Koľko dní po KET ste mali pozitívny tehotenský test?

syl80
3. feb 2009

Verim, ze toto tu uz bolo x-krat popisane, ale neviem sa dopatrat k presnym cislam dni po KET (iba po ET)...a kedze na krv po KET sa chodi az na 14den (ET je 10), aky je v tom casovani rozdiel?

Kolko dni po KET sa vam objavila druha ciarka na teste?

jarika22
18. feb 2014

@liana75 Už som to cez víkend úplne vzdala, teraz som sa znova naladila pozitívnejšie, bojím sa, že dostanem ms.... Tak máme ešte nejakú nádej, pravdu povediac, ja som skončila s 3. IVF pred 5. rokmi, a už sa ani veľmi nepamätám, ako som sa cítila, len viem, že ma tiež pre tým ako som mala dostať ms bolelo brucho, a maternicu som cítila takú ťažkú, ako keby mi chcela hneď vypadnúť. Prvé dni som veľmi ani nič necítila, svedomito som oddychovala, týždeň som mala voľno, a boli sme v Brne, tak sme tam pár dní zostali, nechcela som hneď cestovať. Cítila som akési napínanie v podbruší, inak veľmi nič... A kde ste boli na transfer?

liana75
18. feb 2014

@jarika22 no ja keď si to porovnám s tým prvým ET tak bolo to teraz iné. Ten prvý krát som nemala žiadne pocity a začala som krvácať na 8.deň a vedela som že je koniec. Teraz som s toho úplne mimo a neviem čo si mám myslieť. my sme boli v heliose. Ja mam akurát stres z toho že v júni budem mať 39. rokov a tlačí ma čas. Neviem či vôbec stihnem moju druhú šancu a to už nehovorím o tom že ani neviem z čoho by som to zaplatila. Je to strašne drahé a veľmi nás to zaťažilo.

jarika22
18. feb 2014

@liana75 My sme tiež chodili do Heliosu aj v MT aj v Brne. Ešte sa chvíľu držme, snáď sa stane zázrak a tentokrát sa to podarí. A aké lieky berieš? Ja len utrogestan, a neviem, či ten bráni začiatku ms, alebo nie. Predtým v KE som brala duphaston a estrofem, ak sa dobre pamätám, a kým som neprestala brať lieky, dovtedy som ms nedostala, až po negatívnom výsledku testu z krvi, keď som skončila s tabletkami.
Je to strašne drahé, my sme pomaly šetrili 5 rokov, aby sme sa mohli pustiť do ďalšieho cyklu.... Pravda, že sme si dopriali sem tam aj nejaký výlet, ale to sa nedá, aby človek úplne prestal žiť.... To by som sa asi zbláznila. Ale k našim platom je to veľmi drahé. Možno niekedy naozaj treba zvážiť, či je všetko potrebné z toho, čo núkajú, ale ako sa hovorí topiaci sa aj slamky chytá, a ak povedia, že to alebo ono zvyšuje šance, tak si myslím, že nikto nepovie nie, ak na to má....

jarika22
18. feb 2014

@liana75 Z toho času sa nestresuj, síce je pravda, že to schvaľovanie istý čas trvá. Ja mám tiež jednu kamošku, ktorá sa na to nevie odhodlať, a pomaly už bude mať 36.
My sme to začali riešiť v mojich 27 rokoch a teraz mám 35 a vidíš, aj tak nie som o nič múdrejšia, 3 cykly premrhané, a 4. sme si už museli platiť.

liana75
18. feb 2014

@jarika22 bože dobrý veď ty by si už mohla aj knihu napísať 😀 o tom všetkom čo si prežila. Vieš neviem ako to je s tým vysadením liekov. Keď som mala môj prvý ET tak som aj napriek tomu že som brala utrogestan začala som krvácať na 8. deň. Teraz ho beriem zase a zatiaľ nič. Dnes mám aj môj 28. deň cyklu kedy by som mala dostať ms a zatiaľ som v pohode bez akýchkoľvek bolesti. No čo sa týka toho dátumu snáď to stihneme. Ja by som sa tiež do toho pustila skôr ale mala som iné zdravotné problémy pred rokom som bola operovaná na štítnu žľazu a potom ma skoro rok nevedeli nastaviť na správnu dávku liekov.

jarika22
18. feb 2014

@liana75 Držme si teda palce, a potom napíšeme knihu... 😀

liana75
18. feb 2014

@jarika22 no momentálne nám ani nič iné neostáva len si držať palce a veriť. Kedy ideš na krv ? a ozaj ako si bola spokojná s heliosom v brne ? bol tam nejaký rozdiel ?

jarika22
18. feb 2014

@liana75 Na krv idem v piatok. Zdalo sa mi, že sme tam boli viac informovaní, čo sa týka oplodňovania embryí, ich vývoja, a tak. Aj postup bol trošku odlišný, celkovo na nás urobili dobrý dojem, uvidím, čo povie Dr. na výsledok, podľa toho sa rozhodneme čo a ako. Napr. PGD sa neurobilo, hoci sa to plánovalo, a aj sme to zaplatili, tak nám vrátili preplatok... Už len to, že tam pracuje mnoho odborníkov zo všetkých strán (andrológov, gynekológov, embryológov), a nie len jeden, mi dávalo väčšiu istotu. Vývin embryí sme priamo konzultovali s embryológmi... Pre nás bola vzdialenosť veľkou nevýhodou, lebo sme niektoré vyšetrenia podstúpili v Martine, a potom sme šli na výkony do Brna, možno preto sa mi zdá, že sa neriešili iné veci, len ten spg. Inak pri odbere vajíčok som mala v KE vždy komplikácie po narkóze, tak toto som napr. nemala, ale na druhej strane ma prestimulovali, takže som mala OHSS. Z toho je ťažké vyvodiť čo a ako, momentálne sa mi to zdá na jedno kopyto, hoci vnútorne máme ja aj manžel väčšiu dôveru k Brnu, a do KE sa nám veľmi nechce, ale možno bude rozhodujúca vzdialenosť. Našťastie mám v ČR strýka, tak sme niekedy prespali u nich. Ale ak si čítala iné témy, tak tam väčšinou chvália Brno - aj Helios, aj Reprofit...

liana75
18. feb 2014

@jarika22 no už aby bol piatok a aby sme vedeli na čom sme. Ja som bola v heliose celkom spokojná boli tam všetci milí a nemôžem sa na nich sťažovať. Čo sa týka ich odborných znalosti tak to neviem posúdiť a je ťažko sa v nich vyznať a veriť niekomu. Naše osudy sú čiastočne v ich rukách.

jarika22
19. feb 2014

@liana75 Ja som z nich mala tiež dobrý pocit, veru, aby už bol piatok, ale na druhej strane sa ho aj trošku bojím....

liana75
19. feb 2014

@jarika22 keď ti mám pravdu povedať tak z toho všetkého čo som tu počula to už aj pomaličky vzdávam a začínam si myslieť že to že zatiaľ nekrvácam môže utroš a my sme boli zase neúspešný. Som s toho veľmi smutná ☹ pretože zase nas to posunie ďalej a zase len čakať a stresovať sa od znova a ani neviem ako a čo mám robiť aby som bola dostatočne silná.

jarika22
19. feb 2014

@liana75 Tak ja som bola takto na dne v nedeľu, odvtedy som sa trochu pozviechala, a počkám do piatku... Tiež sa bojím toho kolotoča, ktorý nás čaká, ak sa potvrdí neúspech, ale Sonka ma tu tak motivuje, im sa narodilo bábätko po 5. IVF, a tak si hovorím, že ak sa to iným podarilo, možno ani u nás nie je ešte všetko stratené.
Mama ma stále otravuje s tým, že najbližšie mám ísť na istotu s darcom sp, ale ja to nechcem. Nevie to pochopiť, už sa toho bojím, ak to zas nevyjde, tak to bude omieľať dookola, že ona povedala, čo mám robiť. Asi ma porazí.

liana75
19. feb 2014

@jarika22 no presne toho sa bojím aj ja. zase si pichať to svinstvo do seba. cestovanie a kontroly a ešte k tomu to dlhé čakanie kým mi to zase vôbec schvália. medzi tým si budem musieť našetriť a ani neviem či to bude možné. O tom že už som 4 roky nebola na dovolenke radšej ani nehovorím. Ja sa tiež ešte nechcem vzdávať no tak ako ty mám aj ja psychický tlak aj z okolia. Večné otázky no čo vy ešte rodina nič ? neplánujete rodinku ? pristalo by Vám také a pod. Už mi je z toho zle a to nehovorím že skoro všetci z našich známych majú deti a keď sa stretneme tak sa bavia o deťoch čo je aj pochopiteľné . No ešte ti musím povedať že s tvojou mamou nesúhlasím. Ako môže vedieť že keď pôjdeš použiješ darcu tak sa to podarí. Veď ani tam nemáš istotu.

jarika22
19. feb 2014

@liana75 No to si myslím aj ja, a kým mi lekári nepovedia, že je to jediná šanca, tak isto sa na to nedám, a myslím si, že ani potom. Proste ja chcem naše dieťa, nie hocijaké dieťa, len aby bolo... Mama to má ťažké, má len mňa, žiadne vnúčatko, ale ona si aspoň užila materstvo, kým ja ...
V nedeľu som už ani nazapla fb, iritovala ma každá fotka detí mojich známych, a reklama v telke ma rozplakala, no strašné. To pochopí len ten, kto tým prešiel. Ja mám šťastie, lebo šéf to tiež zažil, trvalo im to 13 rokov, a tak ma vo všetkom podporuje, je zlatý. Normálne sa bojím, že zanevriem na všetko, to by bolo hrozné, lebo som učiteľka, ale tento týždeň mám nervy...

liana75
19. feb 2014

@jarika22 neboj spolu to zvládneme a podarí sa to. Aj keď to možno bude znieť divne ale keď si učiteľka máš aspoň v práci deti okolo seba. Ja som mojej práce odišla kvôli tomu že som sa sťahovala a teraz som si už ani prácu nehľadala. Nevedela som si predstaviť ako by som vysvetľovala moju neprítomnosť v práci. Vždy som pracovala v administratíve a zažila som si aj dosť stresu. Čo sa týka môjho okolia snažím sa byť tolerantná a vždy si vravím ty ľudia za to nemôžu. Je to ťažké moja najlepšia kamoška je práve teraz druhý krát tehotná. Keď sme sa do toho púšťali dohodli sme sa že priateľov a známych do toho ťahať nebudeme takže sa ani nemôžem s nimi o tom rozprávať.

jarika22
22. feb 2014

@liana75 Je to asi lepšie, zapojiť do toho, čo najmenej ľudí. Aj ja som to tak plánovala, ale nakoniec sa to veľmi nedalo zatajiť, keďže sme chodievali ďaleko a na viac dní, a nechcela som doma klamať.

zu_zi
25. feb 2014

Ahojte dievcata, je tu niekto, resp. poznate niekoho, kto mal osmy den po KET (s PK) negativny test a nakoniec z toho bolo zdrave tehu? Dakujem!

ludinka
25. feb 2014

@zu_zi myslim ze takych pripadov tu najdes vela, ja osobne som mala na 9 den velmi velmi slabu ciarku, po zaschnuti testu ju nebolo vobec vidno a na 13 den som mala hcg v krvy 160 a tyzden nato uz 3000 ,8 den je este velmi skoro robit zavery , 11-12 den je uz podla mna istota

zu_zi
25. feb 2014

@ludinka si zlata 🙂 A v kolkom tt si teraz? Alebo uz mas drobceka? Ja sa len porovnavam s prvym tehu, tiez po ivf, na osmy den po transfer som uz mala ducha, na desiaty bolo hcg 580 a na 15.den 4500. Teraz som zacala testovat uz na piaty den, ale asi som sa preratala 🙂 Dufam, ze este nic nie je stratene... Mala si tiez PK?

ludinka
25. feb 2014

@zu_zi ano mali sme PK a vkladali mi HB/1 po rozmrazeni
bohuzial u mna to nakoniec nedopadlo dobre, ale hcg mi stupalo tabulkovo takze preto som ti sem pisala aby si nestracala nadej 😉

smoulinka13
25. feb 2014

Ja som 8 den po et a test negativny je to este skoro aby test ukazal???

jandulkajn
25. feb 2014

Ja jsem 14 den po ET, test negativni a k tomu jsem začala spinit 😒 má někdo zkušenost? Je ješte naděje? ☹

zu_zi
25. feb 2014

@smoulinka13 tak kazdy nam pise, ze je skoro, nestracajme nadej, inak to som ja, Zuzka, len som si spravila novy nick, lebo sem chodi vela bab z rodiny a nechcem aby vedeli, co riesim. Rano sme si pisali IP, vezieme sa v tom spolu a do konca tyzdna si vraj este najdeme kolajnicky 😉

zu_zi
25. feb 2014

@ludinka to ma mrzi, ze to nedopadlo dobre, nam dobre nedopadlo uplne prve teho po iui, ale podla vsetkeho to bolo biochemicke. A o polroka nam vyslo ivf ;) Drzim velke palce!!!

ludinka
25. feb 2014

@zu_zi dakujem ,aj ja ti zelam nech tie dve ciarky o par dni nabehnu 🙂

smoulinka13
25. feb 2014

@zu_zi ahoj tak to si ty 🙂) no ja stale verim a zajtra robime test 🙂)

smoulinka13
27. feb 2014

baby dajte dake rady co robit pred ket 🙂

dundul
27. feb 2014

@smoulinka13 ja som jedla 3 ks chilli papricky denne uz pred aj po na prekrvenie,pila som alchemilkovy caj 2 salky len do prenosu, potom uz nie, 2 dcl cervene suche vinko az do potvrdenia srdiecka( radil lekar) a po prenose cerstvy ananas hlavne tu tvrdu strednu cast alebo 100% dzus, tam pomelu vsetko. Co je vsak najdolezitejsie byt v pohode, drzim palce 🙂

smoulinka13
27. feb 2014

@dundul dakujem a to vinko aj po vklade? nemoze to ublizit? a chili papricky si si kupila normalne v obchode? takze ti to pomohlo ako vidim 🙂 super

smoulinka13
27. feb 2014

baby, mozem ist na KET hned po nevydarenom ET alebo treba pauzu????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre