola som len trochu zaskočená že chodíš do heliosu, pretože čo čítam väčšina dievčat navštevuje iné centrá....
altea môžeš mi prosím povedať aký si mala protokol? Ja mám IVF SYDNEY PROTOKOL.

libeth
5. jún 2007

ja co som bola v Gyn-five, tak bolo to vcelku fajn, vzdy som tak pol hodku cakala, inak OK. A Harbulak ze je mily? No neviem, mna zmrazil hned tvrdo na zaciatku, ze je problem,a ked sa problem potvrdil, tak ma dorazil uplne. Ja chapem, ze co mi bude slubovat. Ale este mi ani ultr. nespravil a hned bol verdikt, ze sanca 1%. a potom po ultr. ze jej, ved stielka je pekna vysoka, ze mozno 2 % sance. Ale ze nemam nic cakat, lebo by to musel byt zazrak a veci podobne. V podstate mi to pripadalo, ze ved aspon nejake peniaze z toho budu. A vobec nebol mily, ani trosku zhovievavosti, ze mam 25 r. a v podstate nemame sancu.

scarlet
5. jún 2007

Kočky prepáčte, že vám skáčem do diskusie, ale potrebujem poradiť, dnes 5.deň stimulujem na 2.IVF a po dnešnom UZV kontrole mi lekár povedal, že musíme počkať až do krvných testov, aby sme vedeli či budeme pokračovať v stimulácii, neviete čo sa mu mohlo nepozdávať? Ja som sa ho na to úplne zabudla spýtať - blondýnka 😅. Inak pobolievajú ma ľadviny, myslíte, že môže hroziť OHHS?

altea
autor
5. jún 2007

pappo,takže odpovedám na otázku-moja skúsenosť s ISCARE.Dopredu sa ospravedlňujem ak sa medzi tým už niečo zmenilo k lepšiemu.
takže :
Ja som začala chodiť do ISCARE v r.2005,o mimi sme sa snažili vtedy už 4 roky.Po prvom vyšetrení ,ktoré trvalo 10 min.,aj so sonom bola vyrieknutá diagnóza polycystické vaječníky 😕 😖 a hneď naplánované IVF.Oponovala som Dr.Ď. tým,že nemám žiadne klinické príznaky pre polycystické vaječníky,týždeň pred tým som bola na vyšetrení u svojho gynekológa,aj kolegyňa mi robila sono a doteraz mi nikto túto diagnózu nestanovil.,trvala na svojom.
prosila som ju o zváženie laparoskopie-mám podozrenie na endometriozu.OdpoveĎ znela - nie !! Načo vraj strácať čas. 😒 ☹
Viem,že nemá význam vkladať embryo do maternice,ak nie je preliečená endometrioza,pretože hrozí potrat.No neuspela som ani týmto argumentom.
Bolo mi doporučené vyšetrenie inzulinovej rezistencie,ktoré bolo pravdaže negatívne .Manžel mal katastrofálny spermiogram (viac ako 80% poškodených spermií),no aj napriek tomu mi doporučili najskôr insemináciu.Odporovala som ,má to vôbec význam ? Hormonálnu stimuláciu som nedostala ani pred ,ani po inseminácii,aj keď som prosila (väčšia šanca na otehotnenie).Pravdaže žiaden úspech. ☹ 😢 .Iba zbytočné,nervy,peniaze...
Následne sa napísala žiadosť na iVF.
Prišla som na druhý termín,Dr.Ď.sa ma spýtala akú liečbu chcem ? Akú ? 😒 😕 No,či lacnejšiu ,alebo drahšiu.A mala som sa rýchlo rozhodnúť /aspoň tomu nasvedčovalo jej neustále pozeranie na hodinky/ -"ja neviem aká by bola potrebná pre mňa p.doktorka liečba,no tak sa rozhodnite ,koľko chcete investovať "...To už bola sila... 😠 a tým som aj v ISCARE skončila....
....2 pohovory v dĺžke asi 15 min.,hneď stanovená (zlá) dg.,zbytočná inseminácia,vypísaná žiadosť....
človek by povedal ako rýchlo to ide....
Lenže .... o 3 mesiace na to,som podstúpila laparoskopické vyšetrenie,ktoré potvrdilo moju 🙂 a vyvrátilo doktorkinu diagnózu 😠 .Záver znel- endometrioza.,žiadne polycystické vaječníky.

Objednala som sa v centre Helios,vstupný pohovor s Doc.trval vyše 1 hod.,na ktorom sme sa dohodli o Ďaľšej liečbe,postupoch,stimulácii,odpovedal na každú moju otázku 🙂
Ľudskosť,trpezlivosť,hlboko profesionálny prístup si ma získal. 🙂 🙂 telef.čísla na lekárov počas 24 hod.,možnosť kontaktu cez net - to je samozrejmosť.
začala som s liečbou Zoladexom,po nástupe menzesu som začala stimulovať,na kontroly som chodila á 2 dni-zakaždým odber krvi,sono+ pohovor s lekárom-(ukázal čo je na sone,ako to má v ten-ktorý deń vyzerať),presne načasovaný odber vajíčok,medzi tým skoro hodinový pohovor s embryologičkou (takisto všetko dopodrobna vysvetlené,sto krát ukázané,zopakované...navrhnutý spôsob umelého oplodnenia-či ICSI,alebo klasická cesta a prečo to a to...navrhnutá predĺžená kultivácia čo znamená zvýšenie šance pre uchytenie embrya-pretože predĺženou kultiváciou sa vlastne vylúčia do 5-6 dňa embryá,ktoré by inak v maternici neprežili)
pred odberom vajíčok zas sono,krv-samotný odber v pohode-bez čípkov,či Diazepamu,po odbere-kontrola asi 5x lekárom,sestra á 5 min.,-kontrola tlaku,pulzov,do hodiny pohovor na lôžku s embryologičkou-informovala ma o počte získaných vajíčok,ich kvalite,znova poznamenala dôležitosť ICSI metódy,dala čísielko a na druhý deń mám volať.Každý telefonát bol stresom,ale zas som mala všetko perfektne vysvetlené embryologičkou-koľko vajíčok sa delí,koľko majú buniek,aké máme šance,tak to bolo až do transferu.
V deň transferu (mala som 2 osembunkové embryá v štádiu blastocysty a dve 7 bunkové) bol zas pohovor s embryologičkou,dohodli sme sa,že tie dve -jednému už praskal obal vložíme a tie dve 7 bunkové necháme kultivovať do nasledujceho dňa.
Na druhý deň mi embryologička povedala,že v delení embryjká nejako výrazne nepokročili,zbytočne by iba zo mňa ťahali peniaze na zmrazovanie..
transfer = pohoda 🙂 🙂 .Pod sonom skontrolovali stav maternice,hrúbku sliznice,katétrom vložili embryjká,skontrolovali katéter-či ostal prázdny a na sone mi ukázali maličkú kvapôčku,v ktorej plávali embryjká. 😅 Lekár mi pohladkak bruško so slovami,blahoželám ste tehotná!!!
O 13 dní kontrola..ale to už poznáš z príspevkov..
tak neviem,posúď...toto je moja skúsenosť

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre