Kolísavé HCG. Čo to znamená?

bajulka
16. jan 2009

ahojte,s mojim sa snažime o babatko ,boli sme na dvoch IUV,prvý pokus bol neuspesný,teraz mame druhý pokus za sebou a mam problem.dr mi vcera poblahozelal k tehotenstvu,hcg mi narastlov hodnotach do 0,96,cele doobedie sme sa tesili a poobede bolo po radosti.krvný obraz mi vysiel neistý,hcg mi kleslo.neviete mi poradit co to znamena.bojim sa urobit si tehotensky test........... ☹

lauritka
16. jan 2009

bajulka rob si test kazdy den, ak bude ciarka silniet , je to na dobrej ceste. ja by som necakala 🙂
hlavne tu istu znacku, nech to vies porovnat-

luly3
16. jan 2009

bajulka 0,96 hcg ti nezachytí žiaden tehotensky test
najcitlivejši je okolo 10 ml...
ale ja by som si ho určite spravila lebo každým dnom sa
hcg trojnasobne zvyšuje tek skus uvidiš a daj vediet
kedy ti brali krv a mala si hcg 0,96

bajulka
autor
16. jan 2009

no bola som dnes v lekarni a zavahala som s tým testom,nekupila som si ho.Luly hcgčko 0,96som mala v pondelok.tak uvidim čo bude tento pondelok.určite sa ozvem.a verím že tam to škvrna je...... 🙂 ked nie,ideme asi ešte na jednu inseminaciu.

luly3
16. jan 2009

pokial si mala nejake hcg znamena to že sa tam niečo začalo
a tym maš omnoho večiu šancu nabudúce
držím palce

nelynka
16. jan 2009

ahojte, bajulka, 0,96HCG je strasne nizke,
ja som po 14dnoch od KET mala HCG 49, o 10dni mi stuplo len na 248 a o dva dni uz kleslo na 87..
24dni poKET som bola na UZV a nic nebolo vidiet a presne v 6tt som potratila...

skus si robit testy a ako pisala lauritka ked bude palicka cilniet mozes sa tesit, ja som si to tiez presne takto sledovala 😀

bajulka
autor
19. jan 2009

ahojte,je to všetko v prkne.vo stvrtok mi doktor povedal,že som tehotna a poobede sa vsetko zmenilo.hcgcko mi uplne kleslo na 0,27.včera som zacala spinit,dnes nemam nic ale test mi vysiel negativny.stretko s doktorom mam az buduci utorok,podam si ho.naozaj v tých centrach im ide najmä o prachy.som deprimovana,zničena.ale co uz narobime,musime sa zase snazit.

luly3
20. jan 2009

bajulka ☹ ☹ , ale nevešaj hlavu ako som písala ak tam
bolo zvýšene hcg niečo sa dialo, o to maš večiu šancu nabudúce
ale ako som vravela hcg 0,96 je velmi nízke nato aby sa jednalo
o tehotenstvo.
nevešaj hlavu ja som tak tiež dopadla a hned dvakrat zasebou
prvy krat hcg 50 a kleslo
a tento mesiac hcg 9,8 čiže sa nejedna o chemicku tehotnost
to vraj je až od 10, no nič patríme medzi tie menej štastnejšie
ale o to večiu radost budeme mat ak zostaneme tehule a
porodíme zdrave dietatko 😉
držím palce....................................................................

a ozaj maš aj snehuliačikou?

lenka20
20. jan 2009

luly - a nie je mozne, ze by HCG este len zacalo stupat.. ved si mala pozitivny test, ja viem, testy nie su uplne spolahlive, ale predsa, nepojdes na krv este raz aby si videla, ci HCG stupa alebo nie???

bajulka - bohuzial, co sa stalo tebe je velmi caste, aj mne uz 3x gratulovali k tehu a nedopadlo to.. ale bohuzial, lekari s tym v tychto vcasnych tehotenstvach nevedia nic spravit, dostavame maximum na podporu tehu a ked ma mimco odist tak sa to stane aj keby sme neviemco robili... vela tehotenstiev takto konci, velakrat zena ani nevie, ze bola tehu.. my po IVF samozrejme vieme, ale v beznom cykle dostanes MS skratka o par dni neskor, ziadna panika sa kvoli tomu nekona.. tak myslim, ze tvoj lekar je v tom uplne nevinne.. skus si povedat, ze asi nebolo to embrijko v poriadku, takze je to lepsie takto.. a nabuduce to bude dobreeeee 😉 😵

bajulka
autor
20. jan 2009

dakujem LULY aj tebe LENKA.ja som nebola na IVFku,ale len na inseminacii.doktor tvrdi ze najlepsie by bolo ist na laparku,ale načo ked mam priechodne vaječníky...........este asi skusime jednu inseminaciu a potom sa budem riadit ovulačným mikroskopom a nahode. v utorok zas budem trpnut co mi doktor povie.

bajulka
autor
21. jan 2009

ahojte,dnes som si nasla prihlasku ku Jonasovi.asi ju poslem.nemate s tým nejake skusenosti?dik.len neviem presne o kolkej som sa narodila,ani moji bratia bohuzial.

luly3
23. jan 2009

lenka ahoj 😉
no zazraky sa deju a je možne že hcg stupne, ale ak sa take
niečo stane znamená to že dietatko ma nejaku vadu, no mne sa
to nestalo mne vždy kleslo,a myslím si že je lepšie ak to dietatko
vzdá na začiatku ako v neskoršom štádiu tehotenstva, to potom
bolí o mnoho viac iked je pravda že to boli aj takto 😉 , ale lepšie
sa to znáša.
mne idú nasadit nejake lieky na to aby som nepotrácala a uvidíme,
v podstate som ale urobila velky krok, pretože 4 roky sa mi
nepodarilo otehotniet a teraz hned 2 krat za sebou prve ivfko,
druhe prirodene no bohužial ☹ ale aspon viem že možem
otehotniet teraz len vyriešit tento problém a snad budem aj ja maminou 😅

lenka20
23. jan 2009

luly a ake lieky ti idu davat aby si nepotracala - to ma zaujima 😵 vyskusam vsetko 😉
bajulka ja som mala ten kalendarik od dr.jonasa, ale je potrebne vediet presny cas narodenia, aby to sedelo.... alebo aspon priblizne, napr.okolo 15-tej... myslim, ze to ma nieco do seba, bohuzial, mne sa fertilny krivka vzdy kryla s MS, nikdy pocas 2 rokov som nemala vrchol fertilnej krivky pocas ovulky.. a to neovplyvnis...

ixi
23. jan 2009

ahoj ja som mala po et hcg 46 potom 300 neviem kolko a nakoniec som v 9 tt potratila lebo plod sa nevyvijal

lenka20
23. jan 2009

boze baby akosi je toho moc.. ale zase ak malo byt babo chore tak je to lepsie takto pre vsetkych... ale to musel byt sok ixi - az v 9tt ked uz to vyzera slubne... snad nabuduce 🙂 mas este nejakych snehuliakov 😕

ixi
23. jan 2009

ahoj lenocka mam este 14 aspon ze to ale bolo to hrozne chcela som zomriet ale musim bojovat dalej babo sa prestalo vyvijat ale clovek si nepomoze....

lenka20
23. jan 2009

ixi to je vyborne, ze mas este toolko snehuliacikov, tak vyjde KET netrap sa, hlavne ze vies otehotniet, to je dolezite, aj ked to boli, zvladnes to a bude zase dobre 😉 😵 😵 😵 robili ti hemato vysetrenie, okolo 9tt uz zvykne byt MA ked je nejaky problem so zrazanlivostou krve.... ale niekedy aj celkom bez priciny.. treba dufat a ist dalej 😔

ixi
23. jan 2009

hemato mi nerobili uvidime ci vynde ket

lenka20
23. jan 2009

ak vyjde ket tak chod hned na hematologiu ked budes mat potvrdene tehu a nech ta potom sleduju, ak bude treba nasadia ti nieco, staci to poriesit az okolo 8tt keby bolo treba.. dovtedy sa mimco zivi samo 😉

luly3
23. jan 2009

lenka mne poslali teraz krv na hematologiu cca 2 tyždne a budu vysledky
inak idu mi davat prednison a to sa mam do tych 2 tyždnou rozhodnut či ho chcem
užívat alebo nie

lenka20
24. jan 2009

dokelu luly, takze ziadny zazracny liek 😠 ☹ ☹ uz som si robila nadeje, ze nieco co este nemam vyskusane 😉
prednison som uzivala, a dlhodobo, ale efekt nulovy, resp.stalo sa mi to iste s nim, co aj predtym bez neho... mimi som neudrzala tak ci tak... akurat som pribrala par kil...teraz pri dalsej stimulke este uvidim, ci ho budem brat, mozno....

bajulka
autor
27. jan 2009

ahojte.takze dnes som mala uplne vysledky.ako tehotenstvo prislo,tak aj odislo.priblizne v 3tt.doktor iba povedal,ze aspon vieme ze otehotniet vieme.idem opakovane na vysetrenia zrazanlivosti,hormonov a vsetko co mi vysetrovali pred rokom a pol......dalsiu stimulku vynechame,takze sa budeme teraz snazit tak prijemnejsie........myslite ze mozem otehotniet hned?alebo sa ma nejaka doba cakat?moze sa nieco stat.

dicinka1
27. jan 2009

bajulka..mne sa podla jonasa nepodarilo otehotniet..ale den prenosu mi presne vysiel na den co mi pisal ako najplodnejsi...ja som bola na ivf..vypocet mam aj v albumiku..kuk?ale udala som tam aj hodku aj minutu narodenia..presne na 4 minuty..ak to nevies..tak to bude nepresne..a nemoze ti vypocitat vsetko..najlepsie je zistit si to na porodnici,kde tvoja mamina rodila... 😉

bajulka
autor
27. jan 2009

no este som tu prihlasku Jonasovi neposlala,mam vypisanú taku,kde nemusim davat presny čas narodenia. 😉 bojim sa zase nejakych liekov na udržanie tehotenstva.aj to že priberiem aj to,ze tomu neverím.Z Clostillbegytu som pribrala minimalne tych 5kil navyse..... 😠 ,tak aj Lenka pise ze pribrala zo stimuliek.dnes som dr,.Drabekovi hovorila ze som tu zaregistrovana a on zhrozeny ........ze v Gyn-five nemaju radi tuto stranku,a bla bla bla...........,že tu mi nikto nepomoze otehotniet....... 😝

lenka20
28. jan 2009

bajulka - no to ma dr.drabek pravdu, ze tu ti nikto nepomoze otehotniet 😀 😀 ale pomoze ti co sa tyka psychiky - to urcite 😉 a to drabek nikdy nepochopi lebo to nezazil ake to je....lebo nikde inde nenajdes tolko snaziliek s podobnym aj horsim osudom a skusenostami... mne osobne to velmi pomaha - vediet, ze v tom trapeni nie som sama a velakrat mi baby dobre poradili... a nielen co sa tyka snazenia 😉 ak ta to potesi tak v heliose maju velmi radi tuto stranku, dokonca ju aj pacientkam odporucaju 😉
baji- ja som pribrala z clostylu velmi kedysi... cez stimulku ani nie... ale ked som brala prednison tak z neho...
pokial sa mimi vyplavilo samovolne a necistili ta tak nemusis pauzovat, bol to velmi vcsany potrat a pocas dalsieho cyklu uz mozte skusat... troska si teraz davaj viac pozor aby si si nezaniesla nejaku infekciu, to je vsetko...

bajulka
autor
28. jan 2009

noooo pauzovat ani nechceme.keby bola aspon pravda,že by som sa mohla chytit hned po stratení mimi.mam kamošky,ktoré po potrate otehotneli v pohode.uvidime.jedna otázočka:ako sa da chytit infekcia?brrrr,mam strach 😢

kacurienka15
28. jan 2009

bajulka ale po potrate je potrebne mat aspon 4 mesiace pauzu, lebo potom budes potracat neustale...maternica si musi oddychnut...

kacurienka15
28. jan 2009

A nezalezi od toho ci to islo same a ci ta cistili...ver mi...radsej pockajte, lebo potom sa nikdy nedockate...

lenka20
29. jan 2009

kacurienka myslim, ze ked potratis v uuuplnych zaciatkoch - par dni po ocakavanej MS - tak netreba 4 mesiace pauzovat urcite... ved maternica sa este nestihla ani roztiahnut 😉
v 7-8-9tt a neskor to ano, to beriem, ale naozaj vcasny mikropotrat, to snad nieee......
alebo myslis, ze aj tak 😕 😕 😕 😕

lenka20
29. jan 2009

bajulka - infekcia - napr. keby si teraz sla sa kupat niekam do teplej vody - do kupelov alebo verejneho bazenu.. si teraz nachylnejsia chytit kadejake pliagy... takze treba si skratka davat pozor... neodporuca sa hned sex... tiez kvoli moznosti infekcie... sama sa najlepsie poznas, skratka si davaj vacsi pozor ako inokedy...

slanina
2. feb 2009

Ahojte chcela som sa opytat som 10dni po ivf a hcg negativne je mozne,ze to do 14 dna narastie?Sestricka mi kazala este prist na krv.Stal sa takyto zazrak uz niekomu?Dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre