Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

aaandrejka
6. máj 2007

drzime! 🙂

veva55
7. máj 2007

Ano, poistovna preplaca len zakrok (odber, transfer) a cast liekov. ICSI si musis zaplatit sama, to poistovna nepreplaca. Vyska sumy zavisi od poctu napichnutych vajicok, napr. 10-12 vajicok stoji tusim 10.000 Sk.

U nas v Gyn fiv sa za zmrazenie embryi plati 3000 Sk. Potom si musis zaplatit (ked ides na IVF) povinny poplatok 3000 Sk za doplnkove sluzby.

No a platis si cast liekov (ako pisala andrejka). Tie ta vyjdu cca 17 tisic.

cicuska
7. máj 2007

veva takze kolko si vlastne zaplatila za tie lieky.Zacinam sa zaujimat aj ja lebo zacinam vazne rozmyslat o IVF tak nech na to som prichystana psychicky aj financne 😀

cicuska
7. máj 2007

a este som sa chcela spytat, co je to ten trial wash test?

petkaerdal
7. máj 2007

Ahojte dievcata,injekcie vyjdu okolo 19.000SK,dnes som si ich vybrala a platila som 19.130Sk...

aaandrejka
7. máj 2007

petka, cena injekcii zavisi jednak od samotnych injekcii a jednak od mnozstva... ty si platila nejako vela, ak sa mozem opytat, kolko coho si kupovala?

Pokusné premytie (Trial Wash) – táto metóda umožňuje hodnotiť ejakulát z pohľadu metód asistovanej reprodukcie. Na základe kvality a počtu takto spracovaných spermií môžeme odporučiť vhodnú metódu asistovanej reprodukcie.

nie je to nahodou normalny spermiogram? len tak odborne nazvany? 🙂

milacikova
7. máj 2007

Trial wash je spg v ktorom skumaju spermijky ako sa budu spravat v roztoku(prostredie) ktory sa pouziva pri ivf pri oplodnovani vajicok, je to specialnejsi(podrobnejsi) spg 😉

aaandrejka
7. máj 2007

dik za vysvetlenie 🙂

jana.ax
7. máj 2007

ahoj holky, jsem sice mimo vaše téma. Ale potřebovala bych vědět jestli je zítra na Slovenku svátek jako v Čechách??

ika_ba
7. máj 2007

ahj jana.ax, ano, mame zajtra sviatok

jana.ax
7. máj 2007

ika_ba: děkuji 🙂

lia
7. máj 2007

to si fakt platila nejako vela,ale asi mas toho viac 😕

petkaerdal
7. máj 2007

aaandrejka,dostala som 2 balenia puregon 900-to je 11.700SK
1x balenie puregon 600-3.900SK
7x urgalutran 488SK....neviem idem 1x na IVF,ale tiez sa mi to zdalo dost...dnes som si to bola vziat. Nezavisi to aj podla toho v akej som poistovni,ja som Vseobecna

petkaerdal
7. máj 2007

1 urgalutran stoji 488,-

libeth
7. máj 2007

boze baby to fakt tolko stoji, a poistovna nepreplaca nic? Ja som v Gyn-five, a este len zaciname.

aaandrejka
8. máj 2007

petka, fuch, to mas obrie davky puregonu..zrejme si mala horsi hormonalny profil.... inac, ten puregon siel hore??? mala osm skor pocit, ze lieky vseobecne, vdaka znizenej sadzbe dph sli dolu s cenami... ja som mala 4x puregon 600 a platila som za jeden cca 3750..ale urcite to nie je zalezitost poistovne, je uplne jedno, v ktorej si poistena, doplatok je rovnaky

a ine mi nebolo treba nic... no co uz, nase "drahe" babatka si to zasluzia, ked sa k nim nevieme dopracovat inak

libeth, poistovna preplaca 75% liekov!!!! moje 4 balenia puregonu stali 60000, ja som z toho platila 25% ... za lieky je vzdy najvacsia polozka (teda, pokial ti poistovna schvali ivf cyklus, ktory cely plati ona, ten stoji 26075 sk).. niektore stimilanty kupis aj za doplatok 3000 sk.... puregon a gonal su najdrahsie... dopredu ale neviem, ktore ti lekar predpise, pretoze to zavisi od tvojho hormonalneho profilu a sposobu liecby, ktoru potrebujes na to, aby si mohla otehotniet

libeth
8. máj 2007

vdaka andrejka, mas pravdu pre babenko vsetko.

neviete mi niektora poradit? Od stvrtka min. tyzdna som mala spinenie aj s krvou, ale ja som to za menzes nepovazovala (to bol 24-27DC). A teraz vcera to som bola 28DC som zacala mat mrchu aj to len vecer. Dnes nic. Ani ma neboli brucho, proste ni. Min. tyzden ma aspo bolelo brucho! Problem je, ze mam ist 3 DC na hormonalny profil, mam ten vcerajsok povazovat za mrchu? Teda 1DC?

helka1
8. máj 2007

libeth, s istotou ti ti napovie len utz. Ja som raz mala len take 2 dnove spinenie, cakala som mrchu a neskor som zistila, ze mrcha nikde a to spinenie bola vlastne ona 😒 . Prepasla som vlastne mesiac 😒 . Inac som mala vzdy 28 dnovy ukazkovy cyklus.

ika_ba
8. máj 2007

ahojte,
ako vidim, kazda mame nejake problemy, ja som bola uz 2x tehu a vzdy som potratila, po druhom cisteni som nedostala mrchu, a az na sono zistili, ze sa mis spravila cysta, tak mi nasadili lieky a vsetko bolo OK, teraz som mala ist na ivf a mrcha dorazila na 23 den a vyzerala normalne, lekarka povedala, ze je to nejaka porucha a vraj tam je zvysok cysty, doteraz som ich nemala, takze zase beriem lieky, mala by som dostat mrchu a potom uvidime, co dalej, ci pojdeme na ivf tento alebo dalsi mesiac
co sa tyka platenia, ja doplacam na injekcie, minule to bolo okolo 8 tisic, a potom ivf, co je tiez do 8 tisic, ale to je len ivf, bez dalsich ukonov

libeth
8. máj 2007

Harbulak mi robil utz. A vedel, ze som 28DC, aj o tom spineni. A potom mi povedal, ze 3DC mam prist na horm. profil. Myslite, ze to mohol vidiet, ze menzes to este nebol?

helka1
8. máj 2007

libeth, on to mohol vidiet, pretoze pri ms sa odlucuje sliznica maternice a na utz sa da vidiet aka je hrubka tej sliznice 😉 Podla toho vie urcit, ci to je alebo nie ms.

lia
8. máj 2007

libeth a ku komu chodis??k dr.Harbulakovi??on je strasne mily 🙂

petkaerdal
8. máj 2007

aaandrejka...myslis,ze mam obrie davky??? No ja neviem,ale moj profil bol v celku v poriadku,chyba je v priatelovi...je to moje prve IVF,takze nemam vobec predstavu co a ako...

lia
8. máj 2007

ved uvidis peti,aj ja mam este 2 ks puregonu 300 a asi ich uz nebudem potrebovat 😉 .vela zavisi ako sa ti budu folikuly vyvijat 😉

milacikova
8. máj 2007

Petkaerdal, presne davky ti povedia v car ake budes pichat 😉 ked si to preratas tak mas 2400IU (2x900,1x600) puregonu a andrejka mala takisto(4x600), je mozne ze ti puregon aj zostane zalezi do IU kolko minies. Ja som pichala 150IU denne potom znizene na 100IU denne a zostalo mi jedno cele balenie puregonu(300IU)ktore som neminula ale vybrala som ho z lekarne 🙂

petkaerdal
8. máj 2007

aaandrejka,ty si tiez podstupila IVF? ak smiem vediet...a to este budem platit okolo 25000 za zakrok...

libeth
8. máj 2007

lia - ano je velmi mily. Prvy lekar, co sa netvaril, ze je to OK, a vysvetlil mi, co a ako.
helka - tak ja teda dufam, ze to videl dobre.
Ale vcera co som krvacala, tak to bola setlocervena krv, taku pri ms. ani nemavam. Povedal mi, ze tam mam cystu, a ze ked pridem na horm. profil, tak sa pozrie ci mi odisla pri ms, ale ak nie tak ze ju odsaju. Ak bol ale menzes to spinenie min. tyzden, tak potom vlastne na horm. profil nepojdem, a tym ani na utz, skrz tu cystu, ze? Dalsiu konzulraciu mam na 28.maja. Potom asi az vtedy by ju pozrel? Uz som z toho jelen, tolko info za jeden den.

lia
8. máj 2007

preco petka?? 😕

petkaerdal
8. máj 2007

no ved ano,vsetko mi este dr. povie...teraz uz len cakam,kedy mi pride mrcha...teraz mi naschval meska...

lia
8. máj 2007

kedy odoberaju spermie pred IVF??myslim tym,ze ked mne budu odoberat vajicka uz tento tyzden,kedy pojde manzel??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre