Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

vivi77
11. jún 2007

efi, aku to mas robotku, ze tam mas lekarku?

efiku
11. jún 2007

to je ministerstvo a ony tam maju aj lekárku aj zubára tak že uvidím keby sa dalo so sestričkou dohodnúť tak nemusím chodiť mimo svojmu a ked nie tak skúsim u toho mojho lekára on je fajn

vivi77
11. jún 2007

efi, a inak aku cestu ste uz presli, ze ste teraz na IVF?

efiku
11. jún 2007

No ja som išla pred rokom obvodnej gynekl.ta mi kázala merať teplotu nič iné a po troch mesiacoch mi dala papier pre manžela na spermigraf tak mi kamoška doporučila gyfiv vraj su fajn tak sme tam šli a rovno som sa objednala aj na konzultaciu a tym som zmenila aj lekárku lebo tato to je nou koment no a manžel mal zlý sperm. tak nam doporučila jeho kompl.vyšetr.u urologa a on mu dal tabletky profertil to mal na 3mesiace platili sme si ich v plnej vyške 4tis a kontrol.sperm.ukázal minimálne zmeny aj po tabletkách tak nam doporučila IVF tak sme vypísali žiadosť no a aza dva týž.volali že to mame schvalene a sme tu začala mi mrška tak hned som nabehla na program a teším sa aj som taka zmetená z toho ale mam radosť že nečakáme lebo moja koleg.čakala asi pol roka aj to po znamosti v iscari ale asi 3roky dozadu

ika_ba
11. jún 2007

ahoj altea
my sme boli jednoznacni adepti na genetiku kvoli
- mojmu veku, tento rok som mala v maji 37
- dvom potratom
- nie prilis, aj ked nie katastrofickemu spermiogramu
nedopadli sme na genetike zle, lebo zo 7 oplodnenych vajicok sa rozdelilo na 8 buniek iba 2 a obidve mi genetikou presli

vivi77
11. jún 2007

takze u teba neboli ziadne problemy? a ani na laparke si nebola? pokial viem, pred IVF sa na laparku musi ist vzdy, aby bolo iste ze vsetko je priechodne... ale mozno sa mylim.... ja mam silne pco, takze u mna bola laparka nevyhnutna

altea
autor
11. jún 2007

ika_ba:
ďakujem,my sme obišli genetiku genetickým vyšetrením nás oboch- OK. 🙂
Manžel má zlý spermiopgram,ale to mi povedali,že s genetikou nemá nič spoločné.

Pýtala som sa preto,pretože kolegyňa bola takto už 3x v Iscare ,zakaždým jej robili genetiku a zakaždým po genetike sa embryá prestali deliť. 😖
tento krát šla do Heliosu-predtým jej doporučili genetické vyšetrenie oboch partnerov,IVF jej vyšlo na prvý krát. 🙂

efiku
11. jún 2007

ja som bola akurát na rengéne priechodnosti to som prežila na laparku mi povedala že netreba tak že tak

efiku
11. jún 2007

vivi čo to je to pco?

altea
autor
11. jún 2007

PCO= polycystické ováriá

efiku
11. jún 2007

dakujem

ika_ba
11. jún 2007

ahoj altea
na tej genetike, co asi spominas ty, sme boli obaja, ale ako som pocula, vraj ta genetika dopadne skoro kazdemu dobre, aj nam dopadla dobre
so mnou tam bola jedna baba a tej na genetike nepresli 2 embryjka
ja som sa bala genetiky kvoli tomu, ze som sa bala, ci embryjka preziju, ale ked som nad tym skutocne realisticky rozmyslala, tak mi doslo, ze ked sa embryjka nedelia u nich, tak by sa asi nedelili ani u mna

vivi77
11. jún 2007

ahoj ika_ba
ako to funguje s tou genetikou? mozes si sama povedat, ze to chces, alebo to urci lekar? robia to priamo v CAR? predpokladam ze rec je o predimplantacnej genetike....

vivi77
11. jún 2007

efi, o tom RTG som pocula od kolegyne, naozaj nic prijemne, ta laparka bola aspon pod narkozou, aj ked zobudenie po nej nebola ziadna malina 🙂

efiku
11. jún 2007

no to hsg strašne som sa bála ma jednu kamošku a ta mi to opísala jak keby si umierala pri tom potom som sa bavila o tom s lekárkou a druhou kamoškou tak uplne niečo iné záleži aj ako je človek citlivý na bolesť ale da sa to ja som mala bolesti jak ked mam menzes ale vydržala som to a narkozy som sa bala preto som rada že som nešla na laparku ale narkoza ma neminie pri IVF tak prežijeme no nie a ozaj vivi kedy ty ideš do gynfivu?alebo vlastne iscar?

vivi77
11. jún 2007

teraz cakam na druhy cyklus, aby som mohla ist na kontrolu a dostat to puregon pero a taktiez predznacit termin punkcie. tie pco sposobuju anovulacne cykly, tak velmi dufam, ze ten cyklus naozaj pride kedy ma. mal by prist teraz stvrtok. do gynfivu idem aj vo stvrtok kedze manzelika budem mat odcestovaneho, nech mi pichnu decacepthyl 🙂

efiku
11. jún 2007

no ten môj by mi to nepichol ten ma strach,ja by som si mala začať pichať decaceptyl 27.6 a potom ked dojde mrška na štvrtý deň mršky na kontrolu prvu a tam vyfasujeme pero pozerala som to video ako sa to pichá tak dúfam že to zvládnem

vivi77
11. jún 2007

ja mam na stastie velmi statocneho manzelika, aj ked je chudak vyklepany, to vidim. ak pojde vsetko ako ma, tak ten tyzden co ty zacnes pichat decaceptyl, ja by som mala mat punkciu. ale nechcem nic zarieknut, kedze zatial neviem ako sa budu veci vyvijat. velmi dufam ze dobre a ze vsetko pojde ako ma. to tu dufame vsetky. hej, to video ma potesilo, aj ked cela procedura je 100x zdlhavejsia ako normalne injekcie 😢 efi, ja uz teda utekam spat, zajtra vecer som tu urcite znova. pa a dobru nocku

efiku
11. jún 2007

Ahoj moja dobrú nocku zajtra páááááááááá

denka28
12. jún 2007

ahoj dievcata. takze som bola vcera na odbere a UZV... a folikuly nanarastli... takze sme prestali so stimulaciou.. koniec... mesiac pauza a potom zaceneme znova. viete co nechapem? ked som chodla k obvodnemu lekarovi, a zistil, ze nemam ovulaciu, daval mi clomhexal, od ktoreho som mala zvycajne 5-6 vajicok, ale obrovskych, a tu? 23 ale malinkych...nechapem... som na dne... ☹

pappo
12. jún 2007

lili chcela som si robit test doma aj ja som bola zvedava ake budu iarocky a zase som zabudla dnes slubujem
angi33 dakujem za gratulaciu aj vivi77, ja si na akupunkturu nestazujem . je to supúer vec dostane ta do pohody a este aj pomaha. lieci baby ktore maju problem a pomaha im, myslim ze to treba skusit.
teraz budem chodit dalej.

dufam, ze som vas potesila a dala nadej pretoze raz sa to musi podarit. ked som tu videla baby ktore otehotneli predomnou tiez som tomu verila, ze aj ja raz budem, aha a uz som. 😀

veva55
12. jún 2007

Pappo, obcas pridi aj do februaroviek 😀

misi76
12. jún 2007

Denka viem, že teraz si z toho veľmi smutná, ale hlavu hore. Keď budeš cítiť rásť bábo v brušku, už si na tieto peripetie ani nespomenieš. Lekári na nás skúšanú všeličo, ako budeme reagovať a pod. Tak svoje stimulovanie nevyšlo ale to ďalšie si už dajú pozor a dotiahneš to do konca, neboj. Viem presne ako sa cítiš,síce mne folíky odobrali, ale stále čakám na mrchu a následný transfer. Ten čas mi ide pomaly. Už ma veľa kočiek popredbehovalo a ver, že mne je to ľúto, že ja musím čakať a naťahuje sa to.
Držím palčeky nech čas v týchto záležitostiach rýchlejšie letí a potom si užívaš krásne tehulkovanie. Pekný dník

denka28
12. jún 2007

dakujem ti misi, si strasne zlata, teraz citim ake je to tazke, tolko cakat... mne prva stimulacia prebehla velmi rychlo, jeden tyzden po druhom a teraz. musim sa objednat u drabeka, nechce sa mi...
teraz som citala, ze na transfer treba ist s ploplnym mechurom, preco? aky to ma vplyv? ked sa k transferu raz dostanem... asi sa im tam pocikam, aj tak chodim kazdu hodinu na wc... 🙂

denka28
12. jún 2007

inak, ked sa nam tato prva stimulacia nevydarela, to sa u poistovni povazuje ako prvy nepodareny IVF ?

libeth
12. jún 2007

pappo - gratulujem, a prajem ti aby babo krasne zdravo rastlo a aby si si to krasne vychutnala 😵

misi - neboj, coskoro aj tebe budeme gratulovat, a kedy asi by malo prist ku transferu? To cakanie je strasne. to ti verim, ja cakam na konzultaciu lebo mam IVF schvalene, ale Harbulakovi je problem sa dostat. Tak dufam, ze aspon protokol budem mat pripraveny. Velmi sa bojim. Velmi, snazim sa nato nemysliet, ale ked mam stale bolesti v podbrusku, nepovedal mi ani co spravi s tou cystou... a este k tomu mi dal sancu na otehu. len 1%.

denka - to som nevedela, ze aj to samoze stat, ja som myslela, ze stop sa robi, ked sa nic netvori. A tak som sa tesila ze ich mas 23, to som este muzikovi hovorila, ze boze kolko ich ma, ja budem rada ked bude jedno. a takto? ako je mozne ze nerastli? _Je mi to fakt luto, musis verit na ten dalsi cyklus. Drzim palceky. 🙂

denka28
12. jún 2007

libeth vidis, radsej keby osm mala len malo, ale cipernych... stalo sa, ani ja som si nemyslela, ze aj toto sa moze stat... bola som pripravena, ze sa transef nemusi vydarit, ale ze sa k transferu ani nedostaneme... som hotova, uz som volala do GF vo stvrtok mam ist k drabekovi, uvidime so povie.. libeth, neviem ako s s madarskymi osobnostami, je jdena moderatorka, (aj ona aj jej byvaly muz su lekari) a jej povedali ze pravdepodobne nikdy neotehotnie. aj sa s manzelom rozisli, dala sa dokopy s jednym, a otehotnela... teraz sa im narodila dcerka, jej povedal lekar, ze kym zena ma maternicu, nikdy sa nemoze vzdat. takze ... 1% JE TAKTIEZ MOZNOST ! ja verim a z celeho srdca drzim palce.

libeth
12. jún 2007

dakujem denka, snazim sa verit, velmi sa snazim.
A teraz cakas na menzes, aby si zacala znovu od 1 dna cyklu? Alebo stimulujem koncom cyklu? Ja som zvedava co mi povie, neviem preco ale boli ma pravy vajecnik, ten nemam, tak asi tie zrasty ma bolia ci co. Snad to uz horsie nebude. 😔

misi76
12. jún 2007

Libeth ďakujem za podporu, ja tiež ako Denka verím, že aj ty budeš výnimka a aj s takou malou možnosť bude z teba mamina.
Teraz čakám na mrchu ( v sobotu) a potom by mal byť transfer na 16 -18 DC. Tak uvidíme, ako.

Denka - poloplný močový mechúr preto, pretože nadvihuje maternicu a lekár lepšie zavedie embryjko do maternice. Aj na sono sa odporúča chodiť s plným mechúrom, aby bolo lepšie vidieť všetky orgány.
Ja tiež na to myslím, že sa tam asi pocikám, veď uvidíme.

denka28
12. jún 2007

libeth, ja teraz musim vynechat kompletne 1 mesiac, inak presnejsie neviem, buduci tyzden vo stvrtok uvidim so povie lekar. inac aj mna bolia vajecniky neviem preco, od toho ze tam mam tie vajicka? asi ano
misi nevadi, pocikaj sa aspon nebudem ja prva 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre