KET kvôli OHSS. Vyšlo vám to na prvý krát?

petra2505
25. sep 2009

viem, ze temy o KET aj o OHSS su tu, ale mna by zaujimali skusenosti vas mile kocky, ktore ste mali KET kvoli hroziacemu alebo prekonanemu OHSS - ci vam to vyslo na prvy raz, ake ste mali problemy a vsetko co sa toho tyka.A rada sa tu stretnem s kockami, ktore na KET len cakaju ako ja kvoli hroziacemu OHSS.Mozeme sa tu delit o svoje bohate skusenosti.Pekny den.

kacarina
25. sep 2009

petra, ja som pri prvej stimulke dostala OHSS, vajka este odobrali, ale ET sa nekonal, namiesto toho hned v den planovaneho ET do nemocnice a 5 dni tam, nic hrozne, v podstate len infuzie, bolesti brucha vcelku rychlo ustupili, skôr na psychiku to bolo blbe, lebo som sa tesila na nieco ine vtedy a doktor to neodporucil a radsej odlozil, takze isli vsetci oplodneni krpcekovia do mrazu ... potom po oboch nasledujucich KEToch som bola niekolko tyzdnov tehotna, takze oba KETy ako take vysli, ale tehotenstva bohuzial skoncili skoro... teraz planujeme treti pokus, este mame dvoch malych eskimakov, uz asi vieme, kde bude problem, tak vkladame nadeje do Prednisonu ...

barbareta
25. sep 2009

mne 1 IVF nevyšlo tak som sa spoliehala na Ket kt. vyšiel ale radšej ani nemal 😒 to iste čo piše kacarina ☹ ako začalo tak i skončilo tzv. biochemicke tehotensto 😖
2Ivf sa mi stalo ze ET nebol s Tôvjo ako píšeš dôvodu hroziacii Ohss bola som proti mrazeniu no proti dokt. som nič nezmohla - no a nevyšlo...
Teraz mi nevyšlo 3Ivf a už len jedinu nadej mam 3Ket - tak dúfam že do tretice všetko dobré 😕

petra2505
autor
25. sep 2009

Baby tak nie som jedina, ja som sa dnes dozvedela, ze ET sa odklada a neviem do toho KET idem viacmenej s tzm, ze sanca tam sice je, ale podla mna uz nie taka preto som zalozila tuto temu aby som mala aspon aku taku nadej.
Baby strasne vam drzim palce aby ste sa dockali zdraveho krasneho baba.

kacarina
25. sep 2009

petra, nezufaj, aj KETiky vychadzaju 😉 mam pocit, ze aj taka nejaka tema tu bola na konovi, skus sa pohrabat v starsich temach...

mna sa doktor snazil povzbudit tym, ze je velmi pozitivne, ze po KETe som vzdy otehotnela, len musime hladat pricinu ineho problemu zase ... niektore maju aj ine zdrav. problemy, alebo aj takmer ziadne ... u teba to moze byt tak, ze krpcek/-ovia sa chyti/-ia na prvy raz a hotovo 😵 ... musime to brat tak, ze my tu sancu este stale mame, mrazacikov a pokus pred sebou, niektore babule bohuzial nemaju ani to ☹

drzim ti palce, potom daj vediet, ako pokracujes a postupujes, ak budes chciet 🙂

petra2505
autor
26. sep 2009

kacarina ja som mala od zaciatku "stastie" - pomylili mi injekcie v lekarni, potom som nemala menzes a teraz toto.dnes som bola na kontrole, vecer mam poslednu injekciu a v pondelok rano odber.Ket o dva mesiace 😒

barbareta
27. sep 2009

Petra i ja verim v Ket i napriek tomu čo sa mi stalo,,,no ber to tak nieak športovo,,,že v FC to robi doki tieto odložene ET skoro každej druhej 😉 😖

petra2505
autor
27. sep 2009

to fakt?ja som myslela, ze zase mam taku smolu a som zase vynimka 😕 no ved uvidime ako to skonci 😔

barbareta
30. sep 2009

Peťa ked Ti ma vísť Ket ,tak Ti jednoducho víde a je fakt jedno v kt. Care...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Kolkým nevyšlo IVF a Ket je skoro nastejno-ked to má vísť tak to víde 😎

ikke
30. sep 2009

petra2505 • Včera o 13:55
kocky potrebovala by som poradit, od vcera som po opu s tym, ze mi pocas stimulky povedali, ze et bude odlozene nakolko to vraj vyzera, ze et by mi vyvolalo ohss.dnes mi volali z centra, ze vo stvrtok alebo v sobotu bude et a teraz nechapem ci sa pomylili alebo je mozne, ze ohss sa nepotvrdil.pocas celej stimulky som nemala najmensi problem, reagovala som dobre,po opu som mala 20 vajok, ale len 9 je pouzitelnych.je podla vas mozne, ze predsa by bol et?stalo sa to niekomu?vcera po odbere mi lekar povedal, ze vo stvrtok mam prist na kontrolu.
Takze je mozne et bez toho aby som uzivala utros?alebo je treba pred et telo pripravit?

taella • Včera o 13:59
ja som mala po OPU 21 vajíčok a podarilo sa oplodniť 8 . Na tretí deň som bola na pohotovosti , mala som I. stupeň OHSS a na piaty deň bez problémov urobili ET . Ešte mi povedali , že sa to môže zhoršiť , ale je to príznak , že sa to podarilo . A mali pravdu , výsledok sú moje drobčiatka

petra2505 • Včera o 14:01
taella ja strasne dufam, ze et bude a dufam, ze uspesny.som bola z toho taka prekvapena lebo uz som myslela, ze et nie je mozny ked mi to tak povedali, ze musi byt KET a mne nic nebolo a nie je tak snad si to "rozmysleli" a cez vikend budu "deticky" u mamicky v domceku a ja ich bude rozmaznavat od prveho dna

petra2505 • Včera o 14:24
a nevadi, ze neuzivam utros?doktor povedal, ze zatial ho nemam uzivat tak som zvedava na stvrtok a kontrolu.

petra2505 • Včera o 17:23
kocky uz ziadna nemate skusenost s tym, ze vam odlozili et, ale behom kultivacie sa ohss nepotvrdil tak ste isli rovno na et?

petra2505 • Včera o 20:16
posuvam si tuto svoju temicku vyssie

martineluska • Včera o 20:16
ahoj petra a povedala ti embriologička kolko sa vam oplodnilo vajičok? možno nechcu mrazit a podla mna et je lebšie ako ket. držim palce.

petra2505 • Včera o 21:04
oplodnili sa nam 4, mozno by sa viac, ale nieco sa stalo a nechcem o tom pisat.

derylka
22. máj 2010

ahojte... má niektorá skúsenosť s tým že vám posunuli ET kvôli OHSS???? je to totiž môj prípad a bola by som vďačná za každú radu a skúsenosť... potrebujem hlavne zistiť ako to pokračuje v tomto prípade... či sa pred prenosom berú znova nejaké tabletky alebo injekcie... alebo ako to vlastne je... vopred ďakujem ... 😉

kacarina
24. máj 2010

ahoj derylka ... ako myslis posunuli? embrya isli do mrazu a nepustili ta k transferu? to bol moj pripad pri 1.IVF .... ak takto, tak potom ides na bezny KET, cize pred transferom rozmrazenych embryi nachystat sliznicu uzivanim Estrofemu, potom transfer a uzivat dalej Estrofem + vkladat Utrogestan

pri 2. UVF na druhy den po odbere embryi som nabehla naspät do centra, lebo uz som mala tie iste problemy ako predtym (bolesti, nafuknute brucho), tak mi 3 dni davali infuzie, embrya boli medzitym na predlzenej kultivacii a nastastie sa mi to zlepsilo a k transferu ma pustili ....

derylka
26. máj 2010

ahoj kacarina.... áno môj prípad je ten že embrya zmrazili a nepustili ma... takže další mesiac začínam brať lieky a ideme nato.. chcem sa ťa spýtať .. ty si za KET niečo platila??? konkrétne myslím za výkon... zmrazenie a podobné veci to viem že sa platia to už máme za sebou... ale zaujíma ma samotný výkon... pretože niektoré baby tu píšu že si to platili... ja len že ked máme schválenú žiadosť tak vlastne načo sme čakali na schválenie ked aj tak v podstate si všetko musíme platiť.. ty si v akom centre? ak sa možem spýtať?.
Vopred ďakujem..

kacarina
26. máj 2010

Deryl, ja som v Gyn-fiv v BA ...

No poistovne nam prispievaju na stimulaciu + ET, ci uz niekomu zostanu embrya na mrazenie a dalsie transfery, to je u kazdeho ine, tak asi preto ...

Pri tom 1. IVF, ked ma nepustili k ET, tak som potom neplatila 1.KET, lebo to vlastne nebola "tvoja volba", to bolo indikovane lekarom, ze nebude ET, ale KET .... takze podla vsetkeho by si jeden KET nemala platit ...

leticia22
27. jún 2017

Baby viem že to je stará téma, ake viete mi ešte poradiť? Kvôli podozreniu na OHSS mi odložili ET, všetko musia zamrazit a potom pôjdem len na KET. Ale embriologicka mi povedala, že predĺžená kultivacia sa nerobí teraz pred mrazenim, ale až potom keď mi ich rozmrazia pred KET. Stretli ste sa s tým? Ďakujem.

salonka28
25. okt 2019

@barbareta ahoj prosím ťa kedy si šla po nevydarenom kete do ďalšieho lebo mne Keť vyšiel avšak potom som v 5 týždni potratila a teraz mi chcú dať mesiac pauzu nebude lepšie ísť hneď do ďalšieho ketu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre