Kedy je najlepšie si pichať injekcie pred IVF?

altea
29. apr 2007

Ahojte,vie mi niekto poradiť- kedy si mám pichať injekcie /je určený nejaký najvhodnejší čas ???/,dnes som dostala menzes a mám si pichať Decapeptyl a od zajtra Puregon.
Je jedno či si ich pichnem ráno,naobed,alebo večer ?Mám si ich pichať naraz,alebo s časovým odstupom ??

Ďakujem za rady

lauritka
1. aug 2007

ahojki tinucha ja som 12 DPO. 25 DC ale dnes mi uz trochu klesla BT..takze asi mrcha pozajtra dorazi 😠 ale teplotu som zase mala zvysenu poobede 37,2. telesnu, uz je to piaty den . 😒 neviem od coho fakt.
nevadi ak dorazi mrch-. volam Hredzakovi a dufam ze ma stihne odsledovat teraz v auguste. lebo potom ide na dovcu, a budem musiet pockat do septembra 😒

zulka29
14. aug 2007

Akosi nám začala zapadať táto téma do zabudnutia 😖 😎

Kde ste začínajúce stimulantky na IVF?

babule, budete počas stimulácie a po transfere PN? Lebo mňa to ani nenapadlo, že by som mala byť doma, ale baby v inej téme píslai, že sú PN aj 7 týždňov...

lenka20
14. aug 2007

ahoj zulka, mne doky hned pri prvom rozhovore o IVF povedal, ze mam pocitat s PN, ze ak chcem vypestovat kvalitne vajicka, tak ziadny stres z prace a kludovy rezim doma - nie lezat ale skratka byt doma v pohode a pohodli. PN mi vraj moze vypisat aj on, alebo obvodak. tak som posluchla. Bola som PN odo dna ako som zacala pichat decapeptyl + gonal az po krvne testy (negativne 😢 )predtym proveru som brala a chodila do prace. tych 7 tyzdnov sa natiahlo preto, lebo som stimulovala dost dlho, mala som pomerne nizke davky gonalu (75j)takze vajka rastli pekne postupne ale pomalsie, takze aj OPU bola asi o 4 dni neskor ako plan a potom sme este mali 6 dni PK.

denka28
14. aug 2007

zulka, ja budem mat zajtra odber, takze od zajtra som na dovolenke az kym sa nedozviem, ci nam to vyslo alebo nie. ak ano, tak zostavam na PN aspon par tyzdnov. a fakt nemam fyzicku namahu v praci, ale trhaju mi nervy niektore kolegyne a to mi nechyba, takze radsej doma!

libeth
14. aug 2007

ahojte babule 🙂

tak ja som pocas mojho kratkeho protokolu nebola PN, lebo asi by mi bolo horsie doma ako v praci, a stres som nevnimala, sustredila som sa len a len na seba, no a aj tak to nevyslo. Ale po tom fiasku, po OPU, som doma na PN zostla tyzden. Ale to skor z nervov, ako bolesti, tie boli, ale mrcha teda boli viacej. Zalezi natom, ako sa ktora citi. Ja by som bola aj doma zostala dlhsie, ale nedalo sa.

zulka - tak mrcha sa uz uz chce rozbehnut, premeskala som ovu teda na 100% Ale zato mam konecne normalny krasne ukazkovy grafiik, taky som este nemala, takze asi vsetci ti liecitelia mali daco do seba. Na dalsiu si pockam sice 2 mesiace, ale aspon viem, ze jedna bola 😀

zulka29
14. aug 2007

Lebo ja som v práci v pohode a nestresujem sa, tak si myslím, že je zbytočné trčať doma a tam na to myslieť každú sekundu. V práci na to budem myslieť každé 2 sekundy 😀 😝 ... Ja si ak to pôjde dobre zobriem dovču na deň odberu asi až do transferu...aj to ešte uvidím...

Veva, Lia a ostatné baby čo to máte za sebou...boli ste PN, alebo na dovolenke?

Libeth, ale veď ovulka sa nestrieda vždy a pravidelne na každej strane...kľudne môžeš mať ovulku aj nasledujúci cyklus 😉 ...nepremeškajte to 😎 😉

Denka, držím ti palčeky a daj o sebe vedieť 🙂

Lenka, ty máš koľko rôčkov ak sa smiem opýtať? Máš za menom 20, to znamená, že máš len 20 rôčkov, 😕

libeth
14. aug 2007

zulka - myslis, ze sa to nestrieda ravidelne? Ja som myslela, ze ano 😕 Ale to budeme na chae, takze 😀 😎 😀

lenka20
14. aug 2007

jeeej, zulka, to by bolo, keby som mala 20 rockov 😀
nie, mam 29, uz skoro 30 o nejaky mesiac a pol 😠
ta 20-ka za menom prisla akosi sama a nic neznamena, hmm, ale dala by som sa nahovorit na repete 😀
s tymi PN-kami asi zalezi na CAR, niekde to preferuju a niekde asi nie. pri mojich castych navstevach v heliose som si vsimla, ze asi mozno 80% bolo na PN-ke pocas stimulacie, tak neviem. z vlastnej skusenosti by som bola radsej asi v praci, lebo doma ma zrali mrle a okrem toho som stale musela mysliet na vajka, OPU, embrijka atd. skratka psycho. ale ked doky povie, ze na 5 rokov, tak budem doma aj 5 rokov ak to splni ucel. keby som mala dovolenku, tak jasne ze radsej beriem dovolenku alebo neplatene volno, ale to sa u nas neda a dovolo uz nemam.

denka28
14. aug 2007

zulka urcite dam vediet, asi odkazem po petkaerdali, co bolo, lebo doma nemam internet 😒 .

zulka29
14. aug 2007

Kibeth, presne tak, Dr. mi povedal, že sa to nestrieda pravidelne...

Lenka, a kedy začínaš stimulovať?

Denka, odkáž, budeme čakať na správičky. Ty sa máš, ž už budeš mať po tom, dúfam, že bude veľa vajok...embryškov 😀

denka28
14. aug 2007

ved aj ja dufam, verim, uvidim zulka
babenky tie ktore ste uz mali odber a ET v gynfive ako to presne prebieha? a pisu v tom informacnom liste, ze pred ET si treba dat diazepan a nejake cipky, to mi daju oni alebo si to mam zaobstarat?

lenka20
14. aug 2007

zulka, ja mam teraz povinnu pauzu po IVF, ak mi pride do mesiaca schvalena ziadost z poistovne, tak v septembri by som mohla zacat, ale kedze mam cely cyklus akysi pokazeny, tak zrejme pockam, kym sa mi to celkom upravi a po najblizsom ukazkovom MScykle pojdeme na to - tipujem oktober-november, dufam, ze dovtedy uz budem OK.

misi76
14. aug 2007

Denka, čípok a diazepam ti dá sestrička po odbere, keď pôjdeš domov.

denka28
14. aug 2007

ok, akujem

libeth
14. aug 2007

denka - takze este dnes, a potom uz tu nebudes? 😨 Tak daj urcite vediet ako si dopadla, cakame na spravicky, dobre samozrejme 😀 Tak tfuj, tfuj, tfuj, nech ti to super dopadne 😎

zulka - to by bolo super, urcite budem merat, pre moju vlastnu zvedavost, aby som vedela ako to ide. Len neviem, ze ci som nemala taky dobry graf, vdaka tym hormonom z min. stimulacie?

zulka29
14. aug 2007

Libi, veď uvidíš, môže to byť aj z tej stimulácie, kočky často otehotnejú aj prirodzene po predchádzajúcej stimulácií. Podľa toho budeš riešiť čo ďalej až po pozitívny tehu výsledok 😀

lenka20
14. aug 2007

libethka - aj mne doky povedal, ze sa teraz mame snazilkovat, kedze som po stimulacii a vajecniky su ,, nabudene ,, takze budu pracovat viac ako obycajne.

dicinka1
14. aug 2007

chcem sa opytat kolko ste boli schopne dat za lieky na ivf 6000,10 000,16 000??????????prosim,odpovedzte mi

lalupa
14. aug 2007

ja som mala gonal 450 za 14700 sk

misi76
14. aug 2007

Dicinka, schopné sme dať všetko, aby to mimčo bolo.

denka28
14. aug 2007

dicinka, prvá stimulácia ma vysla na 14500, a druha na 4500

lenka20
14. aug 2007

dicinka, ja som ti odpovedala v ,, cyklus po neuspesnom IVF ,,
denka - drzim palceky aby bolo co najviac super vajok a sorry ze som zvedava - ako to, ze prva stimulacia 14500 a druha o tolko menej? zmenili ti lieky alebo?

libeth
14. aug 2007

lenka - mne doki nepovedal nic, len to, ze vajecnik nepracuje, ateda vajicka vlastne mat nebudem. A viac nic. No a tento mesiac, som podla ovulacnych testov ovu mala. a verim, ze bude dalsia. A ked aj nie tento mesiac, ved chudacik vajecnik dostal zabrat, iked na stimulaciu nic nevytvoril... tak za 2 mesiace ovu bude a hotovo! 😀 Idem na dovolenku, tak nech pekne oddychuje somnou 😀

dicinka - ja som ochotna dat cokolvek, naco budem mat. A som ochotna vyskusat cokolvek, (a to som uz aj skusila), ale celkovo ma stimulacia stala presne 20.000sk

lenka20
14. aug 2007

libi - ake si mala lieky na stimulaciu? ja som pocula, ze fostimon a jemu podobne lieky su slabsie a vela zien na ne nereaguje, mne ich napr.dr ani nenavrhoval, kedze mavam anovulacne cykly (PCO)
mozno by to chcelo zmenu dr.alebo aspon skusit ine lieky, v kazdom pripade never, ze nebudes mat vajicka, ved v jednom cykle ich mat nemusis a v dalsom mozes mat aj 10. ja ked som pred IVF chodila na kontroly, tak 3 mesiace po sebe som nemala ziadny folikul a ked uz to chcel dr.uzavriet tym, ze neovulujem vobec, tak na dalsi mesiac folikul jak hrom, aj on sam bol prekvapeny. urcite sa este pokus! 😅

libeth
14. aug 2007

lenka - praveze som mala Clostilbegyt, Puregon, menopur. Takze dost. A ktomu kratky protokol. A lekara by som urcite zmenila. Pretoze, podla lekarky na utz som mala 4 folikuly, pri OPU ani jeden len cysty. Ja osobne si myslim, ze mal byt odber o den skor. Teraz dam tomu volnost, nechcem sa do toho hrnut. Ale zmenim centrum aj lekara urcite. Po prvom pokuse, som to chcela hned, teraz uz vobec, nechavam tomu cas. Riadim sa podla tela, nie rozumu.

denka28
14. aug 2007

lenka na prvu stimulaciu som dostala decapeptyl menopur a puregon a na druhy mi zostal daky puregon a dokupovat som musela len menopur a aj 300 puregon a clostilbegyt a ten nestal moc, takze tak. babenky, kedy ste odchadzali po odbere domov z centra?

libeth
14. aug 2007

denka ja som isla z centra okolo pol jednej.

hanaj
14. aug 2007

Ahojte, konecne sa to trosku zase rozbehlo. Velmi neprispievam, ale citam poctivo 😉
Idem koncom augusta konecne do cyklu, takze sa to snazim nejako stravit, co sa bude diat. Preberali ste tu PN, ja som nad tym rozmyslala a zoberiem si ju po OPU, kedze byvaju bolesti a potom po transfere nejakych max 5 dni, potom uz pojdem do roboty, lebo by som doma zcvokla asi 😝

Niekto sa tu pytal, kolko sme ochotne investovat do liekov. Mna teraz vysli na necelych 3000,-. Dostala som Merional, Cetrotide, Choragon a Utrogestan.. celkom ma ta cena prekvapila, cakala som viac, ale ved nehadala som sa 😀 Ale ak by bolo treba, som ochotna dat niekolko nasobne viac, ak by ma to mozno posunulo k babatku. K tomu Merionalu - nemam ihly ani striekacky. Striekacky su v pohode, ale ake ihly si mam kupit? Poradite?

Denka 28 drzim palce, zmaknes to s krasnou "urodou" 😉

denka28
14. aug 2007

no tak sa uvidi, kedy sa viem vytackat z centra ja 😎

libeth
14. aug 2007

zulka - krasna zimna fotecka 😵
prave som sa pytala jedneho lekara na to striedanie a ze za normalnych okolnosti (co ktovie vsetko co je?) sa striedaju, ale kedze ja mam jeden, tak ten jeden maka aj ten co tam nieje. Tak sufam, ze si makne 😀 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre