KET August 2019 a užívanie Estrimaxu.

mayush789
30. júl 2019

Ahojte je tu niekto kyo ife na ket teraz jul august ? Ja cakam na MS a mam predpisany estrimax ma niekto s nim skusenosti. Mala som odlozeny ohss pre hroziaci hyperstimulak.na kolky den cyklu sa robi ket ,?
Dakujem

maminka1986
21. aug 2019

@weja07 držím palce, Ja cajam stsle na menzes a nikde zatim...ale cítim ze zajtra,piatok dostanem

weja07
21. aug 2019

@maminka1986 ďakujem 👏😘 treba horúci kúpeľ, červené vínko alebo sexik. Odporúčam 😄

weja07
21. aug 2019

@maminka1986 a aj ja Tebe držím palce 👊 🙏 🍀

katkaba1
22. aug 2019

Ahojte baby. V sobotu ma čaká KET, predtým ET žiaľ nevyšiel. Som trochu prechladnutá, neviete či to môže znamenať problém pre prípadný úspech KET-u? Mám zamrazené jedno jediné embryjko, aj to 6 dňové, kedy sa bude rozmrazovať? Deň pred vkladom alebo v deň vkladu ráno? Zabudla som sa na to spýtať v tom strese. Kedy mi povedia či sa správne rozmrazilo a či vôbec KET bude? Držím Vám palce 🙂

mayush789
autor
22. aug 2019

@katkaba1 to ze si prechlafnuta neviem ci vadi ale viem ti odpovedat nato ze embeyjko rozmrazuju v den vkladu a hned ti embryolog povie ci je embryjko v poriadku mna sa opytali este predtym kolko embryjok budeme vkladat. Rozmrazili lekar prisiel ze je v poriadku a na monitoee som videla pekne cely vklad nechali ma lezat 15 minut isla som na wc a domov 🙂

katkaba1
22. aug 2019

@mayush789 Ďakujem Ti za odpoveď. A kedy si mala KET - hneď ráno či skôr tak okolo obeda? To sa tak rýchlo to embryo rozmrazí, že ho môžu v ten deň vkladať? Strašne som nervózna - mám jeden jediný pokus. Ak nevyjde - znova celý ten kolotoč, už teraz sa toho desím. Aj ste si nasadila ´´špeci´´ režim po KET? Ja som sa rozhodla ostať 14 do krvi na PN - prvýkrát v živote, mala som najprv výčitky ale potom som si povedala, že nič dôležitejšie predsa neexistuje a aj keď mi môžno PN nepomôže, aspoň si budem môcť v prípade neúspechu povedať, že som spravila všetko čo som mohla.

mayush789
autor
22. aug 2019

@katkaba1 ja skm mala ked o 11 tej cca 🙂 rozmrazilo ho hned do par minut v dang den 🙂 ukazali mi ho este na monitore zvacsene ako vyzera ..nemusis byt ket je v poalwdnej dobe uspesnejsi to mi hovorili v centre . Ja som normalne chodila do prace ved to nie je choroba zalezi kde robis. Ja som v robote nato az tak nemyslela co mi aj pomahalo doma by som sa pozorovala. A moja doktorka kym by nebol problem by ma asi anj nevypisala 🙂) pnka by ti mozno pomohla aj mas fyzixky narocnejsiu pracu neviem kde pracujes 🙂 ale musia tak urobit ako to ty citis 🙂 ja som sa rozhodla ist do prace kokegovci ma rozosmievaju takze mam uplnu pohodu a obcasny stres patri k tomu to je normalne 🙂

juliet86
22. aug 2019

baby kolko vam po ivf nabiehal cyklus? ja idem zajtra na kontrolu. 10ty den cyklu ale ja si myslim podla toho ako poznam svoje telo ze neovulujem. nie som nadrzana dokonca mi vadia dotyky a prsiach... ked mam normalny cyklus tak mam aj hlieny aj chut na sex. hovorili ze cyklu moze trvat mesiac az tri kym nabehne po ivf. ake mate vy s tymto skusenosti? dakujem pekne

katkaba1
22. aug 2019

@mayush789 Ja nemám síce fyzicky náročnú prácu ale psychicky o to viac. Resp. je neustáli zhon, o strese ani nehovorím, stále lietam lebo vždy riešime všetko urgentne. Pri ET som chodia do práce tiež a zaprisahala som sa, že ak pôjdem ešte niekedy na vklad a budem a pozícii akej som aj teraz tak pekne doma. Veď pod takým tlakom sa ani nemohlo to embryo uchytiť. Takže z workoholičky pekne doma teta na PN-ke bude 😀
Ja som práve počula, že KET je menej úspešný tak mám obavy trochu.

katkaba1
22. aug 2019

@juliet86 Ahoj, mne hneď po IVF nabehol na 28.deň ale po IVF som ovulaciu nemala. Druhý cyklus bol dlhý, až na 36.DC som dostala menzes ale ovulácia už nabehla. Takže mne trvalo mesiac kým som sa vrátila do starých koľají aj s ovuláciou.

katharinka24
22. aug 2019

@katkaba1 ak ti mozem odporucit zostan doma po vklade 2-3 tak mi aj v centre povedali aby som mala kludovy rezim. Potom urcite chod do prace lebo prave to cakanie doma na test je viac psychicky narocne ako praca. Aspon tak ti mozem odporucit z vlastnej skusenosti 🤗
Ket byva prave vraj uspesnejsi ako cerstvy vklad

katkaba1
22. aug 2019

@katharinka24 Ja to čakanie až tak neprežívam či ako by som to povedala. Ten prvý neúspech, kedy som čakala, že to na 100% vyjde, ma tak prefackal, že aktuálne som viac menej neutrálna, verím a dúfam, že sa to podarí. Ale tento KET ostanem doma. Hovorím, možno reálne nepomôže, aj keď si myslím, že pri enormnom strese sa nič dobré udiať nemôže. Ale ak by sa aj nepodarilo, nebudem si vyčítať, že to bolo kvôli práci a že som zase dala prednosť práci pred dieťaťom.
Tiež ma ´´zabíja´´utrogestan. Vkladám ho ale aj tak mám brucho ako v 5.mesiaci z neho, spala by som 25h denne..zle ho znášam od samého začiatku. Teraz chcem spraviť všetko správne aby som to podporila najviac ako sa dá - ja už ďalšie IVF nechcem..

juliet86
22. aug 2019

@katkaba1 ahoj neboj sa KETU. praveze mavaju aj lepsiu uspesnost ako ety. citala som nejake najnovsie studie a vo svete sa uvazuje ze sa uplne upusti od etov a budu sa robit len kety. ze sa telo stihne precistit od hormonov a ze v prirodzenom cykle je krasne to vlozit. to mi vravel dr. ze ked mas svoj normalny cyklus (nie ivf) tak telo sa samo pripravuje na embryo. vytvori vajce a vytvori zlte teliesko! a oni tam iba elegantne nastrcia embryjko. dava ni to zmysel. drzim ti palce. ja este netusim ako to s pracou urobim ;)

katkaba1
22. aug 2019

@juliet86 Tak táto Tvoja štatistika sa mi páči, bodaj by si mala pravdu 🙂 Ja mám KET v natívnom cykle, 6/2019 bol ET, 7/2019 neprebehla ovu a teraz 8/2019 znova ukážkovo nabehla tak využijeme 🙂 Teda, beriem Utrogesran tak ani neviem či sa to berie ako natývny cyklus. Ale nič iné som nebrala. Jedine Ovitrelle som musela pichnuť.
Držim Ti silno palce. A tá práca - sprav podpa toho ako sa budeš dobre cítiť Ty. Ja ostavam doma len pre pokoj duše - zaslúžim si aspoň to po tom všetkom.

juliet86
22. aug 2019

@katkaba1 ano to je nativny. drzim prsteky. mna tento mesiac prekvapilo ze klasicke ivf injekcie hormony odber ohss som dala relativne ok a preskakovat mi zacina az teraz 😅 take strachy a napatie ma vcera premohli ze taky stav ani nepamatam. nie som si ista cim to je..

katkaba1
22. aug 2019

@juliet86 Ďakujem pekne, aj ja Ti držím palce 🙂
Ako samotné IVF som aj ja zvládla myslím na 1* ale bola som aj inak nastavená - presvedčená o tom, že idem na vklad a o 9 mesiacov rodím. Nuž, až keď som zistila, že ani IVF nie je zárukou úspechu som začala byť úzkostlivá a báť sa či a kedy sa podarí.
Takže chápem Ťa, ono to na človeka asi až neskôr celé doľahne.

jaroslavgina
22. aug 2019

Ahojte babi môže mi tu niekto odpovedať som 9 deň po KET a dnes som si spravila té stik avisiel slabú linku ďakujem za odpoveď

katharinka24
22. aug 2019

@jaroslavgina ahoj a co by si chcela pocut za odpoved? Posli fotecku 🤗

jaroslavgina
22. aug 2019

@katharinka24 že či sa mám tešiť alebo nie vieš

jaroslavgina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaroslavgina
22. aug 2019

@katharinka24 dajak mi neide poslať fotku skúsim som tu nova v modrom koniku a neviem as tak dobre spracovať stim ale čo sa tika o snaženie babetka tak toje uš dlhé 10 apol roka

katharinka24
22. aug 2019

@jaroslavgina pokia mas dusika na teste tak testuj obden ale myslim ze sa mozes tesit 🤗

juliet86
22. aug 2019

@jaroslavgina duch je dobrym znakom drsim palce

jaroslavgina
22. aug 2019

@katharinka24 jeee ďakujem si milá ale stále keď sa pozerám na test tak nemôžem veriť ze tam je duch predošlé testi mi vôbec neukázalo ani ducha stále jedna palička biele testi stále len a len sklamanie bolo pre nás ale terás tam vidno ducha a ďakujem Bohu zato 😇😇😇

jaroslavgina
22. aug 2019

@juliet86 ďakujem.. Nech sa každému vidarilo co tak dlho sa snažia

maminka1986
22. aug 2019

Taak žienky mne začína menzes, ufala som sa že nepríde, no darmo niektorým nie je sudene počať prirodzene.
Takže september to isti a idem na KET

maminka1986
22. aug 2019

@jaroslavgina ahoj 10 rokov ste sa snažili? Kolko mas rokov ? Pošli fotku , Ja som na 10den po ket mala pekne čiarky už, držím ti palce velmi

maminka1986
22. aug 2019

@juliet86 ano presne ako píšeš aj ja som to čítala o ket ale s tym žltým telieskom co som čítala,boli,že nie je preeklampsia počas tehu ked sa vytvori v cykle a vložia embryo, lebo embryo ho nemá, vlastne takze tak 🙂

zuzu1994
23. aug 2019

@maminka1986 to mi je luto mne sa tiez rozbehla dost

katkaba1
23. aug 2019

@maminka1986 Ahoj, prosím Ťa, možno totál blbá otázka, ale čo je preeklampsia počas tehotenstva? Resp. čo znamená, keď nie je?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre